Jump to content
Dogomania

Nowe miejsce na ziemi / i nowe psiaki też ;-)


Manu

Recommended Posts

[quote name='Miśka']Wyglad takiego ogrodzenia mozna poprawic roslinnoscia, a glowna zaleta jest taka, ze ani psy nie widza co jest za plotem, stad nie probuja generalnie nawiac gora lub dolem i tak samo grzybiarze i inni spacerowicze w lasach nie wiedza za bardzo co trzymacie u siebie.[/quote]

Problemem z ogrodzeniem z betonu, jest to że według prawa polskiego ogrodzenie posesji musi mieć prześwit co najmniej 25%, więc nie może być jednolite.

Przerabiałem to ostatnio sprawdzajac warunki ogrodzenia terenu. Generalnie na postawienie jednolitego ogrodzenia musisz mieć pozwolenie gminy - 99% Polaków stawia jak chce i 98% nic się nie dzieje, ale zawsze jest ten !% - nadgorliwy urzędnik czy też złośliwy sąsiad.

Kary zaczynają się od 2 tys zł.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ktrebor']Problemem z ogrodzeniem z betonu, jest to że według prawa polskiego ogrodzenie posesji musi mieć prześwit co najmniej 25%, więc nie może być jednolite.
[/quote]
mozesz wkleic fragment ustawy? jest okreslone w jaki sposob ma wychodzic te 25%? u nas betony to narazie tylko polowa ogrodzenia, od strony przelotowych sciezek, ale chcielismy dostawic po calosci...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=1]Nie mam ustawy mam natomiast warunki budowy z Muratora "czasopismo budowlane""

"Ogrodzenie nie może przekraczać granicy działki i powinno być ażurowe przynajmniej od wysokości 0,6 m licząc od poziomu terenu (chyba, że inaczej wynika z planów zagospodarowania przestrzennego lub wymagań ochrony akustycznej), a łączna powierzchnia prześwitów (otworów), umożliwiająca przepływ powietrza, musi wynosić przynajmniej 25% powierzchni części ażurowej między słupkami. Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt; do wysokości 1,8 m nie wolno umieszczać zakończonych ostro elementów, drutu kolczastego, szkła itp.

Budowa ogrodzenia spełniającego wymogi ustawy nie wymaga pozwolenia. Zamiar budowy ogrodzenia od frontu nie spełniającego wymogu usawy oraz każdego ogrodzenia o wysokości większej niż 2,20 m zgłaszamy do Wydziału Architektury Starostwa Powiatowego i jeżeli w ciągu trzydziestu dni od daty zgłoszenia nie otrzymamy sprzeciwu, możemy rozpocząć budowę"[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor'][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=1]

Budowa ogrodzenia spełniającego wymogi ustawy nie wymaga pozwolenia. Zamiar budowy ogrodzenia od frontu nie spełniającego wymogu usawy oraz każdego ogrodzenia o wysokości większej niż 2,20 m zgłaszamy do Wydziału Architektury Starostwa Powiatowego i jeżeli w ciągu trzydziestu dni od daty zgłoszenia nie otrzymamy sprzeciwu, możemy rozpocząć budowę"[/SIZE][/FONT][/quote]
tez poszperalam. zasadnicza kwestia jest to slowo 'od frontu'...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B]Właśnie się moja grenlandka narodziła !....[/B] :loveu:

Czarna jak smoła ..diablica :diabloti:

Są trzy szczeniaczki - jedna panna, jeden chłopak i chyba drugi też chłopak, ale to się jeszcze dziś dokładnie sprawdzi - ruchliwe są bestyjki...:lol:
[SIZE=1]Czekający na ten miot będa lekko zawiedzeni, że taki mały... :([/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Manu'][B]Właśnie się moja grenlandka narodziła !....[/B] :loveu:

Czarna jak smoła ..diablica :diabloti:

Są trzy szczeniaczki - jedna panna, jeden chłopak i chyba drugi też chłopak, ale to się jeszcze dziś dokładnie sprawdzi - ruchliwe są bestyjki...:lol:
[SIZE=1]Czekający na ten miot będa lekko zawiedzeni, że taki mały... :([/SIZE][/quote]

Gratulujemy :multi:

Ato będzie się maleństwo barwą wyróżniać :lol::loveu:

Link to comment
Share on other sites

No.... Mariola, jak sobie pomyslę, co się będzie działo... :cool3: Jak ona będzie potem z suniami szaleć... :evil_lol: :lol: (przynajmniej póki młoda, zobaczymy, jakie układy uda nam się wypracować...:cool1: )

Tylko Chinook, podlec, będzie miał kolejną ofiarę do gnębienia :roll:

Link to comment
Share on other sites

Widziałam ją, trzymałam to 4-dniowe maleństwo na rękach :loveu:

Wszystkie mają całkowicie czarne główki, "od brzucha pod pierś" podchodzącą białą sierść (nie wiem, jak to określić) oraz białe skarpetki :) Sunia ma najbardziej odznaczone te skarpetki :)

Jak ją miałam na rękach, to gadała do mnie :loveu: Ruszała główką i coś "gaworzyła" - niesamowite to było...

Nie było niestety jak zrobić zdjęć. W kojcu było dość ciemno (światło jest przed), a fleszem przecież bym nie błyskała, mimo, że oczka jeszcze nieotwarte. Mają mieć potem sesję fotograficzną :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Manu']Wszystkie mają całkowicie czarne główki, "od brzucha pod pierś" podchodzącą białą sierść (nie wiem, jak to określić) oraz białe skarpetki :) Sunia ma najbardziej odznaczone te skarpetki :)

Jak ją miałam na rękach, to gadała do mnie :loveu: Ruszała główką i coś "gaworzyła" - niesamowite to było...

:)[/quote]

Gdyby nie ta wstawka o siersci to dalabym glowe, ze o dzieciach gadasz....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No i stało się ! 31 marca przywieźliśmy do domu naszą tak długo wyczekiwaną sunię ...oraz pieska :diabloti: :eviltong:
Decyzję podjęliśmy tuż przed wizytą u Joli, kiedy miały 4 dni, ale chciałam, aby to była niespodzianka :evil_lol:

Przedstawiam Wam sunię, [B]SAYUK Legenda Północy[/B] :loveu:
[url]http://manu.dogomania.pl/coppermine/albums/userpics/10001/IMG_3247.jpg[/url]
[url]http://manu.dogomania.pl/coppermine/albums/userpics/10001/IMG_3374.jpg[/url]
[url]http://manu.dogomania.pl/coppermine/albums/userpics/10001/IMG_3361.jpg[/url]

oraz

pieska [B]SHANTU Legenda Północy[/B] :loveu:
[url]http://manu.dogomania.pl/coppermine/albums/userpics/10001/IMG_3391.jpg[/url]
[url]http://manu.dogomania.pl/coppermine/albums/userpics/10001/IMG_3387.jpg[/url]
[url]http://manu.dogomania.pl/coppermine/albums/userpics/10001/IMG_3256.jpg[/url]

Imiona sami wymyślaliśmy :cool1: ;)

Resztę zdjęć mozna obejrzeć w [URL="http://manu.dogomania.pl/coppermine/thumbnails.php?album=24"][U]albumie[/U][/URL] :razz:

Link to comment
Share on other sites

Toteż ich tak nie nazywam :diabloti: Mówię na nie szczeniorki-diabołki :eviltong:

Nawet nie masz pojęcia, jakie diabołki ! :-o Już w tym wieku (ur. 01.02.2007) pokazują takie zachowania jak: warczenie i szczekanie w obronie (Sayuk), niechęć do odkrywania przed innymi [U]psami[/U] brzuszka (Sayuk), dominacyjne dosiadanie leżącej Grishki (Shantu), zakopywanie łupów (oba) itd...

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje :multi::multi:
Ależ Twoja gromadka rozrasta się w błyskawicznym tempie :loveu:
Ale nam troszkę kłamałaś :diabloti:Maluszki są czarno białe a nie całe czarne jak diabełki :eviltong:
Ale i tak są prześliczne :loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Manu']Toteż ich tak nie nazywam :diabloti: Mówię na nie szczeniorki-diabołki :eviltong:

Nawet nie masz pojęcia, jakie diabołki ! :-o Już w tym wieku (ur. 01.02.2007) pokazują takie zachowania jak: warczenie i szczekanie w obronie (Sayuk), niechęć do odkrywania przed innymi [U]psami[/U] brzuszka (Sayuk), dominacyjne dosiadanie leżącej Grishki (Shantu), zakopywanie łupów (oba) itd...[/quote]
Nie chce Cie zalamac, ale moja Pudel (fakt, starsza o miesiac) robi dokladnie to samo :evil_lol:
No moze z wyjatkiem domiancyjnego dosiadania, bo Kenia na jej widok wstaje jak pradem razona, wiec nie ma szans jej dosiasc :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Stadko mi się znowu rozrosło :diabloti:

...o kota :roll: :evil_lol:

Konkretnie o adoptowaną roczną koteckę, nazwałam ją Ciri :p Jest urocza, ma bardzo fajny charakterek, towarzyska, miziasta, GADATLIWA, zabawna, grzeczna :-o, uwielbia wysokości i zawojowała nas na amen błyskawicznie :lol:

Ciri jest oczywiście kotkiem niewychodzącym. Do domu mogę wpuścić jedynie Chinooka i Kajtka, bo tylko one nie chcą jej zjeść. Ale to one się jej boją :lol: Na dzień dobry i Chinook, i Kajtek (były osobno przedstawiane) dostał od niej po pysku, łaziła za każdym nawet kiedy ten już jej schodził z drogi i kierował się ku drzwiom... Albo kładła sie swobodnie na podłodze patrząc prosto psu w oczy. Bardzo pewna siebie i niezadowolona, że pies łazi po JEJ mieszkaniu. Parę razy próbowałam, chyba ich nie zaakceptuje. Natomiast Shantu, który jako młodziak mieszkał niecały tydzień z kotami, już widział w niej ofiarę, jej bojowe nastawienie (nawet na niego zawarczała) tylko go sprowokowało do próby zaatakowania, więc został grzecznie w domu wyproszony. Z resztą nawet nie próbuję :diabloti: Jej metody nie sprawdzają się w przypadku zdecydowanych łowców :roll:
Jak psiaki wpuszczam do domu, Ciri siedzi (bardzo wkurzona) w łazience.

Wiecie, decyzja o kocie to był strzał w dziesiątkę. To niewiarygodne, jak szybko kot potrafi wypełnić swoją obecnością dom. Kiedy dwa razy już wyjeżdżaliśmy i Ciri była odwożona do rodziców na przechowanie, a my do domu jeszcze wracaliśmy, wydawał się tak bardzo pusty... :roll:

Tutaj są jej zdjęcia, zapraszam do obejrzenia:
[url]http://manu.dogomania.pl/coppermine/thumbnails.php?album=26[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wszystko w porządku :p Sayuk ma aktualnie cieczkę. Od jakiegoś czasu jakby przystopowała z dominacyjnymi zachowaniami wobec brata, a może to tak, że on już w końcu trochę dorósł i jej na to nie pozwala... Shantu nam powoli mężnieje i widać spory progres w kwestii jego pewności siebie i postrzegania się w stadzie. Zaczepia już Kajtka (czyli tego najniżej w hierarchii po szczeniakach) inaczej, niby zabawowo, ale już go denerwuje...:roll: Z innymi jest jak dotąd. Za to Sayuk jakby stanęła w rozwoju w tej kwestii. Nareszcie widać, że to sunia, od jakiegoś czasu jest jakaś taka ...kochana :-o, przymilna. Nadal uległa względem całego stada, nawet jakby bardziej, choćby np. wobec brata. Z racji jej cieczki nie zauważyłam nawet wśród suń żadnych spięć.
Gronki dalej się oczywiście tłuką, ale tak jak dotąd, bo strupki na łbach znajduję w tych samych ilościach :diabloti:

Innymi słowy, na razie jeszcze sielanka :razz: :lol: Dziewięć miesięcy dopiero wkrótce skończą.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

No to słuchajcie, minęło nieco czasu, [b]gronki[/b] podrosły, niedawno skończyły rok i....



[CENTER][u]I z dumą się chwalę, że wraz z Waldkiem zdobyły właśnie w Jakuszycach
[b]MISTRZOSTWO POLSKI 2008[/b] w klasie D2 !!![/u] [img]http://manu.dogomania.pl/emot/cupgold.gif[/img][/CENTER]

[img]http://manu.dogomania.pl/emot/jupi3.gif[/img]


To są łobuzy, nie...? :razz: Cała trójka zresztą :cool1: Waldek też był dzielny, dzięki dobrej kondycji bardzo im pomógł, ale gronki były absolutnie wspaniałe ! Trzy dni na wydłużonej do 7,7 km trasie (a miało być 5 km, takich długości nie trenowały) i sumarycznie zdobyły ponad 11 minut (!) przewagi nad kolejnym zaprzęgiem (też grenlandów).

[url=http://manu.dogomania.pl/gronki-jakuszyce2008.jpg]Zdjęcie[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...