Jump to content
Dogomania

OFERTA PREZESA KLUBU TERIERA TYPU BULL NA ALLEGRO


Recommended Posts

[size=6][i]Cytuję za ALLEGRO[/i][/size]
___________________________________________________________
[b]Pieski rasy Staffordshire Bull Terrier (numer 57477301) [/b]
[u] Dane[/u]

Aktualna cena: 1 800,00 zł
Liczba sztuk: 3
Lokalizacja: Koszalin
Transport: Nabywca pokrywa koszty transportu
Akceptowane formy płatności: Płatne z góry (przelew)Przy odbiorze (za pobraniem)Szczegóły w opisie

[b]Opis[/b]
W chwili obecnej mamy do zaoferowania Państwu jeszcze 3 szczeniaki (pieski) rasy Staffordshire Bull Terrier. Pochodzą one od doskonałych rodziców:
- matka HEBA NOVA Pullera Champion Polski, umaszczenie pręgowane
- ojciec to MAD Dynastia Bulli, Champion Polski, Młodzieżowy Champion Polski i Litwy, umaszczenie czarne z białym.

Szczeniaczki, które mamy do sprzedaży to doskonale zapowiadające się samczyki o umaszczeniu czarnym z nieznacznym pręgowaniem i niewielkimi białymi oznaczeniami. Są zdrowe zaszczepione i wesołe.

Szczenięta urodziły się 10 kwietnia 2005r. Przegląd miotu odbył się bezpośrednio po ukończeniu przez szczenięta szóstego tygodnia życia i miot został oceniony bardzo wysoko, jest wyrównany. Szczenięta są doskonale odchowane o średniej wadze 9-10 kg i budowie anatomicznej bez zarzutu, kompleksowo zaszczepione oraz odrobaczone.

Szczenięta rodowodowe po Championach, doskonała budowa i charakter. Wesołe, łagodne pieski,nauczone czystości,odrobaczone, zaszczepione.
Wyprawka Eukanuby

Aukcja grzecznościowa - proszę zwracać się z pytaniami do hodowcy , kontakt na stronie [url]http://bullwet.webpark.pl/[/url]
_____________________________________________________________
[size=6][i]koniec cytatu[/i][/size]
[i]Właścicielem suczki o imieniu HEBA NOVA z przydomkiem Pullera jest pan Andrzej Pławiński, sędzia kynologiczny oceniający nasze psy na wystawach, obecnie pełni też funkcję [b]PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU KLUBU TERIERA TYPU BULL[/b][/i]

Link to comment
Share on other sites

Allegro zazwyczaj jest traktowane przez hodowców jako reklama, a niekoniecznie jako forma rozprowadzania szczeniąt. Można się reklamować na stronie oddziału, w czasopismach kynologicznych, a także na Allegro. Jesli potem wszystko jest OK, czyli kontakt z zainteresowanymi, rozmowa, wywiad, to jest OK.

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie rozumiem sensu tego topiku... :niewiem:
No, chyba, że [b]sortis[/b] chce pomóc hodowcy w sprzedaży :lol:

No bo czym się różni taka forma oferty na allegro od zwykłego ogłoszenia - w prasie, czy w necie? Przeciez to nie jest faktyczna [u]licytacja[/u], kiedy to sprzedający jest zobowiązany do sprzedaży szczeniaka osobie, która daje za niego najwięcej kasy... Sprzedając w takiej formie zawsze ma się możliwośc wycofania oferty kupna, jak nam się nabywca nie spodoba :wink:

Więc [b]sortis[/b] - o co chodzi???

Link to comment
Share on other sites

A jednak jak dla mnie coś jest nie tak. Jeśli to tylko reklama, nie mam nic przeciwko. Ale info, o płatności z góry, sugeruje, że każdy potencjalny nabywca może mieć szczeniaka z tego miotu. Bez względu na to kim jest, czy ma poukładane w głowie, itd.
Jak dla mnie nie świadczy to najlepiej o hodowcy.
@Fine Primo Tempo 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BossTone']Ale info, o płatności z góry, sugeruje, że każdy potencjalny nabywca może mieć szczeniaka z tego miotu. Bez względu na to kim jest, czy ma poukładane w głowie, itd.[/quote]
A dla mnie info o płanści z gory, to info o płatności z góry. Czyli Drogi Kliencie najpierw płacisz, a dopiero potem dostajesz szczeniaczka, a nie na odwrót :wink: Nie rozumiem po co dorabiac do takiej informacji jakąś ideologię? Tym bardziej, że zapewne jest to formułka stworzona przez samo allegro... Ale jasne, jak się chce, to zawsze się znajdzie dziurę w całym :wink:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co... Teraz to sobie prowadzimy czysto akademicką dyskusję, bo ani ja nie wiem, czy mam rację, ani Ty nie wiesz, czy masz rację :wink: Ja tam wolę z góry zakładać, że ludzie nie są jednak tacy źli. Najwyżej się rozczaruję, ale przynajmniej zyje mi się o wiele przyjemniej :wink:

Link to comment
Share on other sites

A mi się wydaje, że płatnosć z góry wynika z doświadczenia jakie niesie za soba posiadanie psów na sprzedaż. Wiem, niestety, jak nieuczciwi są ludzie, jak nieodpowiedzialni. Kupuja psy na raty, potem nie płacą, znikają i wiele innych równie ciekawych atrakcji. Jeśli ktoś chce kupić psa rasowego, powinien mieć na niego pieniądze.
Poza tym nic nie da gwarancji, że psa kupią uczciwi miłośnicy rasy, a nie oszołomy żądne krwi. Można udawać wspaniałego człowieka a potem nad psem się znęcać, nad znaczną częścią sprzedanych psów jednak traci się kontrolę. A potem człowiek się dowiaduje, ze ktoś sprzedaje mieszańce powołując się na jego hodowle, albo pies znajduje się w schronisku. Nic nie da gwarancji bezpieczeństwa, trochę to czcze życzenia.

Link to comment
Share on other sites

A ja bym poparła Bostona (chłopie co Ty tu w ogóle robisz? :o )
Hodowca i właściciel hodowli przez podwójne duże H i w dodatku osoba znana i zajmująca pewne stanowisko powinna unikać wszelkich niedomówień. Jakoś inni hodowcy radzą sobie bez Allegro..

Link to comment
Share on other sites

To ogłoszenie jest podobne do tych, które widziałam w prasie i myślę, że nie można go w żadnej mierze porównać z tymi innymi, które do tej pory „omawialiśmy” na dogo.

Nie ma mowy o licytacji i tak jak pisała Marta sprawa płatności jest postawiona uczciwie, przecież, jeżeli kupiec nie spodoba się hodowcy to nawet pieniądze przesłane przelewem można zwrócić.

Są takie czasy, że internet wchodzi w różne dziedziny naszego życia i myślę, że pozostaje sobie tylko życzyć, aby wszystkie ogłoszenia dotyczące psów, na allegro były takie jak to.

Link to comment
Share on other sites

Dając ogłoszenie na allegro trzeba podać formę płatności i to nie wpisać ją samemu a wybrać z listy... jeżeli nie wypełni się tego pola nie można zamieścić ogłoszenia... więc wszystko jasne...
I ja nie widzę przeszkód dlaczego ktoś ma nie reklamować się na allegro... to jest taka sama baza ogłoszeń jak cała reszta... a allegro odwiedza bardzo dużo osób

Link to comment
Share on other sites

Sorry Vinetou ale biznes jest biznes. Tylko gdzie jest ta słynna różnica między pasją, a kasą. Jeszcze jedna konkluzja, a może rynek już tak się nasycił, że trzeba reklamować się w ten sposób? Szkoda, a może w końcu skończy się masowa produkcja, a zacznie się zamiłowanie i hodowla?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wind34']Sorry Vinetou ale biznes jest biznes. Tylko gdzie jest ta słynna różnica między pasją, a kasą. Jeszcze jedna konkluzja, a może rynek już tak się nasycił, że trzeba reklamować się w ten sposób? [/quote]

Co to znaczy [b]"w ten sposób"[/b]? I co jest w nim złego?
Mamy XXI wiek i internet jest najprężniej rozwijającym się medium. Tworzenie własnych stron jest cacy, a ogłaszanie się na innych jest be? Tego nie rozumiem :niewiem: . Rozpuszczanie wici pocztą pantoflową jest oznaką pasji, a chęć dotarcia do jak największej liczby osób - pogonią za kasą? Większość hodowców hoduje psy, bo to jest ich pasja, a jesli komus uda się przy tym zarobić, to super.

Link to comment
Share on other sites

dajac ogloszenie na allegro z listy trzeba wybrac forme platnosci. majac do wyboru platnosc z gory a platnosc za pobraniem oczyswiste ze taka a nie inna forma platnosci zostala wybrana. a allegro to taka sama forma reklamy jak telegazeta, gazeta i slupy ogloszeniowe, nie ma w tym nic zlego,zwlaszcza ze po szczeniaki przyjezdza sie osobiscie a nie za pobraniem poprzez poczte polska...

Link to comment
Share on other sites

Co jest w tym złego? Nic! Tylko z kąd te topiki w stylu "... znowu asty na allegro... ", "...czy to bul czy nie bul..." itp. Bądżmy konsekwentni jak potępiamy to wszystkich, a jak przymykamy oko to na wszystkie tego typu oferty. Ideałem by było poznać środowisko w jakie oddaje się szczeniaki, ale jak widać biznes is biznes i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wind34']Co jest w tym złego? Nic! Tylko z kąd te topiki w stylu "... znowu asty na allegro... ", "...czy to bul czy nie bul..." itp. Bądżmy konsekwentni jak potępiamy to wszystkich, a jak przymykamy oko to na wszystkie tego typu oferty. Ideałem by było poznać środowisko w jakie oddaje się szczeniaki, ale jak widać biznes is biznes i tyle.[/quote]

Wind34 porównaj te ogłoszenia
[quote]Sprzedam mloego stafika po rodzicach z metryka ojciec zloty medalista (pie doskonaly) suka rowniez z metryka szczeniak do odbioru w tej chwili ma 3 miesiace (pies) telefon 0******** na e-mail nie opowiadam. [color=red]ZAPRASZAM DO LICYTACJI !!! [/color][/quote]

[quote]"Zapraszam do zakupu ślicznego szczeniaczka Amstaffa. Jest to pies ( nie suczka ) brązowy z białym krawacikiem. Szczeniak ma [color=red]4 tygodnie[/color], jest zdrowy i czysty. Rodziców tego pieska niestety nie znam.Z tego co wiem nie są to pierwsze szczeniaki tej pary. Z tego co widać po szczeniaku można wnioskować że będzie dobrze zbudowany ( postura, grube łapki).
Maluch bardzo lubi się przytulać i lubi drapanie za uszkiem.
[/quote]


[quote]Pieski rasy Staffordshire Bull Terrier (numer 57477301)
Dane

Aktualna cena: 1 800,00 zł
Liczba sztuk: 3
Lokalizacja: Koszalin
Transport: Nabywca pokrywa koszty transportu
Akceptowane formy płatności: Płatne z góry (przelew)Przy odbiorze (za pobraniem)Szczegóły w opisie itd...

Szczenięta urodziły się 10 kwietnia 2005r. Przegląd miotu odbył się bezpośrednio po ukończeniu przez szczenięta szóstego tygodnia życia i miot został oceniony bardzo wysoko, jest wyrównany. Szczenięta są doskonale odchowane o średniej wadze 9-10 kg i budowie anatomicznej bez zarzutu, kompleksowo zaszczepione oraz odrobaczone.
[/quote]

Ja widzę ogromne różnice między tymi ogłoszeniami i o to właśnie moim zdaniem chodzi

Link to comment
Share on other sites

kofani- a ja baz bardzo ladnie prosze, zebyscie nie wklejali ogloszen z allegro.
Temat byl 100 razy poruszany, co chwila pojawia sie jakis rozmnazacz z astami za 100pln, staffikami, bullikami...
Coraz czesciej tez zpojawiaja sie ogloszenia grzecznosciowe- z prawdziwych hodowli, ktore allegro traktuja tak samo, jak jakakolwiek inna forme ogloszenia.

Nie mamy wplywu na allegro, a kazdym wklejonym ogloszeniem (czy z linkiem, czy bez)
a) robimy darmowa reklame temu, kto sprzedaje
b) lamiemy regulamin Dogomanii

sorry, ze zareagowalam tak pozno, z racji tego, ze wywiazala sie interesujaca dyskusja- nie moge topiku ocenzurowac, ale solennie obiecuje, ze wszystkie kolejne topiki o bullowatych na allegro- niewazne, czy z hodowli, czy z chodowli, bede dziabac jak leci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...