Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

[quote name='Cockermaniaczka']Hm ja bym to zrozumiala tam ze albo trymujesz recznie skubiac albo ulatwiasz sobie prace trymerem,np marsem hakowym...Generalnie chodzi o zdjecie nadmiaru wlosa i podszerstka.Pozniej mozesz modelowac degazowka delikatnie by nadac forme.

Pare linkow
[url]http://morningsagegoldens.freeservers.com/Grooming.html[/url]
[url]http://morningsagegoldens.freeservers.com/Grooming2.html[/url][/QUOTE]

Dzięki ;)
Zdziwiłam się trochę, że goldena się trymuje stąd moje pytanie ;)
Hakowego nie posiadam.. Spróbuję tym czym mam, aczkolwiek okrywówki to sądzę że on nie wyjmie.. Najwyżej pobawię się trochę dłużej degażówkami. Pies nie na wystawy, jedynie chęć zrobienia z nim jako-takiego porządku.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Grey']Justa bez trymerów zwykłego i grabkowych nie zrobi się dobrze goldena .
Pokazane zdjęcia robienia ucha ,powinno być użycie trymera a nie degażówki , tych nożyczek stosuje się sporadycznie.[/QUOTE]

W takim razie zrobię go niedobrze :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Do trymowania można też zastosować zwykły metalowy grzebień dla psa, przepleść pomiędzy jego zębami gumkę recepturkę i tym przeczesywać psa. Domowy sposób, ale działa, może nie aż tak jak fachowy sprzęt, ale zawsze coś wyciągnie. ;-)[/QUOTE]:cool3: zdecydowanie tak,zapomnialam nawet o tym sposobie :lol:Ale dziala-testowane nie raz:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Do trymowania można też zastosować zwykły metalowy grzebień dla psa, przepleść pomiędzy jego zębami gumkę recepturkę i tym przeczesywać psa. Domowy sposób, ale działa, może nie aż tak jak fachowy sprzęt, ale zawsze coś wyciągnie. ;-)[/QUOTE]

Kurcze, gorzej, że jedyny jaki mam to z obrotowymi zębami - pewnie się nie nada :shake:

Ale dzięki za radę, super ! :)

Link to comment
Share on other sites

Jak ja czesał bym takim grzebieniem z gumką ,to trwało by wieki .Pisałem o tym grzebieniu jaki używam .
Justa grzebienie obrotowe , to czesanie powierzchowne , zacznij od grzebienia a przy goldenie to mogę pomóc i wszystko będziesz wiedziała , bo szkoda się męczyć .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Jak ja czesał bym takim grzebieniem z gumką ,to trwało by wieki .Pisałem o tym grzebieniu jaki używam .
Justa grzebienie obrotowe , to czesanie powierzchowne , zacznij od grzebienia a przy goldenie to mogę pomóc i wszystko będziesz wiedziała , bo szkoda się męczyć .[/QUOTE]

Będę musiała się pomęczyć, bo nie mam zmiaru kupować sprzętu, którego więcej nie użyję.

Dzięki wszystkim za linki, jakby ktoś jeszcze miał coś ciekawego to ja bardzo chętnie ! ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Do trymowania można też zastosować zwykły metalowy grzebień dla psa, przepleść pomiędzy jego zębami gumkę recepturkę i tym przeczesywać psa. Domowy sposób, ale działa, może nie aż tak jak fachowy sprzęt, ale zawsze coś wyciągnie. ;-)[/QUOTE]
Dokładnie :)
Szczeniaki i koty też się fajnie trymuje grzebieniem z gumką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Kurcze, gorzej, że jedyny jaki mam to z obrotowymi zębami - pewnie się nie nada :shake:

Ale dzięki za radę, super ! :)[/QUOTE]
Justa myślę, że to nie ma znaczenia, po prostu ząbki nie będą się wtedy obracały, bo gumka je zablokuje, ale sam fakt, że są obrotowe w niczym nie przeszkadza. ;)

[quote name='Grey']Jak ja czesał bym takim grzebieniem z gumką ,to trwało by wieki .Pisałem o tym grzebieniu jaki używam .
Justa grzebienie obrotowe , to czesanie powierzchowne , zacznij od grzebienia a przy goldenie to mogę pomóc i wszystko będziesz wiedziała , bo szkoda się męczyć .[/QUOTE]
Grey czy Ty człowieku kiedyś zrozumiesz, że nie każdy jest tu groomerem i nie potrzebuje najdroższego/najlepszego sprzętu i nie każdego stać na kupowanie wszystkich możliwych sprzętów, tym bardziej, gdy byłyby używane sporadycznie?
A na jednorazową potrzebę takie szybkie domowe sposoby są bardzo dobre.

Link to comment
Share on other sites

sedalinek czy cosik innego?:shake: Piekny przyklad-jak nie mozna traktowac psa...
Nie wiem po co ten pies mialby lezec,uszy spokojnie mozna zrobic w naturalnej pozycji psa jak stanie czy siad...:roll:
Tym bardziej ze to duzy seter...
Przykre...A to narzedzie-sory-przelamane naostrzone nozyczki:angryy: :angryy:dobrze ze pies sie nie ruszal bo by oko stracil :angryy:

Link to comment
Share on other sites

pokazalam film mojemu szefowi:shake:
nie mogl sie nadziwic ze w XXI wieku ludzie posluguja sie takim nieprofesjonalnym sprzetem. Z jednej strony Grey uzywa profesjonalnych grzebieni (moim zdaniem bardzo niewygodnych w uzywaniu, sa inne o wiele wygodniejsze i dokladnie tak samo dobre) a z drugiej jakiegos na kamieniu klepanego nozyka, bardzo niebezpiecznego dla psa i dla czlowieka.
Grey a gdzie masz stol? przeciez to podstawa. To sie nazywa ergonomia. Tego ucza w szkolach groomerskich:roll:
rece opadaja...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...