Jump to content
Dogomania

dlaczego grzywacz


Alenaa

Recommended Posts

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lothia, Ania się zgodzi z entuzjazmem, bo ja bardzo mam ochotę zobaczyć, jak ta sierść się goli teraz, kiedy Demonik jest już starszy. Ogólnie zwrócono mi uwagę,że to mocny semi, kiedy miał 6 tygodni, do tego czasu uważałam go za dosyć dziwczne stworzenie, ale raczej pp.
Lothia, Demonik jest kosmitą,jak jego tata, ale cyt!!! Kuryś powiedziam nam to w wielkiej tajemnicy!!!

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się (tylko sie naa mnie nie obrażcie), że takie egzemplarze można sobie golić i wystawiać, bo sędzia też człowiek i można go oszukać, ale natury się nie oszuka i takie egzemplarze powinny być odsuwane od hodowli. Jeśli się tego nie będzie robić to w końcu będą same semi, a chyba nie o to chodzi w hodowli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']Wydaje mi się (tylko sie naa mnie nie obrażcie), że takie egzemplarze można sobie golić i wystawiać, bo sędzia też człowiek i można go oszukać, ale natury się nie oszuka i takie egzemplarze powinny być odsuwane od hodowli. Jeśli się tego nie będzie robić to w końcu będą same semi, a chyba nie o to chodzi w hodowli[/quote]


Oj Draczyn :lol: :lol: :lol: chyba wsadziłaś kij w mrowisko 8) 8) 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona'][quote name='Draczyn']Wydaje mi się (tylko sie naa mnie nie obrażcie), że takie egzemplarze można sobie golić i wystawiać, bo sędzia też człowiek i można go oszukać, ale natury się nie oszuka i takie egzemplarze powinny być odsuwane od hodowli. Jeśli się tego nie będzie robić to w końcu będą same semi, a chyba nie o to chodzi w hodowli[/quote]


Oj Draczyn :lol: :lol: :lol: chyba wsadziłaś kij w mrowisko 8) 8) 8)[/quote]To najmocniej przepraszam, ja tylko wypowiedzialam to co wydaje mi się logiczn, bo liznęłam trochę genetyki. Jeśli kogoś obraziłam o najmocniej przepraszam, ale wydaje mi się, że powinniśmy wszyscy dbać o popraę rasy u nas w kraju. Przykro mi ,że wsadziłam kij w mrowisko. Nie jestem tu stałym bywalcem i nie wiedzialam. Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][quote name='Iwona'][quote name='Draczyn']Wydaje mi się (tylko sie naa mnie nie obrażcie), że takie egzemplarze można sobie golić i wystawiać, bo sędzia też człowiek i można go oszukać, ale natury się nie oszuka i takie egzemplarze powinny być odsuwane od hodowli. Jeśli się tego nie będzie robić to w końcu będą same semi, a chyba nie o to chodzi w hodowli[/quote]


Oj Draczyn :lol: :lol: :lol: chyba wsadziłaś kij w mrowisko 8) 8) 8)[/quote]To najmocniej przepraszam, ja tylko wypowiedzialam to co wydaje mi się logiczn, bo liznęłam trochę genetyki. Jeśli kogoś obraziłam o najmocniej przepraszam, ale wydaje mi się, że powinniśmy wszyscy dbać o popraę rasy u nas w kraju. Przykro mi ,że wsadziłam kij w mrowisko. Nie jestem tu stałym bywalcem i nie wiedzialam. Pozdrawiam wszystkich serdecznie[/quote]
Ależ Draczyn - nie obrażaj się :lol: . Jak widzisz raczej nikt tego nie komentuje :roll:
Sama zastanawiam się jak to jest z tymi nagusami :hmmmm: . Czasem na stronach hodowli widzi się nowo narodzone szczeniaki - jedne pp inne opisane jako nagusy- a różnicy między nimi nie ma prawie żadnej 8) , no może niektóre są trochę "krócej owłosione" ale i tak na całym ciele. I nie wiem czy taki szczeniak jest mocno owłosionym nagusem czy słabo owłosionym powderkiem :lol: . Wzorzec mówi jednoznacznie- Szata:
"Bez dużych owłosionych miejsc na którejkolwiek części tułowia. Skóra delikatna, gładka i ciepła w dotyku. U odmiany owłosionej (powder puff) szata składa się z podszycia z delikatna woalką długich włosów, woalka ta stanowi cechę typową dla rasy."" Grzywa może być różnej długośći, długa i obfita jest preferowana, jednak skąpa jest dopuszczalna." " Skarpetki idealnie ograniczone do palców, nie mogą sięgać ponad nadgarstek." Tyle wzorzec- a życie pokazuje inaczej :lol:
Wydaje mi się ,że jednak o tym czy to jest nagus powinna decydować komisja hodowlana- i dodatkowo nie powinno golić się nagusów / poza pyszczkiem/ do chwili odbioru miotu- wtedy widać byłoby "jaki to jest nagus :lol: . Przecież jakby ogolić powderka to też by był nagus- w budowie nie ma różnicy- ale przecież chyba nie o to chodzi w hodowli :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona'][quote name='Draczyn'][quote name='Iwona'][quote name='Draczyn']Wydaje mi się (tylko sie naa mnie nie obrażcie), że takie egzemplarze można sobie golić i wystawiać, bo sędzia też człowiek i można go oszukać, ale natury się nie oszuka i takie egzemplarze powinny być odsuwane od hodowli. Jeśli się tego nie będzie robić to w końcu będą same semi, a chyba nie o to chodzi w hodowli[/quote]


Oj Draczyn :lol: :lol: :lol: chyba wsadziłaś kij w mrowisko 8) 8) 8)[/quote]To najmocniej przepraszam, ja tylko wypowiedzialam to co wydaje mi się logiczn, bo liznęłam trochę genetyki. Jeśli kogoś obraziłam o najmocniej przepraszam, ale wydaje mi się, że powinniśmy wszyscy dbać o popraę rasy u nas w kraju. Przykro mi ,że wsadziłam kij w mrowisko. Nie jestem tu stałym bywalcem i nie wiedzialam. Pozdrawiam wszystkich serdecznie[/quote]
Ależ Draczyn - nie obrażaj się :lol: . Jak widzisz raczej nikt tego nie komentuje :roll:
Sama zastanawiam się jak to jest z tymi nagusami :hmmmm: . Czasem na stronach hodowli widzi się nowo narodzone szczeniaki - jedne pp inne opisane jako nagusy- a różnicy między nimi nie ma prawie żadnej 8) , no może niektóre są trochę "krócej owłosione" ale i tak na całym ciele. I nie wiem czy taki szczeniak jest mocno owłosionym nagusem czy słabo owłosionym powderkiem :lol: . Wzorzec mówi jednoznacznie- Szata:
"Bez dużych owłosionych miejsc na którejkolwiek części tułowia. Skóra delikatna, gładka i ciepła w dotyku. U odmiany owłosionej (powder puff) szata składa się z podszycia z delikatna woalką długich włosów, woalka ta stanowi cechę typową dla rasy."" Grzywa może być różnej długośći, długa i obfita jest preferowana, jednak skąpa jest dopuszczalna." " Skarpetki idealnie ograniczone do palców, nie mogą sięgać ponad nadgarstek." Tyle wzorzec- a życie pokazuje inaczej :lol:
Wydaje mi się ,że jednak o tym czy to jest nagus powinna decydować komisja hodowlana- i dodatkowo nie powinno golić się nagusów / poza pyszczkiem/ do chwili odbioru miotu- wtedy widać byłoby "jaki to jest nagus :lol: . Przecież jakby ogolić powderka to też by był nagus- w budowie nie ma różnicy- ale przecież chyba nie o to chodzi w hodowli :roll:[/quote]Ja napewno się nie obrażę, nie chcialabym tylko wywoływać tutaj burzy, bo narazie jest miło i przyjemnie. W pelni popieram twoje zdanie i mam na tą sprawę identyczny pogląd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']Wydaje mi się (tylko sie naa mnie nie obrażcie), że takie egzemplarze można sobie golić i wystawiać, bo sędzia też człowiek i można go oszukać, ale natury się nie oszuka i takie egzemplarze powinny być odsuwane od hodowli. Jeśli się tego nie będzie robić to w końcu będą same semi, a chyba nie o to chodzi w hodowli[/quote]

jeżeli chodzi o Demona to sie nie obrażamy :wink: i tak jesteśmy niewystawowi :lol:
Aniu to komiksowiec, zreszta u Was robocze imie też miał komiksowe :P , może on zwiał od Asterixa i Obelixa?Ty go złapałaś i nam podsunęłaś :roll: [size=2]ale o dziwo tz jest nim zachwycony, zresztą jak każdy[/size]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia'][quote name='Draczyn']Wydaje mi się (tylko sie naa mnie nie obrażcie), że takie egzemplarze można sobie golić i wystawiać, bo sędzia też człowiek i można go oszukać, ale natury się nie oszuka i takie egzemplarze powinny być odsuwane od hodowli. Jeśli się tego nie będzie robić to w końcu będą same semi, a chyba nie o to chodzi w hodowli[/quote]

jeżeli chodzi o Demona to sie nie obrażamy :wink: i tak jesteśmy niewystawowi :lol:
Aniu to komiksowiec, zreszta u Was robocze imie też miał komiksowe :P , może on zwiał od Asterixa i Obelixa?Ty go złapałaś i nam podsunęłaś :roll: [size=2]ale o dziwo tz jest nim zachwycony, zresztą jak każdy[/size][/quote]A co to za tajemnicza postac tz???????????????

Link to comment
Share on other sites

siedze sobie w pracy, przeczytalam ten temat od deski do deski raz jeszcze... i wpadlam na pomysl, by 'zebrac' te posty w jakas jedna calosc, ktora by przedstawiala charakter (wady, zalety) grzywaczy... czy pozowlicie mi na wykorzystanie swoich wypowiedzi??

nie ukrywam, ze pozniej dodalabym to do siebie na strone :lol: - ale byloby tez udostępnione pod 'osobnym' adresem... i oczywiscie kazda wypowiedz byla by w oryginalnej formie i podpisana - ponadto by czytelnik wiedzial o co chodzi to pomyslalam, ze bym zrobila np tak:

Anna Kusal (hodowla 'Shadow White') - (.......) i przy kazdym imieniu w nawiasie bym pisala, ze np. Pacynka (dalmatynczyk)

Paulina K... (włascicielka Sasquehanna WOJSKI - lat - (...) )

co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

wiec nie pytajac zbytnio nikogo :oops:
zrobilam pierwowzór - oczywiscie jak cos to moge usunac czyjes wypowiedzi, ale mam zamiar porozsylac PW do kazdego z prośba o zgode ;)
to narazie nie jest NIGDZIE zamieszczone i jest dostepne TYLKO pod tym linkiem...
[url]http://www.daminet.pl/~ravenq/grzywacze/dgm.html[/url]

tam gdzie nie ma pełnych danych - mam zamiar je uzupelnic :D

prosze o uwagi!!! 8) :D

Link to comment
Share on other sites

Magu,super,tylko jedna uwaga: Anna Kusal,czyli ja, została w pierwszej wypowiedzi pozbawiona dopisku z nazwą hodowli w nawiasie:) Poza tym, jako,że ja też chciałam skorzystać z tej dyskusji i troszkę się naprodukowałam w temacie, bardzo proszę o pozwolenie publikacji tego opracowania z Dogo, oczywiście z dopiskiem pod redakcją, Magdalena Kućko i linkiem do strony:)

Link to comment
Share on other sites

dzieki za uwagi, poprawie to na pewno :D

Ania - rób z tym co chcesz :D Z tym ze w wersji koncowej bedzie ciut inny link :wink: Ale to Ci dam znac... w sumie to nie musisz mnie pod tym podpisywac... bo coz ja takiego zrobilam?! Wybralam (wedlug mnie) najciekawsze wypowiedzi i ulozylam je w miare tematycznie... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...