Jump to content
Dogomania

Małe problemy z 3 miesięcznym szczeniakiem.


Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam małe problemy z moim 3 miesięcznym szczeniakiem o imieniu Diedo. Po pierwsze - gdy jesteśmy na spacerze je kamienie i różne świństwa jak np. kości i kiedy chcę mu je wyjąć, zaczyna piszczeć, warczeć i rzuca się do gryzienia rąk i to z całej siły (ma swój charakterek). Gdy byłam ostatnio u weterynaża, zalecono mi zakładanie kagańca ale to za bardzo nie skutkuje bo i tak ciągle coś memla w pysku a wyjąć mu to w kagańcu jest trudniej.
Po drugie - karmie go 3 razy dziennie, 2 razy suchą karmą a po południu dostaje gotowane jedzenie. Przez suche dużo pije wody a co się z tym wiąże oddaje dużo moczu i nie umiem go oduczyć siusiania w domu. Wychodzę z nim często bo co 2,3 godzinki i są dni że się nie załatwi ani razu a innym razem potrafi się z siusiać nawetv 4 razy w ciągu 2 godzin i to duże kałuże :)Myślałam że może przeziębił sobie pęcherz bo lubi spać na kafelkach ale weterynaż powiedziała że wtedy by robił często i w małych ilościach. Wiec nie wiem o co chodzi, czy ma jeszcze za mały pęchezrz to iloci wypitej wody?
Po trzecie - jak już wspomniałam ma swój charakterek, i jak uczymy go spać na swoim spanku to wszystko robi by na nim nie leżeć a mianowicie, szczeka na nas, gryzie z całej siły, schodzi ze spania - można go ze 100 razy zanosić a on i tak zejdzie z niego i tak. Mały uparciuch i przy tym agresywny.
Proszę o porady i z góry dziękuje :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nancy24']Witam serdecznie. Mam małe problemy z moim 3 miesięcznym szczeniakiem o imieniu Diedo. Po pierwsze - gdy jesteśmy na spacerze je kamienie i różne świństwa jak np. kości i kiedy chcę mu je wyjąć, zaczyna piszczeć, warczeć i rzuca się do gryzienia rąk i to z całej siły (ma swój charakterek). Gdy byłam ostatnio u weterynaża, zalecono mi zakładanie kagańca ale to za bardzo nie skutkuje bo i tak ciągle coś memla w pysku a wyjąć mu to w kagańcu jest trudniej.[/QUOTE]

JAki to kaganiec? Odpowiedni powinien uniemożliwiać zjadanie odpadków.
Co do samego zabierania - nie wyrywajcie psu na siłę, bo będzie jeszcze gorzej, nauczycie go, że żarcia trzeba pilnować, bo inaczej zabiorą. Zacznijcie w domu, w neutralnej sytuacji naukę polecenia "zostwa" - rzućcie na podłogę coś mało atrakcyjnego, np. kawałek suchego chleba, i kiedy psiak się nim zainteresuje - komenda "zostaw", lekkie pociągnięcie smycza, i pokazanie pysznego smakołyku w ręce. Jak zostawi chleb - nagroda i smakołyk do paszczy.
Ćwiczcie tak z zabawkami, kapciami, jedzeniem - żeby psiak ochoczo oddawał to co ma w zamian za pyszny smakołyk - unikniecie wielu problemów w przyszłości,.

[quote name='nancy24']Po drugie - karmie go 3 razy dziennie, 2 razy suchą karmą a po południu dostaje gotowane jedzenie. Przez suche dużo pije wody a co się z tym wiąże oddaje dużo moczu i nie umiem go oduczyć siusiania w domu. Wychodzę z nim często bo co 2,3 godzinki i są dni że się nie załatwi ani razu a innym razem potrafi się z siusiać nawetv 4 razy w ciągu 2 godzin i to duże kałuże :)Myślałam że może przeziębił sobie pęcherz bo lubi spać na kafelkach ale weterynaż powiedziała że wtedy by robił często i w małych ilościach. Wiec nie wiem o co chodzi, czy ma jeszcze za mały pęchezrz to iloci wypitej wody?[/QUOTE]

To może być efekt wypijanej wody. Jaką dostaje karmę? Niektóe karmy, zwłaszcza gorszej jakości zawierają bardzo dużo soli i może to być przyczyna.
Może lepiej karmić pieska tylko gotowanym, albo poczytać o barfie?
Nadmierne picie wody i oddawanie dużej ilości moczu może być objawem choroby - np. cukrzycy lub problemów z nerkami, więc jeśli kwestie żywieniowe odpadają, warto zbadać krew. Podobnie mocz - badanie moczu to grosze a rozwieje wątpliwości, czy z pęcherzem/nerkami wszystko ok.

[quote name='nancy24']Po trzecie - jak już wspomniałam ma swój charakterek, i jak uczymy go spać na swoim spanku to wszystko robi by na nim nie leżeć a mianowicie, szczeka na nas, gryzie z całej siły, schodzi ze spania - można go ze 100 razy zanosić a on i tak zejdzie z niego i tak. Mały uparciuch i przy tym agresywny.
[/QUOTE]

A jest nagradzany na posłaniu czy po prostu go tam zanosiecie? :cool3:
Może w posłaniu coś mu po prostu nie odpowiada - jest przy grzejniku, w przeciągu, w przejściu gdzie chodzą domownicy... Gdzie w ogóle śpi? Może po prostu wystarczy przesunąć legowisko w inne miejsce?
Btw u 3-miesięcznego malucha trudno mówić o jakiejkolwiek agresji; to raczej testowanie waszej cierpliwości i sceny w stylu wrzeszczącego w sklepie 5-latka ;) Bądźcie nieustępliwi, ale nie brutalni.

Link to comment
Share on other sites

Wielkiego doświadczenia nie mam, ale u nas na jedzenie odpadków sprawdziła się flexi i ciągła kontrola na spacerach :lol: jak Ona do żarcia to szarpnięcie smyczą, komenda fe po czym milutkim głosem zawołanie do siebie i smaczki, teraz bez smyczy jak krzyknę fe to leci biegiem do mnie po smakołyk :lol:.
Co do posłania to dobrze jest po spacerze zanieść pieska na legowisko posiedzieć przy nim głaszcząc co jakiś czas dać smaczka, po czym odejść jak poleży chociaż chwilę podejść i bardzo wylewnie pochwalić, po czym przedłużać czas zostawania na legowisku, ale bardzo powoli. Powinno pomóc.
Nasza też łapała mocno za ręce, ale za każdym razem mówiłam źle stanowczym tonem i odwracałam się tyłem po czym zajmowałam zabawką- poskutkowało
Życzę powodzenia i daj znać jak Wam idzie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuje ślicznie za porady :) Co do karmy to właśnie mam z tym problem, która jest dobra a w miare niedroga? Czasami kupiję mu acane a ostatnio pedigry a wcześniej kupywałam mu bosha ale jest droga :( Napiszcie jaką karme najlepiej wybrać, która nie ma dużej ilości soli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...