Jump to content
Dogomania

Przepiękna Onka LUSIA zostaje u Sugarr.


MARCHEWA

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No to już wiemy gdzie Lusia śpi :lol:
[quote name='sugarr']mam nadzieję, że kong będzie służył, to ma być niby takie niezniszczalne, więc powinien podołać każdej paszczy[/quote]
Na pewno oryginalne kongi są dużo wytrzymalsze od tych tanich podróbek, których Emir (rottweiler mojej mamy) załatwił już kilka. Kupiłam małego ekstremalnego konga dla mojej niszczycielskiej Kolusi kilka miesięcy temu i nadal jest cały. Jak wychodzę do pracy to napycham go parówkami i psimi smakołykami i "klajstruje" serkiem topionym lub pasztetem, żeby trudniej było wygrzebać zawartość. Wieczorem nosi go w pysku Gapa. Poza tym, że można go nafaszerować świetnie odbija się w różnych kierunkach, robi tez za gryzaka. Ciekawe czy Emir się ucieszy ;)

-------------------------------------------------------------------------------
[url=http://www.dogomania.pl/threads/191131-na-ogromne-d%C5%82ugi-w-lecznicy-dla-zam%C4%99czonego-Marsa-Wielkopsa.-Do-1-wrze%C5%9Bnia.?p=15217053#post15217053] [FONT=Impact][SIZE=5][COLOR=Lime][U][B]Kup cegiełkę i pomnóż Marsowi[/B][/U][/COLOR][/SIZE][/FONT][/url]

Link to comment
Share on other sites

Oto Lusia siedząca koło przystanku autobusowego i cierpliwie czekająca aż sobie pojadę :p


[IMG]http://a.imageshack.us/img832/2007/lusi1.jpg[/IMG]

[IMG]http://a.imageshack.us/img340/3730/lusi2.jpg[/IMG]

A to żywy dowód na powodzenie konga u nowego użytkownika ;-)

[IMG]http://a.imageshack.us/img687/8/emirzkongiem.jpg[/IMG]

Emir pięknie dziękuje za wspaniałą zabawkę :loveu: Dzisiaj jadł z niej śniadanie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Kong to droga zabawka więc może to i dobrze, że Salmusia jej nie potrzebuje :p Do tego dużego konga weszło ze 30 dag serduszek drobiowych więc nieekonomiczna ta zabawka okropnie. Mama się przeraziła, że nie wyrobi na mięso ale uświadomiłam jej, że sucha karma i twarożek też się nadają :-)
Lusia śliczna i kochana, taki pieszczoch energiczny :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidan']Kong to droga zabawka więc może to i dobrze, że Salmusia jej nie potrzebuje :p Do tego dużego konga weszło ze 30 dag serduszek drobiowych więc nieekonomiczna ta zabawka okropnie. Mama się przeraziła, że nie wyrobi na mięso ale uświadomiłam jej, że sucha karma i twarożek też się nadają :-)
Lusia śliczna i kochana, taki pieszczoch energiczny :iloveyou:[/QUOTE]Ale numer....Lidziu...a 30 dag serduszek to dużo..??:o Dzis pierwszy raz kupilam dla tego mojego niejadka...na sprobowanie..i...jak jej posmakowaly to zjadla ponad 30 dag:( A ona jest malutka..waży 8 kg....no ale co mialam zrobić...??Smakowaly jej i prosila o jeszzce...ZOstawila chyba ze 3 szt (a bylo 36 dag)..:(
Nawet mialam zapytac gdzies czy mozna dawac i ile ...no i czy na surowo..??Bo moja zjadla surowe...(pokrojone drobno)....

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że się kong przydaje! Piękny ten Emir swoją drogą :loveu:

Do konga można też suchą karmę + mokrą z puszki, albo suchą + pasztet... Jak pies nie ma wrażliwego żołądka, to jakąś taką niekoniecznie super tą mokrą karmę, taką z tańszych jako wypełniacz tylko. Jak się to porządnie upchnie, a nawet dodatkowo zamrozi to jest zabawa na dłuuugo.
Ale to dla cierpliwego łakomczucha, który będzie tak długo nad tym kongiem siedział aż nie wygrzebie :cool3: I wtedy to jest świetny czasopochłaniacz, niestety nie wszystkim psiakom się chce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr']Bardzo się cieszę, że się kong przydaje! Piękny ten Emir swoją drogą :loveu:[/quote]
Dzięki :-) Przekażę mamie to będzie dumna. Hodowca uważał, że jest najładniejszy z miotu i ubolewał, że nie chcemy go wystawiać. Niestety nie ma u nas nikogo chętnego i tak obrotnego, żeby się tym zająć. Poza tym to nie jest najlepiej ułożony pies i taki :hmmmm: upierdliwy, zbyt energiczny i nieco zbyt agresywny jak na mój gust.
[quote]Ale to dla cierpliwego łakomczucha, który będzie tak długo nad tym kongiem siedział aż nie wygrzebie :cool3: I wtedy to jest świetny czasopochłaniacz, niestety nie wszystkim psiakom się chce.[/QUOTE]
Hi hi...Moje sunie wygrzebują i wylizują a Emir znalazł szybsza metodę: podrzuca konga do góry i w końcu mu sie wysypuje zawartość ;-)
Goniu, podroby podobno nie są najlepszym jedzeniem dla psów bo zawierają czegoś za dużo (fosforu?") :niewiem: jednak ja moim psom daję. Tzn gotuję przeważnie udka z kurczaka i mniej więcej taka samą ilość serduszek, czasem żołądków lub jednego i drugiego i dopiero to mieszam z ryżem i marchewką. Myślę, że raz na czas nie zaszkodzi. 30dag serduszek po
ugotowaniu to nie tak dużo wychodzi ale ja kupiłam pół kilo z myślą, że zapcham wszystkie 3 kongi i że jeszcze zostanie ale okazało się, że ten XXL pochłonął więcej niż te dwa małe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidan']

Hi hi...Moje sunie wygrzebują i wylizują a Emir znalazł szybsza metodę: podrzuca konga do góry i w końcu mu sie wysypuje zawartość ;-)
Goniu, podroby podobno nie są najlepszym jedzeniem dla psów bo zawierają czegoś za dużo (fosforu?") :niewiem: jednak ja moim psom daję. Tzn gotuję przeważnie udka z kurczaka i mniej więcej taka samą ilość serduszek, czasem żołądków lub jednego i drugiego i dopiero to mieszam z ryżem i marchewką. Myślę, że raz na czas nie zaszkodzi. 30dag serduszek po
ugotowaniu to nie tak dużo wychodzi ale ja kupiłam pół kilo z myślą, że zapcham wszystkie 3 kongi i że jeszcze zostanie ale okazało się, że ten XXL pochłonął więcej niż te dwa małe.[/QUOTE]Lidziu..ale to bylo 36 dag...surowych..:( Nie zdążylam ugotowac nawet:( DZiś animondę zmieszałam z ugotowanymi szyjkami (obranymi oczywiscie) i tez zjadla ze smakiem- bo samej animody juz nie chce( a tak ja pałaszowała kiedyś)..:) ONa musi miec bardzo urozmaicona diete- juz to dawno zauwazylam...:)
Ale dzis byla kooo i byla "normalna"- czyli "śliczna";);)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidan']Hm...Są przecież zwolennicy barf (czy jakoś tak) i tam sama surowizna idzie więc może Salmusi nie zaszkodzi ;-)[/QUOTE]Ale myślisz, ze to niezdrowe jest Lidziu?? A o tych zwolennikach, to pierwszy raz słyszę...:) Ze niby tylko surowe maja jeść..??:o

Link to comment
Share on other sites

"Studiowałam" kiedyś BARF bardzo intensywnie i chciałam go stosować, bo to na prawdę fajna i zdrowa dietka dla psa, ale wymaga trochę ogarnięcia, czego mi brakuje :cool3:
Tzn trzeba pamiętać żeby zawsze dokupić mięsa (ja nie mam gigantycznej zamrażarki) i trzeba samemu jakoś zbilansować ten posiłek, a nie tak jak w suchej karmie - wszystko już w dobrych proporcjach.
Generalnie polega na dawaniu surowego mięcha i kości, większości owoców i warzyw, nabiału... Zdrowo wiadomo - nie sklepowa chemia. Ale ja się do tego nie nadaję

[url]http://www.dogomania.pl/forums/503-BARF[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr']"Studiowałam" kiedyś BARF bardzo intensywnie i chciałam go stosować, bo to na prawdę fajna i zdrowa dietka dla psa, ale wymaga trochę ogarnięcia, czego mi brakuje :cool3:
Tzn trzeba pamiętać żeby zawsze dokupić mięsa (ja nie mam gigantycznej zamrażarki) i trzeba samemu jakoś zbilansować ten posiłek, a nie tak jak w suchej karmie - wszystko już w dobrych proporcjach.
Generalnie polega na dawaniu surowego mięcha i kości, większości owoców i warzyw, nabiału... Zdrowo wiadomo - nie sklepowa chemia. Ale ja się do tego nie nadaję

[url]http://www.dogomania.pl/forums/503-BARF[/url][/QUOTE]uuuuuuu...odpada..te warzywa i owoce....to nie dla Mojej gwiazdy;) Poza tym raczej bym nie powiedziala, ze to nasze "miesko" jest pozbawione chemii....:(

Link to comment
Share on other sites

A czy mogę zaprosić na bazarek [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]

[B][COLOR=#ff00ff]Sonia zaprasza na bazarek, z którego pieniążki wykorzystamy na jej diagnostykę i operację:[/COLOR][/B]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/192056-KUP-ZA-ILE-CHCESZ-czyli-zbieramy-na-operację-Sonki-z-dysplazją-02.10-godz.20-00?p=15301617#post15301617"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/1920...7#post15301617[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Co nowego u Lusi? Jak zdrówko i samopoczucie?

[I]A może ktoś chce płytkę lub torebeczkę[/I] => [url=http://www.dogomania.pl/threads/192400-Bazarek-p%C5%82ytowo-ubraniowo-torebkowy-na-Spajkusia.-Do-18.-09.2010][U][B][COLOR=Blue]BAZAREK NA SPAJKIEGO[/COLOR][/B][/U][/url]

Link to comment
Share on other sites

Oj, kurcze już się prawie miesiąc nie odzywałam! Przepraszam cioteczki.

U Lusi w porządeczku, przerzuciłam ją na Trovet Renal, bo czytałam lepsze opinie niż o Royalu i do tego Lusia strasznie po nim tyła, po Trovecie wydaje mi się, że jest idealnie i do tego kupki piękne. Ale oczywiście najważniejsze wyniki badań. Po drugim worku, a przy okazji jak się wreszcie wyleczę (dopadła mnie jakaś niby "głupia", jesienna infekcja bakteryjna, a już od dłuższego czasu się z łóżka ledwo podnoszę, a antybiotyki jak cukierki....) to zrobię dokładne badania i tu wrzucę, skonsultuję też z Biafrą.

A tak odnośnie Biafry, jakby ktoś rozmawiał w jakiejś ważnej sprawie to bardzo proszę napomknąć tak przy okazji o umowie adopcyjnej Lusiowej. Ja wysłałam smska z danymi do wysyłki umowy, ale nie dostałam odpowiedzi, cioteczka - wiem, że zajęta, a przy tych wszystkich sprawach z powodzią i fundacją to aż mi głupio dzwonić i się dopominać :cool3:


Zdjęć nie mam, bo przyznaję bez bicia, że ostatnio spacery dość krótkie bo mnie to choróbsko męczy i po chwili zabawy z psem czuję się jak stu letnia babcia i pocę się okrutnie. Jak stanę na nogi (a lekarz mi już obiecuje, że po weekendzie na pewno), a pogoda się utrzyma to dodam zdjęcia.

Pozdrawiam Was serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARCHEWA']Kuruj się Sugarr;)mnie też ostatnio grypsko dopadło,to wiem,że na spacery nie chce sie wychodzic,tylko w łóżeczku człowiek by zalegał;)
Wymyziaj chociaz Lusieńkę od nas;)[/QUOTE]
I ode mnie tez obowiazkowo...zagladam tu caly czas, choc nie pisze:) Ale o Lusi pamietam zawsze:):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...