Jump to content
Dogomania

CAC-Haapsalu/Estonia, 24.07.2005 r.


Asiaczek

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W krajach baltyckich nie ma oplat za autostrady. zreszta tylko Litwa ma autostrady i tylko kilkanascie kilometrow przejedziecie nimi. Drogi na Litwie sa bardzo dobre, w Estonii podobne do litewskich(pod warunkiem ze nie klada asfalt, bo wtedy predkosc drastycznie spada), standard łotewskich jest podobny do polskich, czyli słabe. Ja nie mialam przyjemnosci 8) poznac drogowki ale z opowiesci innych Polakow nalezy nie szarzowac, bo bedzie duzy mandat. :-? wydaje sie mi ze najwiecej drogowki jest na Litwie.

Link to comment
Share on other sites

Już się meldujemy po wystawie. Wracamy "z tarczą", tzn. [b]przywozimy 3 [/b][b]Championy Estonii i III miejsce na parach hodowlanych!!![/b] - FARIQUE, FELMERIA, NOBIS.

Trasa OK. Najwięcej czasu zmarnowaliśmy w ..... Polsce!! Tak, tak. Około 2 w nocy dojechaliśmy do przejścia granicznego z Litwą. Potem już poszło bez problemów. Przy pomocy taksówkarzy znaleźliśmy nasz hotel ("TAMMIKU"). Standard OK, nie ma co narzekać. Śniadanie na wzór szwedzki - a więc też OK. Okolica bardzo zielona, było gdzie spacerować z psiakami, a Bulin biegał nawet bez smyczy.

Jedynym mankamentem był fakt, że Króliczkowi odmówili płatności w Euro i musieli wymieniać Euro na ichniejszą korony (?). Ja udałam "blondynkę" i zapłaciłam w Euro. Mnie się udało, ale byłabym w dużym kłopocie, gdybym musiała latac po bankach/kantorach i wymieniać.

Teren wystawy ok. 5-8 minut drogi samochodem z hotelu. Wystawa miała miejsce na terenie stadionu, przy wejściu nikt nie sprawdzał czipów ani tatuaży. Co prawda pani wet. coś tam mocno gmerała w paszportach moich basków, ale zupełnie nie wiem, o co jej chodziło i spokojnie czekałam. Nie było żadnych konsekwencji i spokojnie weszliśmy na teren. Ringi spore, można sobie było pobiegać, murawa przygotowana na krótko. Wokół głównego boiska duuuużo terenów zielonych do spacerów z psami. Nie ma co narzekać.

Ale nie co dzien święto - pogoda dała nam się we znaki już w sobotę; przelotne deszcze i upiorny ból głowy u Króliczka i u mnie. Podobnie było w dzień wystawy: przelotne deszcze (ale "soczyste") i zamulona głowa. Opóźnienia były, głównie ze względu na tempo pracy sędziów; mieli po 90-100 psów do oceny, no i tłumaczy do pomocy. Wszyscy wiemy, jak to wydłuża opis. Ogólnie zgłoszonych psów było 662.

Ja jestem zadowolona z pracy holenderskiego sędziego Joop HIDDES, a i Króliczek też nie narzekała na Słowenke Marię KAVCIC.

Generalnie zgadzam się z oceną sędziego, choć mogę mieć zastrzeżenia co do samego psa, który zebrał BOB-a. Pies FARAOLAND Thunderflash to Ribessita (pręgowany) na ringu prezentował się bez zastrzeżeń, ale jego [b]wydłużony pysk [/b](o czym wspomniała w prywatnej rozmowie sama właścicielka hodowli Ribessita) i [b]bardzo słabe pręgowanie [/b]są jego słabą stroną. Suczka w kl. otwartej prezentowała się nie najlepiej (ocena BDB), bardzo szczupła, drobna, wyglądała raczej na klasę młodzieży, a nie otwartą.
Oceny:
PSY
kl. uzytkowa (!)
FARAOLAND Thunderflash to Ribessita - CAC, [b]BOB[/b].
kl. ch
FARIQUE - FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek - r.CAC (na Farika przechodzi pełny CAC - NOWY CHAMPION ESTONII

SUKI
kl. o
YULARA INULA - bdb
kl. ch
FELMERIA - FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek - CAC - NOWY CHAMPION ESTONII

Pary hodowlane - [b]III miejsce[/b]

Pzdr.[/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna']Dziewczynki trzymam za Was kciuki :-) !!! ale napewno wszytsko bedzie po Waszej mysli!

zamawiam info o flacikach :-)[/quote]
FCR
Sędzia: Jose Baddeley/Anglia
PSY
kl. u
MAJAKKASAAREN VII

SUKI
kl. mł.
MAJAKKASAAREN CAMOMILLA
kl. w
VILTIN TYYNE
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczku bardzo ale to bardzo Cię proszę o stawkę kaukazów o ile była.
I mam pytanie co z wyrobieniem certyfikatu Championa Estonii.Czy to się płaci na miejscu w sekretariacie czy trzeba wysyłać itp.
Z góry serdeczne gratulacje i pozdrowienia od Kingi , Jacka i gromadki kudłaczy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal']Ja bede za tydzien w Estonii. W tym tygodniu wybralam Augustow, w koncu to tylko 90 km od Białaegostoku. Widze ze bedzie 4 basenji w Haapsalu, ale cos zle sedziego napisalas. ma byc JOOP HIDDES /HOLLAND/ , a na tym ringu BASENJI / BASENJI 4 13:40

Zreszta tu masz ringi [url]http://koerad.viiret.ee/naitus/en/registreerimine.htm[/url]
Ja poprosze o stawke king charles spanieli - 2 (pewnie z hodowli Ribersita)
i buldozkow francuskich - 9[/quote]
KING CHARLES SPANIEL
sędzia: Terry Thorn/Anglia
SUKI
kl. mł.
RIBESSITA THE LEGEND OF MARLENE DI
kl. ch
RIBESSITA HEY JUDE OF LIVERPOOL

BULDOŻKI FRANCUSKIE
sędzia: Maria Kavcic/Słowenia
PSY
kl. puppy
BUDWEISER MEDAUS KVAPAS
LA'SAMBELLES BRAVADE
kl. mł.
ARCI JURDZINS
SAINT MINON ASTON
kl. o
AIRON
ATLANTIS MONSTRAS
MAXMILLAN

SUKI
KL. PUPPY
LA'SAMBELLES BILLET D'AMOUR
kl. mł.
FII-BIIN VENUKSEN-TAIGA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atik']Trzymam kciuki i tradycyjnie proszę o boksery :)[/quote]
BOKSER
SĘDZIA: J.A.U. YRJOLA/Finlandia
PSY
kl. p
AS'GUNAPAL CHRISTIAN DIOR
kl. o
GOLDEN AMULETTE RICHARD LIONHEART
kl. u
FELICITAS CERES RODEO

SUKI
kl. mł.
REWALIA PIA PRINCESSA
kl. p
SHEIL'KLAID CHIQUITTA
kl. o
BRAIT'S YATANA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaukazy']Asiaczku bardzo ale to bardzo Cię proszę o stawkę kaukazów o ile była.
I mam pytanie co z wyrobieniem certyfikatu Championa Estonii.Czy to się płaci na miejscu w sekretariacie czy trzeba wysyłać itp.
Z góry serdeczne gratulacje i pozdrowienia od Kingi , Jacka i gromadki kudłaczy[/quote]
CAUCASIAN SHEPHERD DOG
sędzia:J.A.U. Yrjola/Finlandia
SUKI
kl. mł.
CARMA
WW YANGOVIPER'S RUSSKY RIVET

Za Championa Estonii płacisz 22 Euro. Można to zrobić na wystawie, dokumenty możesz dać im od razu lub wysłać później faksem (to trzeba obgadać na miejscu). Ile trzeba czekać - nie wiem. Ja zapłąciłam na miejscu (przy pomocy Króliczka), a niezbędne dokumenty wyślę jutro faksem (rodowód, Championat PL + certyfikat na Championa Estonii, otrzymany na wystawie).
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Serdecznie dziękuję .
To widze ,że mój Bravy zrobił by furorę,ale niestety to jeszcze młodzież ma 15 miesięcy.
W Koszalinie po raz pierwszy był w pośreniej i wynik CWC , Najlepszy Pies w Rasie wygrał z 6 letnim Championem - którego się troche obawiałam bo to ojciec mojej suki Alphy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']
BULDOŻKI FRANCUSKIE
PSY
kl. puppy
BUDWEISER MEDAUS KVAPAS
LA'SAMBELLES BRAVADE
kl. mł.
ARCI JURDZINS
SAINT MINON ASTON
[/quote]
dziekuje. Ale jeszcze mam prosbe. Interesuja mnie daty urodzen tych pieskow i czy ktoregos z tych pieskow wlascicielem nie jest Liseiski z Viljandi w Estonii?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal'][quote name='Asiaczek']
BULDOŻKI FRANCUSKIE
PSY
kl. puppy
BUDWEISER MEDAUS KVAPAS
LA'SAMBELLES BRAVADE
kl. mł.
ARCI JURDZINS
SAINT MINON ASTON
[/quote]
dziekuje. Ale jeszcze mam prosbe. Interesuja mnie daty urodzen tych pieskow i czy ktoregos z tych pieskow wlascicielem nie jest Liseiski z Viljandi w Estonii?[/quote]
Budweiser... - 14.1.2005 r.,
La'sambelles Bravade - 6.1.2005 r.,
La'sambelles Billet d'amour - 6.1.2005 r.,
Arci Jurdzins - 4.2.2004 r.,
Saint Minon Aston - 15.2.2004 r., hod: K. Liseiski (ale nie właściciel!)
Fii-Biin Venuksen-Taiga - 24.6.2004 r.,
Airon - 22.8.2003 r.,
Atlantis Monstras - 18.9.2003 r.,
Maxmillan - 14.8.2003 r.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[b]Króliczek[/b], napisz cos nt. wystawy, pochwal się nowym Championem Estonii. Czy w Twojej rasie, w Polsce już jest taki Champion? Bo moje baski (Farik + Felka) są pierwszymi basenji w Polsce o tym tytule. No, chyba że Jupek już ma. Muszę to sprawdzić.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Jasne ,już piszę.
Otóż ,rzeczywiście Nobis Jogi-Pei jest mi jedynym znanym polskim shar-pei 'em ,który posiada Championa Estonii :D i Rosji :D też
A teraz troszkę o wystawie i Haapsalu.
Sama wystawa całkiem OK.Ludzie mili ,sympatyczni.,uśmiechnięci.Miejscowość Haapsalu ,połozona jest nad morzem ,więc już przez samo położenie jest malownicza i śliczna.Wyjazd udany (choć długi i męczący) i dodatkowo dla mnie miły ,ponieważ miałam okazję zobaczyć maluszki ,których tatą jest Nobisek vel Bulinek. :D Dzieciaki zdrowe i śliczne i teraz bardziej utytuowanego tatusia mają :wink:
BOB-a z przed nosa zgarnęła nam estońska suczka ,którą wystawiała najlepsza ichniejsza handlerka.Psiak co tu dużo gadać świetnie przygotowany.Sędzina miała naprawdę trudny orzech do zgryzienia ponieważ mój Nobis nie taki "ułomek" :wink: No cóż ,nie ułomek ,ale gamoń 8) stracił troszkę w ruchu .Powolniak i tyle .Sędzina wolała biegającą iskierkę a "wołek " z nominacją na Championa i BOS wrócił do Polandii :lol: Czekamy już tylko na oficjalne potwierdzenie Championatu Estonii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...