Jump to content
Dogomania

kosmetyki hery


jaszczurka

Recommended Posts

SZAMPON VITALITE POILS LONGS
BALSAM - ODŻYWKA CARESSE BRILLANCE
DEMELANT ECLAT

Czy ktos z Was uzywa tego zestawu?
Mam jeszcze pytanie na jak dlugo (przy jakiej czestotliwosci myc) starczaja wam szampon i odzywka (male, 200 ml) i na ile (przy jakiej czestotliwosci czesania) spray?

Gwoli wyjasnienie nie mam yorczka, bede miec silky, wlos w sumie taki sam.
Poza tym na terrierach i tak chyba nie ma zadnych silkow wiec mam nadzieje, ze od czasu do czasu pozwolicie mi zadac jakies pytanie :fadein:

Jeszcze jedno czy procz Hery i St bernard sa jeszcze jakies kosmetyki na ktore warto zwrocic uwage? Moze cos po nieco bardziej przystepnych cenach, nie mowie, ze szampon dla psiaka ma kosztowac 3 zl ale moglby kosztowac tyle co moj a nie 2 razy tyle :lol:

Link to comment
Share on other sites

My używamy tych kosmetyków Hery :D

Kupujemy litrowe butelki szamponu i odżywki i starczają nam na długo, a na ile to zależy od wielkości psa i długości włosa. Teraz Besula jest ostrzyżona i daję mniej szamponu i odżywki.
A spray do rozczesywania używamy, nie od razu po kąpieli kiedy włos jest taki śliczny, tylko kilka dni później i wtedy włosy wyglądają na niedawno co umyte :D

Na pewno są jeszcze inne kosmetyki, ale jakie może powiedzą inne Yorkofioły, które ich używają.

Link to comment
Share on other sites

Jaszczurka
Stosuje dokładnie ten zestaw. W zeszłym roku przeszedłem na 1 All system i u jenego mojego psa - tragedia. Wróciłem do Hery.Całość kupuje w litrowych butelkach zdedydowanie bardziej się opłaca. Na jak długo wystarcza ? Naprawde nie wiem - nigdy nie starałem sie liczyć.

Link to comment
Share on other sites

Waldek czy to nie Ty pisales ze silky wyglada jak 'skundlony york' w jakis starszych postach? :lol:

Pytam na ile starcza bo to dosc wazne :wink: jak starcza na jakies np. 2 miesiace to nie jest zle a jak na 2 tyg to juz gorzej ...
[quote]a na ile to zależy od wielkości psa i długości włosa.[/quote]
"Moje" psiatko wazy 4kg a wlosow jest tyle:
[img]http://wonderland.terrarystyka.pl/images/czari_przed_1.jpg[/img]
niestety nie mam na stronie fotki z boku
wlasnie zastanawiam sie czy nie zrobic mu jakies fajnej fryzurki na lato do czego przyczynily sie zreszta zdjatka Waszych obstrzyzonych yorczkow (wygladaja super i to wieksza wygoda) ale qrcze we wrzesniu wystawa w ZG a nie mam pojecia ile to by odrastalo. Silk nie musi miec tak dlugiego wlosa jak york ale jednak...

A co myslicie o tym:
[url]http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=23_49&products_id=418[/url]
????

Marca tzn. ze moge po kapieli i odzywce rozczesac piecha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']Waldek czy to nie Ty pisales ze silky wyglada jak 'skundlony york' w jakis starszych postach? :lol: [/quote]
hm ciekawe o co Tobie chodzi????????????????????????

[quote name='jaszczurka']Pytam na ile starcza bo to dosc wazne :wink: jak starcza na jakies np. 2 miesiace to nie jest zle a jak na 2 tyg to juz gorzej ... [/quote]
wlewasz do kąpieli 3 łyżki stołowe a masz np. opakowanie 1 litrowe to policz sobie na ile teoretycznie tygodni wystarczy przy Twojej częstotliwości kapania

Link to comment
Share on other sites

waldek2
Chodzi mi o to konkretnie:
[url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=14402&highlight=australian+silky[/url]

Ostani tydzien przegladalam wasz forumek i tak mi utkwilo.

Czekam jeszcze na opinie czy ktos uzywal tego szamponiku do ktorego link podalam? Mysle, ze moze zapytam jeszcze na pielegnacji ale yorki i silky maja charakterystyczny rodzaj wlosa wiec wole opinie wlasciciela yorka niz np. owczarka :wink:

Link to comment
Share on other sites

[b]jaszczurka[/b]
Masz rację - ja odbieram Silky jako psa no powiedzmy "silnego brata", a gdyby nie fakt, że ogladałem go wielokrotnie na wystawach ( ) to moje twierdzenie podtrzymuje

[i]"Jeśli o mnie chodzi to wielokrotnie przyglądałem się Australijski silky terrier i zawsze mam wrażenie (moje skojarzenie), że jest to skundlony York. Dlatego nigdy bym sie nie zamienił jeśli chodzi o wybór."[/i]

Zwróć uwagę ze mówię o "moim skojarzeniu" a nie wypowiadam się o uroku lub jego braku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']
wlasnie zastanawiam sie czy nie zrobic mu jakies fajnej fryzurki na lato do czego przyczynily sie zreszta zdjatka Waszych obstrzyzonych yorczkow (wygladaja super i to wieksza wygoda) ale qrcze we wrzesniu wystawa w ZG a nie mam pojecia ile to by odrastalo. Silk nie musi miec tak dlugiego wlosa jak york ale jednak...[/quote]

Jednak widzę, że pytasz o dziwne rzeczy. Każdy pies ma opis we wzorcu. To on decyduje jak ma wygladać pies. W yorkach nie ma mowy o strzyżeniu. Tak więc ostrzyżony york nie ma szans na wystawie i to bez wzgledu czy był strzyżony 2 miesiące temu czy rok.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie
Wypowiem się na temat właściwy czyli o kosmetykach.
Moje 7-letnie doświadczenie w pielęgnacji włosa jedwabnego uczy, że kosmetyki Hery nie są najlepsze owszem są drogie co powinno świadczyć o ich jakości ale pozostawiają wiele do życzenia.
Na całym yorkowym świecie używane są kosmetyki linii 1-all systems ale nie wszystkie psy dobrze je znoszą. Są one dosyć agresywne i niektóre psy zsypują się łupieżem. Bardzo dobre są kosmetyki linii KW (nie mylić z Kawu), a ostatnio można w Polsce kupić doskonałe , rekomendowane przez dobre francuskie hodowle kosmetyki Lady Belle. Ostatnio na nich pracuję i jestem bardzo zadowolona. Idealnie dopierają i odżywiają włos i co ważne są wydajne. Można je kupić w dużych opakowaniach i są to koncentraty. Myślę, że właściciele jedwabistych psów powinni spróbować.

Link to comment
Share on other sites

Urszula,

Dla kazdego cos innego dobrego ;)

Przygoda z zachwalanymi przez Ciebie kosmetykami KW zakonczyla sie dla mojego psa silnym lupiezem :( Szampon i odzywka powedrowaly wiec do mojej znajomej majacej dwa yorki (matke i corke ;)). U mlodszej suni byla podobna reakcja jak u mojej Majki, chociaz nie az tak ostra. U starszego psa, kosmetyki KW spisaly sie calkiem dobrze.
Co do Hery to nawet nie probuje sie wypowiadac. Osobiscie nigdy nie stosowalam (oprocz szamponu przeciwlupiezowego, ktory okazal sie kiepski w skutkach, bo lupiez sypal sie nadal), a opinie znajomych tez raczej byly nie najlepsze.
Poza tym, staram sie nie eksperymentowac. Jesli psu sluza kosmetyki 1All Systems to przy takich pozostalam i z powodzeniem uzywam juz dwa lata.

Jednak, tak jak pisalam na wstepie. Reakcja na skladniki kosmetykow jest bardzo indywidulana i tylko wlasciciel rozsadanie eksperymentujac, okresli ktora firma okaze sie najbardziej skuteczna dla pupila :D

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że możesz używać 1 all systems bo to jak pisałam wcześniej najlepsza linia, włos po botanicalu na wystawie jest cudny i ujarzmiony.
Ale alergicy mają z nią kłopoty. Ja mam takie dwa psy. Skóra z nich schodzi płatami. Dlatego szukałam czegoś mniej agresywnego i Lady Belle jest właśnie taką linią.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Aż dziwnie się czytalo opinie o kosmetykach Hery.... moj Yorczek ma niecałe 4 miesiące. Zakupiłam kosmetyki Hery i raz już go kąpałam...w sumie wlos był taki puszysty i blyszczący. Z tego co czytam posty, to większość z Was ich uzywa i większość je zachwala, dlatego własnie skusiłam się na ich kupno. Jednak z pewnością jest tak, że reakcja na dany kosmetyk to sprawa indywidualna....serdecznie pozdrawiam...Gosia i Dino.


P.S. Postaram się wyprobować kosemtyki Lady Belle...a tak wogóle to nie polecam kompletnie kosmetyków Beaphar....mam szampon...raz go użyłam..wogóle się nie pieni i nie daje żadnych efektów.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja używam dla Killera 1 All Systems, szampon i odżywkę i jestem bardzo zadowolona. Zanim mi je przysłali uzywałam St. Bernard ale włos u Killusia jest leprzy po all systems. Oprócz tego mam jeszcze spray do czesania z olejkiem migdałowym. Natomiast z niufem Albertem przerobiłam wiele szamponów, po niektórych okropnie śmierdział i teraz stosuję Hery.

Link to comment
Share on other sites

Kosmetyki kosemtykami....może to nieodpowiedni dzial...ale mam takie pytanie...wiekszosc z was uzywa preparat hery Demelant Eclat czy cos w tym sytlu...ja tego nie mam...mam jedynie szmpon i odzywke hery....poza tym olejek norkowy w sprayu do rozczesywania...szczerze powiedziawszy to sama nie wiem juz jak mam tego używać...olejek jest firmy Beaphar...używalam tez szmponu ale mowie mega niepolecam...nie pieni sie ...mam wrazenie ze nawet nie myje wogóle....preparat w sprayu o ktorym napisalam do czego sluzy? jaka jest jego cena? nie trzeba mnie przekonywac ze warto bo juz sam fakt ze wiekszosc z was go używa mnie do tego przekonuje...i kolejna sprawa...ktoś na forum napisał, że pieska takiego, jak York trzeba czesac codziennie...mówi o tym również literatura...a dziś tez na Dogomania przeczytałam,że jednak nie, poniewaz włos sie wyrywa.... jak to wkońcu jest? Jest to dla mnie ważne, poniewaz kupilam Yorczka 2,5 miesięcznego i szcerze powiedziawszy ciesze się, że go wzięłam od poprzedniej właścicielki... jednak gdybym ja tego nie zrobiła, zrobił by to ktoś inny... nie chce tutaj czegoś sobie przypisywać, ale piesek jako mały szceniaczek mial zaniedbana szate...do tej pory doprowadzam jego wloski do porzadku...byl strasznie zakołtuniony...robilam to stopniowo i byc może ta stopniowość przyczynila się do tego, że u mnie te kołtunki sie powiekszyly...ale teraz jest świetnie...włoski sa super rozczesane...a na kosmetyki nie żałuję...Yorczki są warte tego, żeby o nie dbać...są piękne i rozkoszne...nie wiem czy włoski rozczesuje sie na sucho , dlatego jednak póki mam ten olejek norkowy to stosuje sie do instrukcji na opakowaniu...czy ktoś mógłby opisac " rytuał" rozczesywania swojego Yorczka???

Link to comment
Share on other sites

Ja uzywam Demelant Eclat. Wczesniej uzywałam olejku norkowego ale wole demelant. Lepiej sie po nim włos rozczesuje, jest lepiej odzywiony i boooooooooooooooooooosko pachnie :-)
To indywidualna sprawa kto czego uzywa, jesli odpowiada Ci norkowy - to nie ma sprawy. Nie kazdy piesek lubi zapach norkowego, ale jak jestes zadowolona to najwazniejsze. Demelant jest dosc drogi bo ok 60 zł za spray, fakt ze dosc duzy. Ale jakosc swietna. Ja mam jeszcze spray regenerujacy przed kapielą Hery - uzywam latem po kapielach słonecznych Tofika :-)

Na sucho nie powinno sie czesac tzn rozczesywac bo włos moze sie połamac, a dwa - strasznie sie nameczysz i ty i pies, chyba lepiej sobie ułatwic :-)

Link to comment
Share on other sites

Witam

Uzywam dla swoich yorkow od kilku lat kosmetykow HERY,ostatnio po namowach znajomej zakupilam kosmetyki LADY BELLA,powiem ze zadna rewelacja,chyba ze szok cenowy,bo o wiele drozsze od Hery.


A tak w nawiasie znajomi hodowcy z dobrym efektem sotosoja nasze Polskie kosmetyki z seri AS Pianka z Lanolina rozplatujaca,doskonale rozplatuje,natluscza,nadaje polysk,wzmacnia wlos,z tym ze oni pianki niezmywaja. Pianka jest bezzapachowa.

Link to comment
Share on other sites

a mam pytanko co jest dobre na suchy włos bo uzywam takze kosmetyków hery i ma z tej firmy takze jakis sprey do rozczesywania i nabłyszzcania ale wydaje mi sie ze Melinda w porównaniu do Gino ma suchy włos......
ostatnio ktos mi polecił natłuszczcac włos oliwka do dzieci dwa razy w tygodniu i tak robie....ale moze macie jakies swoje jeszcze sposoby....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='melinda:-)']a mam pytanko co jest dobre na suchy włos bo uzywam takze kosmetyków hery i ma z tej firmy takze jakis sprey do rozczesywania i nabłyszzcania ale wydaje mi sie ze Melinda w porównaniu do Gino ma suchy włos......
ostatnio ktos mi polecił natłuszczcac włos oliwka do dzieci dwa razy w tygodniu i tak robie....ale moze macie jakies swoje jeszcze sposoby....[/quote]

na suchy wlos polecam spray regenerujacy hery
stosujesz na sucho pomiedzy kapielami i np 30 min przed kapiela tez mozna
jest bardzo mocny, silnie natluszcza i odzywia bardzo suchy wlos

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[B]Moi drodzy Dogomaniacy![/B]
Pragnę wznowić ten wątek, ponieważ jako niedoświadczona właścicielka mam problem z moim pierwszym yoreczkiem:placz: . Tofik ma 7 miesięcy i puszystą (tzw. wełnistą) sierść. Nie mogę sobie z tym poradzić, a wnioskuję, że to wynik złej pielęgnacji (weterynarz kazał stosować do 10 miesięcy do kąpieli szampon dla szczeniąt dla wszystkich ras):oops: . Wydaje mi się, że to jedyny powód tej puszystej sierści pomnieważ drugi piesek (mojej koleżanki) z tego samego miotu, ma już typową "Yorkową" sierść. Proszę o poradę jakich kosmetyków powinnam używać i jak powinna wyglądać pielęgnacja mojego psiaka.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...