Jump to content
Dogomania

Zdjecia i pogaduszki o szczeniaczkach


misiaczek

Recommended Posts

[quote name='elżbietarusos']Moje serce też ranią.
Cała ta miłość skierowana jest na mojego męża.
Ja mam już za dużo obowiązków , więc te związane z pielęgnacją i doglądaniem szczeniąt przejął mój mąż .
To śmieszne gdy facet , który z pobłażaniem patrzył na mnie gdy nazywałam siebie mamusią,jak śpiewałam im kołysanki , sam gaworzy do nich jak do niemowląt,a siebie nazywa tatusiem
Role się odróciły , facet mi niewieścieje.[/quote]

To jest czadowe. Jak moj taka bawil sie z Klara, pol godziny biegal na kolanach po pokoju i szczekal. Moja siostra to samo :D

Moge prosic o portret OBSESJI? Chyba najbardziej mi sie podoba :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Buldożki robią z większością właścicieli co chcą.
Dlatego tak mało ich jednak ląduje w schroniskach.
Są przygodą na całe życie, jeśli nabywca jest przygotowany na to jakiego typu jest to pies , a więc , że chrapie , puszcza bąki i inne takie , które naszym forumowiczom zupełnie nie przeszkadzają.

Link to comment
Share on other sites

Basiulka, ja nie polecałabym jeszcze kąpania Safi. Jest biała, bardziej podatna na infekcje skórne...z resztą po co takiego czyścioszka kąpać:) Moje mają po 6 m-cy i jeszcze nie były kąpane. A co do siusków:) Ja nie mam dobrych rad gdyż moje potwory wciąz leją w domu, a miejsca gdzie nasikają spryskiwane juz byy najbardziej maskującymi zapachy srodkami:) Niestety dla moich psów środki te działają zachęcająco;)

Link to comment
Share on other sites

Heh, Misiaku, moze i na wybranych egzemplarzach sa skuteczne:) Moje Bestie, śmiem twierdzić bardzo lubią te zapachy:) Nie mniej jednak w zoologicznych maja szeroki wybor takich środków. Basiulka, moja Beza uwielbia wannę:) Spędza w niej sporo czasu:) Jej brat Tofik z resza tez...moze białe buldozki tak mają;) Jak widzi wode to sie cała trzęsie, towarzyszy mi przy kąpielach...oczywiście poza wanną wtedy:) Tęsknym wzrokiem spogląda na strumień wody i wręcz prosi...wykąp mnie, wykąp mnie:))))))

Link to comment
Share on other sites

:) Mnie tez bawi Bezik wypoczywający w wannie na pleckach:) Jeszcze brakuje okularów słonecznych i palmy:) No i szumu morza;) A co do wychodzenia z nimi:) Częściej juz chyba nie mozna...:( Bezik ma blokade przed sikaniem na dworku, jak siknie to jest święto w rodzinie:) No ale ok, to by się dało jakos załatwić częstym wychodzeniem...ale ona poprostu nie umie pokazac, że jej sie chce. Ja wciąz chodze za nią po mieszkaniu...jak pies:) I obserwuję kiedy 'zniża loty':) Wtedy pod pachę i na dwór:) Beza troszkę pobiega, powęszy, pozastanawia sie a potem siada i gapi sie na mnie o co mi chodzi...przeciez jej sie chce siku a ja ją zabrałam z miejsca gdzie sie sika:) Zalamka:) Mozemy chodzic godzine...moze nawet i siknąc na dworzu...w domu w przeciągu 10 min jest kałuza:) Załamka:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiulka22tychy']mam kilka pytan :) po 1 czy moge juz wykapac Safcie przypominam ze ma juz 3 miesiace jesli tak to jakim szamponem :) i 2 pytanie powoli rezygnujemy z dywanikow do sikania i mamly maly problem w miejscach gdzie one byly Safi dalej czuje swoj zapach i robi tam siku jak sie go pozbyc :> ??[/quote]Ja buldożków wogóle nie kąpię, chyba że w czymś się wypaprzą. Mam tylko taką rękawicę gumowa z gumowymi ząąbkmi i są tą rękawicą czesane. Regularnie raz na tydzień mają prane całe posłania, a ponadto posłania są codziennie wietrzone i trzepane. Jeśli Safi ma trzy miesiące, to zbyt wcześnie na likwidowanie ściereczki, no chyba że ktoś jest non stop i jej pilnuje, bo ona jeszcze nie wytrzyma bez siusiania dłużej niż 3 godziny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joss']:) Mnie tez bawi Bezik wypoczywający w wannie na pleckach:) Jeszcze brakuje okularów słonecznych i palmy:) No i szumu morza;) A co do wychodzenia z nimi:) Częściej juz chyba nie mozna...:( Bezik ma blokade przed sikaniem na dworku, jak siknie to jest święto w rodzinie:) No ale ok, to by się dało jakos załatwić częstym wychodzeniem...ale ona poprostu nie umie pokazac, że jej sie chce. Ja wciąz chodze za nią po mieszkaniu...jak pies:) I obserwuję kiedy 'zniża loty':) Wtedy pod pachę i na dwór:) Beza troszkę pobiega, powęszy, pozastanawia sie a potem siada i gapi sie na mnie o co mi chodzi...przeciez jej sie chce siku a ja ją zabrałam z miejsca gdzie sie sika:) Zalamka:) Mozemy chodzic godzine...moze nawet i siknąc na dworzu...w domu w przeciągu 10 min jest kałuza:) Załamka:)[/quote]A spróbuj tej mojej metody. Weż ze sobą na dwór ściereczkę, na którą ona zwykle robi i rozłoż ją na trawniku, gdzie chcesz, aby sikała. To śmieszne ale wiele psów tak właqśnie nauczyłam porządku, wychodząc przez jakieś 2 tygodnie, z pieluchą na spacer

Link to comment
Share on other sites

Joss,podobno w nauce niesikania w chałupie, ważna jest częstotliwość wychodzenia a nie długość.Ja Misię brałam jak była mała pod pachę i co godzinkę wychodziłyśmy na szczocha.I tym sposobem ok 5 miesiąca przestała siurac w domu.Ale wiem,że to może być uciążliwe dla kogoś kto mieszka np na IV pietrze :cool3:.Ale coś za coś....:p.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiaczek']W sklepach zoo,są środki zabijające zapach siuśków.Podobno zniechęcają psa do nasikania powtórnie w to miejsce.Niewiem czy są skuteczne.Nigdy ich nie używałam :niewiem:.[/quote]


Jest ich nawet spory wybor, ale chyba nie znam osob zadowolonych z tych specyfikow. U mnie jak u Joss, kupilam a Klara jakos bardzo lubila w tych miejscach siusiac jak miala kwarantanne :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joss']Heh, Misiaku, moze i na wybranych egzemplarzach sa skuteczne:) Moje Bestie, śmiem twierdzić bardzo lubią te zapachy:) Nie mniej jednak w zoologicznych maja szeroki wybor takich środków. Basiulka, moja Beza uwielbia wannę:) Spędza w niej sporo czasu:) Jej brat Tofik z resza tez...moze białe buldozki tak mają;) Jak widzi wode to sie cała trzęsie, towarzyszy mi przy kąpielach...oczywiście poza wanną wtedy:) Tęsknym wzrokiem spogląda na strumień wody i wręcz prosi...wykąp mnie, wykąp mnie:))))))[/quote]



U mnie dokladnie to samo, tylko ze Klara bardzo chce wskoczyc do wanny, wiec niestety nie towarzyszy mi przy kompielach. A jak wyjde z wanny to wita mnie jak po tygodniowej rozlace :)

Link to comment
Share on other sites

Misia,mi kiedyś towarzyszyła przy kąpielach i kończyło się na tym,że lądowała w wannie pełnej wody :megagrin:.Teraz już nie wchodzi za często jak się kąpię,a jeśli już to z Sotkiem.I stoją oparci o wannę przednimi łapkami i podglądają świntuchy co ja tam robię w tej wannie bez nich :mad: :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiaczek']Misia,mi kiedyś towarzyszyła przy kąpielach i kończyło się na tym,że lądowała w wannie pełnej wody :megagrin:.Teraz już nie wchodzi za często jak się kąpię,a jeśli już to z Sotkiem.I stoją oparci o wannę przednimi łapkami i podglądają świntuchy co ja tam robię w tej wannie bez nich :mad: :evil_lol:.[/quote]Identycznie było u mnie, ale ponieważ zdarzało się , że któreś lądowało w wannie, to teraz już zamykam łazięnkę, jak się kąpię:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol::evil_lol::evil_lol: wiem cos o tym, ale ja nie moglam nawet na chwile zanurzyc sie pod wode, bo juz KLara byla gotowa do skoku. Oprocz tego ze mialabym pelno roboty to moglo by jej sie przy tym skoku cos stac, bo wanna jeszcze troche za wysoka dla niej. I po prostu boje sie zeby nic sobie nie zrobila.

Link to comment
Share on other sites

Safi tez lubi podgladac :) najbardziej ciekaw ja splukiwanie wody w kibelku :)
a teraz kilka foteczek :)
lepiej nie zaczynaj wrrr
[IMG]http://img217.imageshack.us/img217/7233/im0000486bv.jpg[/IMG]
aa ratunku mam łaskotki :D:D
[IMG]http://img234.imageshack.us/img234/2223/105safi2no.jpg[/IMG]

i 2 Smieszne na Safikowym topiku :D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...