Jump to content
Dogomania

opłacanie wystaw zagranicznych


Elitesse

Recommended Posts

kiedyś w jakimś wątku pojawił sie temat płacenia za wystawy zagraniczne przekazami pocztowymi przez poczte polską - ta przyjemność kosztuje 13 zł

ja zaryzykowałam i zapłaciłam tak za swoje 3 psiaki za 2 x Bratysława i wszytko jest OK pieniadze doszły :) i najważniejsze że oni to uznali !! a więc polecam na przyszłość !!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja placilam przez internet... z tym ze jest ten problem ze tyrzeba sie ruszyc do banku po potwierdzenie jesli placi sie w ostatniej chwili :roll:

A przez poczte nie probowalam. U mnie na poczcie powiedzieli ze in tego nie robia :evil: A tak bardzo mi wtedy zalezalo na czasie... niedoinfomowana pani ;) Specjalnie zakladalam wlasnie to konto internetowe ;) No ale chyba jak w euro sie placi to mam za darmo :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja za zagraniczne wystawy płacę przelewem z mojego konta. Niestety, muszę udać się do banku, bo nie mogę zrobić przelewu zagranicznego z domu przez internet. To jedyny przelew, który musze zrobić w banku.
Jak do tej pory nie miałam problemów z terminem wykonania usługi. Ostatnio tak zrobiłam, gdy jechałam na wystawę do Kosic. Na miejscu okazało się, że wszystko jest OK.
Pzdre.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam problem nie mogę przez internet zapłacić bo mój bank nie wykonuje takich operacji.
Z kolei przez WBK jak chcem zrobić przelew zagraniczny to prowizjia jest tak wysoka ,że się nie opłaca ok 200 zł.

[b]Elitesse[/b] napisz mi dokładnie jak robisz przelewy zagraniczne i ty [b]ASiaczku[/b] również.
Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaukazy']A ja mam problem nie mogę przez internet zapłacić bo mój bank nie wykonuje takich operacji.
Z kolei przez WBK jak chcem zrobić przelew zagraniczny to prowizjia jest tak wysoka ,że się nie opłaca ok 200 zł.

[b]Elitesse[/b] napisz mi dokładnie jak robisz przelewy zagraniczne i ty [b]ASiaczku[/b] również.
Z góry dziękuję.[/quote]
Ja też nie mogę zrobić zagranicznego pzelewu przez internet; bank na tę operację nie daje zezwolenia. Muszę iść do banku osobiście i wypełnić formularz A4. Prowizja w moim banku (PeKaO SA) wynosi ok. 40-45 zł. A wysokość prowizji może zależeć od tego, czy w adresie banku-adresata jest podany IBAN lub SWIFT. Jest to b.istotne, bo w takim przypadku przelew idzie bezpośrednio (tzn. bez stacji przystankowych) do adresata. I dlatego jest tanio. W przypadku, gdy nie ma kodu IBAN lub SWIFT-u - bank zleceniodawcy musi ze 100-procentową dokładnością ustalić dane banku-adresata. A to kosztuje.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaukazy']A ja mam problem nie mogę przez internet zapłacić bo mój bank nie wykonuje takich operacji.
Z kolei przez WBK jak chcem zrobić przelew zagraniczny to prowizjia jest tak wysoka ,że się nie opłaca ok 200 zł.

[b]Elitesse[/b] napisz mi dokładnie jak robisz przelewy zagraniczne i ty [b]ASiaczku[/b] również.
Z góry dziękuję.[/quote]

w moim banku tez chcieli wielgachnych prowizji - ponad 100 zl wiec szukalam innych sposobow
przelewami place tylko za wystawy na Słowacji bo tam na wystawie jest drozej - tuptam sobie na poczte ( ale uwaga nie wszystkie placowki maja ta usluge) i wypelniam taki rozowy druk przekazu zagranicznego jest tam sporo miejsca i na nadawce i na korespondencje wiec mozna wszytkie psy wypisac :) koszt 13 - 20 zl lista krajow gdzie mozna wyslac pieniadze jest na stronie poczty polskiej, wplaca sie zlotowki a oni je przeliczaja na euro po kursie NBP z danego dnia, pieniadze ida do 10 dni

Link to comment
Share on other sites

[b]Kaukazy[/b], to może próbuj przez pocztę tak, jak napisała Elitesse. Bo rzeczywiście z bankiem możesz mieć problemy. Zorientuj się tylko, która poczta przyjmuje i realizuje tego typu przelewy/przekazy zagraniczne. Być może jakaś Poczta Główna albo jedna "z główniejszych".
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][b]Kaukazy[/b], to może próbuj przez pocztę tak, jak napisała Elitesse. Bo rzeczywiście z bankiem możesz mieć problemy. Zorientuj się tylko, która poczta przyjmuje i realizuje tego typu przelewy/przekazy zagraniczne. Być może jakaś Poczta Główna albo jedna "z główniejszych".
Pzdr.[/quote]

a na mojej 10 tys wsi poczta to realizuje :)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze można zapłacić podając numer karty kredytowej i wtedy organizator sobie ściąga pieniążki...
Zapłaciłem tak za europejską w Tulln i... niestety okazało sie przed wyjazdem, że sobie nie ściagnęli i nie mamy po co jechać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse'][quote name='Zeliika'][b]Elitesse[/b] wtedy te pieniadze ida na konto organizatora czy tez sa doreczane przez listonosza w formie gotowki?[/quote]

listonosz przynosi ale na blankiecie widzialam tez numer na wpisanie konta wiec pewno jest tez taka mozliwosc[/quote]

Ja też interesowałam się tą formą przekazania kwoty za zagraniczne wystawy, i powiedziano mi na Poczcie, że i owszem wykonują to ale tylko przekaz-na adres. Nie wykonują przelewów, jak to mi Pani urzędniczka powiedziała "od tego są banki" :-? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kaukazy napisała
[quote name='"kaukazy"']Z kolei przez WBK jak chcem zrobić przelew zagraniczny to prowizjia jest tak wysoka ,że się nie opłaca ok 200 zł.

A ja właśnie w WBK na koncie a'vista zrobiłam sobie opcję przelewów potwierdzaną sms-kodem, mogę robić przelewy wszędzie nawet za granicę. I ostatnio płaciłam za wystawę w Czeskich Budejowicach - koszt przelwu 35 zł !
Następnie wydrukowałam przelew i dołączyłam do zgłoszenia. I z tego co sie zorientowałam przelew szedł ok 5 dni :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bo']Najdłużej z karty ściągali opłatę za Europejską w Bratysławie, wystawa była w październiku a z karty zeszła opłata dopiero w maju nastepnego roku, za Tulln jeszcze też nie ściągnęli.[/quote]
Ciekawe, dlaczego tak długo to trwa? Pewnie ichniejsza księgowość pracuje powoli, ale skutecznie. I muszą wszystko sprawdzić, aby "zamknąć wystawę".

Ja jeszcze nie wpłacałam pieniędzy w ten sposób. Może warto zaryzykować?
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jest możliwe, to płacę kartą kredytową, jeśli nie, to robię przelew w Banku Spółdzielczym (koszt przelewu 25 złotych). Niedrogo, ale trzeba zrobić to osobiście. Chociaż bank jest w miasteczku obok Bielska, to mam do niego bliżej i szybciej niż do centrum własnego miasta :wink:
Natomiast jeśli można zapłacić na wystawie w pierwszym terminie bez dodatkowych opłat, to płacę na wystawie :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MateuszCCS']Moge polecic EUROTRANSFER dostępny w PKO BP. Koszt 45 zl i co najwazniejsze klient zlecający wykonanie EUROTRANSFERU nie musi posiadać rachunku w PKO BP.

Pozdrawiam,
Mateusz.[/quote]


całkowity koszt to 45 zł ? nie ma już zadnych prowizji zaleznych od kwoty i tym podobnych ????

Link to comment
Share on other sites

A ja wlasnie przed chwila nauczylam sie na wlasnym bledzie. Zrobilam przelew zagraniczny do Niemiec w Banku Millennium - on kosztuje 20 pln, do tej pory kosztami posrednikow obciazalam beneficjenta - a teraz wzielam na siebie, bo VDH pod tym wzgledem jest skrupulatne.
I koszty przelewu wyniosly mnie ponad 150PLN, a sam przelew - 180!
Nastepnym razem bede robic ten Eurotransfer w PKO BP :wallbash:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...