Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

Niestety smutna prawda. Większość psów, które trafiają do salonów są mocno zaniedbane. Właściciele wychodzą z założenia że po co dbać o psa jak dwa razy w roku pójda z nim do fryzjera i fryzjer doprowadzi go do porządku. A potem płacz i zgrzytanie zębów że pies piszczy bo go boli rozczesywanie kołtunów, jest przerażony szczotką i grzebieniem itp.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='malawaszka']
moja Luneta (..)
po - wyskubana a potem obcięta maszynką - teraz widzę że tu i ówdzie trzeba poprawić :lol: [/quote]
Czy to zdjęcie jest "zaraz po"? czy już trochę po odrośnięciu? bo ciekawa jestem jak uzyskać maszynką taką długość (chyba 1-1,5 cm?):cool3: Nakładki??
W temacie jestem :p :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ula_czarnuszka']Czy to zdjęcie jest "zaraz po"? czy już trochę po odrośnięciu? bo ciekawa jestem jak uzyskać maszynką taką długość (chyba 1-1,5 cm?):cool3: Nakładki??
W temacie jestem :p :evil_lol:[/quote]
do uzyskania długości 1-1,5 cm to ostrze nr 3 tnie na 13mm a 2 na 16 mm albo recznie degazówka po końcach lekko skaracać , wycieniowanie długiej siersci lekkko wymaga zeby była super rozczesana. W ogóle to fotka tego sznaucera pozostawia duzo do zyczenia po tym strzyzeniu , zwlaszcza mordka jak balonik

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia31']do uzyskania długości 1-1,5 cm to ostrze nr 3 tnie na 13mm a 2 na 16 mm albo recznie degazówka po końcach lekko skaracać , wycieniowanie długiej siersci lekkko wymaga zeby była super rozczesana.[/quote]
Dzięki :loveu: Mam czernyszkę, której nie wystawiam i w tym roku na lato postanowiłam ostrzyc krótko... sama :roll: Wyszło prawie łyso i do tego w zęby.. nie nadaje sie do pokazania, tylko głowa z brodą i grzywą ocalała :evil_lol: Dobrze, że włosy nie ręka i szybko odrastają. Niby widziałam kilka razy jak robi to fryzjer i przypomniałam sobie teorię z obrazkami, ale praktyka to zupełnie inna para kaloszy:diabloti: szacunek dla tych co to robią dobrze :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia31'] W ogóle to fotka tego sznaucera pozostawia duzo do zyczenia po tym strzyzeniu , zwlaszcza mordka jak balonik[/quote]

Nie wiem jak Waszka zrobiła brode, ale wydaje mi sie że trzeba by ja uczesac / przygładzic i balonik powinien zniknąc (poza tym zdjęcie jest robione na dworze, a nie w pomieszczeniu zamkniętym ;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ula_czarnuszka']Czy to zdjęcie jest "zaraz po"? czy już trochę po odrośnięciu? bo ciekawa jestem jak uzyskać maszynką taką długość (chyba 1-1,5 cm?):cool3: Nakładki??
W temacie jestem :p :evil_lol:[/quote]

to jest jakieś 3 tygodnie po strzyżeniu więc już włoski odrosły :razz:

[quote name='natalia31']W ogóle to fotka tego sznaucera pozostawia duzo do zyczenia po tym strzyzeniu , zwlaszcza mordka jak balonik[/quote]

pogratuluję jak pokażesz mi fotkę psa na spacerze z brodą jak na wystawę - bez lakierowania :nono: :lol:

[quote name='Agnieszka K.']Nie wiem jak Waszka zrobiła brode, ale wydaje mi sie że trzeba by ja uczesac / przygładzic i balonik powinien zniknąc (poza tym zdjęcie jest robione na dworze, a nie w pomieszczeniu zamkniętym ;) )[/quote]

otóż to, no i poza tym jak pisałam to nie jest pies wystawowy i nie zależy mi na poprawianiu proporcji głowy itd... nigdy nie czeszę jej brody do przodu więc pewnie nawet jakbym uczesała to długo by jej sie nie utrzymało :shake:


ale bardziej chciałam tu dostać jakieś porady jak podciąć Pepie włoski żeby schludniej wyglądała :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Może wyrównaj włoski na brzuchu, na przedpiersiu, na łapkach, ogonku, na głowie, stopki zrób na okrągło. Nie wiem co zrobic z uszami - jedno ma stojace a drugie nie?? Czy tak?? moze tez wyrównac.[/quote]

:mdleje: ale jak wyrównać? haha ok - ja tego nie będę robić :lol: przerasta mnie wyrównywanie - tak ucho jedno stoi :loveu: kiedyś się wybiorę z nią do Resuruss i mam nadzieję, że zrobi coś z tym mopem :lol:;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Obciąc końcówki, zeby powstała linia i nic nie wystawało.[/quote]

Dodasz jej w ten sposób pare kilo.
Nie podcinajcie podgardla, nie zmniejszajcie głowy bo zatracicie poporcje / pies będzie wyglądał sztucznie. Uszu bezpieczniej jest nie ruszać.
Pepa to trudny klient ze wzgędu na swoją budowe i skąpe ( wg zdjęcia) owłosienie nóg.


Wstawcie fotkę "po" :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarna_Owieczka']Super wygląda ten yorczek :loveu:[/quote]
[quote] ooo w ten sposób ostrzyżony york mi się podoba:loveu::loveu:[/quote]
Dzięki:lol:,ale mógłby mieć lepsze uszy gdyby ich w domu sami nie podcinali:roll:

Link to comment
Share on other sites

fajni wyszedł york :loveu: moja kiedyś była identycznie ścięta ;)

A to moje wyzywanie się na własnym psie :evil_lol:

tak przedtem (nie mam zdjęć z bliska bo modelka jak chce jej zrobić zdjęcie na stojąco z bliska to zawsze siada na tyłku :angryy:)

[IMG]http://images26.fotosik.pl/190/f56aa487ec487cfbmed.jpg[/IMG]

tak teraz, ja ciągle kombinuje z nią i wymyślam inne ścięcia ;) (tylko zawsze mam problem z tylnymi łapami bo mało sierści jej rośnie na dolnej części i nie da sie ich fajnie zrobić, zawsze robi sie taki worek na gorze, do tego ma śmieszne duże uszy :evil_lol: i długi grzbiet, więc trzeba się nawydziwiać żeby nie wyglądała nieproporcjonalnie- a i tak wygląda :evil_lol:)

[IMG]http://images33.fotosik.pl/206/1953a03691f457d3med.jpg[/IMG]

i jak to oceniacie? co byście poprawili?

Link to comment
Share on other sites

"i jak to oceniacie? co byście poprawili?"

Uszy faktycznie duże ale jeszcze nie za duże ;)
Portki mi się podobają, można je trochę dopracować i zrobić korektę na wysokości odbytu > będą wtedy węższe. Minimalnie zmniejszyłabym ogon ale dopiero po w/w korekcie.

Uważam, że fotka wstawiona po strzyżeniu przez smallpati jest lepsza niż niejedno dzieło zawodowego groomera wstawione na to forum.
BRAWO:kciuki:

Link to comment
Share on other sites

dzięki ;) zaskoczyłaś mnie, zwłaszcza że to moje początki a do tego nie mam sprzętu :) obcinam ją zwykłymi nożyczkami i gole maszynką ludzką która się ciągle zapycha :angryy:

popracuje jeszcze nad tyłem :) z długością uszu nic nie zrobię, bo są już maxymalnie przycięte, no chyba że amputacja :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

jak dla mnie to bardzo fajnie, pozwolę sobie tylko podpowiedziec aby przy nasadzie ucha nie robic tak krótkiego włosa to optycznie przysłoni i pomniejszy ucho

na fotce próba pokazania o co mni chodzi

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/205/d75281d73dfe07a8.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

A ja bym nie obcieła tak krótko brody na dole - chyba ze tak miało byc, bo wyglada jakby miała takie wasy po bokach pyszczka.

I własnie u yorków strasznie nie podoba mi sie (a niestety na wielu zdjeciach yorki sa tak zrobione), jak w tym miejscu jest tak krótko obciete - podoba mi sie taki kształt jak u westa - okragła główka.

Mudik, mnie tez sie podoba "Twój" york :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Nie musi byc duza, chodziło mi o to, ze nie scieta tak na wprost (a okragła)[/quote]

ona nie jest ścięta tak na wprost ;) tylko Moli zrobiła taki wyraz pyska i wyszło tak na zdjęciu :p broda idzie prosto a przed linia oczu idzie pod kontem w gorę ;) tylko jak mówię na zdjęciu tak wyszła

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...