Jump to content
Dogomania

Żeby białe było białe!


jovi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jovi']A powiedz mi jeszcze Pearl jak często kąpiesz swoje psy w tych szamponach wybielających bo ja np. w takim okresie jak teraz to muszę psy kapać przed każdą wystawą, czyli np. co 2 tygodnie. Efeky zażółcenia przy IV SB nastąpił przy drugim kąpaniu, po 2 tygodniach od pierwszego.[/quote]

Zaciekawiła mnie koniecznośc tak częstego kąpania owczarka, czy białe owczarki nie maja tak jak ON-ki takiej sierści "samoczyszczącej" i brudza sie tak jak każdy inny biały pies ???

Link to comment
Share on other sites

W Jean Pierre Hery jest bogaty asortyment dla sierści białej:
- szczotkowanie: [URL="http://www.hery.pl/przewodnik.php?produkt=DEMELANT DOUCEUR&kategoria=Szczotkowanie&klasa=Kosmetyki"][COLOR=#0000ff]DEMELANT DOUCEUR[/COLOR][/URL]
- kąpiel: [URL="http://www.hery.pl/przewodnik.php?produkt=INTENSE BLANC&kategoria=Kąpiel - szampony&klasa=Kosmetyki"][COLOR=#0000ff]INTENSE BLANC[/COLOR][/URL]
- odżywka: [URL="http://www.hery.pl/przewodnik.php?produkt=CARESSE BRILLANCE&kategoria=Kąpiel - odżywki&klasa=Kosmetyki"][COLOR=#0000ff]CARESSE BRILLANCE[/COLOR][/URL]
[URL="http://www.hery.pl/przewodnik.php?produkt=CARESSE VOLUME&kategoria=Kąpiel - odżywki&klasa=Kosmetyki"][COLOR=#0000ff]CARESSE VOLUME[/COLOR][/URL]
- między kąpielami: [URL="http://www.hery.pl/przewodnik.php?produkt=CONFORT SPRAY&kategoria=Między kąpielami&klasa=Kosmetyki"][COLOR=#0000ff]CONFORT SPRAY[/COLOR][/URL]
- przeciw "śladom łez": [URL="http://www.hery.pl/przewodnik.php?produkt=SOIN DES YEUX&kategoria=Higiena i zdrowie&klasa=Kosmetyki"][COLOR=#800080]SOIN DES YEUX[/COLOR][/URL]

Firma prowadzi sklep wysyłkowy. :)
Ja używam kosmetyków z tej firmy i polecam.

Link to comment
Share on other sites

Do Toffikowa - mają taką samoczyszcząca się sierść , ale jak mają też nieograniczoną możliwośc przebywania na dworzu to niestety przestają być bialutkie:p Szczególnie gdy jest mokro to niestety, ale szarzeją. Opsypuje się z nich kilo piachu, ale są szare, a nie o kłującej w oczy bieli.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki JOVI za wyjasnienie, od paru lat obserwuję juz te owczarki i zawsze byłam tego ciekawa, ale w domowych warunkach (dom z odrodem) to chyba poza brakiem śnieżnej bieli nie są aż tak brudne, żeby nie mozna ich było pogłaskać bez ryzyka zabrudzenia sie ??
Bo co do psów z biała sierścią to miałam tylko doswiadczenia z Westami, a te brudasy sa straszne, ich sierśc dosłownie łapie wszystko - ja bym to kapała raz w tygodniu !!!
Gratuluje przy okazji hodowli, miałyśmy się chyba okazje poznać u P. Lisieckiego ???

Link to comment
Share on other sites

Jak mieszkałam w bloku to psy były śnieżnobiałe, wspaniale wycierały się w dywany:lol: Po 'mokrym' wyjściu na dwór myłam im podwozie i było ok. Wiesz, one najbardziej się wzajemnie brudzą, w czasie zabaw bo same z siebie to nie kulają się po mokrej czarnej ziemi :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toffikowa']Zaciekawiła mnie koniecznośc tak częstego kąpania owczarka, czy białe owczarki nie maja tak jak ON-ki takiej sierści "samoczyszczącej" i brudza sie tak jak każdy inny biały pies ???[/quote] Zależy jaki jest gatunek włosa, owczarka nie kąpałabym tak często. Natomiast miejscowo na przebarwione miejsca szampon jak najbardziej można stosować lub np. po spacerze na łapy.

Link to comment
Share on other sites

ja mam bobtajla mini czyli shih tzu ;) mycie pyska jest trudne ale nie na tyle żeby tego nie zrobić i nie w tym mam problem używałam już wielu świetnych polecanych preparatów i nic z tego jak było żółte tak jest cały podobno widz polega na tym że psy nie powinny pić z miski tylko z poideł takich jak dla królików bo przebarwienia powatają z powodu mokrej sierści
po jedzeniu jestem w tanie umyć jej pyst i wytrzeć go potem ale po każdorazowym piciu wody niestety nie bo nie kontroluję tego wystarczająco

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam forumowiczów, jestem tu nowa ale już długo śledzę to co dzieje sie na forum.Mam westie i radzę sobie z utrzymanie bieli używając Hard white grooming powder.Kąpię psa rzadko w szamponie All System.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Asy - a napisz więcej o tym pudrze, jak działa, jak się go stosuje, jakiej firmy.
Chciałam się jeszcze Was zapytać o wybielacze w sprayu. No zdarza się, że bieluteńki, czyściusieńki na wystawę pies obetrze się o samochód lub siądzie na czarnej ziemi, czy taki wybielacz autentycznie podziała, czy czuć go pod ręką i czy autentycznie wybiela te wątpliwe co do bieli miejsca? Proszę o podzielenie się doświadczeniami.

Link to comment
Share on other sites

asy ale czy jesteś pewna lub pewien że twój west jest biały moi znajomi mieli już kila westów i żaden ich zdaniem nie był biały choć moim zdaniem były białe

czy biel twojego psa rużniła się od bieli świeżego śniegu jeżeli nie to napisz jak pracujesz nad pyskiem bo to jest problem z jakim ja się borykam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Polecam spróbować płyn [B]Diamantojne KW[/B] - to płyn do przebarwień dla kotów i psów.
Unikalny płyn do zapobiegania i usuwania przebarwień włosa pod oczami, przy wargach i w zaułkach skóry. Szczególnie zalecany dla psów o białym, srebrnym i kremowym umaszczeniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Em-ka']Polecam spróbować płyn [B]Diamantojne KW[/B] - to płyn do przebarwień dla kotów i psów.
Unikalny płyn do zapobiegania i usuwania przebarwień włosa pod oczami, przy wargach i w zaułkach skóry. Szczególnie zalecany dla psów o białym, srebrnym i kremowym umaszczeniu.[/QUOTE]
jest skuteczny?bo mamy z tym problem, te przebarwienia pod oczami mnie wykańczają.Jeszcze jak ma przeczyszczone kanaliki idzie wytrzymać ale jak się zagapię to kleska na całej linii

Link to comment
Share on other sites

moja sunia też jest biało czarna w łaty i też mam wątpliwości co do kosmetyków ale w sklepie zaproponowano mi szampon i odrzywkę JSB oraz mydełko z serii Cristal Clean cały zestaw to koszt ok 180zł (szampon i odżywka po 250ml koncentraty rozcieńcznego w1:3 a mydełko starcza na długo- bardzo długo) kupiłam ale jeszcze nie próbowałam
jest to specjalnie przestosowana formuła dla psów dwu kolorowych z białej sierści usówa przebarwienia żółte a z czarnej brązowe

po kilku zastosowaniach dam znać o rezultatach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']jest skuteczny?bo mamy z tym problem, te przebarwienia pod oczami mnie wykańczają.Jeszcze jak ma przeczyszczone kanaliki idzie wytrzymać ale jak się zagapię to kleska na całej linii[/quote] Ja używam płynu z KW - moge polecić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...

[quote name='Arlene']Ja mam ten problem z moją Nuką, że jest czarno-biała, w łaty :) Biała sierść powinna być śnieżna, a czarna głęboka... nie będę przecież myć Jej chyba dwoma szamponami :eviltong:[/QUOTE]

Czemu nie?
Standardowo używam dwóch różnych szamponów, a do kolorowych łat (białych czy kolorowych trzeciego). :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...