Jump to content
Dogomania

Beta - łysa sznaucerka olbrzymka...


mila_2

Recommended Posts

  • Replies 918
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Behemot']Zrob jej dredy :evil_lol:[/quote]

jakby jej nie czesać same by się zrobiły:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

btw. cieczka Bekona mnie wykańcza. Nie to że ona jest marudna i nie może sobie miejsca znaleźć (tu wejdzie na łóżko - skopie narzutę ułoży się na chwilę - po minucie schodzi - [i]nie to nie było to[/i]...idzie na kanapę, rozkopie poduszki - minuta leżenia - [i]nie to nie to[/i]). Noc to koszmar - wymusza spacery:angryy::angryy::angryy:, a że amantci znajdą się o każdej porze dnia i nocy - tragedia:placz::placz::placz: Na dłuższe spacery trzeba iść do lasu lub na łąki, bo inaczej nie opędzisz się:mad::mad::mad:. Dobrze, że p. Jacek podpowiedział mi jeden patent dotyczacy odganiania zalotników:cool3::cool3::cool3: - mówi, żeby jak się zbliżają schylić się jakby się coś z ziemi podnosiło - one myślą, że to kamień lub patyk;) i zwiewają. I powiem Wam, że patent działa i pozwala zachować odpowiedni [i]dystans[/i] między Beczk a amantem...

Wybaczcie, rozpisałam się, ale jestem od 3 dni niewyspana nocnymi harcami Bety.

Link to comment
Share on other sites

wspanaiałe zdjątka. i jaka nowa koleżanka z ucholcami :lol:

[quote name='mila_2'] Dobrze, że p. Jacek podpowiedział mi jeden patent dotyczacy odganiania zalotników:cool3::cool3::cool3: - mówi, żeby jak się zbliżają schylić się jakby się coś z ziemi podnosiło - one myślą, że to kamień lub patyk;) i zwiewają. I powiem Wam, że patent działa i pozwala zachować odpowiedni [I]dystans[/I] między Beczk a amantem...
[/quote]
TAK!! to jest genialny sposób, ja nawet robie udawany zamach do rzutu i amatorzy skradają się z daleka :p

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]mila[/B], doskonale Cię rozumiem bo też właśnie przez to przechodzimy... Póki sunia sama odganiała zalotników to było ok, ale teraz od kilku dni to wytrzymać z nią nie można :roll: Ciągnie do psów niesamowicie, jest bardzo rozkojarzona, czasami dosłownie głuchnie... Ehh, jeszcze niecałe 2 tygodnie.
A z tym podnoszeniem z ziemi to masz rację, my też to stosujemy i na większość psów działa, ale zdarzyło mi się już potraktować natręta z buta, kiedy nie dał się na to nabrać :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']No tak...ja to przeżywałam raz i też miałam dość :evil_lol: U mnie jeszcze dodatkowo wszystko brudziła :cool1:[/quote]

Młoda nosi majtasy, ale to nie zawsze starcza;)

Koma - jak do pewnego momentu miałam watpliwości co do sterylki to teraz mimo ogromnego strachu i lekkich problemów finansowych - [B]niestety[/B] - jestem przekonana w 100%, ze zabieg wykonamy, jak tylko będzie można. P. Jacek nawet jest przekonany - wcześniej zgadzał się chyba tylko dlatego, ze ja mu trułam o tym...myślę, ze kwiecień to będzie odpowiedni termin:)
A przed nami jeszcze ok. tygodnia męczarni...

Link to comment
Share on other sites

U nas jeszcze nie jest postanowione co do sterylki :roll: Łatwo się mówi- zrobimy, zrobimy, a jak przychodzi co do czego to :nerwy: Może gdybyśmy mieli zaufanego weta to byłoby łatwiej, a tak to nawet nie wiemy do kogo się wybrać. To będzie ciężka decyzja, ale jeśli do niej dojdzie to sucz powinna być ciachana chyba na początku maja...

Link to comment
Share on other sites

Oprócz wielkiego sprzeciwu rodziny mamy bardzo poważne przeciwskazanie, ktore niestety potwierdziło wielu weterynarzy -agresja lękowa po sterylizacji u agresywnych suk jeszcze bardziej się pogłębia a narazie jest to etap że nie musi stosować leków i daje sie z nią wytrzymać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czoko']agresja lękowa po sterylizacji u agresywnych suk jeszcze bardziej się pogłębia[/quote]
Naprawdę? :-o To byłaby masakra :placz: Bo moja sucza też jest trochę dzikuska, nie wszystkie psy akceptuje (zwłaszcza suki) i jest lękliwa :shake: Pierwszy raz o czymś takim się dowiedziałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mila_2']P. Jacek nawet jest przekonany - wcześniej zgadzał się chyba tylko dlatego, ze ja mu trułam o tym...[/QUOTE]

Mój TZ też miał kiedyś podobne podejście do sterylki :razz: Mężczyźni zabiegi typu sterylizacja/kastracja traktują bardzo osobiście :evil_lol: Ale jak pojawiły się problemy ze zdrowiem jego ukochanego suczydła, sam pilnował terminu zabiegu :cool3:

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie - mam problem, wydaje mi się że Beta ostatnio coś bardzo mało pije:( miska z wodą stoi praktycznie nietknęta codziennie wymieniam wodę wylewając całą miskę wody i nalewając kolejną. Nie wiem co się dzieje, w sobotę Młoda podziębiła pęcherz i jest na furaginie, ale ten brak [i]apetytu[/i] na wodę zaczął się wcześniej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia :-)']Kamila,a nie zjada Ci śniegu na spacerze? A o przeziębionym pęcherzu coś wiemy,Mika na urosepcie i uromaxie.[/quote]

je, je...nie ma to jak śnieżek lub woda z kałuży:cool3::cool3::cool3: Ale i tak mam wrażenie, że mało tego wszystkiego jest. Na razie nie panikuję, bo oczywiście p. Jacek mówi, że pije tylko ja tego nie widzę...sikać sika - z taką samą częstotlowością, więc na razie będę obserwować. Może wpływ ma na to cieczką, którą mamy na finiszu...uffffff.

A Beta jest na karmieniu mieszanym - rano dostaje szklankę granulek, a popołudniu odpowiednią porcję ryżu z warzywami i mięsko. Najczęściej w tym jest sporo wilgoci, bo my gotujemy na zapas i mrozimy gotowe porcje. Przed samym podaniem zalewam to trochę wodą, żeby miało temp. pokojową.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']Takie teorie to mniej wiecej jak taka ,ze suka powinna mieć raz młode.I na dgm takie pierdoły rozpowiadacie.
Tnijcie suki póki nie mają nowotworów, ropomacicz i urojonych.Życze powodzenia w ratowaniu suk jak bedą naszpikowane nowotworami.[/quote]

Proszę sie nie denerwować - Młoda będzie wysterylizowana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...