Jump to content
Dogomania

Terier walijski


Flaire

Recommended Posts

  • Replies 21k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zadziorny

    3144

  • Ali26762

    2239

  • bos

    2111

  • coztego

    1051

[quote name='Madziara']Najleepsiejszy chleb jest z Żywca ;)[/quote]

Najlepsiejszy to upiekla Dogomaniaczka Gosiek na Zlot Yorkofiolow, ktory mielismy w czerwcu tego roku :D


[quote name='Ali']Bo jeśli chodzi o szkoleniowców, to u nas też nie jest źle - mamy na miejscu np. zachraniarkę, która chce budować tor agility i znając ją - pewnie dopnie swego
[/quote]

Otoz to! Tez pomyslalam o [b]zach [/b]i tym samym argument szkoleniowcow odpadl :D , ale argument pracy nadal pozostal :(

A zabke tez poszukam :-) Bedzie jak znalalzl, gdy Majutek ozdrowieje :-) Poki co przespalysmy sie dwie godzinki. Sensacji zoladkowych nie bylo, ale w dzien nie ma nigdy, wiec obserwujemy dalej, co nam noc przyniesie :-)

BTW Majutek dostal dzisiaj nowy kocyk. Kocyk dolaczony byl do gazety Naj, ktora ze wzgledu na zawartosc i te straszne zdjecia na okladkach z nieludzko wybielonymi zebami i bialkami, nie kupuje. Dzisiaj nastapial wyjatek i Naj, a wlasciwie kocyk trafil do domu :-)
Polecam, dla psa full wypas :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madziara']Najleepsiejszy chleb jest z Żywca ;)[/quote]
Jadłąm chleb z Żywca, z Jeleśni (kiedyś bywałam często w piekarni w Jeleśni obserwując proces powstawania pieczywa od początku do końca), ale jak już mam polecać chleb z tamtych terenów, to polecam chleb z maleńkiej, rodzinnej piekarni w Sopotni Wielkiej. To jest dopiero chleb! Zawsze brało się więcej, bo do domu dowoziło się z reguły połowę, połowę zżerając na gorąco w czasie drogi :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ali26762'][quote name='Madziara']Najleepsiejszy chleb jest z Żywca ;)[/quote]
Jadłąm chleb z Żywca, z Jeleśni (kiedyś bywałam często w piekarni w Jeleśni obserwując proces powstawania pieczywa od początku do końca), ale jak już mam polecać chleb z tamtych terenów, to polecam chleb z maleńkiej, rodzinnej piekarni w Sopotni Wielkiej. To jest dopiero chleb! Zawsze brało się więcej, bo do domu dowoziło się z reguły połowę, połowę zżerając na gorąco w czasie drogi :D[/quote]
W Jeleśni w piekarni czy w karczmie? - ja mówię o czysto Żywieckim chlebku - jest świeżuchny przez tydzień

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zadziorny']Wiem co mówię ponieważ mój ojciec przez wiele lat mieszkał w Chwaszczynie i kiedy tylko był na Śląsku to zaopatrywał się tutaj w chleb na zapas :roll: :wink:. Może tak chwalisz chleb, który kupujesz bo jeszcze naszego nie próbowałaś :hmmmm: :niewiem: :wink:[/quote]
Może w Chwaszczynie był niedobry chleb, nie wiem. Chwaszczyno dość daleko od mojego miejsca zamieszkania. A może to przejaw lokalnego patriotyzmu i tęsknoty za domem - na zasadzie, że co z domu, to choćby najgorsze, a i tak będzie najlepsze ;)

Ja kupuję chleb z wiejskiej piekarni (miejscowym powiem, że z Sobowidza). Wiele osób jadło chleb u mnie i wszystkim bardzo smakował.

Jeśli będziesz w pobliżu to daj znać, zaproszę Cię na kanapasy :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madziara']W Jeleśni w piekarni czy w karczmie? - ja mówię o czysto Żywieckim chlebku - jest świeżuchny przez tydzień[/quote]
W piekarni. W Karczmie widziałam chleb okrągły, nie powiem, dość spory, ale 10 zł (a tyle wtedy kosztował bochenek) nie dałam i nie spróbowałam :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ali26762'][quote name='Madziara']W Jeleśni w piekarni czy w karczmie? - ja mówię o czysto Żywieckim chlebku - jest świeżuchny przez tydzień[/quote]
W piekarni. W Karczmie widziałam chleb okrągły, nie powiem, dość spory, ale 10 zł (a tyle wtedy kosztował bochenek) nie dałam i nie spróbowałam :D[/quote]
Ja tyż - cena chyba nie uległa zmianie :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ali26762'][quote name='Madziara']nie - ten był chyba na miejscu robiony, ale pewnie piekarz z piekarni za rogiem :P[/quote]
Być może :D

Często bywasz w tamtych okolicach?[/quote]
W Żywcu mam dom, ale ostatnio nieczęsto tam bywam - teraz byłam latem, a kiedy następny raz??? ....nie wiem :evil:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ali26762'][quote name='Wind'][quote name='Ali26762']A jakie rozmiary ma ten kocyk? ;) :D[/quote]

Calkiem sporawe 160 cm x 100 cm :-) Koszt gazety z kocykiem 19,90 :-)[/quote]
W takim razie rozważam zakup :)

Były jakieś wzorki do wyboru?[/quote]

Owszem, jeden! W taka bialo-szaro-czerwona krate, kolory stonowane. Kocyki jest polarowy, mily w dotyku, ladnie uklada sie z psem na kolanach :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gugu']Mysle ze taki polarowy kocyk to tylko na kolanka,bo jakbym połozyła swojej na posłaniu to pożarła by go..... :roll: ,juz mi dwa załatwiła diablica..... :( :wink:[/quote]

:lol: :lol: :lol:

Moja na szczescie nie pozera kocykow :-) Zaakceptowala go w 100% i az po sam czubek nosa zakopuje sie w nowym nabytku :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Madziara"'][quote name='Ali26762']W Żywcu mam dom, ale ostatnio nieczęsto tam bywam - teraz byłam latem, a kiedy następny raz??? ....nie wiem :evil:[/quote]
Uuuuuu, aaaale masz faaaajnie - szczerze zazdroszczę, Żywiec bowiem i okolice to coś, co tygryski lubią najbardziej !!!

A możesz powiedzieć w jakiej dzielnicy masz ten dom? Wydaje mi się, że dość dobrze znam Żywiec :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ali26762']Może w Chwaszczynie był niedobry chleb, nie wiem. Chwaszczyno dość daleko od mojego miejsca zamieszkania. A może to przejaw lokalnego patriotyzmu i tęsknoty za domem - na zasadzie, że co z domu, to choćby najgorsze, a i tak będzie najlepsze ;)[/quote]
Nie, to nie to :roll:. Takie samo zdanie o tym chlebie miała moja mama i ja, ponieważ musieliśmy go jeść, kiedy tam przyjeżdżaliśmy :roll: :(. Mało tego :roll:, ojciec zawsze powtarzał, że kaszubscy piekarze powinni pojechać na Śląsk, na praktykę, aby nauczyć się piec smaczny chlebek :roll: :D :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Ali26762"'][quote name='Madziara'][quote name='Ali26762']W Żywcu mam dom, ale ostatnio nieczęsto tam bywam - teraz byłam latem, a kiedy następny raz??? ....nie wiem :evil:[/quote]
Uuuuuu, aaaale masz faaaajnie - szczerze zazdroszczę, Żywiec bowiem i okolice to coś, co tygryski lubią najbardziej !!!

A możesz powiedzieć w jakiej dzielnicy masz ten dom? Wydaje mi się, że dość dobrze znam Żywiec :)[/quote]
Nie w samym Żywcu, ale niektórym to nawet Żywiec niedużo mówi ;)
To wiocha prawie już przez Żywiec niestety wchłonięta - Świnna.
Pewnie przejeżdżałaś tamtędy nie raz :P

Link to comment
Share on other sites

No pewnie, tysiące razy :D

Co prawda samej Świnnej dobrze nie znam, jest tam sklep, w którym często kupowaliśmy piwo w drodze z Żywca do Sopotni, a od dziecka zawsze duże wrażenie robiły na mnie luksfery w domu niedaleko drogi do Przyłękowa :D :D :D

Jako ciekawostkę powiem Ci, że na innym forum poznałam kapitalnych ludzi z Gliwic, spotykamy się co roku w Gdańsku i w Juracie, no i kiedyś w Juracie na tarasie, przy piwku, ciemną nocką, zgadaliśmy się, że mają bliską rodzinę w Pewli Małej :D
Jaki ten świat jest mały :D :D :D

A drugą ciekawostką jest to, że moja mama już od 3 tygodni siedzi sobie w Sopotni i podziwia Beskidzkie widoki, tylko mnie tutaj jakby ktoś przywiązał... A tak bym sobie w te górki pojechała...

Link to comment
Share on other sites

Hmmm ... ja rowniez gorskie okolice wspominam z ogromna nostalgia :-) Gdy jeszcze mieszkalam u Mamy, prawie co tydzien, gora dwa bywalam na sobotnich obiadach w Wisle lub Szczyrku, czesto zapuszczalam sie tez do Cieszyna i laczylam eskapade z mila wizyta u naszych poludniowych sasiadow :-)
Z nieukrywanym sliniotokiem wspominam wisniowe paluchy, ktore mozna kupic w cukierni w Ustroniu, na drodze do Wisly, czy tez pyszne rolady w malutkiej jadlodajni na trasie na Kubalonke :-)

Zywiec zdecydowanie mniej eksplorowalam, nie liczac letnich wypadow na deske na Jez. Zywieckie :-)

Teraz mieszkam w polowie drogi miedzy gorami a morzem i wszedzie mi daleko ;), albo wszedzie blisko :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...