Jump to content
Dogomania

Żywienie emeryta!!!


sylrwia

Recommended Posts

u moich rodzicow jest sredniej wielkosci kundelek, ma 18 lat, dostaje sucha karme, od jakiegos czasu rodzice kupuja purine dla seniora czy cos w tym rodzaju, rzadziej gotowane zarcie, niestety psisko nie ma juz wielu zebow, sucha karme moczymy aby mogla ja jesc, nie wiem czy moczenie suchej karmy to dobry pomysl, ale jak nie ma jej rozmoczonej to po prostu nic nie je, nieraz dostaje puszkowe ale wtedy bardziej lyka cale kawaly mieska, czy mozecie podpowiedziec mi jak mozna by bylo jej jeszcze ulatwic jedzenie, co mozna by bylo jej dawac

Link to comment
Share on other sites

18 latek- to fajny wiek! Co do karmy - moze poradzilabys sie lekarza, bo faktycznie takie staruszki to juz maja swoje, niestety, dolegliwosci. A karmy gotowe - wetrynaryjne (lecznicze) sa tak zbilansowane, zeby nie szkodzily wlasnie danym schorzeniom.

U nas z niedomaganiem watoby tez chcielismy pierw podawac domowe jedzonka (ryz piersi z kurczaka czy indyka, warzywka- mial to nawet miksowane, zeby latwiej mu bylo trawic), ale niestety... wyniki krwi byly gorsze, nie jestesmy w stanie wyeliminowac z pozywienia domowego danych np. mineralow - w koncu nikt z nas nie ma w domu laboratorium - wiec przestawilismy do na karme lecznicza (sa tez puszki) i jest lepiej.

Link to comment
Share on other sites

eh.. no to kazde jedzonko ma taki warunek co nie ?

PS: nie dzieki :P

Po 18 latach właściciel na pewno wie czego nie może jeść jego psiak.

Poza tym suche karmy to nie recepta na wszystko, chciałbyś jeść ciągle zupy w proszku albo konserwy??

Jeżeli nie ma problemów po naturalnym jedzeniu polecam chude mięso (zmielone), wraz ze zmielonym ryżem i warzywami. Wszytko można zalać odrobiną rosołku, zrobi się z tego taka miękka papka, na pewno psiak sobie poradzi z jedzeniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Mam pytanie czym karmić starego zchorowanego psa? W naszym osrodku jeździeckim na bramie mieszka sobie Misiek.Został wzięty ze schroniska jako bardzo mlody psiak, w celu pilnowania obejscia. W tej chwili Misiek ma ponad 15 lat.Jest prawie głuchy i niedowidzi...nie ma już zębów trzonowych. Niecaly rok temu wpadł w lesie we wnyki...po tygodniu zadzwonilo schronisko ze ktos zalazl go w lesie. Od tamtego czasu stan Miśka znacznie się pogorszyl.To byl dla niego wielki stres ale i wiek juz robi swoje. Wyłysiał mu ogon i tyle łapki.Zapewne ma jakiegos grzyba ale władze osrodka nie spieszą sie po weta. Mis ma tez juz problemy z chodzeniem, czasem nie potrafi nawet wstac :( Niestety dalej "pilnuje" i caly dzien lezy na wilgotnym betonie. Moim zdaniem nie jest to odpowiednie miejsce biorac pod uwage stan jego stawów.Nie chce myslec co bedzie zimą...jezeli Miś dożyje :( W tej chwili jest karmiony suchą kaszą ew.ziemniakami. Chcialabym sie dowiedziec co mogłabym mu gotować zeby zapewnic mu odpowiednia dietę.
Z góry dzieki za info

Link to comment
Share on other sites

koniecznie musisz mu jakos pomóc. Ryż+jakieś mięso+dwie płaskie łyżki żelatyny rozpuszczonej w 1/3 szklanki wody+troche rozgotowanej pognmiecionej marchwi i troche Troche twojego serca. Zastanów sie czy nie dałoby sie czegos z nim zrobić. skołować mu jakiś szmatek na których mógłby leżec, wykapać go i złozyc sie z jeżdzcami z osrodka na jakis płyn grzybobujczy. jakis taki kiegys miałam, stosunkowo niedrogi. Powiedz mi wogole z jakiego miasta jesteś?? dogadaj sie z jezdzcami, może bedzoiecie na zmaine gotować, a może znajdziecie mu nowy dom:/ cuda sie zdarzaja...

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj ugotowałam mu ładnie ryzyk z mieskiem i marchewką. Z kumpelą zaniosłysmy mu kocyk. On tam ma niby bude ale po pierwsze za małą a po drugie tak wysyfioną że sama bym tam nie weszła :( Jutro kumpela chce go zabrać do weta na kąpanie i wlasnie zeby cos na tego grzyba mu dał. Tak czy owak pies nie moze zostać tam na zimę. Ja mam juz psa ktory nie toleruje innych ale kumpela nie ma.Problem jest tylko z jej mamą. Jedno wiemy- on tam zimy nie przezyje! Narazie gotujemy i zobaczymy co wet powie.A jestem z Zabrza

Link to comment
Share on other sites

Oprócz gotowanego jedzenia typu ryż, kasza, makaron z mięsem i warzywami poleciłabym puszki dla seniorów Animondy. Konserwy te mają kształt kwadratów i są to takie "paszteciki". Nie wiem czy w Zabrzu jest dystrybutor tej firmy ale jeśli jest jakiś sklep z akcesoriami dla Psów możnaby zapytać. A może z innej firmy znalazłyby się tam puszeczki dla Seniorów, które pomogłyby odżywić właściwie Misia ? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote]jeśli jest jakiś sklep z akcesoriami dla Psów możnaby zapytać[/quote]
W zabrzańskich sklepach jest taaaki wybór karm, że aż strach :evilbat: Jak pytałam np. o Acanę to się mnie sprzedawcy pytali "A co to jest :o " :lol:

czarna_hancza [size=2](uwielbiam ten nick ;) )[/size], jeśli będziesz mu regularnie gotować chude mięso z ryżem i warzywami to z pewnością mu dobrze zrobi. Jeśli to możliwe- przy okazji wizyty u weta zróbcie badanie krwi, żeby zobaczyć w jakim jest stanie i być może wet Wam podpowie coś odnośnie diety.

A może zrzucilibyście się w ośrodku jeździeckim i zrobili mu nową budę. (pewnie kiedy Misiek odejdzie to ośrodek sprawi sobie kolejnego psa do pilnowania, więc buda się nei zmarnuje)

Link to comment
Share on other sites

Narazie gotujemy - jak kumpela dzwonila do kierowniczki firmy ochroniarskiej to stwierdzila ze pies jest leczony...jak kumpela zaczela wypytywac czym i na co to uslyszala "jak Ci go tak zal to se go weź! " :o Ona by i wziela ale sa jeszcze rodzice...

Problem jest jeszcze taki ze Misiek nie chce spac w swojej budzie. Wyczyscilysmy ja, wymylysmy , nauczylysmy go tam wchodzic ale dalej spi na betonie...myslimy teraz nad jakims dywanem czy czyms zeby chociaz na tym lezal. Co do karmy to zabrzanski rynek jest w sredniowieczu...tu sie tylko kupi darlinga i chapi...ehhh.
Tak wiec walczymy z firmą i dokarmiamy...bo ostatnio jak przynioslysmy mu jedzenie to straznik stwierdzil ze mamy mu nie dawac bo on nie moze duzo jesc a przeciez dostal godzine temu pol miski kaszy... :-? szkoda gadac

[size=2]a cóz takiego jest jest w moim nicku? ;)[/size]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarna_hancza']
Problem jest jeszcze taki ze Misiek nie chce spac w swojej budzie. [/quote]
Może jest dla niego za mała... A może w nocy śpi sobie w budzie, a w dzień wyleguje się na betonie.
[quote]myslimy teraz nad jakims dywanem czy czyms zeby chociaz na tym lezal. [/quote]
A ma tam jakieś zadaszenie? Bo chyba kiedy dywan zawilgnie i będzie chłodził równie skutecznie jak beton.

[quote][size=2]a cóz takiego jest jest w moim nicku? ;)[/size][/quote]
[size=2]Moja rzeka ukochana ;)[/size]

Link to comment
Share on other sites

Ma zadaszenie...bo jakby nie bylo to bez sensu bo tak jak mowisz...zawilgotnialoby i bez pozytku. mam fotki Misia...sredniej jakosci bo sredniej (jeszcze z lampą bo ciemno bylo) ale jakby ktos chcial i umial wstawic to pisac.

[size=2]tez lubie ta rzeke...ale to akurat od mojej pierwszej końskiej milosci...niestety tylko 2 tyg sie znalysmy...:( teraz tylko nick zostal I nie wiem juz gdzie sie podziewa moja mała[/size]

Link to comment
Share on other sites

Ja tradycyjnie zamaist dywanika polecam karimatę albo styropian - w kazdym bądź razie coś, co nie nasiąka wilgocią. Zwykła słoma tez jest ok, ale istnieje ryzyko, że przy takim podejsciu do psa kierownistwo ośrodka będzie miało pretensje o bałagan :-?

Link to comment
Share on other sites

Niezly pomysł z tą karimatą...a co do słomy to nie bedą mieć bo my tylko wymieniłysmy starą ktora w tej budzie byla...no nie wiem..z 3 lata conajmniej :-? Misiek wygląda już troszkę lepiej. Jesli ktoś chce to mogę wysłać foteczki do wstawienia(sama nie potrafie :oops: ) Nie sa najlepsze bo robione wieczorem- z lampą ale psa widać.

Link to comment
Share on other sites

I doszły :wink:

[URL=http://imageshack.us][img]http://img63.imageshack.us/img63/685/img30391iq.jpg[/img][/URL]

[URL=http://imageshack.us][img]http://img63.imageshack.us/img63/7536/img30419ya.jpg[/img][/URL]

[URL=http://imageshack.us][img]http://img63.imageshack.us/img63/564/img30434rv.jpg[/img][/URL]

[URL=http://imageshack.us][img]http://img63.imageshack.us/img63/5539/img30444lx.jpg[/img][/URL]

Biedniuńki taki :( A może by poszukać nowego domu? :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...