Jump to content
Dogomania

Co z tymi schroniskami?!?


Teklunia

Recommended Posts

[quote name='Maćka']I wypraszam sobie, aby ktokolwiek mowil, ze moje psy sa jakimis rozplodowcami, wybacz ale jeszcze nikogo nie widzialam aby trzymal kundla dla rozplodu ?? [b]Suka raz powinna miec mlode i nie ma sie co w tym kierunku klocic, [/b]tesciowa ani razu nie dopuscila swojej jamniczki i ta dziczeje, ma ciaze urojone, bywa agresywna a na szczenieta jest juz za stara. Jakos nigdy nie mialam problemu z utrzymaniem suki, wystarcza szczepienia.[/quote]

Niestety ale niewiedza i krazce mity niczego nie usprawiedliwiaja :-?
Poczytaj:
[url]http://www.arka.strefa.pl/Akcja-2005/akcja_sterylizacji_2005.html[/url]

Coprawda tu o kotach ale dotyczy tak samo psow!

[url]http://www.zakoceni.pl/index.php?showtopic=2564[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Maćka'] [b]tesciowa ani razu nie dopuscila swojej jamniczki i ta dziczeje, ma ciaze urojone, bywa agresywna a na szczenieta jest juz za stara.[/b] [/quote]

I to wlasnie wszystko JEST WSKAZANIEM do kastracji suki. A efektem ciaz urojonych sa guzy sutka.

I takie same zachowania, u niekastrowanych psow, nie kryjacych 'co krok', suki w cieczkach w oklicy, doprowdzaja do agresji psow.

Link to comment
Share on other sites

oj, Maćka :(
jestem bardzo spokojna osoba, ale jak przeczytalam ze suka powinna miec raz w zyciu szczeniaki to az sie we mnie zagotowalo :evil:
to tzw. MIT. Mit i nic wiecej!!!
Ale taki mit dzieki ktoremu nasze schroniska pekaja w szwach!

Mowisz ze szczeniaki rozdaliscie, a nie sprzedaliscie... Czy to dobrze? Nie jestem pewna... Ktos kto kupi rodowodowego szczeniaka za 1500 zl bedzie go "szanowal" przynajmniej jako inwestycje i nie tak latwo przyjdzie mu sie go pozbyc. A taki piesek za darmo? Czesto konczy sie to zgodnie z zasada "latwo przyszlo - latwo poszlo" :(
Inna sprawa sa psy ze schronisk, ale to dlatego ze one juz istnieja i trzeba im znalezc domy za wszelka (no, oczywiscie bez przesady, to pewna przenosnia) cene...

Poczytaj troche opinii o ciazy u suk, o tym czy jest konieczna. Tylko czytaj opinie ekspertow, a nie wiesci gminne. Arka podala jakies linki :)

a Paluch i jego biurokracja to juz sprawa na inna dyskusje i na naprewde duzy material w jakiejs gazecie. Moze to by pomoglo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maćka'] Zaden moj pies nie byl wysterylizowany, kocham psy i zadnego bym nie skrzywdzila, [/quote]

:wink: Myslisz, ze ja nie kocham moich bo mam pokastrowane? Sukę, psa, dwie kotki i kocura.

Widocznie 'inna milosc' do zwierzat reprezentujemy.
Nie chce aby sie meczyly z powodu swojego najsilniejszego instynktu, prokreacji, aby skutkiem tego nie bylo:

-samce-przerost prostaty u psa, przepuklina pachwinowa
-samice-ropomacicze-guzy sutkow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maćka'] Grasik nie jest wysterylizowany tak samo jak nie jest szczepiony przeciw wsciekliznie i innym chorobom, przykro mi schronisko w Ostrowi zwyczajnie na to nie stac, [/quote]

Schronisko w Ostrowi to 'zupelnie inna baja' to nie jest schronisko to jest dzialalnosc gospodarcza, ktora skupuje bezdomne psy z gmin. I dla nich tylko kasa sie liczy a nie dobro zwierzat!!
Tylko dzieki Wolontariuszkom wlasnie te psy maja szanse na domy, na URATOWANIE zycia. Tam 'psa z kulawa noga' los tych zwierzat nie interesuje. NIKT tam zadnego psa nie leczy!! Jak pies padnie, to dla nich jescze lepiej, jedna 'geba' mniej do wyzywienia :( :(

Schronisk KOMERCYJNYCH w ogole nie powinno byc :evil:

Link to comment
Share on other sites

zadna suka NIE MUSI MIEC 1 RAZ SZCZENIAKOW, za ten mit placimy codziennie, to dlatego sa te tysiace psow w schronisku

a sterylizacja pomaga a nie krzywdzi psy

ja tez jestem zalamana podejsciem niektorych do sterylizacji i dzis nawet nie mam juz sily pisac po raz tysieczny, ze sterylizacja w tym kraju to jedyny sposob opanowania bezdomnosci zwierzat

Link to comment
Share on other sites

Wicie co, nie bede tego komentowac, naskoczyliscie na mnie jabym byla potworem rozplodowym a nim nie jestem. Wybaczcie, ze chcialam wyrazic swoje zdanie, ale czasem mam wrazenie, ze nie zalezy co poniektorym na znalezieniu psiakom dobrych domow bo wazniejsze sa kastracje niz umierajacy pies w schronisku, coz, pewnie sie myle za to tez mi wybaczcie, ale myslalam ze wazniejszy jest cieply dom, pelna miska i milosc pana do psa niz schroniskowe widoki.

Zegnam

Link to comment
Share on other sites

Tak tak kobiety tez sterylizujmy bo rodza dzieci ktore potem sie mecza w domach dziecka, widzicie na tym polega problem, schroniskowe psy sterylizujcie prosze bardzo, wlasciciele ktorzy trzmaja psy tylko dla rozplodu tez powinno sie jakos karac, sterylizowac te psy, ale takiego psiaka jak ja mam czyli nie dla rozplodu ale dla ciepleo domu nie widze powodu do sterylizacji, nie mam zamiaru dopuszczac go do suk, zreszta on sie boi psow, jezeli weteryznarz mi zaproponuje sterylke to rozwaze taka mozliwosc jezeli jednak nie bedzie ku temu wskazan to uznam to za zbyteczne.

NIE JESTEM POWTARZAM POTWOREM ZA JAKIEGO MNIE UWAZACE GDYBYSCIE MNIE ZNAJLI CHOC TROZKE TO MOZE BYSCIE ZMIENILI ZDANIE A NIE OBRAZALI.

Link to comment
Share on other sites

Macka, nikt tu nie naskakuje na Ciebie bez powodu. Po prostu na forum dla bezdomnych psow mowisz rzecz niedopuszczalna - ze nalezy rozmnazac nierasowe psy (czyt. ta ciaza raz w zyciu).
Piszesz, ze cieply dom jest najwazniejszy i zarzucasz nam ze myslimy inaczej. Nic podobnego - przeciez my wszyscy o to tu walczymy. Ale zrozum, ze rozmnazajac swojego domowego pupilka, zmniejszasz szanse jakiegos schroniskowego biedaka na ten cieply dom!
Piszesz ze swojego psa nie chcesz dopuszczac do suk. Ale on sie Ciebie nie spyta jesli mu sie okazja nadarzy ;) To poped! Wystarczy chwilka i szczeniaczki gotowe...
Poza tym widze pewna niejasnosc w Twojej wypowiedzi, bo piszesz ze nie chcesz rozmnazac swojego psa, ale juz z tego ze suczka taty miala szczeniaczki jestes bardzo zadowolona :-?
Ja Cie nie uwazam za zadnego potwora! Daleko mi do tego. Na pewno jestes osoba wraliwa i o dobrym sercu skoro przygarniasz psy ze schroniska. I ani przez moment nie przyszlo mi do glowy, ze chcesz psa rozmnazac dla pieniedzy.
Ale mysle ze brakuje Ci pewnej swiadomosci w tym temacie. Sprobuj spojrzec na to troszke inaczej, tak jak my... Moze zobaczysz wtedy czemu tak ostro reagujemy na zdania w stylu "kazda suka ma miec raz szczeniaki".
Takie podejscie poszerza grono psow w schroniskach!!!


A jesli chodzi o sterylizacje kobiet - coz, mysle ze niektorym by sie to przydalo :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Teklunia:), nie przesadzaj ze sterylizacja kobiet. Kobiety i faceci to ludzie, ktorzy sami decyduja o potomstwie, a nawet poped mozna u ludzi regulowac.

U nas zreszta w kraju ten zabieg u ludzi jest zabroniony, ale my ludzie mamy antykoncepcje, potrafimy powiedziec NIE jesli dziecka nie chcemy. Jesli ktos nie uzna naszego NIE to sie to nazywa gwaltem. U kotek kazde krycie to gwalt, bo dla kotki to ogromny bol, kiedy jest kryta. u psow jest inaczej, ale suka nie powie NIE, bedzie zdominowana przez samca...

Zwierzata same o siebie nie zadbaja o czym wiemy, bo kazdy z nas kilka godzin dziennie, codziennie, pomaga psom i to glownie tym, ktorych komus nie udalo sie oddac...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eurydyka']Teklunia:), nie przesadzaj ze sterylizacja kobiet. Kobiety i faceci to ludzie, ktorzy sami decyduja o potomstwie, a nawet poped mozna u ludzi regulowac.

U nas zreszta w kraju ten zabieg u ludzi jest zabroniony, ale my ludzie mamy antykoncepcje, potrafimy powiedziec NIE jesli dziecka nie chcemy. Jesli ktos nie uzna naszego NIE to sie to nazywa gwaltem. U kotek kazde krycie to gwalt, bo dla kotki to ogromny bol, kiedy jest kryta. u psow jest inaczej, ale suka nie powie NIE, bedzie zdominowana przez samca...
[/quote]
piszac to mialam na mysli przypadki, o jakich czasem slyszy sie w TV na przyklad: ma 9 dzieci, jest bezrobotna, jest alkoholiczka i jeszcze na dodatek ma I gr. inwalidzka...
I mysle ze tacy ludzie o antykoncepcji chyba nawet nie slyszeli...
Rodza dzieci, ktore odbiera im sie potem bo nie potrafia ich nawet wykarmic, a oni zaraz znawu zachodza w ciaze :evil:

No ale to nie to forum i nie ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Akurat tam gdzie mieszka moj tata nie zmniejszam szans na adopcje psa dlaczego ???? To mala miescina zabita dechami, do schroniska daleko a ludziom brakuje na zycie, im nie w glowie jezdzic po psa setki km. skoro moga sobie wziac od sasiada czy od kogos z rodziny.
Tam niektorzy nie patrza na dobro psa, kiedys moja mama przygarnela ciezarna suke ktora przyszla do niej do pracy, inni ja przeganiali, czesto jest tam tak, ze jak suka zaciazy to ja wyrzuca i problem z glowy, ja bylam odpowiedzialna, dla kazdego szczeniaka znalazlam cieply i dobry dom, a sasiadka mimo ze ja znawyzywalam potopila swoje suki, juz nigdy do niej nie poszlam ani ona do mnie juz nie maila wstepu. Taka tam jest polityka, ludzie zacofani maksymalnie, jezeli pies im przeszkadza to w glowach im sie nie miesci znales nowy dom czy nawet isc do weta zeby uspic i jeszcze wydac pieniadze, a co dopiero sterylka, wezma strzelbe lub siekiere i po psie i naprawde ciesze sie, ze juz tam nie mieszkam.
jesli chodzi o poped mojego psa ??? Jest caly czas na smyczy i jezeli umialam zapanowac nad moim poprzednim psem prawdziwym narwancem to i nad tym ktory jest lagodny jak baranek zapanuje.
A tak cieszylam sie, ze tata mial szczeniaki, kazdy chyba na widok szczeniakow wpada w zachwyt, tym bardziej ze wiem ze psiaki maja dobrze w nowych domach co nie oznacza ze specjalnie bede dazyc do tego zeby moj pies stal sie zapladniaczem ulicznym.

Link to comment
Share on other sites

Ponadto nie jestem jakims szczeniakiem ktory nie wie co to pies do czego jest zdolny i nie potrafi sie nim opiekowac. To ze walczycie z nowymi miotami chwala Wam, ale nie kazdy musi miec to zdanie, sa miejsca w Polsce gdzie dostep do schronisk jest ograniczony, nieraz ludzie nie maja kasy aby pojechac kilkaset km po psa a chcialby miec jakiegos pupila to co ma zrobic ??? I nie kazdy ma dostep do netu gdzie moze go znalesc i jakos zalatwiac transport, nie w tym rzecz zeby wysteryliwoac wszystkie psy i zapobiegac nowym rozrodom, w tym rzecz zeby odpowiednio dobierac ludzi zeby nie doprowadzali do bezdomnosci zwierzat, ile sie slyszy o reproduktorach ??? Ja osobiscie uwazam to za smiesznosc, placic komus aby zaplodnil moja suke :o a potem jeszcze dla kasy sprzedac byle komu szczeniaki ???

Moze wlasnie zaczac wylapywac takich ludzi i nakazywac im ta sterylke, ale to hmmmm duzo zalezy od naszej polityki a politykom daleko do poswiecenia troche czasu dla zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maćka']Akurat tam gdzie mieszka moj tata nie zmniejszam szans na adopcje psa dlaczego ???? To mala miescina zabita dechami, do schroniska daleko [b]a ludziom brakuje na zycie, im nie w glowie jezdzic po psa setki km. skoro moga sobie wziac od sasiada czy od kogos z rodziny.[/b].[/quote]

No wiec wlasnie, skoro im brakuje na zycie to na utrzymanie psa, jego leczenie, bedzie ich stac? Koszt posiadania psa, przy prawidlowej opiece to jest znaczaca pozycja w budzecie rodziny.

Czy w Polsce jest OBOWIAZEK posiadania psa? NIE. Jak kogos nie stac nie powinien miec, a ze jest ZA DARMO to sie zwierze bierze, tak jakby buty rozdawali za darmo. Jak sie buty uszkodza, to sie je wyrzuci, jak pies zachoruje tez won na ulice.



[quote]
Tam niektorzy nie patrza na dobro psa, kiedys moja mama przygarnela ciezarna suke ktora przyszla do niej do pracy, inni ja przeganiali, czesto jest tam tak, ze jak suka zaciazy to ja wyrzuca i problem z glowy, ja bylam odpowiedzialna, dla kazdego szczeniaka znalazlam cieply i dobry dom, a sasiadka mimo ze ja znawyzywalam potopila swoje suki, juz nigdy do niej nie poszlam ani ona do mnie juz nie maila wstepu. Taka tam jest polityka, ludzie zacofani maksymalnie, jezeli pies im przeszkadza to w glowach im sie nie miesci znales nowy dom czy nawet isc do weta zeby uspic i jeszcze wydac pieniadze, a co dopiero sterylka, wezma strzelbe lub siekiere i po psie i naprawde ciesze sie, ze juz tam nie mieszkam. .[/quote]

Wiemy o tym i dlatego ludziom trzeba UTRUDNIC latwy dostep do psow. Rozdawania jak 'swieze buleczki'. Ten kogo stac na psa pojedzie po psa i setki km i koniec.

[quote]
[b]A tak cieszylam sie, ze tata mial szczeniaki, kazdy chyba na widok szczeniakow wpada w zachwyt,[/b] tym bardziej ze wiem ze psiaki maja dobrze w nowych domach co nie oznacza ze specjalnie bede dazyc do tego zeby moj pies stal sie zapladniaczem ulicznym.[/quote]

Widzisz bo nie rozumisz, ciagle, mechanizmu SAKAD sie biora bezdomne zwierzeta w schroniskach.

Pomysl,ze takie sliczne, male kulki JUZ sa w schroniskach i ciezko im znalezc domy, Czesto, gesto, w tych schroniskach dorastaja, i czesto gesto, bez bliskiego kontaktu z czlowikiem,szczegolnie w wieku szczeniecym wyrastaja na 'zdziczale psy', kto zaadoptuje takiego psa? To walka z czasem aby taki szczeniak szybko znalazl dom-to dla niego SZANSA na przyszle, lepsze zycie.

Mnie by serce peklo jakbym, ktoregos dnia w schronisku zobaczyla psiaka podobnego do mojego, gdbym dopuscia do rozmnozenia moje suki. Zaczety lancuszek narodzin, nie konczy sie, nie konczy sie tylko u Twojego taty w domu, on idzie dalej. Idzie dalej u ludzi, ktorzy wzieli od Was szczenieta. Wystarczy tylko, ze jedno ze szczeniat dalej bedzie rozmnazac sie i lancuszek trwa!

A cud narodzin szczeniat i odchowania ich, mozna tez w schroniskach zobaczy, tyleze te zwierzeta tam cierpia i narodziny nie sa dla nich cudem, dzieki nam ludziom. Maja tam pieklo od urodzenia :evil:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maćka']Ponadto nie jestem jakims szczeniakiem ktory nie wie co to pies do czego jest zdolny i nie potrafi sie nim opiekowac. To ze walczycie z nowymi miotami chwala Wam, ale nie kazdy musi miec to zdanie, sa miejsca w Polsce gdzie dostep do schronisk jest ograniczony, nieraz ludzie nie maja kasy aby pojechac kilkaset km po psa a chcialby miec jakiegos pupila to co ma zrobic ??? I nie kazdy ma dostep do netu gdzie moze go znalesc i jakos zalatwiac transport, nie w tym rzecz zeby wysteryliwoac wszystkie psy i zapobiegac nowym rozrodom, w tym rzecz zeby odpowiednio dobierac ludzi zeby nie doprowadzali do bezdomnosci zwierzat, ile sie slyszy o reproduktorach ??? Ja osobiscie uwazam to za smiesznosc, placic komus aby zaplodnil moja suke :o a potem jeszcze dla kasy sprzedac byle komu szczeniaki ???

Moze wlasnie zaczac wylapywac takich ludzi i nakazywac im ta sterylke, ale to hmmmm duzo zalezy od naszej polityki a politykom daleko do poswiecenia troche czasu dla zwierzat.[/quote]

Poki co 'KUNDLI' w Polsce pod dostatkiem i nie grozi im wyginiecie gatunku i dlugo nie bedzie zagrazac. OBECNIE mamy koszmarne przepelnienia w schroniskach, ciche usmiercanie i niekontrolowane usmiercanie w schroniskach KOMERCYJNYCH!!

Psy RASOWE, rodowodowe, mozna policzyc na palcach jednej reki, ile z nich trafia do schronisk. Wiec widzisz, ze PIENIADZ-zakup psa- poki co-jest jednym z elementow, ze psy jednak trafiaja w odpowiedzialniejsze rece.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co Arka ??? Czepiasz sie mnie w ten sposob jakbym to ja te wszytskie psy wyrzucila i jakbym to ja byla wnna ze tysiace psow na calym swiecie jest w schronisku, dlaczego tak bardzo bronisz wlascicieli rasowcow a tych korzy maja kundelki nie wysterylizowane o ganisz ?????

Pomysl logicznie, jest tez masa ludzi ktora mieszka rasowe ze zwyklymi kundlami a te z kolei trafiaja do schronisk, ile jest w schronisku mieszancow rasowych z innymi psami nie wiadomo jakimi ? Dlaczego nie czepiasz sie ich ale mnie bo moj tata dopuscil raz suke do mlodych a teraz ja szczepi ????

A wracajac do palucha bo o nim ten post, to uwazam ze jezeli ktos podpisze deklaracje o leczeniu i sterylizacji psa a potem to udokumentuje w odpowiednim czasie powinien dostac tego psa, sama napisalas ze do palucha tyle psow rocznie trafia, to moze niech dadza szanse na adopcje.
Gdybym tam nie byla to nie uwierzylabym, ze sa takie problemy z adopcja psa, ale niestety bylam tam i wiecej tam mnie nie bedzie, nie chodzi o to, ze nie chce uraowac jakiegos psa, ale uwazam ze te wszystkie papierkowe sprawy sa glupie, deklaracja i potem udokumentowanie tej deklaracji zalatwiloby problem nie jednego psiaka z Palucha.

Link to comment
Share on other sites

Maćka straszne głupoty wypisujesz.... Aż głowa puchnie.
Nie przyjmujesz do wiadomośc ani konkretnych nformacji o psiej "antykoncepcji", ani argumentów etycznych.

Zrozum, że współczesna nauka traktuje sterylizację i kastrację jako zabiegi służące przedłużaniu psiego życia. Każdy wykształcony (bo nie wszyscy tacy) wet ci to powie. I wymieni plusy..... A ty twardo przy swoim. Ja nie mogę akceptować nadprodukcji psów (bo produkcje zapewniają nam już środowiska wiejsce, pseudochodowcy i rozmaici idioci). Przygarnęłaś psa ze schronu..., a twój tata dokłada właśnie do niego kolejnych sześć, Nie wierzę, by w tych dobrych domkach nie pojawały się kolejne psy. Przecież zgodnie z twoim rozumowaniem, każda suka musi urodzić conajmnie raz. Głupie to strasznie. :roll: :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maćka']Wiesz co Arka ??? Czepiasz sie mnie w ten sposob jakbym to ja te wszytskie psy wyrzucila i jakbym to ja byla wnna ze tysiace psow na calym swiecie jest w schronisku, dlaczego tak bardzo bronisz wlascicieli rasowcow a tych korzy maja kundelki nie wysterylizowane o ganisz ?????

[/quote]

To, ze psy trafiaja do schronisk-BEZPOSREDNIO czy POSREDNIO(suczka musi miec raz szczeniaki, potwarzanie mitu zreszta) to wina przeciez tylko tych ludzi, ktorzy uwazaja, ze sa MILOSNIKAMI psow. Przeciez to logiczne, ze pan Kowalski, ktory nie mial psa, nie bedzie mial psa, nie lubi psow, DO TEGO SWOJEJ REKI nie przyklada, prawda? CZYLI cale ZLO PSIE lezy w nas, w milosnikach zwierzat!

I prawde mowiac mam dosc milosnikow zwierzat, o niebo wole ODPOWIEDZIALNYCH opiekunow i tyle!

Link to comment
Share on other sites

Maćka, Maćka....nie bede pisac o tym,ze suki sie nie powinno kryc jak nie ma uprawnien, bo i mi sie dostanie od starszych dogomaniakow, nieprawdaz? ;-)
caly czas mam wyrzuty sumienia jak upominam zeby nierozmnazac, po tamtym zdarzeniu...ARKA wie o co chodzi. Nie tylko ARKA.

Maćka a co powiesz na to-wiocha zbaita dechami, 100osob we wsi. Przyszła suka, oszczenila sie, odchowała młode, nagle zniknela i nikt nic nie wie. Jednego psa rozjechal wlasciciel suki, drugi został, trzeci i czwart pojechaly raptem [b]2 domy dalej!!![/b] I co? Jeden zdechl z niewyjasnionych przyczyn, drugi jest o polowe mniejszy od jego brata u wlascicieli suki, zapchlony, nieszczepiony, zarobaczony. Sczzenie polroczne, bez podszerstka z krotka siersia-BEZ BUDY!!!!

wiec ty tu nie mow, ze nie stac czlowieka na jechanie setki km do schroniska, ze nie kazdy ma neta. I, ze twoj tata mieszka na zadupiu. Ja jestem z wioski na ktorej mieszka 400 osob, nastepna liczy 100 a dalsza niecale 24. NIGDZIE OPROCZ [b]2[/b] DOMOW PSY NIE SA TRAKTOWANE JAK NALEZY!! Buda, miska, woda i spacery-NIE MA.

w PL Nie ma OBOWIAZKU POSIADANIA PSA JAK TO KTOS NAPISAL.
A jak sie komus chce to wystarczy ze poszuka nawet w lokalnej gazecie w rubryce 'oddam' a chociazby anonse.

post sie moze kupy nietrzymac bo jestem w wielkiej desperacji piszac to, po prostu cale zycie zwalilo mi sie na lepetyne i mysle coby z tym zyciem jakos skonczyc... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maćka']
Pomysl logicznie, jest tez masa ludzi ktora mieszka rasowe ze zwyklymi kundlami a te z kolei trafiaja do schronisk, ile jest w schronisku mieszancow rasowych z innymi psami nie wiadomo jakimi ? [/quote]

Jesli ktos ma naprawde rasowego psa, dopuszczonego do hodowli nie bedzie kryl czy dopuszczal suki do "KUNDLA". Poczytaj, co to znaczy pies rasowy,sorry, ale odnosze wrazenie, ze tez tego nie wiesz :-?
Podobny z wygladu do rasowego, nie oznacza ZE JEST rasowy!! JEST tez kundelkiem i juz.

Polecam lekture:
[url]http://www.arka.strefa.pl/rasa.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eurydyka']wg statystyk w Polsce jest prawie 8 MILLIONOW kundelkow...

i tylko ciesze sie, ze moja zadna sunia nie doprowadzila do zwiekszenia tej liczby[/quote]

Mysle,ze te statystyki sa mocno zanizone. Skad i jak policzono te kunelki? jedynie mogli miec dane z weterynarii, po ilosci zaszczepionych psow p/ wsciekliznie. Niby sczepienie obowiazkowe ale mysle,ze ciagle duzo psow jest nie zaszczepionych. Taki co wzial psa od sasiada a u niego bida az piszczy, nie wyda nawet na szczepienie i tyle.

Raz przy mnie, do weki przyszedl facet zapytac ile kosztuje odrobaczenie i zaszczepienie szczeniaka p/wirusowkom. Wetka mu policzyla, ze ponad 100zl(dwa szczepienia, odrobaczenia) a on. Pani doktor ale ja tego szczeniaka kupilem za 30zl to ja mam teraz wydac na szczepienia itp. ponad 100??? No i mamy :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']post sie moze kupy nietrzymac bo jestem w wielkiej desperacji piszac to, po prostu cale zycie zwalilo mi sie na lepetyne i mysle coby z tym zyciem jakos skonczyc... :([/quote]

:o A to co?? Bo jak wsiade w samochod i pojade do Ciebie, do tej wsi, to cal wies bedzie wiedziala, ze jestem,U Ciebie!! :wink: Ja Ci dam takie mysli glupie miec, nie ma sytuacji bez wyjscia :wink: A kto pomoze w marcu przy akcji? :wink:

Link to comment
Share on other sites

[b]Gucia[/b] i mnie tez nie denerwuj :evil: Zanim z zyciem skończysz, to moze najpierw na dobre je zacznij, co? :wink:

[b]Maćka[/b], ty też mnie nie denerwuj :wink: Podaj maila, wyślę ci tekst o sterylizacji. Może dzięki tej lekturze zrozumiesz o czym mówimy :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...