Jump to content
Dogomania

jeden czy parka..??


patrycja666

Recommended Posts

[quote name='patrycja666']Tak ! taka madra jestes to co mam teraz swoja sunie wyrzucic!!i kupic sobie z rodowodem!widze ze jak ktos ma jakis problem to na forum lepiej sie nie odzywac po zjada ciebie i tyle...[/quote]
Może ja również zabiorę głos w dyskusji. Moja Lady-west highland white terrier jest bez rodowodu... pomimo tego, że jest dla mnie najpiękniejsza i najsłodsza na świecie, według prawa jest kundelkiem. Kupiłam ją będąc kompletnym psim laikiem-zobaczyłam i się zakochałam. Jak mi delikatnie zaczęli uświadamiać Hodowcy, że mam istotkę westopodobną również oburzałam się jak Ty i nie chciałam przyjąć tego do wiadomości, że psiaczek, za którego dałam dużo pieniędzy jest...kundelkiem. Dlatego, aby nie psuć rasy niewskazane jest namnażanie zwierząt bez udokumentowanego pochodzenia. Postaraj się to jakoś przyswoić. Ja zrozumiałam i nie kupię już nigdy pieska bez dokumentu.

Pozdrawiam, Ania

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja Fiona równiez jest Yorkiem bez rodowodu i wcale tego nie załuje :P .Jestem zadowolony ,gdyż niczym sie nie rózni od tych rasowych :P
Czasem bywa tak ,ze te pieski rodowodowe sa duzo brzydsze od tych nierasowych.Dlatego nawet gdyby mi ktos takiego pieska za darmo dawał ,aby mi sie nie podobał to bym go nie wziął.Jak juz kupuje psa to musi być sliczny :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']Jak juz kupuje psa to musi być sliczny :P[/quote]
Ależ płytkie myślenie. A zdrowie psa nie jest ważne? :lol: :-?
Masz kundelka yorkopodobnego, życzę Ci, żeby był zdrowy. Ciężko to przyswoić, ale taka jest prawda.

Link to comment
Share on other sites

Zdrowie jest chyba najważniejsze i o tym nie trzeba wspominać :o .Dla mnie to jest oczywiste,moze dla Ciebie nie i musisz o tym pisać :wink: .
Tak samo jak zdrowie moich dzieci tak samo i psa jest dla mnie bardzo,bardzo wazne.Powiem wręcz ,ze jestem na tym punkcie przewrazliwiony :wink:
Zastanów sie najpierw a dopiero pisz. :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']Zdrowie jest chyba najważniejsze i o tym nie trzeba wspominać :o .[/quote]
Ty wspomniałeś tylko o urodzie pieska, więc myślałam, że zdrowie jest dla Ciebie drugorzędne. Mam nadzieję, że psiak jak urośnie będzie przypominał yorka, bo niestety 100% yorkiem nigdy nie będzie. Zaoszczędziłeś i masz nierasowego psa. Oby był zdrowy, w końcu ma być do kochania. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01'] Gdybym chciał jeżdzic po wystawach to kupiłbym sobie rasowego Yorka :wink:[/quote]
I to jest właśnie beznadziejne myślenie większości ludzi. :-?
Kupiłeś sobie kundelka i jest ok.
Pamiętaj, że psa rasowego nie kupuje się wyłącznie dla wystaw. Masz pewność, że to 100% rasy, wiesz, jakie geny dziedziczy, możesz poznać rodziców. Hodowca służy Ci radą i doświadczeniem.
Mając kundelka nie wiesz, co się stanie w przyszłości. Oby był zdrowy, bo jak przyplączą się problemy, wydasz majątek na lekarzy.
Kupując nierasowego psa nabijasz kieszeń rozmnażaczom, niszczysz rasę. Oszczędzasz ( bo domyślam się, że tylko dlatego kupiłeś psa bez papierów ) w momencie kupna psa. Dalej to już loteria.

Link to comment
Share on other sites

Czy rasowy pies nie moze zachorowac?Oczywiscie ,ze moze i nie ma to nic wspólnego z tym z jakiej hodowli pochodzi.Pies to tak jak człowiek ,równiez choruje i nic na to nie poradzimy.Nigdy nie kupiłbym psa nie widzaca rodziców.To dla mnie jest bardzo wazne.Nie interesuja mnie tylko zdjecia psów,musze je zobaczyc na zywo.W zyciu nie kupiłbym psa na giełdzie .Musze mieć pewnosc co do psa i do hodowcy.
Wazne dla mnie jest równiez to w jakich warunkach piesek był wychowywany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']To nie kłótnia ,tylko wymiana pogladów :wink:
I masz racje ,kazdy ma juz wyrobione zdanie na ten temat i go nie zmieni :P[/quote]

Pewnie poglady sa wyrobione, lecz ... lecz w dobie cen yorkow po 2.500 - 3.000 PLN coraz trudniej przekonywac potencjalnego nabywce do "idealow" hodowli dzialajacych na zasadach ZK. Obecne ceny yorkow nie maja absolutnie zadnego uzasadanienia. Ani opieka nad szczenna suka nie jest tak droga, ani odchow szczeniat. I jesli ktos sie upiera, ze to kwestia doskonalego i kosztownego krycia, to ja zadam inne pytanie. Ile szczeniat po tych doskonalych i wspanialych kryciach jest rownie doskonala co tatusiowe i mamusie? I skad na ringach yorkow tyle przecietnosci lub wrecz paskudnosci?
I tu dochodzimy do sedna. Wysoka cena szczeniakow, to nie wypadkowa rzeczywistych kosztow Hodowcow, a ekonomiczny rachunek oparty na popycie i podazy danej rasy ;) I nie ma w tym nic z idealow, altruizmu i dbania o polska kynologie ;)
Ot i moje zdanie, a chetnych na radowodowe szczeniaki wysylam do Czech i na Slowacje :-) O wiele taniej a czesto tez o wiele lepiej :-)

porannie pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind']

Obecne ceny yorkow nie maja absolutnie zadnego uzasadanienia. [/quote]
Zgadzam się z Tobą... Hodowcy wykorzystują "trend" w modzie. 3 tysiące za pieska to bardzo duża kwota i w obecnych czasach mało kogo jest stać na taki wydatek. Tym bardziej, że potem trzeba wydać kolejne 1000 PLN na wyprawkę oraz weterynarza. Ja wychodzę z założenia, że jak się już na coś decydować, to od początku do końca. Pomimo tego, że mój westik Lady nie posiada rodowodu, karmiona jest Royalem, będzie regularnie trymowana i ma wszystko to, co pozwala pieskowi być szczęśliwym. :)

Dla mnie taka sytuacja, jaka jest w chwili obecnej to pat. Ludzi nie stać na Yorka za min. 2 tysiące, więc decydują się kupić nierasowego bez papierów. Efektem tego jest mnóstwo biegających yorkopodobnych piesków i gruba kieszeń namnażaczy.

Niestety na popularności cierpi najbardziej rasa... Mam jednak nadzieję, że nie dojdzie do jej zniszczenia. Nie popieram żadnych krzyżówek, typu york tri-color. Rasa jest piękna taka, jaka jest, a jeżeli będziemy na siłę ją upiększać, za kilka lat bardzo ciężko będzie o radosnego, zdrowego yoreczka. :(

Link to comment
Share on other sites

Wind napisała

[quote]a chetnych na radowodowe szczeniaki wysylam do Czech i na Slowacje O wiele taniej a czesto tez o wiele lepiej [/quote]

ostatanio pisałam do Pani ze Słowacji i z ciekawosci zapytałam się jej w jakiej cenie w jej hodowli sa suczki i pieski. Owa Pani odpisala ze sunie stoja po 500 Euro a pieski po 400 E uwazam ze taka cena jest dosyc rozsadna. Przeciez oni takze musza odchowac te szczeniaki, na pewno nie robia tego gorzej niz polscy hodowcy, takze wyprawke gwarantuja, sluza pomoca. Tak wiec dlaczego u nas ta cena jest taka wygorowana? 3000zl na szczeniaka wydac to jest cholernie duzo i nie kazdy sobie moze na to pozwolic a gwarancji jako takiej, ze wyrosnie nam cudo, ktore bedzie podbijac ringi, nie mamy!
Ja takze sama kupiłam Oskarka bez rodowodu, bo myslalam tak jak to wiecej osob mysli decydujac sie na psa bez papaierkow. Wiele osob sie mnie pyta z jakiej Oskarek jest hodowli, podobaja sie jego kolorki, a ja jestem z tego bardzo zadowolona. Takze dbam o swojego pieska jak najlepiej - dokladnie tak jak Ty Aniu :) Ma wsyztsko co moze sobie zapragnac. Jednakze wiem, ze nastepnego pieska kupie juz z rodowodem, dlatego rozgladam sie po roznych hodowlach :)

Pozdrawiamy :)

Link to comment
Share on other sites

Chciałem nie komentować ale niestety.
Popierwsze tak naprawde to tylko kilka hodowli tych z najwyższej półki woła 3000 zł za suke (jedna nawet chciała 4000 zł) W większości suki z domowych - tych bez wiekszych osiagnięć chcą od 1500 zł do 2000 zł.
Jest również prawdą ze jak komuś proponuje (mam wiele kontaktów na email i gg) hodowle z tańszymi psami to odrazu jest pytanie czy aby zdrowe zwierzaki bo coś za tanie. Tak więc to sami kupujący często dyktuja ceny.
Co do cen na południu to jak dla mnie po doliczeniu kosztów transportu i ewentualnego hotelu cena wychodzi na poziomie 2000-3000 zł czyli podobnie i w dodatku nie znam hodowców. Czyli Czechy, Słowacja to tylko zabawa dla ludzi z południa kraju. Co do cen u naszych sąsiadów psów z wyższej półki z osiagnięciami międzynarodowymi to kwota jest podobna ale wyrażona w EURO.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga&Oskar'] Takze dbam o swojego pieska jak najlepiej - dokladnie tak jak Ty Aniu [/quote]
My możemy mówić o szczęściu. Twój Oskar naprawdę jest pięknym psem nigdy bym nie pomyślała, że nie ma rodowodu, moja Laducha również tfu tfu chowa się zdrowo i rośnie jak na drożdżach...
Jednak ja w momencie zakupu Lady widziałam tylko białą, rozkoszną kuleczkę z piękną mordką i nie zastanowiłam się nad tym czy nie wyrośnie z niej pitbull :wink: . A to zawsze loteria.
Kupując psa z zarejestrowanej Hodowli zawsze masz możliwość walczyć o swoje prawa w przypadku problemów. A pieska bez papierów kupujesz na własną odpowiedzialność.

Pozdrawiam, Ania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldek2']Popierwsze tak naprawde to tylko kilka hodowli tych z najwyższej półki woła 3000 zł za suke (jedna nawet chciała 4000 zł) W większości suki z domowych - tych bez wiekszych osiagnięć chcą od 1500 zł do 2000 zł.
[/quote]
We wszystkich hodowlach, do których dzwoniłam podawano ceny 2500-3500 za suczkę. Cena rosła w zależności od skojarzenia. :wink:
A już najlepsze było to, jak zadzwoniłam do pewnej znanej hodowli i spytałam czy kilogramowy York może otrzymać rodowód. Pani zaprzeczyła, że absolutnie nie, że tylko większe Yorki mogą mieć rodowód ( czyli takie, jakie ona ma w hodowli :niewiem: ), a nie istnieje coś takiego, jak york kilogramowy z rodowodem. :evilbat: Nie będę przytaczała nazwy tej hodowli dla świętego spokoju. :wink:

I jak tu wierzyć ludziom? Myślę, że to przede wszystkim ogromna rywalizacja sprawia, że ludzie po prostu...kłamią i idą po trupach po to tylko, żeby zyskać kupca na psiaka. :evil:

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldek']Popierwsze tak naprawde to tylko kilka hodowli tych z najwyższej półki woła 3000 zł za suke (jedna nawet chciała 4000 zł)[/quote]

Niestety to malo trafiony argument ;) Nawet najlepsze polskie Hodowle maja jednego, w porywach do 3 - 4 sztandarowych pieskow. Natomiast cene 2.500 lub 3.000 wolaja za kazdego nawet bylejakiego szczeniaka ze swojej Hodowli, lub szczeniaka przekazanego w rozliczeniu za tzw. krycie :(



[quote name='waldek']W większości suki z domowych - tych bez wiekszych osiagnięć chcą od 1500 zł do 2000 zł.
[/quote]

No to ja pytam za co te 2.000? Za kolejna bylejakosc? Bez urazy, ale za szczeniaka po suce, ktora ma niewiadome predyspozycje (bo cien szkolenia na nia nie padl, a tym bardziej na reproduktora) i zupelnie przecietnie wyjezdzila hodowlanke ktos ma dac 2.000 PLN? Toz to absurd :lol:

BTW z ostatnich maili wynika, ze za szczeniaka z rodowodem po suce, ktora dwa razy zdobyla srebro, 3 razy ocene doskonala zaplaci sie ok. 350 Euro za suczke a 300 Euro za psa :-) Hodowla ok. 70 km za Czeskim Cieszynem :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdalena1'][b]Beatko[/b],a czy mogę Cię prosić o namiary na tę hodowlę i nazwę jej :wink: bardzo interesujący pościk dałaś :D
do tego mam bardzo blisko,bo moja babcia mieszka przy samej granicy czeskiej 8)[/quote]

[b]Madziu,[/b]

Wlasnie koncze mailowac do kolejnych 8 Hodowli za nasza poludniowa granica :-) Tak dla ciekawosci ;)
Poki co otrzymalam 4 odpowiedzi. Najdrozszy york (z hodowli, ktora mnie interesuje najbardziej, po pieknej suni to koszt 600 Euro, za sunie).
Aby nie byc goloslowna, zachecam Cie do tego samego. Zagooglaj a dostaniesz mnostwo odpowiedzi o hodowlach. Wszedzie sa adresy mailowe :-) I musze przyznac, ze bardzo fajne maja stronki :-) Nawet malutkie, domowe hodowle dbaja o wlasciwa prezentacje :-)
I jeszcze cos mnie zainteresowalo. W pielegnacji yorkow, wcale nie jest u niech tak bardzo popularna firma 1All Systems ;)

Link to comment
Share on other sites

No ale stop stop. ceny 2000 -3000 zł to sa za suczki wystawowe, psiaki do kochania, sa duuuzo tańsze, wiec zwróćcie uwage na ten aspekt sprawy.
Bo owe wielkie hodowle które dyktują takie ceny, to dyktują je za psy wystawowe, a psiaki które na ringach szans nie maja są tańsze i cena jest w granicach ok 1500zł. No aniestety z ajakość trzeba płacić :roll:

A Beatko , Czechów nie ma tez co wychwalać za bardzo, bo powiem Ci szczerze jak nie masz dobrych kontaktów to o dobrym psie mozesz sobie pomażyc, sama zauwaz, że psów z czeskich hodowli w Polsce nie jest dużo :wink: a może i sa?? tlyko tak ''piękne'' ze na 3 wystawach i prawach hodowlanuych się kończy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grygy']No ale stop stop. ceny 2000 -3000 zł to sa za suczki wystawowe, psiaki do kochania, sa duuuzo tańsze, wiec zwróćcie uwage na ten aspekt sprawy.
Bo owe wielkie hodowle które dyktują takie ceny, to dyktują je za psy wystawowe, a psiaki które na ringach szans nie maja są tańsze i cena jest w granicach ok 1500zł. No aniestety z ajakość trzeba płacić :roll:

A Beatko , Czechów nie ma tez co wychwalać za bardzo, bo powiem Ci szczerze jak nie masz dobrych kontaktów to o dobrym psie mozesz sobie pomażyc, sama zauwaz, że psów z czeskich hodowli w Polsce nie jest dużo :wink: a może i sa?? tlyko tak ''piękne'' ze na 3 wystawach i prawach hodowlanuych się kończy?[/quote]

Wyjasnij mi Macku co to znaczy "pies wystawowy" w przypadku 8-tygodniowego szczeniaka?
Chetnie poznam tajemnice tej pewnosci, ze szczeniak gdy juz stanie sie doroslym psem bedzie show dog :o I to nie przecietniakiem, tylko psem wygrywajacym, bo jak rozumiem inwestujac 3.000 PLN tego oczekujemy :-)

I jeszcze jedno :-) Dotyczy psow z Czech ;) Tak jak nie ma wielu psow z Czech, ze Slowacji tak nie ma wielu z Anglii, Niemiec, USA czy innych krajow. A dlaczego? To proste :-) Lepiej dusic sie we wlasnym kociolku materialow genetycznych niz zadac sobie trud siegniecia po psy z innych krajow. Tansze to i mniej pracochlonne. Spojrz tez na to z innej strony. Ilu polskich hodowcow wystawia swoje psy w Czechach? A ilu sprzedalo swoje szczeniaki poza granice naszego kraju?

Link to comment
Share on other sites

Acha mam rozumieć, że pies z niezarośniątym ciemiączkiem, krzywym zgryzem, i będacy mniejszy od myszy itd, jest psem wystawowym? no to już mozesz poznać w szczenięciu :D Może źle sie wyraziłem, nie pies wystawowy, bo rzeczywiscie tak tego nie można nazwac, ale pies zapowiadający sie na wystawowego i każdy porzadny hodowca coś takiego jest w stanie przewidzieć. ( i sensu tu łapanie za słówka nie ma, bo doskonale zrozumiałas co miałem na mysli)

A tu akurat z tym "duszeniem materiałów genetycznych'' to tak do końća nie masz racji, bo szanujące się hodowle sprowadzają psy z zagranicy i zastanawiam się, czy wtedy cena 10.000zł cie nie szokuje? :lol: A jakoś na wystawach widze czeskie psy, wystawiane tylko przez czeskich hodowców :roll: i gdyby rzeczywiscie to było tak kolorowo, ze super pies za super cene to by same czeskie psy w Polsce były, wiec warto się zastanwoić, dlaczego tak nie jest :wink:

Link to comment
Share on other sites

No te ceny ktore tu wymieniacie to chyba ma Warszawa, bo ja znam ceny yorków od 1500 do 2500 .Owszem są i za 3000 i więcej ale to są wiodące hodowle i reszta z Warszawy stara się do tego dostosować, ale jest mnóstwo ogłoszeń tańszych np. pieski 1600-1800 , suczki są droższe,ale dlaczego się oburzacie? Jak mają być tańsze gdy yorki bez rodowodu dochodzą do 1500 zł a nawet zdarzało się , że do 1800.To jest paranoja.Dla mnie pies jaki kolwiek powinien kosztować majatek ,powinien to bvć luksus nie było by porzuconych psówDlaczego możemy zbierać pieniądze na komputer, na samochódi wiele innych rzeczy, pies to nam się należy bo co , bo to jest dodatek do rodziny.Gdyby kosztował dużo byłaby to decyzja przemyślana i wtedy psy nie lądowałyby w schroniskach ani w lesie w okresie wakacyjnym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...