Jump to content
Dogomania

Irlandia


Nansi

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Topik nieco odlezal, ale wznawiam bo nurtuje mnie pare pytan z innego forum.
Napisala jedna dziewczyna, ze jej mama plynela z suka, sa dwa warianty:
1.Z Francji do irlandii
2.Z Polski do Irlandii

bo dziewczyna w dwoch postach napisala raz tak raz tak, wiec nie wiem o co chodzi. :razz:
No ale moze bedziecie wiedziec - ile trwa podroz promem Fr.-Irl oraz ewentualnie PL-Irl??? choc wydaje mi sie ze trasy PL-Irl. poprostu nie ma :shake:

Dziewczyna twierdzi ze, podroz promem trwala, uwaga! - 22 godziny!! :diabloti:
Napisalam, ze ktos jej chyba wciksla kit, no ale ona twierdzi ze jej mama lepiej wie bo to ona plynela. tak czy tak cos mi tu nie gra, a ze sa tu osoby juz po przeprawie na zielone wyspy to postanowilam spytac. Jestem bardzo ciekawa odpowiedzi...

pozdrawiam,
Paulina (po przeprawie PL-UK):p

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Pewnie w domysle miała podróż z Polski do Irlandii z przeprawą promową Francja-Irlandia. A taka przeprawa moze tyle trwać, zalezy o jakie porty chodzi - popatrz na mapę. Ja płynęłam Zeebrugge (Belgia) - Rosyth pod Edynburgiem (Szkocja) i trwało to 18 godzin. Dolicz do tego czas na wejście na prom, zejście z promu....[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]UTAAP tu masz rozkład jazdy Francja-Irlandia[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[URL="http://www.irishferries.com/Timetable/fra_irl.shtml#2"][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]http://www.irishferries.com/Timetable/fra_irl.shtml#2[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]UTAAP, w/g ich rozkładu około 18 godzin. Prom musi ominąć Kornwalię w tym wypadku i zrobić taki wielki łuk. Dolicz czas na to, że minimum godzine wczesniej musisz być, zejście z promu też trwa, niech pogoda namiesza i już.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]UTAAP, nie wiem jak jest na tej linii do Irlandii. Jak ja płynęłam do Szkocji, to na najwyższym decku były kennele z klatkami, że i wilczarz by wszedł z dogiem do towarzystwa. Na tymze decku można było dowolnie z psami spacerować. W drodze powrotnej widziałam ludzi z bokserem. Chodzili z nim wieczorem po innych pokładach i do baru przyszli, chociaż nam powiedziano, że tak nie wolno. Na tymze decku 10 były specjalne kabiny luksusowe, gdzie podobno wolno brać psy. Ale to dla bogaczy, w nich jest szampan w cenie na powitanie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

JA I AMSTEL WLASNIE WYBIERAMY SIE DO IRLANDII JUTRO CZEKA NAS DUUUUZA DLUUUGA PODROZ....OBAWIAM SIE TYLKO CO Z NASZYM PASZPORTEM , TE GODZINY MNIE ZABIJA CZY TO MA BYC PRZED WJAZDEM NA PROM CZY PRZED WJAZDEM DO IRLANDII? W kazdym razie juz w poniedzialek moj psiako obasiusia piekna zielona wyspe hurrraaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Mam yorka i za jakieś pół roku(wrzesień-październik) zamierzamy z rodzicami wyjechać do Irlandii.Podobno yorek nie musi być w klatce tylko może być z właścicielem tam gdzie pasażerowie.Czy to prawda?Acha,jak tak to czy za 3,4 kilowego yorka trzeba płacić bilet?I czy to dobre rozplanowanie wszystkich formalności:
1.26 III -wszczepienie czipu
2.27 III-szczepienie na wściekliznę
3.10 IV-pobranie krwi,przesłanie do Puław
4.Po otrzymaniu wyników wyrobienie paszportu.
5.Doba przed wyjazdem odpchlenie i odkleszczenie.
I ile by to wszystko kosztowało (prócz biletu,jak wogóle muszę za niego płacić),chodzi ile kasy miałabym wydać na te wszystke pobrania krwi,szczepienia,paszport itp.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Evela, chip i paszport tego samego dnia, szczepienie też może być tego samego dnia i od razu wpisane do paszportu. Potem 30 dni czekamy, pobranie krwi i od daty pobrania krwi liczy się 6 miesiecy kwarantanny (oczywiście o ile wynik badania będzie powyżej 0,5).[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Co do warunków przewozu yorka, to nie wiem. Na promie płacisz bilet za psa niezależnie od jego wielkości. W samolocie małe psy mozna brać na kolana do kabiny (o ile przewoźnik pozwala na psy w ogóle). Gdy wysyła się w luku, to opłata jest od objętości klatki (długość razy szerokośc razy wysokość). Tu masz dobrze w razie czego, bo york ma malutka klateczkę.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Zapomniałam - paszport i badanie maja ceny urzędowe. Chip i szczepienie to zależy od veta. Można trafić i na bezpłatne chipowanie. Dochodzi opłata u veta za pobranie krwi, przygotowanie próbki i wysłanie do Puław. Tu na wątku o Anglii dziewczyny pisały, że samo badanie można zrobić taniej w Berlinie, jesli oczywiscie vet jest na tyle przytomny, że potrafi to załatwić (to raczej dla osób z zachodniej Polski). Razem to może dojść do 500 złociszów.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.Wyżła nie kupię jak rodzice podejmą decyzję,że jedziemy:-(Powiedzieli mi o tym wczoraj,że raczej wyjedziemy.No,a boksia oczywiscie,że weźmiemy tylko musimy najpierw znaleźc mieszkanie gdzie wynajmą je nam z dwoma psami potem brat po jakimś tyg.przyjedzie z Dżagą (boksiem).No,ale dycyzja ma zapaść w środę.Rodzice od dłuższego czsu się zastanawiali nad wyjazdem,ale tak mówili no wiecie.Mam nadzieję,że nie wyjedziemy,bo ja nie chcę.Ja chcę zostać tutaj i mieć wymarzonego wyżła.
Dobra,ale nie gadamy o mnie i moich psach tylko o Irlandii.Jak rodzice zdecydują,że Tak :( to muszę zaczą wszystko załatwiać,a jeszcze czy ktoś się orientuje czy z psa na kolanach płaci się jak za osobę czy jak za pół osoby czyli jak za dziecko?

Link to comment
Share on other sites

Evela, najlepiej bedzie jak dowiesz sie bezposrednio u przewoznikow. To ze malego psa bedziesz mogla zabrac do kabiny w samolocie nie oznacza ze bedzie on luzem na twoich kolanach. Nawet te male pieski w kabinie musza byc caly czas w swojej klateczce i z tego co wiem klatka musi stac na podlodze pod fotelem osoby przed toba - ty masz tylko komfort ze masz caly czas oko na psa.

Link to comment
Share on other sites

Zaniedbałam ten wątek :oops:
psiura jest od grudnia z nami :)
LOT odpadł, po zakupie biletu i próbie rezerwacji biletu dla psa (3 tyg przed odlotem) poinformowano mnie, że nie ma możliwości przewiezienia dużego psa ich liniami, bo boeingi żadko latają do irlandii, w planie miał tego dnia lecieć boeing, ale ze względu na małą ilość pasażerów mieli go zmienić na mniejszy samolot.
Także na ostatnią chwilę miałam niezła jazdę :mad:
W rezultacie wracałam z psiurą przewozem do anglii, tam odebrał mnie mąż.
Podróż psiura zniosła dzielnie :) na granicy nie było większych problemów, nawet pomimo tego że pies miał stary typ chipu (ale miałam czytnik pożyczony od weta, zczytałam nr chipu, pokazał pani i tyle), pani tylko oglądnęła paszport, wbiła pieczątkę i przepuściła nas. Płynęliśmy promem z francji do anglii, pies został w busie (ok 2 godzin). A zaraz koło dover odebrał mnie mąż :) potem podróż przez pół anglii (myślałam że mi siedzenie odpadnie :roll: ) a na promie anglia-irlandia nikt się nie interesował czy mamy psa czy nie. Żadnych opłat. Ale pies też został w samochodzie.
I tyle :)
Podróż strasznie męcząca. Myślałam że już nigdy się nie skończy :placz: ale gdybym miała to zrobić jeszcze raz - nawet bym się nie wachała :)
Najważniejsze że Beza jest z nami i strasznie podoba jej się zielona wyspa :) a już morze w szczególności ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam:-) Pierwszy raz udzielam sie na dogo, ale w tym temacie moge byc przydatna, wiec postanowilam napisac. Mieszkam w Irlandii dwa lata. Mam tu ze soba sunie z Polski, a takze drugiego piesia, wzietego juz tutaj. Gdyby ktos potrzebowal informacji na temat dokumentow dla psa, tak z Polski, jak i z Irlandii, to sluze pomoca.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

UTAAP, nic nie płaciliśmy :)
bilety kupowaliśmy wcześniej przez internet, na odprawie byliśmy dużo wcześniej i przebukowaliśmy bilety na wczesniejszy prom, pytalismy się czy jest jakaś opłata, ale okazało się że nie :)
A prom to Stena
Tylko z Francji do Anglii płaciłam za psa 21€

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='ruda79'] Gdyby ktos potrzebowal informacji na temat dokumentow dla psa...z Irlandii, to sluze pomoca.Pozdrawiam.[/quote]

witaj ruda79,
dokładnie ten temat mnie teraz zastanawia. Znajoma jest w Irlandii i właśnie przygarneła (patrz: ocaliła) 3miesięcznego szczeniaka. No i się zastanawiamy, co potrzebuje żeby jeździć z nim, bo "często" kursuje w obie strony. :bye:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote=Lalaith & Sine'a;5117317]witaj ruda79,
dokładnie ten temat mnie teraz zastanawia. Znajoma jest w Irlandii i właśnie przygarneła (patrz: ocaliła) 3miesięcznego szczeniaka. No i się zastanawiamy, co potrzebuje żeby jeździć z nim, bo "często" kursuje w obie strony. :bye:[/quote]

Qrcze, przepraszam, ze teraz dopiero odpisuje. Musi miec wszystko to samo, co trzeba miec jadac z Polski. W Irlandii do weta, szczepienie na wscieklizne, za miesiac przeciwciala, paszport i pol roku kwarantanny, niestety. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...