Jump to content
Dogomania

Nowe miejsce na ziemi / i nowe psiaki też ;-)


Manu

Recommended Posts

[B]Hej ! :D [/B]


Pragnę się pochwalić (tak, to odpowiednie słowo :oops: ), że razem z Waldkiem stanęliśmy tuż przed wielką i od dawna upragnioną zmianą życiową 8) :D Właśnie rozpoczynamy wszystkie procedury, które z ciągu najbliższych dwóch miesięcy wyniosą nas na [B]własny kawałek ziemi [/B]! :angel: :D :D


Postaram się mocno nie szaleć w opisie :roll: Nasze miejsce na ziemi jest około 15 km od obecnie zamieszkiwanego miasta, o obszarze 1,68 ha (!), z małym odremontowanym domkiem gotowym do wprowadzenia się (!), rewelacyjną stodołą (murowano-drewnianą w b. dobrym stanie - będzie na "garaż" i sprzęt) i drugim małym domkiem w stanie surowym do przyszłego wykorzystania (pomyślimy później nad tym 8) ). Teren zagospodarowany jest już ogrodzony i choć jak dla nas, za nisko, to jest już podmurówka :D Wybieg jest do ogrodzenia niemal (jest spora długość muru sąsiada) od podstaw (na razie nie cały obszar zamierzamy).

Przepraszam za to chwalenie :oops: , ale to jest także po to, aby przekonać innych marzących, że to jest możliwe ! :D Nic na siłę, trzeba się rozglądać ze spokojem i z cierpliwością, być czujnym, a po pewnym czasie - nie ma innej możliwości - trafi się na atrakcyjną ofertę 8) :D


Mam tez drugi powód założenia tego topiku, co sugeruje tytuł 8) Jakoś tak już mam, że chcę, by to miejsce miało swoją nazwę :roll: Nie chodzi o nazwę jak dla hodowli, tylko nazwę dla siedliska...
Moglibyście mi pomóc ? :P Nie jestem najlepsza w wymyślaniu różnych rzeczy, prędzej mi coś do głowy wpadnie na podstawie już istniejących pomysłów :oops:

Zależy mi (to znaczy chciałabym, ale nie upieram się na siłę), aby nazwa dotyczyła pewnej rzeczy, która nas tam bardzo urzekła - mianowicie przyjeżdżającego wita tam na dzień dobry przepiękny, wysoki [B][I]modrzew [/I][/B]:D
To by stanowiło podstawowe słowo kluczowe 8) Bo poza tym to jest cały znany zestaw okresleń związanych z [I][B]zaprzęgowcami[/B][/I]. Także [B][I]wilkami[/I][/B]... :lol:

[B]Bardzo proszę, pomóżcie mi coś wymyśleć ! :modla: [/B]


Acha, to miejsce ma wokół niemal samą pustą przestrzeń. Wieś w oddaleniu (conajmniej pół km.), jeden bezpośredni sąsiad za pełnym ogrodzeniem (ale to jego letnia dacza tylko), kolejny sąsiad jest pół km. w odwrotną stronę niż wieś - i to wsio :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie no, spokojnie... :lol: Nim przybędzie następny psiak, to muszą być kojce (tym razem ma być sunia), a to kolejny po ogrodzeniu punkt programu. Nie wiem, czy przed zimą damy radę. No, ale w przyszłym roku... 8)

Stopuje nas fakt, że nie chcemy powiększać stadka kosztem spadku jakości życia obecnych... :roll: :)

Link to comment
Share on other sites

[b]Wy tylko o parapetówie, chlejusy 8) ...nazwę mi tu pomóżcie wymyśleć najpierw ! :evilbat: :lol: [/b]


A na serio to nie umiem na razie powiedzieć, kiedy :roll: - musi być już porządne ogrodzenie, a najlepiej już kojce, nie...? No chiba, że bez psów... A przyjechalibyście w ogóle z daleka ? :o :D

To znaczy, że Ty Szybszy byś przyjechał, to świetnie wiem... :lol: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Poszukałam nieco :wink:

[url=http://www.pg.gda.pl/SKPT/mongolia/images/010.jpg]Modrzew syberyjski, tak ?[/url]

No to przyszły nasz jest mniej więcej taki:
[img]http://www.samper.pl/strony/Stachurska_Anna/such15.jpg[/img], tylko niższy. Się nazywa modrzew polski (Larix decidua ssp. polonica)...

Link to comment
Share on other sites

Widzicie ? Już dzięki Wam mam wenę... 8) :wink:


To wprawdzie nie to, o co ostatnio pytałam, bo nora, jama i legowisko mi nie pasują :lol: , ale coś takiego:

...ustronie
...zacisze
...zakątek


I teraz do pary:

modrzewiowy...
wilczy...



Hmm... muszę się z tym przespać :D Może jeszcze jakieś nowe określenia się pojawią 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Manu"'][b]Hej ! :D [/b]
Acha, to miejsce ma wokół niemal samą pustą przestrzeń. Wieś w oddaleniu (conajmniej pół km.), jeden bezpośredni sąsiad za pełnym ogrodzeniem (ale to jego letnia dacza tylko), kolejny sąsiad jest pół km. w odwrotną stronę niż wieś - i to wsio


to gratuluje i zazdroszcze bo ja od ponad roku szukam czegos podobnego w swojej okolicy... z kupnem takich posiadlosci wiejskich w wiekszych odleglosciach np 40 km to nie ma u nas problemu.. ale do 20stu praktycznie male szanse
ja nie trace jednak nadziei i mysle ze wkrotce rowniez bede mogla przeniesc sie tam gdzie chce byc:))
powodzenia
a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia40']Ja mam propozycje: Modrzejki albo Modrzewki - u mnie na wsi jest taki modrzewiowy lasek i tak się na niego mówi. Mnie podobają sie Modrzejki - ale trzeba by jeszcze ze dwa modrzewie dsadzić :)[/quote]A wiesz, że już oglądałam małe modrzewki w sklepie ogrodniczym ?... :lol: :wink:
Fajny pomysł poddałaś z tą nazwą :D

I z tym zaciszem masz rację, przemknęło mi to przez głowę... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mnie się bardziej [i]modrzewki [/i]niż [i]modrzejki [/i]podobają :D

...modrzewkowe wyjce
[no bo przecież nie ciche :lol: ]


Mnie się słowo [i]zakątek [/i]podoba... :roll: [i]Siedlisko [/i]jest OK, ale nie brzmi tak przyjemnie jak zakątek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...