Jump to content
Dogomania

Nazwa hodowli :)


Viz

Recommended Posts

[B]VIZ[/B] hodowla to pracochłonne i kosztowne hobby!Ja mogłam sobie na nie pozwolic z kilku powodów.Zastanów się razem z rodziną,czy możecie przeznaczyć niemałe środki na utrzymanie(żywienie,szczepienia,leczenie,wystawy,odchowanie szczeniąt,tatuowanie,karty krycia,karty miotu,przegląd,metryki)?Czy starczy Ci czasu,aby zajmować się szczeniętami(to jak z małymi dziećmi-wstawanie w nocy),czy posiadasz już odpowiednią wiedzę?
to naprawdę ciężka praca i wiele wyrzeczeń!
Nie chcę Cię zniechęcać,ale podam Ci parę przykladów:moja rodzina wyjeżdża na narty-ja zostaję sama bo odchowuję szczenieta.
Moi znajomi idą na imprezę-ja siedzę w domu bo mi psina zachorowała.
Jestem na imprezie,zabawa się rozkręca-ja wychodzę,bo psy nie moga zostać na więcej niż kilka godzin same w domu-efekt patrzą na mnie jak na inteligentną inaczej!
Mnie jest z tym dobrze,bo dokonałam tego wyboru świadomie,choć czasem troche mi przykro,że nie śmigam z moimi córkami na stoku!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gonia'][B]VIZ[/B] Czy starczy Ci czasu,aby zajmować się szczeniętami(to jak z małymi dziećmi-wstawanie w nocy),czy posiadasz już odpowiednią wiedzę?
to naprawdę ciężka praca i wiele wyrzeczeń!
Nie chcę Cię zniechęcać,ale podam Ci parę przykladów:moja rodzina wyjeżdża na narty-ja zostaję sama bo odchowuję szczenieta.
Moi znajomi idą na imprezę-ja siedzę w domu bo mi psina zachorowała.
[B]Jestem na imprezie,zabawa się rozkręca-ja wychodzę,bo psy nie moga zostać na więcej niż kilka godzin same w domu-efekt patrzą na mnie jak na inteligentną inaczej![/B]
[/quote]
Wszystko prawda.Ja nie mam narazie u mojej suczki hodowlanej i ciągle myślę nad hodwlą
[B]viz[/B] pewnie ię gdzieś spotkamy tylko ja jeżdzę tylko w swoje okolice :)
-na najbliższej to będę chyba klubówce V grupy w NDM ale tylko jako widz :P

Link to comment
Share on other sites

[b] Goniu [/b] myslalam nad tym.
Tyle, ze u mnie to juz bylo obiecane przy pierwszym psie, ze nie ma ruszania sie z domu. Co roku w wakacje, ferie czy inne wolne siedze w domu. Ale sama sie na to zgadzalam, i nie zaluje. Na imprezy praktycznie nie chodze, bo jak raz bylam, Teddy wymiotowałw domu strasznie, rodzice po mnie przyjechali i od teraz nie jeżdżę już nigdzie na dłużej niz 3 godziny.
Co do wiedzy to myślę, że jest wystarczająca, choć i tak jeszcze na pewno się czegoś nowego dowiem, wystawiając i jeżdżąc na wystawy.
Sunia, szczeniak, dojdzie zapewne za rok i licze, ze sie w koncu przeprowadzimy do tego czasu. Byloby o niebo latwiej.
Mama sie podjela pomocy mi. Zobaczymy czy tego nie pozaluje ;)
Takze zalozenie hodowli przekladam na nie za daleka przyszlosc ;)
Co do pieniedzy i opieki to wszystko omówiliśmy już. Rodzice zgodzili się płacić za psy, za ich wyzywienie, weterynarza itp. A opiekowac bede sie ja i moja mama, która niedlugo przechodzi na emeryture. Dlatego tez tak jest za ta hodowlą.

Link to comment
Share on other sites

No to bierz się do pracy!Na początek proponuję teoreyczne założenia.Jakiego rozmiaru,koloru i długości włosa mają być psy?Wiem że LUPO to czarny,podpalany facet w miniaturowym wydaniu.Zacznij wystawy z LUPEM,zrób mu przegląd hodowlany w wieku 15 miesięcy,a potem rozsądnie poszukaj mu żony!

Link to comment
Share on other sites

ah..
no tak żadnego wychodzenia z domu w ciągu tygodnia chyba, ze z psem ZNAM to..
jataknaprawdę przez cał rok na nagach no w wakacje to jeżdze do chorwaxcji to wtedy peis zostaje ale pod super opieką..tak samo jak jeździmy w zimę do austri..więc to takie trzy tygodnie wakacji dla mnie :)
ale ja kocham to co robię z moim psem i wcale się nie martwie tym, że nie mam czasu mnie to ciesz, że nie szwedam się i palę tylko jestem z moim psem isię nim opiekuję :)..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']No to bierz się do pracy!Na początek proponuję teoreyczne założenia.Jakiego rozmiaru,koloru i długości włosa mają być psy?Wiem że LUPO to czarny,podpalany facet w miniaturowym wydaniu.Zacznij wystawy z LUPEM,zrób mu przegląd hodowlany w wieku 15 miesięcy,a potem rozsądnie poszukaj mu żony![/quote]

Myslę, że tak będzie dobrze ;)

[b] Puenta [/b] ja tak samo. Moje psy towarzyszą mi niemal wszędzie. Na wszelkie wypady ze znajomymi też są brane. Znajomi się już przyzwyczaili, choć na początku ostro się przeciwstawiali - bo z psem nigdzie nie mozna wejsc. A ja do restaruacji nie wejde, zostawiając je przywiązane przed wejściem. Nawet nie ma mowy. Wole poczekac z nimi ;)

[b] kiwi [/b] a co wiek ma tu do rzeczy?
Ty wolisz poczekac, az bedziesz miala odchowane dzieci, a ja nie ;) Proste. Zresztą zanim będę miała dzieci to pewnie hoho minie. Chce jeszce sporo przeżyć zanim zdecyduje się na dziecko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwi']viz, moge zapytac ile masz lat?
nie zebym sie czepiala, ale ja czekam z zalozeniem hohowli az bede miala odchowane dzieci ;)[/quote]
hehe :P
oczywiście.Moja mama ma np. podobne założeni.Dopiero gdy przejdzie na emaryturkę zrobi to o czym marzy.Dokładnie hodowla syberyjskich i to niebieskich
Ja jednak ni chce czekać :P
Zakładam się,że za rok ja tez napiszę taki temat :)

Link to comment
Share on other sites

wiek, ma dla mnie duze znaczenie wlasnie dlatego ze wlasnie jeszce chce cos porobic! :D
mam swiadomosc, ze "musze" jeszcze podrozowac po roznych miejscach, zwiedzic pol swiata, potem pewnie wyjde za maz i bede miala dzieci;)
a przy dzieciach i szczeniakach to urwanie glowy
no ale co innego jesli bedziesz miala mame na etacie...

Link to comment
Share on other sites

[b] puenta [/b] u mnie to samo.
Nie ruszam się z miejsca od kilku lat. Siedzę w Gdańsku ze swoimi psami i jest mi tak dobrze :lol:
Jak mam gdzieś wyjeżdżać to tylko z nimi. Specjalnie po to namawiałam rodziców, żeby kupili combi, aby psy mogły bez przeszkód z nami jeździć :)
Psy są najważniejsze, a najbardziej rajcują mnei wycieczki z nimi, np. wystawy, agility, spacery nad morzem, w lesie. 8)

Link to comment
Share on other sites

a w śniegu to dopiero jest zabawa :)
no [B]viz[/B] znalazłam kolejną bratnią psią duszę ;)
ja wyjeżdżam bez psa jdnak w wakacje.
Dwa tygodnie w roku mama zgadza się zostać z psem kiedy jadę na obóz ale dla mnie to nie jest zostawianie psa bo jest z kochaną mamą:P która go rozpieszcza
A takie prawdziwe bez nas to tylko dwa tygodnie w roku keidy jedziem do chorwacji a pies zostaje z taką panię która ma Doga argntyńskiego z [URL="http://www.drugidom.org"]www.drugidom.org[/URL]
dla mnie to genialna arganizja..sonia byla cala szczesliwa jak nas zobaczyla to skakala na przemian na mnie i na tą panię..była u niej traktowana jak w dmu :cool2:

Link to comment
Share on other sites

No i to też ważne :)
Ja niestety nie jeżdżę, bo wiem co rodzice zrobią z moimi psami, pod moją nieobecność.
Zapewne bym ich nie poznała, bo są tak podatne na efekt "rozpuszczania", że w tydzień byłyby francuskimi pieskami ;)
W te i zeszłe wakacje siedziałam w domu. Oczywiście nie tak dosłownie. Poznałam mase osób z Trójmiasta. Tzn. chodzę po różnych forach i tam są ludzie z Gdańska czy jego regionu. No i tak sie zaczely całodniowe, wakacyjne spacerki ;) Teraz tez sa czasami :)

Link to comment
Share on other sites

Heh faktycznie bratnią duszę spotkałam :lol:
Może się kiedyś na jakiś zawodach spotkamy :)

Mój tyłem w miare umie, cwiczymy slalom miedzy nogami.
Jego i moj ulubiony krok, to "pad" na ziemie i obrot w prawo ;)
Obydwoje oczywiscie, w odegłości od siebi eokoło 1 m ;)

Link to comment
Share on other sites

Z chodzeniem do tyłu raczej nei mamy wiele problemów, bo Teddy'emu wystarczy pokazać szyneczkę, to już wpatruję się w nią jak w Boga ;)
Potem trzymam na wysokości jego nosa i nie pozwalam mu się zbliżać. Następnie zaczynam iść powol. A ten się cofa ;) I tak to mniej wiecej wyglada :)

Link to comment
Share on other sites

Szkolenia w Cavano są w cały rok np.
[URL="http://www.cavano.pl"]www.cavano.pl[/URL]
Strona odrobinke nieaktualna, bo jeszce o obozach letnich, ale naprawde fajna ;)
Trenuje tam [b] zakla [/b]
Jak nie chcesz tam, to kliknij w Agility w linkownie, tam powinny byc jeszzce jakies kluby ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...