Jump to content
Dogomania

KARMA BIOMILL


SKIROB

Recommended Posts

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja bym TOTW nie kupiła, ze względu na konserwant zabroniony w produkcji żywności dla ludzi - ethoxyquin'ę. Co do Biomilla, wyprodukowanie szwajcarskich zbóż i wypełniacza dobrej jakości to kosztowna sprawa, dużo bardziej niż zapełnienie składu w karmie holistycznej tanimi jabłkami. W dodatku Biomill ma własne źródła pozyskiwania surowców do karm, co mnie bardziej przekonuje, niż mięso pozyskiwane nie wiadomo skąd. Jeśli karma o tradycyjnym składzie - tylko Biomill.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Middledream']A ja bym TOTW nie kupiła, ze względu na konserwant zabroniony w produkcji żywności dla ludzi - ethoxyquin'ę. [/QUOTE] Gdzie to pisze? Przeleciałam skład na opakowaniu i nigdzie się nie doczytałam, natomiast napewno ethoxyquin'ę zawiera Biomill - jest to na opakowaniu i w informacji handlowej dystrybutora (bodajże rzeszowskiego).

Link to comment
Share on other sites

niezwykłe tlumaczenie...

[quote name='Middledream']... Co do Biomilla, wyprodukowanie szwajcarskich zbóż i wypełniacza dobrej jakości to kosztowna sprawa, dużo bardziej niż zapełnienie składu w karmie holistycznej tanimi jabłkami. W dodatku Biomill ma własne źródła pozyskiwania surowców do karm .....[/QUOTE]

o co chodzi z tym wlasnym żrodłem pozyskiwania surowców, sieją ta pszenicę za biurowcem w Zurichu czy co?, jesli tak to uzasadnia koszt drogiego wypełniacza ? , przy okazji mialem okazje bywac w Szwajcarii i z tego co widziałem raczej nie sa słynni z pól pszenicznych a krowich pastwisk ...

...a, i jeszcze nie rozumiem co może być źródłem ( oczywiście własnym ) czegoś co sie nazywa tłuszcz pochodzenia zwierzęcego - osobiście separują te odpadki ??

pominę ethoxyquin'ę bo pewnie jest również lepszej jakości niż w innych karmach :)

Link to comment
Share on other sites

Karma przyszła(Junior sensible mini) czy jej zasmakuje ? nie wiem, jej nic nie smakuję więc reakcja typu '' nie chce mi się tego gryźć '' mnie nie zdziwiła ani nie zaniepokoiła.
Chrupki nieomal czarne,umiarkowanie tłuste(nie jak w przypadku Hill's który się lepij lub Orijen który był suchy), granulki małe a zapach taki naturalny,nie mocny ale jak bardziej się wwąchać to taki typowy dla jagnięciny.
Zdam jeszcze relacje jak zje pierwszą porcję(o ile zje:lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']niezwykłe tlumaczenie...



o co chodzi z tym wlasnym żrodłem pozyskiwania surowców, sieją ta pszenicę za biurowcem w Zurichu czy co?, jesli tak to uzasadnia koszt drogiego wypełniacza ? , przy okazji mialem okazje bywac w Szwajcarii i z tego co widziałem raczej nie sa słynni z pól pszenicznych a krowich pastwisk ...

...a, i jeszcze nie rozumiem co może być źródłem ( oczywiście własnym ) czegoś co sie nazywa tłuszcz pochodzenia zwierzęcego - osobiście separują te odpadki ??

pominę ethoxyquin'ę bo pewnie jest również lepszej jakości niż w innych karmach :)[/QUOTE]

Zarejestrowałem się specjalnie dla tego tematu, bo karmię Biomillem od dawna i chciałbym co nieco wyjaśnić. Biomill to mała fabryczka [cała produkcja to kilkanaście osób]. Wszystkie półprodukty mają rzeczywiście własne - hodowle i pola uprawne leżą w bezpośrednim sąsiedztwie fabryczki, a wszystko razem na terenie parku narodowego. Ryby morskie mają z zewnątrz, a kwestia wspomnianej wyżej ethoxyquiny tak mnie zaskoczyła [bo nigdy się z nią w kontekście Biomilla nie spotkałem - można autora postu prosić o konkretne źródło tej informacji, czyli link?], że sam to sprawdzę w najbliższym czasie. Karma mojego psa [adult mini] ma 42 % mięsa [w suchej masie, już po odwodnieniu], czy to jest mało? W składzie jest jeszcze ryba, więc razem jest tego jeszcze więcej. Oczywiście Biomill to zbożówka, aktualnie niemodna. Zboża znacznie częściej uczulają niż ziemniaki i to dla wielu psów może być nie do przejścia. Jakość [i identyfikowalność poszczególnych składników] mają na bardzo wysokim poziomie [certyfikat BRC - ile karm go ma?]. Dodam jeszcze, że dzięki polskim dystrybutorom strony internetowe i naklejki na torbach różnią się, nie są aktualizowane itd itp. Robią sobie koło pióra, bo to strasznie zniechęca potencjalnych klientów.

Link to comment
Share on other sites

"Gdzie to pisze? Przeleciałam skład na opakowaniu i nigdzie się nie doczytałam, natomiast napewno ethoxyquin'ę zawiera Biomill - jest to na opakowaniu i w informacji handlowej dystrybutora (bodajże rzeszowskiego)."

Pani Bachar z niewiadomych powodów zdecydowała się na kłamstwo w tym temacie [ethoxyyquina]. Ma Pani 401 postów na forum, a oszukuje. Po co? O co chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Bo jak można przeczytać nawet na stronie analizującej składy karm, producent TOTW po prostu nie podał oświadczenia odnośnie konserwowanie ethoxyquine i tyle. Nigdzie nie jest napisane, że nią konserwuje cokolwiek. Poza tym ten konserwant dotyczy mięsa ryb - jeżeli w składach karm są używane mięsa z ryb, badz maczki, to one mogą być tym eth. konserwowane, a jeśli producent karmy nie ma oświadczenia od dostawcy ryb czym konserwują bądz nie te ryby - a przeważnie muszą czyms... nie może nic wpisać na opakowanie czy jakąkolwiek specyfikacje.

Link to comment
Share on other sites

Jak na kogoś, kto kłamie, ton " owszem, zadałam sobie trud" jest nie na miejscu.

Czy zadała sobie Pani trud także w kwestii przeciwutleniacza E310? To chemia, czy pozyskiwany naturalnie składnik? Jaką rolę pełni ów E310 w kwestii nowotworowej? Jest coś takiego jak Google.

Po co dopisuje się Pani w wątku Biomilla, skoro ma Pani do przekazania wyłącznie kłamstwa? TOTW to znakomita karma bez zbóż, już chyba z pół roku temu ogłosili, że mają dostawcę ryb z odpowiednim certyfikatem, więc tekst "nie doczytałam" zaskakuje nie tylko pod względem ortograficznym.=====================

Link to comment
Share on other sites

E310 Galusan propylu Pochodzenie: Syntetyzowany z propanolu i kwasu galusowego, który produkowany jest z garbników roślinnych. Funkcja i opis: Przeciwutleniacz w produktach zawierających tłuszcz, używany głownie, by zapobiec jełczeniu. Produkty: Używany w rożnych produktach spożywczych. Szeroko stosowany także w przemyśle kosmetycznym. Dzienne spożycie: Do 1.4 mg/kg masy ciała. Efekty uboczne: Degradowany w jelicie cienkim do propanolu i kwasu galusowego. Kwas galusowy może powodować egzemę, problemy z żołądkiem oraz hiperaktywność.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się na razie udało wygooglać tyle:
[I]E 310
Syntetycznie produkowany przeciwutleniacz. Istnieje podejrzenie, że substancja ta utrudnia wchłanianie żelazo. Wszystkie galusany podejrzewane są o możliwość wywoływania alergii. Uważany za nieszkodliwy. Uwaga alergicy. [/I]
Oraz:
[I]Efekty uboczne:
Degradowany w jelicie cienkim do propanolu i kwasu galusowego. Kwas galusowy może powodować egzemę, problemy z żołądkiem oraz hiperaktywność.[/I]
Na mojej torbie Biomilu nie wymieniono tego antyutleniacza w składzie. Jest tylko słowo-wytrych: "przeciwutleniacze zgodne z EEC"

Na temat Biomillu krążą wyjątkowo rozbieżne opinie. Żałuję, że nie mogę sobie wyrobić własnego zdania na temat tej karmy - pies całkowicie ją ingoruje.

Link to comment
Share on other sites

To opakowanie wygląda mi na karmę z klubu hodowców biomilla ale czy jest to ta tańsza wersja czy droższa nie wiem bo ja tym nie karmię ale znajoma jest w klubie i dla szczylków tak właśnie wygląda opakowanie tej karmy dla klubowiczów.

Link to comment
Share on other sites

Tak z całą pewnością opisywana karma to Biomil Clasic,zdecydowanie niższa linia Biomila
.Jeśli chodzi o Wyższą linię Biomila to jest Mercedes wśród karm.:eviltong:

Nie samym składem pies żyje,najważniejsze jest przyswajanie ,a to w Biomilu jest na najwyższym z możliwych poziomie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...