Jump to content
Dogomania

Beta - łysa sznaucerka olbrzymka...


mila_2

Recommended Posts

  • Replies 918
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mila_2']Agility jest na Złotnie?? Czy w okolicach Łagiewnik?? I o której:D:D

Pytam się, bo w ok. 10-11 jestem wstępnie ze znajomym na spacer w Zgierzu umówiona.[/QUOTE]

Agility jest jak zwykle w wekend o atrakcyjnej porze 7.30-9.00 w okolicy Łagiewnik.
Też będziemy trzymać kciuki za sterylkę. Jakby co to mogę pożyczyć kołnierz. Ja też się zarzekałam że nie będę jej tym męczyć, ale szczególnie ostatni okres przed zdjęciem szwów jest ciężki i jak zostawała sama to było jedyne wyjście. Dzięki temu rana zagojiła się świetnie - nie dopatrzyłabyś się blizny :cool3: .

Link to comment
Share on other sites

Beczka waży niecałe 30 kg...

uuuu, to my chyba na agillity nie przyjedziemy. Sobota to jedyny dzień kiedy możemy pospać dłużej, a do tego jutro mam zapewnione, że p. Jacek wyjdzie rano z suką, bo musi na 7.00 być u Kolegi któremu w pracy pomaga;) a do tego dziś miałam jeden dzień urlopu na załatwienie spraw z przerejestrowaniem samochodu, przy okazji zrobiłam zakupy, więc jutro rano się byczyny:multi::multi::multi: dopiero na długi spacer koło 10 idziemy:D:D:D

btw. Becia ma zapewnioną całodobową opiekę po sterylce. Szefostwo klepnęlo mi urlop od 5.01 do 12.01

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi przykro z powodu Badiego ['] :-(

Mila, po sterylce zaopatrz się też w kołnierz :razz: Szwy ściąga się po 10-12 dniach od zabiegu, jak zostawisz Becię samą w domu z łatwością poradzi sobie z kubraczkiem pooperacyjnym i może dobrać się do szwów. Poza tym nie będziesz z nią siedzieć w czasie urlopu bez przerwy, czasem trzeba wyskoczyć np. do sklepu i zostawić ją samą w domu. Nam w lecznicy doradzono właśnie kołnierz, jako lepsze zabezpieczenie, bo swojej suczy niestety nie ufam :roll: Jak byłam w domu, to chodziła bez abażuru ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia :-)']Szwy są ściągane po 8 dniach,ale jak będziesz miała kubraczek to raczej nie ma jak się do nich dobrać. Jak chcesz to na prv wytłumacze Ci jaką koszulke miała Mika podczas noszenia szwów:-)[/quote]

To zależy od szwów. Soni zdjęto po 14 dniach. Nie nosiła kołnierza, tylko kubraczek i w ogóle się nie dobierała do szwów (czasami tylko - dla zabawy - skubała zwisające tasiemki). Widocznie nic jej tam nie bolało, nie ciągnęło, nie czuła żadnego dyskomfortu.
Mila, pamiętaj też, że po zdjęciu szwów przez ok. 10-14 dni trzeba jeszcze psinę oszczędzać (tzn. niezbyt forsujące spacery).

Link to comment
Share on other sites

To wszystko zależy od psa :lol: , jamniczka mojej mamy bezbłędnie radziła sobie z przeszkodą pt. kubraczek (fachowy - kupiony w lecznicy) i w związku z tym szwy miała dłużej, plus rana sie bardzo paprała i do dziś nie jest do końca wyleczona. Opę przypilnowałam żeby się nie lizała leczniczo ;) i wszystko zagojiło się błyskawicznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mila_2']ja wiem, że Młoda trzeba oczszędzać i trochę mnie to przeraża...chałupę mi rozniesie;)

[/quote]

Jakoś to przeżyjecie ;) Dla mnie najtrudniejszy był okres przed zdjęciem szwów, bo przez 2 tygodnie nie mogłam Soni spuszczać ze smyczy i niunia nudziła się okrutnie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia :-)']poproś o szwy podskórne(czyli kosmetyczne),bo wtedy sa krócej i pies nie ma za co wyciągnąć nitek[/quote]

ale pętelki i tak wystają i jak pies popracuje to da radę ;)

będziem trzymać kciuki!!!! moja Luna w styczniu hcyba będzie miała usuwaną przepuklinę, więc też już jestem cała w stresie :shake: no ale taka już nasza rola - bać się o pociechy ;) i tego chyba nikt jeszcze nie przeskoczył

Link to comment
Share on other sites

u mni eto do strachu przed starylką dochodzi malo przyjemna perspektywa tego, że likwidują stanowisko p. Jacka...czarno widzę rzeczywistość, zwłaszcza dzisiaj...p. Jacek zaczyna coś o wyjeździe do Finlandii przebąkiwać. Tylko nie po to kupowaliśmy mieszkanie, urządzamy się, żeby teraz emigrować...ale może nie będziemy mieli wyboru:(

Link to comment
Share on other sites

w Alfie, Lewa 20...

i kilka zdjęć z dzisiejszego spaceru...oczywiscie kąpieli Becia nie mogła sobie odpuścić:mad::mad::mad:



[URL="http://www.mFoto.pl/"][IMG]http://www.mFoto.pl/uploads/1126/becia_8dddf.jpg[/IMG][/URL]

kąpiel w kałuzy?? a czemuż by nie...

[URL="http://www.mFoto.pl/"][IMG]http://www.mFoto.pl/uploads/1126/becia_1_33ab8.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...