Jump to content
Dogomania

ochrona lapek


nefesza

Recommended Posts

[quote name='Koma']A my poszłyśmy za radą [B]coztego[/B] i smarujemy poduszeczki wazeliną wieczorem jak królewna jest już śpiąca i nie ma siły zlizywać :evil_lol: ;)[/QUOTE]
A coztego myśli o przejściu na maść tranową ;)

[B]an3czka[/B], ta maść tranowa jest w takich małych tubkach... jest to w miarę wydajne? Wiem, że nie kosztuje dużo, ale jeśli będę musiała często kupować, to Kreska będzie miała ciągle nieposmarowane łapy, bo nie będę pamiętać, żeby kupić :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='eveandAxel']Ja nie dam rady , nawet jak smaruje w nocy kiedy jest już w fazie mocnego snu to jak poczuje jakikolwiek kosmetyk i dotyk łap to od razu nie śpi i wylizuje. :shake:[/quote]

moja gaja jak miała chore łapki i też miała smarowane maścią poduszeczki, to chodziła w skarpetkach albo bandażach :lol: polecam!! :p

Link to comment
Share on other sites

My mamy troszkę inny problem, ale też z łapkami. Jak moja sunia hasała po tych zapach śnieżnych (nie sposób jej od tego powstrzymać - istna torpeda) to pościerała sobie nie opuszki ale całe łapki prawie do brzuchala. Nie wygląda to najgorzej ale najlepiej też nie. Ma całe zaczerwienione łapki, a w niektórych miejscach pościerane delikatnie do krwi. Czy ktoś z Was miał lub ma taki problem. Nio i oczywiście jak temu zapobiec i jak leczyć??

Link to comment
Share on other sites

Po jednym a dokładnie po środowym. Przypuszczam, że snieg, który sięgał na polu prawie do kolan był zmarźnięty i trochę twardy, a ona biegajac jak szalona nie zwracała na to uwagi. Problem w tym, że podczas kolejnych spacerowych szaleństw ona podrażnia te miejsca.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Przypuszczam, że snieg, który sięgał na polu prawie do kolan był zmarźnięty i trochę twardy, a ona biegajac jak szalona nie zwracała na to uwagi.[/quote] [INDENT]Tak może być...
Nasza Gajka wręcz rozcieła sobie opuszek o lód na ogrodzie (najpierw napadało śniegu, potem zrobiła się odwilż a potem znów chwycił mróz... i porobiły się ostre grudy lodowe)
[/INDENT]
[INDENT]
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Givera'] Problem w tym, że podczas kolejnych spacerowych szaleństw ona podrażnia te miejsca.[/QUOTE]
Myślę, że wystarczy powstrzymać szleństwa na kilka dni, żeby łapki miały czas na gojenie... Kreska miała pękniętą poduszkę, obtartą łapę i złamany pazur- to wszystko na jednej łapce. Już kulała na nią, ograniczyłam spacery na trzy dni, moczyłam łapkę w rivanolu i łapka się zagoiła ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja zauważyłam, że ostatnio na spacerach Komka jakoś tak podnosi łapy do góry jakby ją bolały :sad:
Łapeczki oglądałam i nie widzę żeby wyglądały nie wporządku, żadnych skaleczeń.
I co tu zrobić??
Po spacerze myjemy łapki, wieczorem smarujemy wazeliną.
Czy to może być od mrozu? Że jest jej zimno w łapki i dlatego tak podnosi? Czy może sól? nie wiem nie wiem nie wiem :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']spróbuj chodzić boso przy minus 20 stopniach :shake:[/quote]
Nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić :roll: :lol:

Nasze spacery własciwie ograniczają się do siusiu i kupki, w dodatku wokół bloku :roll:
Ale dzięki, przynajmniej Twoja wypowiedź utwierdziła mnie w przekonaniu że to od zimna, bo się bałam, że coś z nią nie tak :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koma']Nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić :roll: :lol:

Nasze spacery własciwie ograniczają się do siusiu i kupki, w dodatku wokół bloku :roll:
Ale dzięki, przynajmniej Twoja wypowiedź utwierdziła mnie w przekonaniu że to od zimna, bo się bałam, że coś z nią nie tak :shake:[/quote]


Moja tez tak podnosi łapki..Dramat z tym mrozem, wczorajsze nasze bieganie po polach trwało tylko 15 min :lookarou:. Jakoś dawały radę (my mniej :roll: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...