Jump to content
Dogomania

Skręt śledziony


JustynaJK

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 13 years later...

Witam. Ale czy ktos wie, co spowodowalo skret sledziony.  W Necie, jeden Vet pisze, ze nastepuje to rowniez po zwymiotowaniu.  Moj wet powiedzial, ze nawet jak pies sie kaldzie, czy zmienia pozycje lezac. Dzisiaj STracilem Mastifa Tybetanskiego (45+ kg). Wczoraj ,godzine po jedzeniu, piesek wskoczyl naglena tapczan, szybko i energocznie zaczal krecic koleczka, i probowal wymiotowac . Nic nie wchodzilo. Oddal mocz. Kazalem mu zejsc . Oddal kal na podloge ( normalny).  Probowal wymiotowac.  Pol roku wczesniej mail skret zoladka, i profilaktycznie przyszyl mu wet zoladek do jamy brzusznej, wiec skret wykluczylem.  Zrobilem z Vetem Video Konferencje,  podejrzewal ze wzdecie. Pies nei mail goraczki 38,1.    Lezal na boku, potem na brzuchu w pozycji "lwa". . Nawet przyszedl do mnie. CZeto miewal bole, "zawyl" i podkurczal tylne lapy, cos bo w brzuchu bolalo.    Rano pisek lezal na brzuchu w pozycji lwa.  Przeszedl pre metrow, polozyl sie na boku. Opadl z sil. Zmierzylem temp...   39,4. Juz musialem go niesc do auta.   Zmarl w aucie, pare minut przed przyjazdem do Veta.    Ja juz wiem jakie sa objawy, alejaki przyczyny?? skad to sie bierze?  mam jeszcze 5 psow, jak odroznic skret zoladka( juz wiem) od wzdecia i skretu sledziony ???  pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, PakoPAKO napisał:

Dlaczego z psem nie pojechałeś natychmiast do weterynarza jeśli coś takiego się działo tylko czekałeś do następnego dnia? Przez wideokonferencje weterynarz nie zbada psa.

Holandia? Wlk.Brytania?

Gastropeksja (przyszycie żołądka do jamy brzusznej) zmniejsza ryzyko ponownego wystąpienia skrętu,ale nie daje żadnej gwarancji,że tak się nie stanie.

Każdy wet o tym powinien wiedzieć...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...