Jump to content
Dogomania

Nagusowe porady


Iwona

Recommended Posts

Co do maszynki to ja się cały czas wacham i jeszcze nic porządnego nie kupiłam. Ten Andis też mi się podoba tylko czy wystarczyłby na mojego zarośniętego semika bo jemu trzeba cały grzbiet wygolić.

A możecie mi powiedzieć czy do "dokończenia" łyska przed wystawą używacie maszynki do golenia takiej jak faceci.

I jeszcze jedno. Mam problem z Narakim (żeby tylko jeden). On strasznie ciągnie na smyczy jak się czegoś przestraszy, no i czasami też bez przyczyny. Czasem chodzi przy nodze elegancko a czasem ciągnie. No i się potem krztusi. Myślałam już żeby kupić halti (na takiego gnypka he he) ale czy to mu krzywdy nie zrobi? Bo on jest nieduży, jak pociągnie to czy sobie głowy nie wykręci. No przecież mu nie założę kolczatki (mam taką z poprzedniego pinczera, który(a) rzucała się na inne psy - kolczatka nic nie dała i tak). Obroża dławiąca odpada bo problem będzie jeszcze większy. Tylko w halti będzie głupio wyglądał bo to na duze psy raczej:lol: .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Han.....Hmmmmm,masz racje z halterem....ja stosuje u Toski ,ale jest duza ....Wiem ,ze Waszka wyprowadzała Lunke ( sznaucerke mini na halterku) wiec jej bys musiala zapytac o zdanie na ten temat.
Jest jeszzce jedna mozliwosc: sa szeleczki dla psow ,w ktorych zapiecie znajduje sie z przodu na klatce piersiowej - i kiedy pies zaczyna ciagnac to jego własna siła go odwraca bokiem do kierunku ciagniecia.Niestety tego wynalazku nie mam sprawdzonego.....
Co do kolczatki : absolutnie nie!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']szeleczek to ja nie polecam bo duzo psow po nich ma zapadniety grzbiet.
Moja kc tez sie ciagnie i krztusi dlatego kupilam jej taka obróżke jak dla whippeta na dłuzszy spacer co jej juz tak nie poddusza, a normalnie to wychodzimy na Rogzie:)[/quote]

Czyli chodzi o to żeby obroża była szeroka? Sama mu uszyję i wyhaftuję jeszcze. :multi:

Link to comment
Share on other sites

Jaką maszynkę do grzywaczkowej mordki i uszek polecacie?
Dajcie jakieś linki gdzie moge kupić,allegro??? inne miejsca? i które sie sprawdzają.
Napiszcie jak to jest ze szczeniorkami w jakim wieku zaczyna sie im kleić uszka,jakim plastrem,w jaki sposób najlepiej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']No to sie pochwalę. Oto moje dzieło obróżka wyhaftowana haftem krzyżykowym i koralikami. I do tego mina Inuyashay, która już nie jest moim dziełem.
:lol:
[IMG]http://img184.imageshack.us/img184/7964/inuyasha2gru2006mk6.jpg[/IMG][/quote]

super obróżka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']Maja:lol: wszystkie tematy i problemy byly juz wielokrotnie ,,maglowane,, sa osobne watki ,oczywiscie jesli ktos sie podejmie napisac to w ,,pigulce,,
kazdy ma swoje preferencje i upodobania i doswiadczenia
chetnie podziele sie swoimi ale w realu:lol:[/quote]
Hallo, jestem nowym gosciem na Forum, nosze sie z zakupem Szczeniaczka dokladniej Suni semik i te pytania od Maji by mnie tez bardzo interesowaly, np. jezeli chodzi o jakies wyprobowane maszynki do podgalania, ponad to niewiem zabardzo co masz na mysli Agama, jezeli mowisz o "pigulce" przelecialem troszke Forum i nic takiego nieznalazlem, jezli jeszcze istnieja takie wypowiedzi co poczatkujacych hodowcow czy tez wlasciceli pupilkow interesuja to bardzo bym poprosil o jakies namiary bo jak by niebylo, jestescie wszyscy dosc dlugo juz tutaj hihi ...papaa

Link to comment
Share on other sites

Robeli witam rowniez:lol: nie lataj po Forum jak piszesz tylko przeczytaj stosowne watki w Grzywaczach-maszynki nie polece bo nie mam semikow:eviltong: a tak na marginesie Twoja ortografia...tylko nie pisz ,ze jestes dysortografem badz dyslektykiem-kazdy specjalista ta dysfunkcje jest w stanie odroznic od braku znajomosci podstawowych zasad pisowni
Pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']Robeli witam rowniez:lol: nie lataj po Forum jak piszesz tylko przeczytaj stosowne watki w Grzywaczach-maszynki nie polece bo nie mam semikow:eviltong: a tak na marginesie Twoja ortografia...tylko nie pisz ,ze jestes dysortografem badz dyslektykiem-kazdy specjalista ta dysfunkcje jest w stanie odroznic od braku znajomosci podstawowych zasad pisowni
Pozdrawiam:lol:[/quote]
Hallo Agama, dla twojej znajomosci po takim zaatakowaniu mojej osoby, wyjechalem z Polski majac niecale 9 lat, wiec mam 2,5 roku poskiej szkolnej stylistyki i ortografji za soba, ciesze ze niezapomnialem jezyka i moge sie nim porozumiec niemajac z tym jezykiem prawie 30 lat doczynienia, na forum niemam tez zamiaru pisac pracy doktorskiej i na moje potrzeby wystarcza mi, mieszkam w polsce od 4 miesiecy a w pracy posluguje sie innymi jezykami jezeli chodzi o pisownie, slownie potrafie sie porozumiec a przepraszam, czytac tez, ale dziekuje ci slicznie ze jestes na tyle spostrzegawcza i zakolilo cie po oczkach, dziekuje za typ,- gdzie mam szukac wypowiedzi na moje pytania, milego dnia

Link to comment
Share on other sites

[U][URL]http://www.grzywacze.glt.pl/[/URL][/U][URL="http://www.grzywacze.toplista.pl/wy.pww?id=toffi11"][/URL]
Tu masz dużo informacji w pigułce. Jeżeli chodzi o maszynki dla nagusów Ci nie pomogę. Ja mam maszynkę Philipsa i jest rewelacyjna, ale nagusy mają bardziej twardą sierść.

Powiedz czy wybrałeś już konkretnego grzywka? Pochwalisz się z jakiej hodowli?
Mam jeszcze pytanie o to jak bardzo owy semi zarasta? Ma to decydujące znaczenie przed wyborem maszynki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga'][U][URL]http://www.grzywacze.glt.pl/[/URL][/U]
Tu masz dużo informacji w pigułce. Jeżeli chodzi o maszynki dla nagusów Ci nie pomogę. Ja mam maszynkę Philipsa i jest rewelacyjna, ale nagusy mają bardziej twardą sierść.

Powiedz czy wybrałeś już konkretnego grzywka? Pochwalisz się z jakiej hodowli?
Mam jeszcze pytanie o to jak bardzo owy semi zarasta? Ma to decydujące znaczenie przed wyborem maszynki.[/quote]

my z madz jestesmy fankami :evil_lol::evil_lol::evil_lol: panasoniców :eviltong: tylko ze niestety mojego pogryzla happy :razz: odrazu widac jak lubi zabiegi kosmetyczne :eviltong: , no ale niestety pogryziona maszynka goli sie dluzej wiec biedna dluzej cierpi :p ale chcialo cialo wiec cierp cialo :lol:

Link to comment
Share on other sites

AngelOfDeath dzieki, choc ty mnie na duchu podtrzymujesz :eviltong: jakos sie tam dogadamy heheeee
Miniaga, ta stronke co mi podalas to mam przestudiowana :lol: nawet sie do ksiegi gosci wpisalem bo naprawde zawiera duzo informacji, ale nadal niewiem co ona ma wspolnego z pigulka .... napewno jakas anegdotka :evil_lol:

Nie wybralem jeszcze (<---- AngelOfDeath ucze sie :eviltong: ) zadnej hodowli, jest ich bardzo duzo, ale zawiesilem oko na Ajczce ...( niewiem jak dokladnie sie pisze jej nick,- sorry) widzialem ze ma szczeniaczki ale tym chyba niebedzie semikow, a wiecej pomaga mi wspaniala kolezanka, ktora ma juz 2 grzywki i jestem jej bardzo wdziecuny, niespieszy mi sie, ale jak by sie cos ciekawego trafilo i cena byla by tez do zaakceptowania to moglo by isc dosc szybko, naczytalem sie juz dobre pare tygodni o grzywkach, siedzialem w weekendy po nocach i odwiedzalem wszystkie stronki co wypisaliscie tu na forum i porobilem sobie troszke notatkow.
Szukam pisiaka do kochania (Peta... chyba tak sie to zwie :razz: a nie na
wystawy, wiec chcialbym tylko ladniusiego pieska, ktory rozweseli mi swoim charakterem zycie ze tak powiem. Mam jeszcze jedno pytanie do was, widzialem chyba ze 2 razy wypowiedzi tutaj, "i znow grzywka na Allegro" dlaczego tak skeptycznie podchodzicie do tego?, i czy trzeba sie bac takiego kupna? bo szczerze mowiac sa na Allegro 2 szczeniaczki, sliczne, az mnie serducho pika bo i ten PP i semikowa sunia sa naprawde przepiekne, ja sobie odczekam wasze wypowiedzi na ten temat....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']ja polecam MOSER, ANDIS no a w szczegolnosci OSTERa, ale to juz wiekszy wydatek:roll:[/quote]
flashka-g czy Oster to Pan Ostrowski z Olsztyna?, jezeli tak to ja podziekuje, dzwonilem tam, ten Pan chce za ladnego szczeniaczka okolo 3500,-€ niestety niestac mnie na taka kwote, jezeli chodzi o te dwie inne (Moser i Andis) to musial bym poszukac o kogo dokladnie tu chodzi, byc moze sa to tez skruty hihi.... ja ich tyle widzialem ostatnio ze mam juz kolowrotek w glowie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robeli']flashka-g czy Oster to Pan Ostrowski z Olsztyna?, jezeli tak to ja podziekuje, dzwonilem tam, ten Pan chce za ladnego szczeniaczka okolo 3500,-€ niestety niestac mnie na taka kwote, jezeli chodzi o te dwie inne (Moser i Andis) to musial bym poszukac o kogo dokladnie tu chodzi, byc moze sa to tez skruty hihi.... ja ich tyle widzialem ostatnio ze mam juz kolowrotek w glowie ;)[/quote]


Robelli kochanie to sa nazwy firm produkujacych maszynki do strzyzenia;))
Pamietaj ze nawet jak chcesz pecika to najwazniejsze zeby to byl zdrowy piesek z dobrej hodowli. Zebys byl pewny ze nie kupujesz kota w worku.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robeli']flashka-g czy Oster to Pan Ostrowski z Olsztyna?, jezeli tak to ja podziekuje, dzwonilem tam, ten Pan chce za ladnego szczeniaczka okolo 3500,-€ niestety niestac mnie na taka kwote, jezeli chodzi o te dwie inne (Moser i Andis) to musial bym poszukac o kogo dokladnie tu chodzi, byc moze sa to tez skruty hihi.... ja ich tyle widzialem ostatnio ze mam juz kolowrotek w glowie ;)[/quote]

robi moj drogi - oster , moser i andis to firmy produkujace maszynki do golenia psow

Link to comment
Share on other sites

Nie będę się wypowiadać za innych - powiem za siebie.
Jeżeli chodzi o Allegro to ja nie mam nic przeciwko umieszczaniu tam ogłoszenień, ale nie można kupić pieska korespondencyjnie. Każdy hodowca powinnien sprawdzic nowego właściciela. Bardzo natomiast jest przeciwna rozmnażaniu psów bez rodowodu i traktowaniu ich w sposób rzeczowy.

Adam Ostrowski ma na dogomani nich Germanika (nazwa jego hodowli) Ceny w tej hodowli nie są tajemnicą i nikogo chyba nie szokują - Chociaż 3500 euro to lekka przesada:razz: Psy z przydomkiem Germanika mają dobre pochodzenie, odnoszą oszałamiające sukcesy ( wystarczy przejżeć stronę). Wysoka cena odstrasza również osoby, które poszukują psa jedynie dla kaprysu.

Oczywiście piesek do kochania nie musi być wystawowy, ale naprawdę nie warto kupować pieska byle gdzie, bo szybko dojdziesz do wniosku że oszczędzając wydałeś więcej.

ja kupiłam moją suczkę w hodowli Kozłówkowy Wzgórek i zapłaciłam za nią nie wiele. Już 3 dnia walczyliśmy o jej życie, bo hodowczyni oszczędzała na tabletce na odrobaczenie, która kosztuje 5 zł.
Przepłakałam kilka dni, Tasmina przed ponad miesiąc brała antybiotyki i była na kroplówce. Zostawiło to trwały ślad w jej psychice. W ciągu chyba 2 tygodni wydaliśmy na weterynarza blisko 1500 zł!!!!
Warto więc poczekać trochę dłużej i wydać na pieska troche więcej.
Niekoniecznie 3500 euro:razz:

Moja druga suczka pochodzi z hodowli z Gangu Łysych. Jest piękna i zdrowa. Warto więc wybrać odpowiednią hodowlę. Ja osobiście poszukuję kolejnego grzywka i nie wykluczone, że bedzie miał przydomek z Gangu Łysych, ponieważ mam ogromne zaufanie do Pani Asi Grucy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...