Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

Elitesse gratuluję!
Innym przyszłym mamą też:Rose:

To my też dopiszemy się do oczekujących w kolejce do porodu:loveu:
Dzisiaj było USG - dzień 25. Ciąża mnoga potwierdzona. Chociaż zastanawiam się czy w to wierzyć bo weterynarka uraczyła mnie takim zadaniem:
"suce nie należy za wcześnie podawać wapna bo jej organizm się rozleniwia i sam go nie produkuje na skutek czego może po porodzie wystąpić tężyczka"

Co wy na to?

Acha i sukę mam lepiej karmić (np. karmą dla szczeniąt) dopiero w ostatnich trzech tygodniach ciąży

Uciekać z wrzaskiem czy nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa']Dzięki, rozumiem że kłopotu z tężyczką też nie miałaś?[/quote]

nie , za to dopadla suke kolezanki ( i to po kazdym porodzie), ona jest zywiona naturalnym jedzeniem wlasnie z dodatkami mineralnymi - ale nie wiem czy to od tego zalezy :roll:

Link to comment
Share on other sites

Choroby nerwowej można dostać z tymi sukami :shake: ;)
Ja pierwszy raz spotkałam się z teorią nie podawania wapna i muszę powiedzieć że byłam/jestem mocno zaskoczona bo wszyscy mi na około tłukli, że wapno dawać.
Czy spotkałyście się z jakimiś publikacjami na ten temat?
Elitesse a czym karmisz?

Link to comment
Share on other sites

Ja karmiłam karmą dla szczeniąt od połowy ciąży, ale wiecie, co się okazało? Była to karma o obniżonej zawartości kalorii i składników mineralnych. Złapałam sie za głowę, gdy to przeczytałam - a stało się to dopiero po porodzie - maleńkim druczkiem, kartka przyklejona na dnie worka, więc jak niby mogłam to zobaczyć na 18-kilowym worku?! Dopiero po porodzie, gdy worek był pusty, składałam go na płasko, aby wywalić - znalazłam ostrzeżenie, aby nie karmić tym suk ciężarnych ani karmiących!!! Normalnie beczałam ze złosci na samą siebie, chciałam dobrze dla suki, tfu, a jeszcze jej zaszkodziłam. Na szczęście szczeniorki urodziły się silne i w sam raz, nie za duże, nie za małe.
Teraz (4 tygodnie) też jesteśmy na karmie dla szczeniąt, ale już [U]na pewno[/U] dla suk karmiących się nadaje, sprawdziłam to chyba 10 razy. W każdym razie jestem zszokowana. Mojej suni wyłysiał w ciąży ogonek, wyżły tak miewają, jak się niedawno dowiedziałam, z braku witamin i minerałów - teraz rozumiem, dlaczego.
Wniosek - uważać i jeszcze raz uważać. Czytać drobne druczki. Wpełzać pod worki i szperać.

Link to comment
Share on other sites

ja przed pierwszym miotem wypytywalam wszytkich wetow jacy mi sie nawineli pod reke i znajomych hodowcow czy dodatkowo do szczeniecej karmy podawac wapno i cos innego i wszyscy zgodnie stwierdzili ze skoro daje karme szczenieca z wyzszej polki to juz nic innego mam nie dawac bo tylko przedobrze
i jak do tej pory to sie sprawdza
[SIZE=1]a karmie eukanuba - najlepiej podchodzi moim burkom[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

No ja właśnie dawałam Hillsa. Problem w tym, że to był dla szczeniąt Large Breed, chyba dlatego zmniejszyli kaloryczność, żeby szczeniorki nie rosły zbyt szybko i żeby stawy nie były zagrożone, bo tak to u dużych bywa. Natomiast teraz mam Hillsa z jagnieciną i ryżem, szczerze mówiąc to pierwsza karma, która Grzanka naprawdę wpyla - no ia ma wszystkiego w sam raz dla suk karmiących.

Link to comment
Share on other sites

Ja od krycia do 35 dnia ciązy podawałam karmę RC specjalnie dla suk w cieczce i do 42 ( wg ich wskazan) ciązy. Za cholere nie moge sobie przypomniec jak sie ta karma nazywała, kupiłam ja w austri u nas jest dostepna tylko dla klubowiczów RC. Jak skonczyłam ja dawac przeszłam ( za rada hodowcy Nanda) na Hills prescription diet :Pediatric diet. Ale przyznam, ze i tak podawalam wapno z muszli morskich - 1 kapsulkę na 3 dni, i co 2 dni 1 tabletkę Canifos. Teraz daję co 2 dzien zamiennie porcję Irish calc Beaphar i witaminy Vita wet, karmię cały czas Hillsem poki co nic się nie dzieje, Hadria owlosiona jak przed ciążą, błyszczaca, dzieci tłuste i blyszczące jak byc powinny.

Link to comment
Share on other sites

Jestescie okropne :eviltong: na pocieszenie powiem wam, ze w przyrodzie nic nie ginie, i w czasie jak dzieci zrą ile wlezie ich tatus dostał fisia i 2 tygodnie nie zarł wcale. Nie mialam pojecia, ze pies moze cos tak przezywac głęboko - on niejadł od dnia gdy zobaczył dzieci pierwszy raz, juz od zmyslów odchodziłam. Okazało sie, ze metodą na powrót apetytu jest wpuszczenie go do sypialni, gdzie jest suńka i scyle, 2 noce spi z nimi, i apetyt powrócił :multi: ( odpukac mam nadzieje ze na dobre).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.
Ja w takim razie zostanę przy RC tylko zmienię rodzaj na tą dla mamusiek i zobaczę jak będzie się rozwijać sytuacja:p
A czy jak zaczynacie dokarmiać szczeniaki to tylko karmą czy również innymi produktami: mięso, serki, rosołki itp ?

Link to comment
Share on other sites

ja w miare mozliwosci daje rozne dodatki coby maluchy sprobowaly ze jest tez naturalne jedzenie, przewaznie po paru takich dokarmieniach jak podchodze do blatu kuchennego to male stado juz mnie obsiada i patrzy co tam dobrego im dam tym razem :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

A tu moje grubaski :
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=ZKZle0kfBSU"][FONT=Arial][COLOR=#0066cc]http://www.youtube.com/watch?v=ZKZle0kfBSU[/COLOR][/FONT][/URL]

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=eR1VWYyrh4M"][FONT=Arial][COLOR=#0066cc]http://www.youtube.com/watch?v=eR1VWYyrh4M[/COLOR][/FONT][/URL]

[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0066cc][URL]http://www.youtube.com/watch?v=qWHgU2iMLoo[/URL][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...