Jump to content
Dogomania

Neruś odszedł..sam,niekochany..w schronisku :(


zaba14

Recommended Posts

o nie..... :-( :-( :-( :-( :-( z daleka czytałam tyle razy ten watek majac cały czas nadzieje że to jednak, mimo wszystko bedzie happy end...:-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( nie moge.. chyba sobie zrbie przerwe od dogo, przerasta mnie to wszystko....:-( :-( :-( :-( Pa piesku.. niech mój Baruś z toba biega....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzisaj weszłam i jak czytałam to ciarki przeszły...kochany był z niego psiak i wszystko przez ludzi tych którzy rozmnażają swoje kundelki i potem upychają byle gdzie i tych ludzi którzy potrafią wyrzucić swojego przyjaciela na pastwę losu...kiedy to się zmieni...kiedy będzie lepiej... Neruś
[*]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]:placz: :placz: :placz: :placz:

[B]ON BYŁ TAKI PIĘKNY.....[/B]

[B]MOŻE I TO LEPIEJ...MA LEPIEJ CHŁOPAK TAM.....[/B]

[B]NERO TERAZ BIEGA PO PIEKNYCH ŁĄKACH....[/B]

[SIZE=3][COLOR=red][B]KOCHAMY CIE NERO NADAL...ŚPI DOBRZE..
[*][/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Niech ta sytuacja będzie przestroga dla nieodpowiedzialnych właścicieli, schronisko to nie dom, tu hierarchia jest ustalana w boksie przez psy, kto silniejszy przetrwa, a Wy biedne istotki pracujące w schroniskach tez nie zawsze macie wpływ na zachowanie psów zwłaszcza jak jest przepełnienie, oby to był ostatni przypadek powodzenia dziewczyny życie toczy sie dalej bez Was one nie przeżyją.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']A ja juz miałam dla niego tymczas:-( :-( :-( [']['][/quote]
Pianko, pamiętam, jak nie potrafiłaś się pogodzić ze smutnym losem Korka. Jak tutaj, na dogo, płakałaś i nie mogłaś zaakceptować decyzji jego opiekunów. Choć nie zgadzamy się w kwestii eutanazji w schroniskach, wyobrażam sobie, że taki koniec historii Nera jest dla Ciebie równie trudny do przyjęcia. Mnie jest duuuużo łatwiej - nie znałam w realu ani Korka, ani Nera.

Przepraszam, że w takim momencie zadaję tak przyziemne pytanie - czy ten tymczas nie może przyjąć któregoś z innych Waszych psiaków?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jnk']Pianko, pamiętam, jak nie potrafiłaś się pogodzić ze smutnym losem Korka. Jak tutaj, na dogo, płakałaś i nie mogłaś zaakceptować decyzji jego opiekunów. Choć nie zgadzamy się w kwestii eutanazji w schroniskach, wyobrażam sobie, że taki koniec historii Nera jest dla Ciebie równie trudny do przyjęcia. Mnie jest duuuużo łatwiej - nie znałam w realu ani Korka, ani Nera.

Przepraszam, że w takim momencie zadaję tak przyziemne pytanie - czy ten tymczas nie może przyjąć któregoś z innych Waszych psiaków?[/quote]

Ehh... a ja nie rozumię, tego jak można mówić że eutanazja jest zła, czy to naprawde gorsze od tych zagryzien? Czy jakis przeciwnik eutanazji pomyślał przez moment jak cierpiały te zagryzione psy? To nie jest chwila jak zastrzyk.. to jest cierpienie w mękach, czekanie aż pies sie wykrwawi (jeśli nikt nie zaowazy) :roll: :roll: Niby jak chcecie rozwiązac problem bezdomności, bez wporwadzenia eutanazji?! W pewnym momencie schroniska powiedzą "NIE! my nie wezmiemy tego psa, mamy juz takie przepełnienie, trudno że jest młody i piękny, ale nie mamy gdzie go ulokowac" pies wypuszczany na ulice.. jeden, drugi, trzeci.. potem beda chodzic w sforach.. taki widok chcecie widziec na ulicach? Chude, błakające się psy? :roll: to lepsze odf eutanazji? Ludzie opamiętajcie się... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote]czy ten tymczas nie może przyjąć któregoś z innych Waszych psiaków?[/quote]
Nie moze.
Kiedy dowiedziałam sie co Nero robi w schronisku i czym mu to grozi pisałam na wszystkich forach, ze potrzebny tymczas- nikt nie chciał pomóc. Więc zaczełam szukać wśród znajomych. Moja koleżanka się zgodziła, ale musiała długo namawiac rodziców. Poza tym Nero nie mógłby być długo u niej, bo ona ma już psa.


Zaba nie rozumiem o co teraz się rzucasz?
jnk pisała (jak mi się wydaje o tym) że to ja nie mogłam się pogodzić ze śmiercią psa. O którym dobrze wiesz:-(

Zaba i prosze cie uszanuj wątek Nera i nie zaczynaj znów kłótni:-(
Ty nie lubisz jak ktoś mówi, że eutanzaj jest zła, ja nie lubi jak ktoś mówi, że jest ona winą samego psa.

I nie lubie jak ktoś się kłóci na wątkach psów ktorych już nie ma:-(



Neruś kochanie zawsze będe o Tobie pamiętać:-( :-( :-( :-(

[IMG]http://img62.imageshack.us/img62/4940/zniczramkabeznapisupy8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Szykałam wątku mojej sympatii i .......... :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:
Najpierw pomyślałam, że ma domek ale prawda okazała się brutalna :-( :-(
Bądź szczęśliwy Nerusiu za TM :bigcry:

[IMG]http://images21.fotosik.pl/101/6b8b72e10ab2863b.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Cały czas myślę o Nerze i ....... nie mogę zrozumieć .... kiedy on tak się zmienił :-( :shake: dlaczego ..... :-(
Neruniu biegaj za TM, tak lubisz biegać :bigcry: :bigcry:

[IMG]http://img405.imageshack.us/img405/9625/zniczsercemk2ui7hf7.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#2e8b57][I]Pewnego razu Pan Bóg przechadzał się po Rajskim Ogrodzie. Nagle za krzaka wyszedł Diabeł: [/I][/COLOR]
[I][COLOR=#2e8b57]- Słyszałem, że stworzyłeś człowieka... - zagadnął Szatan. [/COLOR][/I]
[I][COLOR=#2e8b57]- Tak, już żyje na Ziemi. Może mieć partnera i dzieci, na razie uczy się rozpalać ogień i budować miejsce na nocleg, ale za tysiące lat będzie władcą całego globu. [/COLOR][/I]
[I][COLOR=#2e8b57]- I co z tego - prychnął Diabeł- nawet za te tysiące lat i tak będzie SAMOTNY. [/COLOR][/I]
[I][COLOR=#2e8b57]Zasępił się Pan Bóg, podrapał w długą, siwą brodę i powiedział: [/COLOR][/I]
[I][COLOR=#2e8b57]- Więc stworzę mu przyjaciela! Wybiorę jedno ze zwierząt, które uczyniłem, aby go strzegło i było mu poddane, ale jednocześnie oddało mu całe swoje serce. [/COLOR][/I]
[I][COLOR=#2e8b57]- To niemożliwe! - Diabeł się roześmiał i gdzieś przepadł. Pan Bóg natomiast zwołał zwierzęta z każdego gatunku i wybrał PSA. [/COLOR][/I]

[I][COLOR=#2e8b57]- Odtąd będziesz ogrzewał człowieka swoim ciepłem, uspokajał spojrzeniem, kochał z całego serca, nawet, kiedy on Cię znienawidzi. [/COLOR][/I]
[I][COLOR=#2e8b57]- Dobrze - odparł dobry pies. [/COLOR][/I]
[I][COLOR=#2e8b57]- Chociaż będziesz musiał znosić wszystkie upokorzenia, staniesz się też jego najlepszym przyjacielem. To bardzo zaszczytna rola. [/COLOR][/I]
[I][COLOR=#2e8b57]Niestety Twoje serce będzie musiało bić dwa razy szybciej i nie będziesz mógł żyć długo - najwyżej 15 - 20 lat. [/COLOR][/I]
[I][COLOR=#2e8b57]- Ale powiedz mi, czy człowiek nie będzie cierpiał, gdy odejdę do Ciebie? [/COLOR][/I]
[I][COLOR=#2e8b57]- Właśnie o to chodzi. [/COLOR][/I]
[I][COLOR=#2e8b57]- Jak to? - zdumiał się pies. [/COLOR][/I]
[I][COLOR=#2e8b57]- Będzie cierpiał i będzie wiele dni nie utulony w bólu. Ale to Ty nauczysz go odchodzenia i przemijania, Ty nauczysz go kochać i odchodząc zostawisz wielką miłość w jego sercu. [/COLOR][/I]
[I][COLOR=#2e8b57]Jesteś aniołem, którego powołałem, aby niósł radość i nadzieję, ale także uczył wiecznego prawa przemijania, aby ludzie wierzyli, że po ich życiu, jest życie TUTAJ. Kiedy to zrozumieją, nie będą płakać, bo będą wiedzieć, że spotkają Ciebie znów. [/COLOR][/I]

[COLOR=#2e8b57]----------------------------------------------------------------------------------- [/COLOR]

[COLOR=#2e8b57]I w ten sposób Pies stał się aniołem, który przybrał skórę zwierzęcia i trafił na ziemię, aby uczyć Człowieka miłości, wierności i przyjaźni, ale także przemijania. Nauczyć, że jest TU i TERAZ, ale także TAM i POTEM. Odchodząc zostawia ból i pustkę, ale także nadzieję na to, że znowu go spotkamy.[/COLOR]


[COLOR=black]Nerus tak wiele nas nuczyłeś:placz: :placz: [/COLOR]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images21.fotosik.pl/114/15fe660353b20a6a.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Ty nie lubisz jak ktoś mówi, że eutanzaj jest zła, ja nie lubi jak ktoś mówi, że jest ona winą samego psa.[/quote]
Pianko, nikt nie śmie mówić o eutanazji w kontekście winy psa. Przecież to absurd. Eutanazja jest smutną koniecznością, dopóki sterylizacja nie stanie się oczywistą rutyną. Nie chcę się kłócić, chcę tylko podpisać się pod tym, o czym napisała Żaba - że pochylamy się tutaj nad losem Nero, podczas gdy nikt z nas nie poświęcił nawet słowa tamtym psom, które też przecież nie żyją, a ich agonii nie łagodziły środki farmakologiczne podane przez weta :( I to nie jest wina Nera, tylko histerycznych pseudomiłośników zwierząt, którzy wrzeszczą o niedopuszczalności eutanazji, a w skrajnych przypadkach także [COLOR=black]sterylizacji, niestety...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Pianko, nikt nie śmie mówić o eutanazji w kontekście winy psa.[/quote]
Ja tak niektóre słowa odbieram, typu "Gryzł sie to ma za swoje".

[quote]pochylamy się tutaj nad losem Nero, podczas gdy nikt z nas nie poświęcił nawet słowa tamtym psom, które też przecież nie żyją, [/quote]
Zawsze stosowałam się do pewnej zasady i jej sie będe trzymać "Ratując jedno zwierze, nie ratujemy tylko jednego życia, ale aż jedno, bo dla tej istoty to życie jest ważne"



Żegnaj Neruniu:-(
[IMG]http://img405.imageshack.us/img405/9625/zniczsercemk2ui7hf7.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...