Jump to content
Dogomania

Laparoskopia w Łodzi??!!


julita104

Recommended Posts

[quote name='julita104']Chciałabym zrobic sterylki moim maluszkom laparokopem jakby była taka mozliwosc w Łodzi.
[/quote]

wątpię..

Tak btw. wlasnie wrocilismy z psem ze sterylki w W-wie (Suka odpoczywa teraz).
Metodą klasyczną co prawda nie laparoskopową (klinika malych zwierząt na SGGW robi wrazenie :o ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']orientujecie sie czy któras klinika w Łodzi posiada laparoskop?
[/quote]

Oczywiscie, ze ... nie :evil:

Do wyboru masz jak zwykle Wawke i Wrocek.

Temat przerabiany n.p. w tym watku : [url]http://molosy.pl/Forum/viewtopic.php?t=3223[/url]

Pozwole sobie zacytowac tez zestaw pytan , ktory pojawil sie w tym watku (c) by "Pika":

"- czy pies jest "zwracany" wybudzony ?
- czy na sali operacyjnej jest dwóch lekarzy ? (jeden - operator, drugi do monitorowania stanu psa w czasie zabiegu, taki ludzki anestezjolog)
- czy w czasie zabiegu psa nawadniają (kroplówki)
- czy mają sprzet na tej sali operacyjnej, aby w razie czego podac tlen, czy podłaczyć psa do respiratora (jeżeli tego nie robią w trakcie zabiegu)
- czy w w godzinach wykonywania zabiegów sa tam jacyś inni lekarze? "

I miedzy innymi odpowiedzi na te pytania spowodowaly, ze nasza suka pojechala do Wawki. Dodatkowym czynnikiem decydujacym o tym bylo to, ze zabieg przeprowadzal chirurg, ktory juz operowal nam psa kilka miesiecy temu.

A propo Twoich dziewczyn - kastracja jest zabiegiem na tyle powszechnym, ze ktokolwiek bedzie to robil - nie bedzie to jego pierwszy raz. Podzwon, popytaj, pogadaj i wybierz. Chyba innej rady nie ma ... Bedzie dobrze :D

Link to comment
Share on other sites

mam weta ktory przeprowadzil ciezka operacje ortopedyczna mojego pieska i pies jest tak zdrow jakby nigdy jej nie mial
tam tez planuje sterylki.
Tak spytalam bo jakby byl laparoskop to bym poszla tam gdzie go maja
zawsze wole podpytac dogomaniakow.
Niby operacja powszechna ta sterylka, ale czlowiek tak kocha swoje potwory ze i tak sie martwi :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']
mam weta ktory przeprowadzil ciezka operacje ortopedyczna mojego pieska i pies jest tak zdrow jakby nigdy jej nie mial
tam tez planuje sterylki.
[/quote]

I to jest chyba dobry trop :wink:

[quote name='julita104']
Tak spytalam bo jakby byl laparoskop to bym poszla tam gdzie go maja
zawsze wole podpytac dogomaniakow.
[/quote]

Niestety w naszym pieknym miescie trzeba pytac i przekopywac net. Dosc ciezko tu o wet'a , ktory potrafi zrozumiec nasze potrzeby - jak chocby zrobienie badan krwi przes sterylka :evil: (wielkie oczy i sugestie, ze tego sie nie robi , bo nie trzeba i drogo (12zl - SIC!) ?)

[quote name='julita104']
Niby operacja powszechna ta sterylka, ale czlowiek tak kocha swoje potwory ze i tak sie martwi :-)[/quote]

Skad ja to znam :oops:

Pozdrawiam,
Mateusz.

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego chcesz sterylizację laparoskopową? Czy w Polsce w ogóle ktoś je w ten sposób robi?

Ja znalazłam na przykład [url=http://www.blackwell-synergy.com/doi/abs/10.1111/j.1532-950X.2004.04003.x;jsessionid=bqUu9WuzeJmhu8x6_E?cookieSet=1&journalCode=vsu]coś takiego.[/url] Na podstawie tego i podobnych artykułów, nie jest dla mnie jasne, czy laparoskopowa sterylizacja w ogóle ma sens.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']A dlaczego chcesz sterylizację laparoskopową? Czy w Polsce w ogóle ktoś je w ten sposób robi?[/quote]
Wydaje mi się, że ktoś pisał na forum o laparoskowej sterylce :hmmmm:
Tylko nie wiem, czy ludziska nie uważają sterylki z "małym cięciem" za "laparoskopową"...

[quote]Ja znalazłam na przykład [url=http://www.blackwell-synergy.com/doi/abs/10.1111/j.1532-950X.2004.04003.x;jsessionid=bqUu9WuzeJmhu8x6_E?cookieSet=1&journalCode=vsu]coś takiego.[/url] [/quote]
"Coś takiego" się nie otwiera :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...