Jump to content
Dogomania

Problem z Malamutem - zalatwianie sie w domu


jimmypop

Recommended Posts

Witam, około 2 miesięcy temu wziąłem od znajomego Malamuta. Koledze zmarł ojciec i nie było go stać na utrzymywanie pieska, a nie chcialem zeby psiak trafił do schroniska. Keri w chwili obecnej ma 10 miesięcy i ostatnim czasem ciągle w mieszkaniu znajduje kupy. Nie wiem co na to poradzic. Nawet gdy wróci ze spaceru, załatwi się to dosłownie 15 minut później na przedpokoju leży kupa. Na początku gdy do mnie trafiła takie rzeczy nie miały miejsca. Proszę o jaką kolwiek pomoc i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Zachowanie Twojego psa zdecydowanie nie jest normalne. Pytanie tylko dlaczego. Skoro wcześniej nie miałeś takiego problemu, to może zastanów się co się zmieniło ostatnio w domu? czy może zmieniły się Twoje relacje z psem - jeśli tak - na jakie? a może zmieniłeś jej dietę?
Przede wszystkim najpierw na wszelki wypadek zaprowadziłabym psa do weta, by ten sprawdził czy pod względem zdrowotnym wszystko jest OK. Jeśli się okaże, że psiak jest zdrowy - trzeba się zastanowić co innego mogło tak na niego wpłynąć.

Link to comment
Share on other sites

Pies jest raczej radosny, na spacerach strasznie ciągnie, w domu na mnie wskakuje i przynosi pilke, czasem mnie gryzie (chociaz nie wiem czy to objawa radosci :) ) ... Teraz juz tak czesto nie zalatwia sie w domu, mozna powiedziec, ze prawie w ogole tego nie robi, ale czasem jej sie zdarza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poza poradami z powyższych postów proponuję baaardzo się cieszyć na widok załatwienia "sprawy" na spacerze i zupełnie ignorować "wypadki" w domu tzn. sprzątać je wówczas gdy psiak nie widzi i nie komentować. Karcenie słowne i demonstracyjne zachowania związane ze sprzątaniem mogą, paradoksalnie, stać sie nagrodą, o którą będzie zabiegać pies :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...