Jump to content
Dogomania

Irlandia


Nansi

Recommended Posts

Sarcika, nie oburzaj sie i nie obrazaj sie na userow :).
Po prostu akcja przygotowania i przewiezienia psa na drugi koniec Europy jest tak skomplikowana logistycznie, gdy nie dysponujez transportem, ze wiekszosc "wyspiarzy" byla zaskoczona taka troche partyzantka :evil_lol:.
Ciesz sie, ze udalo sie w koncu cos zorganizowac i czekam na relacje, oby bylo ok!
Trzyma kciuki i odzywaj sie :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dojechałam!!!! Jesteśmy już razem!!!!
Tak jak obiecałam wcześniej podaję namiary na firmę:
[URL="http://www.kuriereuropa.com.pl"]www.kuriereuropa.com.pl[/URL]
Zapłacisz za przewóz około 2000-2500 zł. Cena zawiera: przewóz psiaka, opiekuna i 25 kg bagażu.
Cena jest do uzgodnienia-więc DZWOŃCIE i uzgadniajcie.
Dojechałam w czasie : wyjazd z miejscowości TYCHY niedziela godz. 4 rano, w Dublinie byliśmy ok. godz. 18stej w poniedziałek.
Pytania? Na wszystkie odpowiem pod nr GG 8123883.
POZDRAWIAM!!!!

Link to comment
Share on other sites

Jesli dla Ciebie glowna wyspa jest Anglia to tak sie sklada ze tez tam nie mieszkam, a wiem jak jest w Irlandii, tylko dla mnie logiczne jest ze jak lece w ciemno czy tez nie, to od razu robie psu badania, a jak na psa sie nie zgadzaja to mam 6 miesiecy na to aby znalezc odpowiedni dom jak i znalezc kuriera ...

ale dziekuje Ci za podanie opinii o tej firmie, kontaktowalam sie kiedys z tym panem, ale czytsto teoretycznie, ale ja pytalam o wyjazd z wyspy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

odswiezam stary wątek.Moje pytanie brzmi czy jest szansa na krotsza kwarantanne zabierajac doroslego psa z Polski przez Anglie do Irlandii.Pytam poniewaz chce pomoc wlascicielowi ktory jest obecnie w tragicznej sytuacji/Musi zabrac z Polski psa w jak sie da najkrotszym okresie,z racji,ze miezka w Irladnii a pies w Polsce,nikt nie postaral sie aby zrobic wczesniej badania psu(przeciwciala) ,nie mamy nikogo kto podjąby sie przetrzymania psa na te pol roku(wszyscy sie obawiaja,ze wlasciciel psa nie odbierze) A prawda jest taka,ze wlasciciel w ogole nie bierze pod uwage tego aby psa zosawic w Polsce na stale.Jednak jak pisalam nikt mu wczesniej nie pomogl aby te badania zrobic a teraz sytuacja jest na tyle okropna,ze trzeba psa przewiez do Irlandii jak najszybciej sie da.
Prosze Was o pomoc,czy trasa przez Anglie byla by krotsza w kwaranntannie,czy mozna jakos obejsc te pol roku.
Nie wiem jak wlascicielom pomoc,a sytuacja jest naprawde koszmarna..
Prosze pomozcie!

Link to comment
Share on other sites

Anglia ma te same wymagania co Irlandia (z Irlandii do Anglii można przewozić zwierzęta bez problemu i na odwrót) wyspy wymagają 6 miesięcznej kwarantanny i tego nie da się skrócić. Także właścicielowi radziłabym zacząć już zacząć całą procedurę i znaleźć dobry dom tymczasowy czy hotel i opłacać...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='nalina']odswiezam stary wątek.Moje pytanie brzmi czy jest szansa na krotsza kwarantanne zabierajac doroslego psa z Polski przez Anglie do Irlandii.Pytam poniewaz chce pomoc wlascicielowi ktory jest obecnie w tragicznej sytuacji/Musi zabrac z Polski psa w jak sie da najkrotszym okresie,z racji,ze miezka w Irladnii a pies w Polsce,nikt nie postaral sie aby zrobic wczesniej badania psu(przeciwciala) ,nie mamy nikogo kto podjąby sie przetrzymania psa na te pol roku(wszyscy sie obawiaja,ze wlasciciel psa nie odbierze) A prawda jest taka,ze wlasciciel w ogole nie bierze pod uwage tego aby psa zosawic w Polsce na stale.Jednak jak pisalam nikt mu wczesniej nie pomogl aby te badania zrobic a teraz sytuacja jest na tyle okropna,ze trzeba psa przewiez do Irlandii jak najszybciej sie da.
Prosze Was o pomoc,czy trasa przez Anglie byla by krotsza w kwaranntannie,czy mozna jakos obejsc te pol roku.
Nie wiem jak wlascicielom pomoc,a sytuacja jest naprawde koszmarna..
Prosze pomozcie![/QUOTE]

Witam
Wiem ze odgrzewam kartofle, ale moze to komus pomoze: kwarantanne mozna przejsc tez w ie, tyle tylko ze trzeba oplacic polroczny pobyt psa w klinice weterynaryjnej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kochani, mam pytanie dla osób, które płynęły kiedyś promem z Anglii do Irlandii. Planujemy z mężem wakacje z psem w Irlandii, będziemy jechać samochodem. Znaleźliśmy prom Francja-Anglia, gdzie pies może w czasie podróży zostać w samochodzie. Ponieważ on jest nerwus i histeryk, jest to dla nas wyjście idealne, bo w klatce na promie na pewno bardzo by się stresował. Teraz szukam czegoś podobnego na trasie Anglia-Irlandia. Czy ktoś zna firmę, gdzie można tak zrobić? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

hej my plynelismy z Irlandii do Anglii i też pies byl w samochodzie, byly boksy/klatki za darmo do wykorzystania, ale nie bralismy. jedyny plus takich klatek to to ze sazamontowane kamery i z pokładu mozesz ogladac co robi twoj piesek, bo pokład samochodowy jest zamykany.
My nie korzystalismy z tego promu Francja-Irlandia, bo to strasznie długi rejs i nie chcelismy tyle psa meczyc, pojechalismy na 2 promy Francja-Anglia i później Anglia-Irlandia.
Pomiedzy Anglia, a Irl. nie ma kompletnie zadnych kontroli zwierząt, tylko sie zgłasza przy wjezdzaniu, daja taka plakietke na lusterko i zadnyc dokumentów nikt nie ogląda.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Habibi']hej my plynelismy z Irlandii do Anglii i też pies byl w samochodzie, byly boksy/klatki za darmo do wykorzystania, ale nie bralismy. jedyny plus takich klatek to to ze sazamontowane kamery i z pokładu mozesz ogladac co robi twoj piesek, bo pokład samochodowy jest zamykany.
My nie korzystalismy z tego promu Francja-Irlandia, bo to strasznie długi rejs i nie chcelismy tyle psa meczyc, pojechalismy na 2 promy Francja-Anglia i później Anglia-Irlandia.
Pomiedzy Anglia, a Irl. nie ma kompletnie zadnych kontroli zwierząt, tylko sie zgłasza przy wjezdzaniu, daja taka plakietke na lusterko i zadnyc dokumentów nikt nie ogląda.[/QUOTE]
Habibi, czy mozesz podac jakie to byly linie promowe (Anglia-Irlandia) gdzie widzieliscie klatki dla psow? I w jakim stanie te klatki byly (czyste)?? Chce jechac w sierpniu do Eire, ale nie bede miala dostepu do samochodu i musze z psem wejsc na poklad 'na piechote' i skorzystac wlasnie z takiej klatki, tylko troche sie boje w jakim stanie sanitarnym te klatki sa... Jak pamietasz jeszcze jakie duze te klatki byly i czy/jak trzeba zamowic taka klatke - bylabym bardzo wdzieczna za info.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Klatki byly duze i czyste, dodatkowo ogrodzone taka barierka, jesli by sie otworzyla klapka w klatce czy cos to zeby pie nie uciekł. Nie potrafie podac dokładnego wymiary klatki, ale spore byly ze człowiek na siedzaco by tam mógł płynac na spokojnie :razz:

O rezerwacji nie mam pojecia, bo nie mielismy takiej potrzeby, ale jesli dla Was klatka jest niezbedna, ze wzgledu na brak auta, dopytaj sie koniecznie!

Milego wypoczynku :)


a firma jakas duza i popularna IRISH FERRY czy cos takiego.

Link to comment
Share on other sites

Troche sie rozejrzalam i Irish Ferries zabieraja pasazerow 'na piechote' z psem, tylko na prom trzeba tego psa wprowadzic w klatce/transporterze... no i w czasie rejsu w ichniej klatce na dolnym pokladzie. Jeszcze nie ustalilam na ile dni pojedziemy, ale moze ktos bedzie mogl zasugerowac nam miejsca do zwiedzenia (takie gdzie futrzaste maja wstep oczywiscie)?? Interesuje mnie Dublin i ewentualnie okolice (jesli znajde publiczny transport).

:)

Link to comment
Share on other sites

To znow ja (nikt tu juz nie zaglada?...) - z kolejna prosba, konkretnie pokoj do wynajecia z psem. Drugi dzien przegladam strony i pelno w Dublinie hoteli, B&B, ale nikt nie chce futra przyjac :(. Moze ktos zna jakie psioprzyjazne lokum w Dublinie? Moze byc prywatny pokoj, jesli znacie kogos kto moze w przystepnej cenie wynajac?? Bede wdzieczna!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

[quote name='Habibi']w dublinie jest napewno polska wetka, dzwoniłam do niej nawet kiedyś, poszukaj w neci info-napewno zjadziesz.[/QUOTE]

dziękuję, ale to nic konkretnego, a ja poszukuję konkretne namiary(adres i/lub telefon) bo to co znajduję w necie to ogólniki i to jeszcze stare zprzed kilku lat, a wszyscy znajomi jakoś wyjechali z tej wyspy :( a ja muszę lada dzień wywieźć z tamtąd szczeniaki i chciałabym je sprawdzić u jakiegoś weterynarza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamila']A to musi byc polski wet?[/QUOTE]

Wolałabym polskiego z kilku powodów
1 mój angielski nie jest super rewelacyjny, a chciałabym wcześniej się z nim skontaktować przez telefon lub emaila
2 słyszałam że Irlandczycy często podchodzą do Polaków mocno olewczo
a region obojętny bo i tak mam do przejechania większość kraju, a najbardziej to mi i tak zależy na konsultacji o dokładne(nie ogólniki) przepisy weterynaryjne np jak sprawa stoi ze szczepieniem na wściekliznę szczeniaków i ich przewóz między wyspami, bo np w Anglii szczepią od 12 tyg i nie da się wywieźć wcześniej szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

Cieżko Ci będzie znaleźć polskiego weta, ja w okolicach hrabstwa Cork nie znalazłam,dalsze regiony nigdy mnie nie interesowały. Nie zdarzyło mi się aby ktokolwiek i gdziekolwiek mnie ignorował z powodu pochodzenia :) a u weta jak jest problem to lekarz interesuje się moim psem,a nie moją narodowością,za to mu płacę... :) nie wiem skąd u Ciebie te obawy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...