Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

[quote name='Grey']Tak to jest łatwo , a może pokażesz [B]jednego z daszkiem i bez falbany[/B] ?
Oczywiście to nie jest krytyka , ale pytania .[/QUOTE]

Grey, ja mam inna propozycję - może lepiej Ty poszukaj zdjęcia [B]w miare aktualnego z wystawy[/B] sznupa w takiej fryzurze .... i nie chodzi o zdjęcię sprzed 20 lat ....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Ilka21']Dopiero obejrzałam golenie golasa no i muszę powiedzieć że ten pies został ogolony ale nie wystawowo...wystawowo grzywacz musi być ogolony na 0 a maszynką taką zawsze bedzie czuć a sposobów golenia jest kilka :)[/QUOTE]
O widzisz!
Ja nigdy golaska nie miałam i szczerze powiem, że się nie orientuję :)

Znaczy się, że na wystawę golisz golarką?


[quote name='Grey']Agucha nie myślałem o takim grzebieniu , odnośnie brewek to wycina się przedziałek, a takie to są u szkota .[/QUOTE]
W takim razie nie wiem o jaki chodzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']O widzisz!
Ja nigdy golaska nie miałam i szczerze powiem, że się nie orientuję :)

Znaczy się, że na wystawę golisz golarką?[/QUOTE]

Jednym ze sposobów jest golarka elektryczna męska ale tez jej nie lubię bo nie goli super na gładko a do tego mój łysy ma uczulenie na ten metal. Kolejny sposób jest to jednorazówka i tego używam najczęściej : albo robi się na mokro to albo na sucho(ja wole na sucho). Trzeci sposób to golenie na krem do depilacji, tylko trzeba kupić dla skóry wrażliwej,zrobić próbę uczuleniową, nie nakładac na zadrapania, skaleczenia i podrażnienia, nie zdejmowac szpatułką załączoną tylko gąbką dla dzieci pod strumieniem wody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']...Mam taką samą szczotkę. Jest zła?[/QUOTE]
Tak, jest zła, bo jak za długo czeszesz, to parzy w dłonie:roflt:Takie narzędzie szatańskie:roflt:

[quote name='Elitesse']ja tez sie za rwanie wzielam :) jak skoncze to pokaze[/QUOTE]
Aga, chętnie popatrzę;-)

[quote name='Justa']Tak, to wcielenie szatana :diabloti:[/QUOTE]
Hihihihihihi, właśnie napisałam:roflt:

[quote name='Agucha']Dziewczyny, czy między brewkami i na uszach też się wyskubuje czy lepiej podgolić?[/QUOTE]
Ja wyskubuję;-) Po goleniu u cz-s miników robi się szare, a po rwaniu jest czarne;-)

[quote name='Elitesse']lepiej wyrwac ale to boli[/QUOTE]
Jak włos jest dojrzały to nie tak bardzo boli:lol: Ja Holly rwałam dosłownie 25 mniut, bo włos wyłaził jak szpilki z masła;-)

[quote name='Agnieszka K.']Wyrwij tak pieprzakowi uszy to zobaczysz, co Ci odrośnie .....[/QUOTE]
Niee robiłam jeszcze pieprzaka, ale wiem, że u cz-s to poprawia kolor;-) Sprawdziłam już nie raz - robię to od kilku lat:lol:

[quote name='Justa']I z tego powodu Doginka ma robić psy tak jak Tobie się podoba? :p[/QUOTE]
To nie wiesz, ze Grey wie i robi wszystko najlepiej:lol::razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka'] Niee robiłam jeszcze pieprzaka, ale wiem, że u cz-s to poprawia kolor;-) Sprawdziłam już nie raz - robię to od kilku lat:lol:[/QUOTE]

Nie chodzi mi o trymowanie uszu jako takie (bo to generalnie kolor poprawia u czarnych / cz-s - chociaż moja czarna w zyciu nie miała trymowanych uszu, zawsze tylko maszynka robione - a ma kruczo-czarne, a jednocześnie na klacie i sukience ma duuuuuuzo jaśniejsze, mojemu cz-s tez nie trymuje uszu, bo robione maszynką są tylko trochę jaśniejsze - i dlatego nie widze sensu skubania ich u niego, pieprzakowi czasem trymuje - ma wtedy fajniejsze), tylko o sposób - może zle napisałam.

Jeśli wyrwiesz tak pieprzakowi to po odrośnieciu będzie miał uszy w plamy .... bo część ucha został wytrymowana, a część zgolona ... i po odrośnięciu każda z tych części będzie miała inny kolor ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']widzę po tę metodę sięgają tylko hodowcy sznaucerów.[/QUOTE]
Bo może u innych ras nie powinno się tego robić?? U sznaucerów trymujemy i włos okrywowy i podszerstek więc można sobie pozwolić na trymowanie na łyso...u Westa już niekoniecznie...i wbrew innym opiniom uważam że usuwany podszerstek u westa po czasie wcale nie odrasta więc nie polecam rwać na łyso.

Link to comment
Share on other sites

Tak grabkowymi po to by wyczesać pożądany podszerstek i przeciąć niedozwolenie włos okrywowy, brawo Grey!!! Owszem czasem używam grabek do wyczesania nadmiaru podszerstka u niewystawowego! u wystawowego nie powinno się w ogóle używać grabkowego trymeru, bo wyjmuje podszerstek i tnie włos okrywowy!
A właśnie że palcami się skubie najlepiej!!! i to szczególnie szczeniaka bo przy większym psiaku jest to już bardziej pracochłonne, aczkolwiek nie niemożliwe (bardzo często skubię palcami!!!) ale szybciej się robi trymerem dorosłego psa.
Ja polecam hauptnery do wyboru do koloru w zależności jaki włos ma dany Weścik, niebieski najlepszy do cieniowania ale przy prawidłowo szorstkim włosie, teraz te kolory się tam też pozmieniały więc ja powiem że mam speciaj II i jest on dobry dla bardziej nieodpowiedniego włosa czyli bardziej miękkiego.
Te które podała Cocermaniaczka też są fajne ale jak źle chwycisz nieumiejętnie to przetniesz włos w hauptnerze to Ci się nie zdarzy, mocno chwyta włos ale nie przetnie go choćbyś nie wiem jak źle chwyciła to jest jego wielki plus :)

Link to comment
Share on other sites

moje pierwsze trymowanie w całosci ;)
Przed
[IMG]http://1.bp.blogspot.com/-8RyrfBShSzI/TtpnFofgj8I/AAAAAAAAA48/VkVNQouSQS4/s640/w.jpg[/IMG]

I po
[IMG]http://1.bp.blogspot.com/-Z9AvY6BcMVQ/TtpnNd9EPGI/AAAAAAAAA5E/-QrJjBp3Glg/s640/y.jpg[/IMG]
[IMG]http://3.bp.blogspot.com/-q7PISaQdJB0/TtpndvgjsiI/AAAAAAAAA5M/105pt1YpBB8/s640/d.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ewelynkaa co znaczy "pożądany podszerstek" ? .Palcami kilka włosków możesz wyskubać i coś tam z uszu , ale do reszty to są różne trymery . Mnie nic się nie ucina i nic na siłę się nie robi .
Westie_justa trudno jest wyrobić prostą linię boczną i przejście w falbanę .

Link to comment
Share on other sites

Grey prostą linię grzbietu niestety ta sunia nie będzie miała...natury nie zmienisz.
Pożądany podszerstek to pożądany podszerstek, zapytaj hodowców jak trudno pielęgnuje się sierść tzw. otwartą o ile się nie mylę. U Westa podszerstek zostaje!!!

Aaa Justynko bardzo ładnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']
Kto Ci powiedział oskubaniu palcami westa ? .Trzeba wyczesać, potem trymerem grabkowym i próbować klasycznym .
Bardzo dobrze pracują grabkowe o różnej gęstości .[/QUOTE]
Ja powiedziałam o tym Dysi...:roll:
jednak o użyciu coat kingów u 4-misięcznego westa - nie odważyłabym się.


[quote name='Evelynkaa']Tak grabkowymi po to by wyczesać pożądany podszerstek i przeciąć niedozwolenie włos okrywowy, brawo Grey!!! Owszem czasem używam grabek do wyczesania nadmiaru podszerstka u niewystawowego! u wystawowego nie powinno się w ogóle używać grabkowego trymeru, bo wyjmuje podszerstek i tnie włos okrywowy!
A właśnie że palcami się skubie najlepiej!!! i to szczególnie szczeniaka bo przy większym psiaku jest to już bardziej pracochłonne, aczkolwiek nie niemożliwe (bardzo często skubię palcami!!!) ale szybciej się robi trymerem dorosłego psa.
Ja polecam hauptnery do wyboru do koloru w zależności jaki włos ma dany Weścik, niebieski najlepszy do cieniowania ale przy prawidłowo szorstkim włosie, teraz te kolory się tam też pozmieniały więc ja powiem że mam speciaj II i jest on dobry dla bardziej nieodpowiedniego włosa czyli bardziej miękkiego.
Te które podała Cocermaniaczka też są fajne ale jak źle chwycisz nieumiejętnie to przetniesz włos w hauptnerze to Ci się nie zdarzy, mocno chwyta włos ale nie przetnie go choćbyś nie wiem jak źle chwyciła to jest jego wielki plus :)[/QUOTE]
Super opisane.
Dziękuję, bo i ja przy okazji coś liznę. Choć o pożądanym podszerstku -jako osoba wgłębiająca się dopiero w pielęgnację westów - wiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...