Jump to content
Dogomania

Sika tam gdzie śpi


Lorka

Recommended Posts

Moja sunia sika w różne miejsca, staram sie uczyć w kuwetkę. Nie przeszkadza mi jak siknie na podłoge bo i tak nie mam dywanów, ale denerwuje mnie jak sika we własny kojec. Codziennie! Dziś byłam nawet u weterynarza spytać co z tym fantem zrobić. Lekarz powiedział, że może robić to specjalnie by zwracać na nia uwagę, ale jak mam to robić gdy jestem w pracy? Mieliście może podobne przypadki? jak sobie poradziliście z tym problemem? Przeciez nie moge codziennie prać kojca bo sie rozleci, a w innym przypadku śmierdzi.

Link to comment
Share on other sites

Twoja sunia to szczeniak?!
[quote]Mieliście może podobne przypadki?[/quote]
Mieliśmy, niemal wszystkie szczeniaki sikają w swoje posłanie :wink:
Nie jest to żadna anomalia, minie z wiekiem, a póki co- trzeba prać... Dlatego lepiej maluszkowi dać jakiś kocyk, czy ręcznik na posłanie, a prawdziwy kojec dać za kilka tygodni, jak zmądrzeje ;)

Topików o sikaniu na posłanie było już wiele, poszukaj troszeczkę, napewno znajdziesz rady. :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, zawsze odpowiadasz. Weterynarz mówił, że nigdy szczenięta nie sikają do siebie, stąd mój strach. Narazie lorcia ma 9 tygodni, czyli nie karać? (Wet powiedział że ona to może robić specjalnie, aby zwrócić na sienbie uwage)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lorka']Weterynarz mówił, że nigdy szczenięta nie sikają do siebie, stąd mój strach.[/quote]
Może wet nigdy nie miał w domu szczeniaka. :roll:
Szczeniaki od urodzenia załatwiają się w gnieździe, myślę, że to sikanie na posłanie to pozostałość z wczesnego dzieciństwa.

Ja zawsze mówię "fe" jeśli szczeniak sika w miejscu gdzie sobie tego zdecydowanie nie życzę...
Jeśli uczysz małą sikania do kuwety, to mozesz powiedzieć fe, wziąć małą pod pachę (przestanie sikać) i postawić na kuwetę, żeby dokończyła (wtedy pochwała). Oczywiście, jeśli zastajesz mokre posłanie po fakcie to żadna reakcja nie pomoże ;)

W każdym razie moja sikała na posłanie, minęło jej to szybko, oczywiście prałam te nieszczęsne kocyki wkółko, bo zapach moczu zachęca do powtarzania procederu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lorka']Narazie lorcia ma 9 tygodni, czyli nie karać?)[/quote]
Oczywscie, ze nie karac. NIGDY!!!!, a juz na pewno nie takiego szczeniaczka za sikanie na poslanie
[quote name='Lorka'](Wet powiedział że ona to może robić specjalnie, aby zwrócić na sienbie uwage)[/quote]
Behawiorysta sie znalazl :-?
Szczeniak, zwlaszcza jesli nie byl uczony przez hodowce zalatwiania sie w innym miejscu zazwyczaj sika tam gdzie stanie. Taki maluch robi siusiu zaraz po wstaniu. Jesli nie zostanie zabrany na odpowiednie miejsce zalatwi sie w kojcu. Daltego nalezy pilnowac szczenieta i po kazdym obudzeniu, zjedzeniu, zabawie natychamiast wyprowadzic na siusiu.
Moja najmlodsza sunia szybko nauczyla sie zalatwiac na dworze. Gdy tylko sie obudzila, ktos z rodziny ja zabawial a ja blyskawicznie sie ubieralam i wynosilam psa.
Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Widzę efekty nagradzania, jak pienia biega po łóżku i jej się chce si to przychodzi do mnie i liże. Ze mna zawsze robi do kuwetki, tylko jak mnie nie ma niezawsze trafia. Ale widzę że zaczyna zmieniać sikaniowe nawyki kroczek po kroczku.
Teraz mam zmartwienie. Lorcia o d wczoraj wieczorem ma straszną biegunkę. Ktoś mi powiedział, że można dac trochę startego jabłka, aby przeszła. kiedy dałam ona zaczęła wymiotować. Wymiotuje od popołudnia. Więc nic jej już nie dałam do jedzenia, jak daję wody, troche wypija i znów wymiotuje. (taką gęstą bezbarwną "śliną"). Dodam, że 2 dni temu miała 2 serię szczepień, może to od tego? Co jej dawac jeść aby nie była słabiutka, a może spróbować węgiel czy jakąś smektę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...