Jump to content
Dogomania

Irlandia


Nansi

Recommended Posts

Amstaffka, to juz nie planujesz powrotu z psia do Pl? Oplaca Ci sie myslec o ubezpieczeniu psa i wystawachz drugiego konca Europy? A wlasnie dzis dostalam namiar na wprawdzie angielska firme przewozaca psy, ale moze i w Irlandii szaleja? Jutro wyciagne namiary i podrzuce.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='amstaffka1978']Aha no to ladne sukcesy ma na swoim koncie chlopaczyna, myslam ze ktos bedzie jezdzil z swoim psiakiem za granice to bym sie chetnie podczepila z laska swoja, odnosnie Staffordshire Teriera to jest niestety odrebna rasa ( Staffik ).[/QUOTE]

dlaczego niestety? :)

Kocham stafiki, w Irlandii jest ich sporoo... :loveu: a tak w ogole to troche sie zdziwiłam, bo niby przepisy, psy na smyczy itd. a u nas w Kinsale raczej psa na smyczy ciezko spotkać... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Amstaffka, skoro szukalas transportu, to mialam wrazenie, ze to decyzja na juz, niedlugo ;).
Zeby wrocic do Pl wlasciwie nic nie musisz robic psu, natomiast dobrze, chyba, byloby zachowac waznosc certyfikatu o przeciwcialach. Wtedy musisz dopilnowac corocznego szczepienia na wscieklizne.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Habibi']My, miesiac temu, szczepienie na Distemper, Hepatitis, Leptospirosis, Paevovirus zaplacilismy chyba 55 o ile dobrze pamietam, albo 65.
Generalnie uslugi weta masakrycznie drogie, dlatego wlasnie zdecydowalismy sie na ubezpieczenie.[/quote]

Jak ubezpiecza sie tutaj psa? i co to ubezpieczenie obejmuje??

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=red]ze stronki allinza:[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

[B][B]The cover you need at the right price [/B][/B]


[B]We pay up to the maximum benefit shown for: [/B][B]CAT [/B][B]DOG[/B]
Veterinary fees for injury and illness€3,500€3,500
Third party liability and legal costs €250,000€250,000
Boarding kennel or cattery fees €750€750
Recovery Cost€500€500
Death from illness or accident €750€750
Theft or Straying €750€750
Holiday Cancellation €750€750
Policy Excess€60€60

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Witam, poszukuję osoby, która w miesiącu pażdzierniku będzie jechać do Irlandii samochodem i która będzie w stanie zabrać ze sobą moją sunię. Błagam dziewczyny pomocy!!!
Mieszkam na Aranach, od niedawna mam warunki tzn. wynajęty ( w końcu) dom i czas TYLKO w pażdzierniku żeby moją sunię przywieźć. Błagam jeszcze raz POMÓŻCIE!!!!

Link to comment
Share on other sites

Juz nie pamietam strony, ale jest firma transportujaca rzeczy, ludzi i zwierzeta. Pisalam jakis czas temu koszt 2tys. zł. dwoje ludzi, pies i 20 kg bagarzu... nie drogo, jak woza? nie wiem, ale jedziesz z psem... takze nie moze byc zle..

I tak jak pisze przedmowczyni, jesli szukasz transportu TYLKO na pazdziernik to zycze powodzenia.. jesli znajdziesz tu na forum, to bedzie fart :) z IRL jest tu tylko kilka osob :) moze inne fora.. jednak wydaje mi sie ze dzwonisz do przewoznika i Ty ustalasz kiedy jedziesz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Habibi']...tak na powaznie to o wiele lepszy pomysl niz twoj, szukanie osoby ktora zabierze cie prywatnym samochodem wraz z psem TYLKO w pazdzierniku... jesli sie uda to prawdziwy fart. A firm jest sporo, placisz za usluge i ja dostajesz, a nie blagasz na forum o pomoc.[/quote]
Szukam czegokolwiek i jakkolwiek- byleby w końcu być ze swoim psem. Dziwi mnie, że tak trudno Ci to zrozumieć. Wiem, że praktycznie porywam się z motyką na słońce, pisząc, iż tylko możliwy jest przywóz w miesiącu październiku. Niestety, tylko w tym własnie miesiącu moge sobie ustalić w grafiku wolne i wolne jak tylko chcę.

Link to comment
Share on other sites

Sarcika pies juz skonczyl kwarantanne wiec wiedzialas ze go tu sprowadzasz wiec smieszne ze na ostatni moment szukasz transportu.. a nie ukrywajmy jesli ktos jezdzi to z reguly juz ma zestaw, a wziac obcego psa na dwa dni do samochodu to troche strach, ja bym raczej nie przewiozla takiego stworzenia ktorego nie znam w tak dluga droge...:shake:

Teraz mozesz ustalic sobie grafik, ale nie wieze ze jestes tutaj sama ja palec, chyba masz tu jakis znajomych, nawet tych dalszych, jak nie masz bliskich to zaplac jakiemus dalekiemu znajomemu aby psa odebral, a ty wezmieswz go od niego wieczorem.. wydaje mi sie ze to najmniejszy problem, gigantyczny problem to znalezienie transportu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']Sarcika pies juz skonczyl kwarantanne wiec wiedzialas ze go tu sprowadzasz wiec smieszne ze na ostatni moment szukasz transportu.. a nie ukrywajmy jesli ktos jezdzi to z reguly juz ma zestaw, a wziac obcego psa na dwa dni do samochodu to troche strach, ja bym raczej nie przewiozla takiego stworzenia ktorego nie znam w tak dluga droge...:shake:

Teraz mozesz ustalic sobie grafik, ale nie wieze ze jestes tutaj sama ja palec, chyba masz tu jakis znajomych, nawet tych dalszych, jak nie masz bliskich to zaplac jakiemus dalekiemu znajomemu aby psa odebral, a ty wezmieswz go od niego wieczorem.. wydaje mi sie ze to najmniejszy problem, gigantyczny problem to znalezienie transportu...[/quote]
Słuchaj, dla Ciebie może i śmieszne- dla mnie -nie. Nie mieszkam na "głównej wyspie"- nie ma tu domów, które ot tak- jak gdyby na zawołanie możesz wynając. Przyjeżdżajac tutaj zamieszkałam w domu z innymi ludźmi- włascicielka nie zgodziła sie na psa. Praca tutaj jest zazwyczaj praca sezonową- łud szczęścia, że znalazłam pracę na zimę. W chwili obecnej warunki mieszkaniowe mam inne- wynajełam dom. Stąd decyzja- przemyslana.
Właśnie znalazłam transport. Po powrocie- już z psiakiem- napiszę nazwę firmy, koszta, przebieg trasy. Robię tak dlatego, aby móc polecić firmę, z której usług sama skorzystałam i było wszystko ok- mam nadzieję. Nie ukrywam, iż napiszę to również po to, aby inne osoby znajdujące sie w takiej samej sytuacji jak ja mogły skorzystać z usług firmy sprawdzonej, a nie tak jak ja "błagać" na dogomanii o pomoc i w zamian otrzymywać komentarze w Twoim stylu. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']A nie daloby rady dojechac do UK, potem kogos dograc z Irlandii - to juz "zabi skok".
Do UK dobre opinie zebrala firma [URL]http://www.polang.go3.pl/oferta.html[/URL]
wiec moze...?
Albo wycieczka autkiem, wypozyczenie, moze by wchodzilyby w gre...?[/quote]
Karjo2, jesteś jedną osobą z nielicznych tutaj od której otrzymałam pomoc. Firmę transportową z Polski do Irlandii właśnie znalazłam :roll:, jednakże z całego serca dziekuję za zainteresowanie i pomoc. Serdecznie Cię pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...