Jump to content
Dogomania

Był sobie Ozzy pies ideał 19.08.2004-8.09.2015 , posłał nam Tytusa małe utrapienie :) ur.18.10.2015


Alicja

Recommended Posts

[quote name='rufusowa']hihi

no właśnie wczoraj w gazecie jedna ślązaczka podawała przepis na moczkę, którą u niej w domu się robi od pokoleń no i właśnie gotowała wywar z karpich głów :evil_lol:[/QUOTE]

[FONT=Comic Sans MS]Moja babcia taką robiła .... smak tego obrzydlistwa czuję do dzisiaj, a minęło z 15 lat :evil_lol:[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Jedna łyżka starczyła na lata :diabloti:[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rufusowa']hihi

no właśnie wczoraj w gazecie jedna ślązaczka podawała przepis na moczkę, którą u niej w domu się robi od pokoleń no i właśnie gotowała wywar z karpich głów :evil_lol:[/QUOTE]

myśle że co dom , co rodzina to inna tradycja przygotowania potraw ...nasza jest zdecydowanie na słodko ( słodko -kwaśno ;))
a np makówki wiem ze ludzie gotują mak , a ja sypię suchy -zmielony i dopiero zalewam wrzącym mlekiem , wtedy sie zaparzy już z bułeczkami i cukrem :)

[B]
ZUZOLANDIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zapomniałam o kompocie ze śliwek do moczki !!!!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania!'][FONT=Comic Sans MS]Moja babcia taką robiła .... smak tego obrzydlistwa czuję do dzisiaj, a minęło z 15 lat :evil_lol:[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Jedna łyżka starczyła na lata :diabloti:[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT][/QUOTE]

:lol: :lol: ja na szczęście nie mialam okazji :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']ja zrobiłam kapuste z grzybami do pierogów, wyszła pyszna, może jej do jutra nie wyjem :D[/QUOTE]

ja własnie gotuję :lol: ale to do karpika ...pierożki w tym roku gotowe ...ale pyszne jak domowe ...za to uszka do barszczu , takie maleńkie TZ właśnie od mojej mamy przywiózł ...wczoraj tworzyła :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']myśle że co dom , co rodzina to inna tradycja przygotowania potraw ...nasza jest zdecydowanie na słodko ( słodko -kwaśno ;))
a np makówki wiem ze ludzie gotują mak , a ja sypię suchy -zmielony i dopiero zalewam wrzącym mlekiem , wtedy sie zaparzy już z bułeczkami i cukrem :)

[B]
ZUZOLANDIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zapomniałam o kompocie ze śliwek do moczki !!!!!!![/B][/QUOTE]

[I][B]hmmmmmmm a moze być truskawkowy??? bo sliwkowego u nas ni ma.....
zreszta będą suszone sliwki to chyba styknie co?????????????????????????


ja dzis zrobiłam kapuche z grzybami i boczkiem
zielone sledzie w zalewie octowej
oprawiłam rybki

jutro ta nieszczesna moczka hihihihihi

witankoo;-)


[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzolandia'][I][B]hmmmmmmm a moze być truskawkowy??? bo sliwkowego u nas ni ma.....
zreszta będą suszone sliwki to chyba styknie co?????????????????????????


ja dzis zrobiłam kapuche z grzybami i boczkiem
zielone sledzie w zalewie octowej
oprawiłam rybki

jutro ta nieszczesna moczka hihihihihi

witankoo;-)


[/B][/I][/QUOTE]

daj kilka śliweczek , ino wcześniej troszke wymocz ...truskawkowy możesz dać w razie jak będziesz miala za gęstą ;)

Ja dziś kapustkę zrobiłam , śledziki są ;) , TZ przywiózł rybki , szyneczkę ...jutro sernik , moczka i makówki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Canaveral-staff']dzisiaj w pytanii na śniadanie mówili o moczku ,to reginalna potrawa - deser
szczerze mówiąc pierwszy raz o niej słyszała a krótko nie żyję :)

zaraz zerknę jeszcze na przepis na rogaliki może zdążę zrobić

przed chwilą znalazłam zamarzniętą sarnę tuż pod domem:(:([/QUOTE]

o moczce ;) .... uwierz ze to smaczne :)

a rogaliki to naprawde łatwe ciasteczko i uniwersalne bo samo ciasto nadaje sie i na słodkie nadzienie i na nadzienie pikantne


Nieżywą sarenkę znalazłaś ?? :( ...albo z głodu i mrozu ...albo chora ...albo goniły ją jakies zwierza i nie dała rady .... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']ja własnie gotuję :lol: ale to do karpika ...pierożki w tym roku gotowe ...ale pyszne jak domowe ...za to uszka do barszczu , takie maleńkie TZ właśnie od mojej mamy przywiózł ...wczoraj tworzyła :)[/QUOTE]


Hejo świątecznie:x-mas: .

Ale tu u Was smacznie na głodniaka to nie ma co w chodzić:eating::santagri:

Się uśmiałam niezastąpione te nasze mamy u nas tyż TZ uszka od mamy przytargał bo tworzyła :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']o moczce ;) .... uwierz ze to smaczne :)

a rogaliki to naprawde łatwe ciasteczko i uniwersalne bo samo ciasto nadaje sie i na słodkie nadzienie i na nadzienie pikantne


Nieżywą sarenkę znalazłaś ?? :( ...albo z głodu i mrozu ...albo chora ...albo goniły ją jakies zwierza i nie dała rady .... :([/QUOTE]

MOCZCE - zapamietam :) :)

składniki na rogale przygotowane jak zdążę to upiekę

a sarenka raczej z zimna padła bo leżała po drzewem w wymoszczonym legowisku ,z głodu raczej nie bo zaraz za rogiem ma sianko które podbierają sarny mojemu Maksiowi

a temat szczeniaczków ze śmietnika to poprostu zwalił mnie z nóg :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']
[B]nie no na dłuższą mete to faktycznie męczące ;) ale raz za jakiś czas fajnie ;) [/B]
[B]myślę , że w przyszłym roku uda Wam sie kameralne świeta zrobić ;)[/B]
[/QUOTE]
no męczące i to zarówno tyczy się bożego narodzenia jak i wielkanocy. Też mam nadzieję na kameralne święta w przyszłym roku :)



[SIZE=4][COLOR=red]To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
- w serca złamane i smutne,
cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg się rodzi w człowieku.

Radosnych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia życzy Iza[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzolandia'][I][B]Hejoo..
zrobione :multi:
nie licząc dwóch przyjaranych garnków i fleków na kuchennych szafkach :evil_lol: większych strat nie było :evil_lol:

smak moczki BEZCENNY :multi::loveu::multi::loveu:[/B][/I][/QUOTE]

[B]a ja zapomniałam o kompocie z wieprzków ....grrrrrrr...nawet zamrożone mi sie skończyły ...ale cieszę sie ze udała ci sie moczka[/B]

[quote name='Ania!'][FONT=Comic Sans MS]Dzisiaj robię sernik ze ściągniętego przepisu ;):multi::multi:[/FONT][/QUOTE]

[B]daj znaka czy smakował :)[/B]

[quote name='ATLANTYDA']Hejo świątecznie:x-mas: .

Ale tu u Was smacznie na głodniaka to nie ma co w chodzić:eating::santagri:

Się uśmiałam niezastąpione te nasze mamy u nas tyż TZ uszka od mamy przytargał bo tworzyła :cool3:.[/QUOTE]

[B]nie ma jak mama ;)[/B]

[quote name='Gioco']Zrobione ;-)[/QUOTE]

:)

[quote name='Canaveral-staff']MOCZCE - zapamietam :) :)

;)

składniki na rogale przygotowane jak zdążę to upiekę

[B]łatwe i pyszne :)[/B]

a sarenka raczej z zimna padła bo leżała po drzewem w wymoszczonym legowisku ,z głodu raczej nie bo zaraz za rogiem ma sianko które podbierają sarny mojemu Maksiowi

[B]smutno :([/B]

a temat szczeniaczków ze śmietnika to poprostu zwalił mnie z nóg :(:(:([/QUOTE]

[B]no ja sie wczoraj podłamałam bo już wczoraj w nocy wiedziałam o maleństwach [/B]

[quote name='ice_t']no męczące i to zarówno tyczy się bożego narodzenia jak i wielkanocy. Też mam nadzieję na kameralne święta w przyszłym roku :)



[SIZE=4][COLOR=red]To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
- w serca złamane i smutne,
cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg się rodzi w człowieku.

Radosnych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia życzy Iza[/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

[B]dziękuję Izuniu :calus:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][B]Nasze życzenia dla WAS
[/B][/FONT][CENTER][IMG]http://www.cosgan.de/images/midi/xmas/d055.gif[/IMG]





[B][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=green]Boże Narodzenie wkrótce,
więc życzę Wam szczerze
Ciepłych chwil w rodzinie w Wigilijną Wieczerzę
Wszystko w złocie, zieleni, czerwieni
Niech Nowy Rok będzie pełen nadziei
By spełniło się choć jedno z Waszych marzeń
Dużo szczęścia i niezapomnianych wrażeń![/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]



[IMG]http://www.cosgan.de/images/midi/xmas/a020.gif[/IMG][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'][FONT=Georgia][B]Nasze życzenia dla WAS
[/B][/FONT][CENTER][IMG]http://www.cosgan.de/images/midi/xmas/d055.gif[/IMG]





[B][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=green]Boże Narodzenie wkrótce,
więc życzę Ci szczerze
Ciepłych chwil w rodzinie w Wigilijną Wieczerzę
Wszystko w złocie, zieleni, czerwieni
Niech Nowy Rok będzie pełen nadziei
By spełniło się choć jedno z Twoich marzeń
Dużo szczęścia i niezapomnianych wrażeń![/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]



[IMG]http://www.cosgan.de/images/midi/xmas/a020.gif[/IMG][/CENTER][/QUOTE]


[I][B]Dziękujemy kochana !!!! i buziamy świątecznie!!!

[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][IMG]http://www.angelsms.pl/swieta/5.gif[/IMG] Alu, zdrowych i wesołych Świąt Bożego narodzenia - dla Ciebie i całej Twojej Rodziny, oraz dla Wszystkich odwiedzających ten wątek :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzolandia'][I][B]Dziękujemy kochana !!!! i buziamy świątecznie!!!

[/B][/I][/QUOTE]

[quote name='Iv_'][CENTER][url]http://www.angelsms.pl/swieta/5.gif[/url] Alu, zdrowych i wesołych Świąt Bożego narodzenia - dla Ciebie i całej Twojej Rodziny, oraz dla Wszystkich odwiedzających ten wątek :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:[/CENTER]
[/QUOTE]

[quote name='bonita'][B][I][SIZE=5][COLOR=#0000ff]Duuużo Zdrowia i Wesołości na Święta:diabloti:[/COLOR][/SIZE][/I][/B]
[B][I][SIZE=5][COLOR=#0000ff]Dla Ciebie Alu i mojego siostrzeńca Ozulca :loveu:[/COLOR][/SIZE][/I][/B][/QUOTE]


[FONT=Arial][B]Dziękuję :loveu:... :calus:[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj z nieba gwiazdka spada, już przy stole każdy siada. Śnieg za oknem mocno prószy, stoi bałwan, marzną uszy, Sanki dzwonią dzwoneczkami, a na stole barszcz z uszkami. Karp ma minę niewesołą, dzisiaj wszyscy go pokroją. Dźwięk kolędy pięknie płynie, wzruszenie w całej rodzinie, Życzenia sobie składają, prezentami wymieniają, Bo Gwiazdor nie ma urlopu w najważniejszą noc w tym roku. W dzień Bożego Narodzenia ślemy Tobie te życzenia: Szczęścia, zdrowia i radości, pieniędzy i pomyślności, Żebyś zawsze uśmiech miała, smutki z życia wyrzucała. Z innych miejsc w niebo patrzymy, lecz to samo też widzimy. Ile gwiazdek jest na niebie, taka moc życzeń dla Ciebie!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...