Jump to content
Dogomania

Makaron?


witch25

Recommended Posts

Moja Niunia bardzo często dostawała taki "zestaw" i ja nie widzę nic przeciwko temu, ale nie eliminuj przypadkiem suchej karmy, która powinna być podstawą w żywieniu psa, a "domowe" jedzonko przygotowywane specjalnie dla niego tylko urozmaiceniem. Przynajmniej takie jest moje zdanie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikusia']nie eliminuj przypadkiem suchej karmy, która powinna być podstawą w żywieniu psa, a "domowe" jedzonko przygotowywane specjalnie dla niego tylko urozmaiceniem. Przynajmniej takie jest moje zdanie :)[/QUOTE]

A skad taki pomysł,ze sucha karma powinna być podstawą?? To kwestia indywidualna , czesc ludzi karmi tylko gotowymi karmami, czesc podaje pół na pół, a czesc gotuje. Wazne zeby pies dobrze się czuł. Jest wiele metod i kazda z nich jest dobra jezeli tylko odpowiada zwierzeciu. Przy własnorecznym przygotowywaniu posiłków trzeba pamietac o tym by dodostarczyc psu wszystkich składnikow niezbędnych do jego prawidłowego rozwoju.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Przy własnorecznym przygotowywaniu posiłków trzeba pamietac o tym by dodostarczyc psu wszystkich składnikow niezbędnych do jego prawidłowego rozwoju.[/QUOTE]
Właśnie o to mi chodziło, bo domowe jedzenie nie zawiera w sobie tyle niezbędnych witamin w odpowiednich ilościach, co dobrej jakości sucha karma...
Poza tym taka jest moja opinia...
Ja miałam jamniczkę i dostawała pół na pół suchej i gotowanego.

Link to comment
Share on other sites

[B]"bo domowe jedzenie nie zawiera w sobie tyle niezbędnych witamin w odpowiednich ilościach, co dobrej jakości sucha karma"[/B]

Jest na to jedna rada - urozmaicanie! Jeśli karmisz psa tylko wołowiną, marchwią i ryżem, rzeczywiście nie ma w tym wystarczającej ilości witamin i składników mineralnych. Ale jeśli zmieniasz gatunek mięsa, dodajesz czasem ryż, czasem makaron, czasem kaszę, do tego przeróżne warzywa, owoce, jaja (najlepiej całe, surowe, zmiksowane razem ze skorupką), łagodne zioła (jest o ziołach osobny topik), różniste podroby, od czasu do czasu ryby (np. łosoś jest doskonały na sierść), jako przysmak ładnie obrośnięte kości cielęce/wołowe (jeśli pies dobrze je trawi), to zapewniam, że nie potrzeba psu podawać żadnych suplementów, a takie żywienie zaspokoi wszystkie jego potrzeby i w niczym nie ustępuje żywieniu suchą karmą!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikusia']Właśnie o to mi chodziło, bo domowe jedzenie nie zawiera w sobie tyle niezbędnych witamin w odpowiednich ilościach, co dobrej jakości sucha karma...
[/QUOTE]
A mi chodziło o to, że owszem zawiera jeżeli jest we własciwy sposób przygotowane;-) pozdrawiam:biggrina:

Link to comment
Share on other sites

jasne z mozna makaron, moj je na zmiane makaron z ryzem jako wypelniacz

nikusia, jesli dajesz psu sucha karme, ktora Twoim zdaniem zaspokoaja 100% potrzeb psa, a domowe jedzenie np w 70% , to karmiac pol na pol zaspokajasz tylko 85% potrzeb, karmiac nawet w innym stosunku, nadal nie bedzie to 100% i gdzie tu logika??
moj pies jescze nigdy nie jadl suchej karmy, w przeciwienstwie do popzredniego
i chyba predko sie na nia nie zdecyduje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...