Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

Laboklin z tego co wiem robi testy na herpensa, pokoik1 może o tym opowiedzieć, ale z tego co wiem, pies (pies jako pies, a nie samiec) może zarazić się tym wszędzie - wystarczy, że będzie miał kontakt np. z moczem na trawie od chorego psa.
Takie badanie powinno się robić i psu i suce przed każdym kryciem, a jeżeli chodzi o szczepionkę, to słyszałam o dwóch opcjach - pierwsza to, że przed kryciem; druga to, że kilka dni po kryciu. Ale to musicie pytać specjalistów.

Link to comment
Share on other sites

znalazłam w necie
[FONT=Arial][SIZE=2][URL="http://www.sauron.bulterier.eu/content/view/23/56/lang,pl/"]SAURON FCI - Bull Terrier Kennel - Canine Herpes Virus[/URL]
i dawkowanie
[U][url]http://www.emea.europa.eu/vetdocs/PDFs/EPAR/euricanherpes/V-059-pl1.pdf[/url][/U]

internet to jednak skarbnica wiedzy
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']słuchajcie tak z innej beczki - czy ktoś wie , czy sa jakies szczepienia dla suk bedących juz w ciąży zabezpieczajace przed herpes ( chyba tak to sie nazywa ) wirusem . Chodzi mi o wirusa który zabija szczenieta po porodzie .
Mojej szwagierce poszedł prawie cały miot , z 6 uratowały sie 2 a lekarz nie slyszal o takim szczepieniu . Mnie sie coś obilo o uszy ze coś takiego istnieje .[/quote]

Jest dostepna szczepionka na Herpes-wirusa..koszt jednej to ok. 150,00zł przy czym szczepi sie dwa razy- pierwszy najlepiej na poczatku cieczki / inna szkoła mówi że do 14 dni po kryciu/, żeby do krycia suka wytworzyła jak najwiecej przeciwciał, drugi raz na ok.2 tyg przed spodziwanym porodem. Testy też są /choć z tym jest gorzej / ale tak naprawdę wydaje mi się, że najbezpieczniejsze jest szczepienie, bo nawet jeśli suka nie jest nosicielem to może być zrazona przy kryciu /przecież po każdym kryciu wł. reproduktora nie robi mu testów a pies może w tygodniu kryć z dwie-trzy suki/
Ja Indi szczepiłam...żeby potem właśnie nie drrzeć o maluszki przy każdym kwilnieciu....:roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzasta'][B]betka-sp [/B]ja spotkałam się a tym że właściciele reproduktora po przebadaniu psa wyrażają zgodę na krycie tylko przebadanych przed kryciem suczek tyle że co z możliwością zarażenia się nawet w trawie od moczu innego psa hmmm[/quote]


no dokładnie.......dlatego ja szczepię...i wiem, że zrobiłam wszystko, żeby maluszki były jak najzdrowsze..i przy okazji nie były nosicielami :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzasta'][B]betka-sp [/B]ja spotkałam się a tym że właściciele reproduktora po przebadaniu psa wyrażają zgodę na krycie tylko przebadanych przed kryciem suczek tyle że co z możliwością zarażenia się nawet w trawie od moczu innego psa hmmm[/quote]

no właśnie problem w tym, że pies (i suka) może złapać to wszędzie i nie ważne, że był clear. Suka to jeszcze pół biedy - na upartego można badać przed kryciem...chociaż szczepionka nie zaszkodzi - ale co z psem? betka słusznie zauważyła, że może mieć 2-3 suki w tygodniu (przykładowo) i co? na dobrą sprawę powinien być przebadany przed każdym? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']no właśnie problem w tym, że pies (i suka) może złapać to wszędzie i nie ważne, że był clear. Suka to jeszcze pół biedy - na upartego można badać przed kryciem...chociaż szczepionka nie zaszkodzi - ale co z psem? betka słusznie zauważyła, że może mieć 2-3 suki w tygodniu (przykładowo) i co? na dobrą sprawę powinien być przebadany przed każdym? :roll:[/quote]

Jakie to wszystko jest skomplikowane....:cool1:

A.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']a ja mam pytanie a psa nie można zaszczepić ?? i takie szczenie raz w życiu czy przy każdym kryciu ??[/quote]

Powiem szczerze, że nie słyszałam o szczepieniu psów...natomiast samca z herpesem /diagnoza jest test/ , nalezy leczyć, bo nie leczony wirus prowadzi do bezpłodności.

Acha....sukę na herpesa szczepi sie przy kazdym kolejnym kryciu.../widać przeciwciała w organiżmie nie przetrzymują bardzo długo/

Link to comment
Share on other sites

A my jutro kończymy 4 tygodnie:

Pełne brzuszki!- dziś dostały pierwszy raz startera.

[IMG]http://lh4.ggpht.com/_mDZf8cxjZKk/SoGvlCe-smI/AAAAAAAAEv4/G2ZFSGeDyV0/s576/P8110001.JPG[/IMG]

I Łysa w akcj:

Barcelona wstawaj pobaw się ze mną....
[IMG]http://lh5.ggpht.com/_mDZf8cxjZKk/SoGvvpNFfUI/AAAAAAAAEwQ/-4yJUO1Kdws/s640/P8110013.JPG[/IMG]

A z tobą Tasia to ja się bawić nie będę, jesteś za duża !
[IMG]http://lh6.ggpht.com/_mDZf8cxjZKk/SoGv13K9duI/AAAAAAAAEwg/qsgIRMi2bRs/s576/P8110023.JPG[/IMG]

To ja się może do Was przytulę- co będę tutaj tak sama siedzieć.
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_mDZf8cxjZKk/SoGv6DM-hkI/AAAAAAAAEws/K6KO-JcaCyI/s640/P8110033.JPG[/IMG]

[IMG]http://lh6.ggpht.com/_mDZf8cxjZKk/SoGv9mgahOI/AAAAAAAAEw4/mTp9nDffmhc/s640/P8110037.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Tak, włos z grzbietu i nóg strzygę (maszynką do strzyżenia) około 23 dnia zazwyczaj. zarówno owłosione psiaki jak i łyse maja podgalane pysie, dlatego trzeba je przyzwyczaić do tego zabiegu. 3 tygodniowy maluch zazwyczaj najlepiej znosi pierwsze strzyżenie i najczęściej idzie...spać .
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki!

Nie mogę uwierzyć , że to już 4 tygodnie! strasznie ten czas biegnie i moje misie coraz doroślejsze. Dziś w ogóle miały dzień debiutów : pierwszy raz karma i pierwszy raz biegły luzem z resztą stada- wcześniej zamykałam Tasię i Stinga na czas maluszkowych spacerów, bo nie miałam do nich aż takiego zaufania.
Dziś obyło się bez problemów, więc jestem dumna z moich dorosłych psów:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Dzięki!

Nie mogę uwierzyć , że to już 4 tygodnie! strasznie ten czas biegnie i moje misie coraz doroślejsze. Dziś w ogóle miały dzień debiutów : pierwszy raz karma i pierwszy raz biegły luzem z resztą stada- wcześniej zamykałam Tasię i Stinga na czas maluszkowych spacerów, bo nie miałam do nich aż takiego zaufania.
Dziś obyło się bez problemów, więc jestem dumna z moich dorosłych psów:loveu:[/quote]

Same dobre wiadomości :multi:, a domki już mają?

A.

Link to comment
Share on other sites

Nie, jeszcze nie mają domków.
Jedno planuję dać na warunek lub współwłasność. Planowałam Barcelonę (suczka pp), ale na chwilę obecną najlepiej zapowiada się ciemny piesek pp - Boston.
Co wyjdzie z moich planów ....zobaczymy jak maluszki podrosną i czy znajdę odpowiednią osobę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Nie, jeszcze nie mają domków.
Jedno planuję dać na warunek lub współwłasność. Planowałam Barcelonę (suczka pp), ale na chwilę obecną najlepiej zapowiada się ciemny piesek pp - Boston.
Co wyjdzie z moich planów ....zobaczymy jak maluszki podrosną i czy znajdę odpowiednią osobę.[/quote]

trzymam kciuki za dobre domki :lol:

A.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...