Jump to content
Dogomania

Obroza czy szelki?


KarolinkaAndRoni

Recommended Posts

Wiesz o nie słyszałam o przestawianiu kręgów :-? Delta bardziej ciągnie na szelkach i w obroży, najlepiej wychodzi jej chód na łańcuszku [nie licząc kolczatki :D ] Teraz chodzi w szelkach bo jest barziej stabilna na lodzie i ja też moge się jej podtrzymać w razie czego 8)

Link to comment
Share on other sites

Tez nie slyszalam o przestawionych kregach a przeciez wiekszosc psow chodzi z obroza. A nie mozesz sprobowac nauczyc pieska chodzenia przy nodze? Potrwa to moze troche ale predzej czy pozniej sie nauczy. Wiem, co znaczy ciagnacy na smyczy labrador, nie raz lezalam :)) Moja nie tylko ciagnela, ona sie tak cofala o krok a potem hop do przodu, z rozpedem. Probowala sie wyrwac po prostu. Dopoki nie uda ci sie nauczyc chodzenia przy nodze proponuje zebys zalozyla zwykla obroze (jesli lancuszek to bez zacisku, zapiety za dwa kolka) i jak poczujesz, ze ciagnie to stan nieruchomo do czasu, az smycz bedzie calkiem luzna. Zaprzyj sie ile sil i nie daj sie pociagnac ani troche. I tak za kazdym razem. Po jakims czasie do psa dotrze, ze ciagniecie nic nie daje, ze jego wysilek jest daremny. Sprobuj, zycze cierpliwosci bo bedzie tu potrzebna ale sie oplaci, oszczedzisz w przyszlosci rece bo dorosly labrador jest psem niezwykle silnym. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co on umie chodzic przy nodze ale czasem nawet komendy niedzialaja na niego.JEst tak cwany ze jak chodzi na kolczatce albo na lancuszku niepociagnie ale jak mu zaloze skorzana obroze to robi sie okropny i ciagni ejak opentany.Co do cofania sie robi idetycznie albo jak sie na cos zapatrzy to idzie tylem i wlazi na mnie .JEszcze nielezalam przez niego (mam dosc silne rece bo jezdze konno) ale niekiedy malo brakowalo:)dzieki za rady...A co do przestawiania kregow slyszlaam w tv

Link to comment
Share on other sites

[quote]Wiesz co on umie chodzic przy nodze[/quote]

I wlasnie to co napisalas ponizej dowodzi, ze pies przy nodze chodzic nie potrafi. Proponuje z nim popracowac, a nie wymyslac kolejne patenty.

A tak swoja droga... rozumiem, ze te rece to masz mocne nie od jazdy, bo konno nie jezdzi sie przeciez "rekami" - wsiasc na konia i pilowac wedzidlem po ryjku to kazdy glupi potrafi...

Link to comment
Share on other sites

Wiesz moze jezdzic konno potrafi kazdy glupek....ale pracowac z konmi i przy koniach to troszke inna sprawa madralo....Pozatym niepiluje wedzidlem po ryju bo tak wasnie robia glupcy ktorzy"potrafia jezdzic" Pies umie chodzic przy nodze i nawet niestaram sie wymyslac nowych patentow....;/ A swoja droga to jazdy chyba masz ty;/ widze za nastepny przemadrzaly czlowiek na forum;/

Link to comment
Share on other sites

[quote]JEst tak cwany ze jak chodzi na kolczatce albo na lancuszku niepociagnie ale jak mu zaloze skorzana obroze to robi sie okropny i ciagni ejak opentany[/quote]

To rozumiem, ze to nie bylo o Twoim psie? Pies, ktory potrafi chodzic przy nodze na komende (bo nie widze sensu prowadzenia psa przez caly spacer przy nodze) nie ciagnie, bez wzgledu na to co ma na szyi (i czy w ogole cos ma). Jak nie rozumiesz roznicy, to wspolczuje Twojemu psu.

A propos koni - pare lat w siodle nauczylo mnie pokory w stosunku do tych pieknych zwierzat, bardzo wiele przewinelo sie w tym czasie przez stadnine osob wyrazajacych sie w podobny sposob jak Ty to robisz.

[quote]mam dosc silne rece bo jezdze konno[/quote]

Napisalas, ze silne rece masz wlasnie od jazdy, a nie od pracy przy koniach. Twoich umiejetnosci jezdzieckich nie oceniam, bo ich nie znam, a to jak osobiscie odebralas moja wypowiedz co nieco o Tobie mowi.

Link to comment
Share on other sites

Widzisz ja akurat zauwazam roznice miedzy chodzeniem psa prz nodze na lancuszku i na pasku moj pies jest mlody i troche szalony i potrafi wyczuc kiedy wolo pociagnac a kiedy nie....I niemasz powodu zeby mu wspolczuc bo jest bardzo szczesliwym psem....."bardzo wiele przewinelo sie w tym czasie przez stadnine osob wyrazajacych sie w podobny sposob jak Ty to robisz." co to znaczy bo nierozumiem????Dla mnie jazda konno wiaze sie z praca przy koniach a ze czeepiasz sie drobnych slowek i niepotrafisz sie do mysic o co mi chodzilo twoja sprawa.A jak mialam odrbrac Twoja wypowiedz????nie osobiscie??

Link to comment
Share on other sites

Zmieniacie temat-topik zamienia się w pyskówke a chyba pytanie było proste?Moja suka chodzi (od szczeniaka) na obroży i moje osobiste zdanie to:laby są tak inteligentne że nie wymagają ostrych środków .Ani kolczatka,dławik czy kantar nie są potrzebne.Szelki no -może ,ale(moje zdanie)nadwyrężają stawy-jeżeli się mylę to prosze o korekte.















( :roll: :roll: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...