Jump to content
Dogomania

pomocy <rumen tabs> tabletki z żwaczmi


Polna

Recommended Posts

weszłam do domu i chcialam dać psiakom te tabletki, ale nie mogłam ich znaleźć nigdzie, a pamietałam, ze stawiałam je na stole wczoraj wieczorem . skladam łózko w duzym pokoju i co znalazlam opakowanie zupełnie [size=6]puste [/size][color=orange][/color] zjadla je moja mniejsza psica było tam z [color=red]80-90 tabletek[/color] boje sie o nią :( nie wiem jak weszla na stół i je ściągneła
co jej moze być po takiej ilości ?

info o tych tabletkach:
RUMEN TABS
karma uzupełniająca ze żwaczem dla psów
Składniki:
Żwacz, drożdże piwne, witamina C - 0,1g/1kg, z przeciwutleniaczem E 320, E321.
Wskazania, stosowanie:
Szczególnie zalecany dla psów z wyjałowionym przewodem pokarmowym, żywionych karmami przemysłowymi, po przebytych chorobach układu pokarmowego, intensywnie leczonych antybiotykami i chemioterapeutykami, zmniejszonym i „spaczonym” apetycie.
Rumen Tabs to mieszanka trzech składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego psa. Żwacz - naturalne źródło bakterii, pierwotniaków i drobnoustrojów potrzebnych do prawidłowej fizjologii przewodu pokarmowego. Stymuluje perystaltykę jelit, wzmaga apetyt, uzupełnia niedobory flory bakteryjnej, zapobiega wyjadaniu „nieczystości”, odchodów zwierzęcych, padliny. Drożdże piwne - naturalny probiotyk, źródło witamin z grupy B, selenu, biotyny oraz makro- i mikroelementów, tonizują przewód pokarmowy, wątrobę, trzustkę, wzmagają łaknienie. Witamina C - naturalny przeciwutleniacz - reduktor działa odtruwająco i stymulująco na organizm.
Dawkowanie:
Podawać bezpośrednio w postaci tabletek:
psy małe: 1-2 tabl. dziennie,
psy średnie: 2-4 tabl. dziennie,
psy duże: 4-6 tabl. dziennie,
psy bardzo duże: 6-8 tabl. dziennie.
Opakowanie:
100 tabl.

Link to comment
Share on other sites

Z podanych składników wynika ,że nie powinno być większych problemów- co najwyżej jakaś przejściowa nietolerancja żołądkowo-jelitowa.
Ale oczywiście najważniejsze co się dzieje z psem-obserwować i w razie niepokojących objawów działać.

Link to comment
Share on other sites

Jasne, że występuje :D W większości sklepów zoologicznych można kupić uszone żwacze (inaczej żołądki krowie). Takie suszone żwacze też robią dobrze na psią florę bakteryjną w jelitach.
Tylko nastaw się na upojne doznania zapachowe :lol:
Ale i tak żwacze to pikuś w porównanu do woni suszonych płucek, ze o suszonych penisach nie wspomnę :evilbat: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='asher']Jasne, że występuje :D W większości sklepów zoologicznych można kupić uszone żwacze (inaczej żołądki krowie). Takie suszone żwacze też robią dobrze na psią florę bakteryjną w jelitach.
Tylko nastaw się na upojne doznania zapachowe :lol:
Ale i tak żwacze to pikuś w porównanu do woni suszonych płucek, ze o suszonych penisach nie wspomnę :evilbat: :lol:[/quote] - nie takie te zwacze straszne - sa tak omulki, ktore reguluja flore bakteryjna u psow - nie znam psa, ktory nie lubi owych zwaczy, no cos a my - kochaj i wachaj - szczegolnie jak pies podziekuje caluskiem za zwacze -ale da sie zyc - moj Agat dostaje 2 zwacze dziennie i spoko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andorka1']Julita104 u nas w sklepie też są naturalne żwaczyki zapraszam[/quote]

no prosze a człowiek zył w takiej nieswiadomosci!
mozna było psu juz dawno dogodzic a czlowiek zył w nieswiadomosci:P

do zapaszkow różnych smierdzieli to juz przywykłam
wole jak coś smierdzi ale maluchy mają zajęcie niz sie nudzą i rozrabiają :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']ja niy tez przyzwyczajona do roznych zapaszkow ktore posiadaja smakolyki psie, ale suszonych zwaczy nic nie przebije 8) [/quote]Od razu widać, że Aza jeszcze nigdy suszonych penisów nie jadła 8) Zaręczam, że przy penisach żwacze pachną fiołkami :evilbat: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...