Jump to content
Dogomania

Figa biega za TM... dziekujemy Julci za miłość i opiekę...


iwona213

Recommended Posts

Po spacerkowa drzemka... w końcu pada...
Musiałam dołożyć dodatkową poduchę , bo Figunia i dwa koty nie umiały się zmieścić na jednej...
[IMG]http://img132.imageshack.us/img132/410/dsc01654n.jpg[/IMG]
Żałuje ,że nie udało mi się zrobić fotki kiedy wszystkie trzy spały przutulone do siebie... kiedy wróciłam z aparatem, koty uznały ,że coś do jedzenia niosę...:cool1:
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/3663/dsc01656o.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='J_ulia']. Muszę porozmawiać z Ihabe ile dokładnie Figunia ma pieniążków. Poczynimy wtedy dalsze kroki...[/QUOTE]

ja niestety tego nie wiem gdyż nie jestem skarbnikiem Figuni, choć ostatnio Pan Piotr przesłal na moje konto aż 200 zł właśnie na Figunię.

[B]Za weta zapłaciłam ze skarpety gliwickiej.
Tak więc ja mam 200 zł ale od tego muszę odjąć 60 zł za kupione puszeczki . [U][COLOR=Red]Tak więc u mnie jest obecnie 140 zł![/COLOR][/U][/B][U][COLOR=Red]
[/COLOR][/U]
Do soboty potrzebujemy + 200-300 zł

Link to comment
Share on other sites

Drogie Ciotki Julcia bardzo nam pomogła z Figunią ale teraz będzie potrzebna nasza pomoc, niestety nie wyrabiamy finansowo

W sobotę jest wizyta przedoperacyjna, będzie 2 raz robione zdjęcia rtg płuc i morfologia krwi. Figunia ma ok 13-15 lat nie 10, Musi mieć narokozę wziewną z kardiomonitoringiem, w asyście aneztezjologa... Wycięcie guzów i sporej część listwy mlecznej oraz sterylka, która od razu musi być zrobiona. W sobote dokładne koszty , a będą nie mała, do tego jedzenie i ewentualne leki później...

Przelewam na jej konto kasę Stivka
[*] 175 zł

Link to comment
Share on other sites

Figunia dostała cieczki... mam mały sajgon w domu bo Baton którego przygarnełam w sierpniu nie jest jeszcze (jak jedyny z moich zwierzaków) wykastrowany.. i już drugą noc z rzędu , wyje, szczeka, drapie i nic nie je.... zakochany kundel po prostu:razz::razz::razz:, a Figunai stoi po drugiej stronie drzwi i go... zachęca. Jestem w stanie na spacerze odwołać Batona jak jest spuszczony nawet gdy w okolicy jest suczka z cieczką , ale dla Batusia taka pokusa w domu to stanowczo za dużo:evil_lol:. Jak tylko finanse pozwolą Batuś idzie pod nóż...

Ps: [SIZE=6]Figunia ma 140+175= [/SIZE][SIZE=6][COLOR=Red]315 zł[/COLOR][/SIZE][SIZE=6] to wciąż za mało...[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Medytacja nad miską z wodą -30 minut , tak wczoraj leżała...:loveu:
[IMG]http://img130.imageshack.us/img130/1082/dscf0005tr.jpg[/IMG]
No co chcesz ... nawet sobie nie można nad miska podumać...:eviltong:
[IMG]http://img109.imageshack.us/img109/9962/dscf0004e.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4]FIGA wróciła z wizyty przedoperacyjnej....[/SIZE] [SIZE=3]

Miał zrobioną morfologie i dwa zdjęcia rtg płuc.

W morfologii i wyszło ,że ma stan zapalny , ale to normalne przy chorobie nowotworowej, podobnie jak podwyżony wapń, również jeden z enzymów wątrobowych jest podwyższony , ale to najprawdopodobniej w wyniku działania theranecronu. Elektrolity w normie, z nerkami wszystko dobrze...
Nie znaczy szmer w sercu, który jednak nie przeszkodzi w operacji, ale ma podwyższony ryzyko z powodu otyłości...

Na zdjęciach płuca w porządku, ale wiadomo ,że trzeba po operacji powtórzyć, bo już ponad 5 cm zmian nowotworowa w 90% daje już przerzuty, a [SIZE=4][COLOR=Orange]Figa ma guza 30 cm, jest ogromny.[COLOR=Black][SIZE=3]Dz[/SIZE][SIZE=3]iewczynka strasznie dyszy ostatnio najprawdopodobniej z bólu, bo w guzie zachodzą już zmiany martwicowe:-(:-(:-(. Trzeba szybko operować , żeby jej chociaż bólu oszczędzić. Nie może być operacja przeprowadzona razem ze sterylką, bo sama rana pooperacyjna guza będzie ogromna...:placz:. Zabieg umówiony jest na [COLOR=SandyBrown]środę na 12.00[/COLOR] bo tu liczy się każda godzina. Ponadto z powodu tego ,że Figunia przez tyle lat była przywiązana do budy na króciutkim łańcuchu ma zwyrodnienie stawów...:-(:-(:-( Ją wszystko boli , ale jest dzielna...

Dzisiejsza wizyta to prawie 170 zł , a koszt operacji to kolejne 350 zł do tego dochodzi cena leków przeciwbólowych które będzie musiał mieć codziennie podawane...

Stan konta Figi: 315 zł - 154 zł= 161 zł

Koszt operacji :

161 zł - ok. 350 zł = [SIZE=5][COLOR=Red]minus 189 zł [SIZE=4][COLOR=Black]tyle [B][SIZE=3][COLOR=Black]po samej operacji[/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=4][COLOR=Black]

[B][SIZE=5][U]Trzeba dodać:[/U][/SIZE][/B] [/COLOR][/SIZE]
koszt ubranka pooperacyjnego, leków przeciwbólowych (podawanych codziennie u weta), wysokoenergetycznej karmy, podkładów...)

[/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][CENTER][SIZE=3][SIZE=4][COLOR=Orange][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=5][COLOR=Red][COLOR=Black]czyli będziemy grubo pod kreską ....[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE]
[/CENTER]
[SIZE=3][SIZE=4][COLOR=Orange][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=4]
[/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][CENTER][SIZE=3][SIZE=4][COLOR=Orange][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=4]Bardzo proszę o pomoc dla Figi[/SIZE]:-(:-(:-(:-([/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE]
[/CENTER]
[SIZE=3][SIZE=4][COLOR=Orange][COLOR=Black][SIZE=3]

[/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

ZAGLĄDAMY DO FIGUNI JULIO, I DO CIEBUE TEŻ. NIC SIE NIE MARTW, WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE. DO WTORKU, ŚRODY DOSTANIESZ JAKIEJŚ KASKI ODEMNIE, POMOC OBIECAŁA TEŻ PANI BASIA. MOŻE POJECHAĆ Z TOBĄ NA TĘ OPERACJĘ, CO MYŚLISZ? OBIE MAMY W TEJ CHWILI CIĘŻKIE DNI CO NIE ZNACZY ŻE ZAPOMNIAŁYŚMY O TOBIE I FIGUNI. I O PRĘGASIE TEŻ, MAM NADZIEJE ŻE DEKLARACJA PRĘGOWA DOSZŁA.

POZDRAWIAM:lol:

Link to comment
Share on other sites

Pani Teresko z pani to złoty człowiek na prawdę, na Panią zawsze można liczyć :loveu::loveu:Jeśli chodzi o transport to dam znać. Figunia ma zabieg na 12.00, ale u doktora Klorygi psa wydają już wybudzonego tak po 6-7 godzinach. Czyli trasę trzeba 2 razy pokonać...:oops:


... szkoda tylko, że u Figuni tak cichutko na wątku...

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]Stan na 15 listopada 2009[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=#ff0000][B][U]wpłaty:[/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Brysio: [B]175 zł[/B] ( ze Stiwka dla Figi)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Pan Piotr: [B]200 zł[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Pani Alina: [B]20 zł[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]=================================[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=5][B][U]razem: 395 zł[/U][/B][/SIZE][/FONT]


[FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=#ff0000][B][U]Wydatki:[/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]puszki: [B]60 zł[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]wet wizyta 14.11.2009 : [B]154 zł[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]=============================[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=5][B][U]razem: 214 zł[/U][/B][/SIZE][/FONT]


[FONT=Arial][SIZE=6][COLOR=#ff0000][B][U]dostępne środki na plusie 181 zł[/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[B][FONT=Arial][SIZE=7][I]czeka nas wydatek około 350 zł już 18 listopada ( operacja Figuni)[/I][/SIZE][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

WIEM ŻE PARĘ GODZIN TRZEBA CZEKAĆ ALE TRZEBA BYĆ WCZEŚNIEJ BO PSIAKI SIE WYBUDZJĄ I BARDZO PRZEŻYWAJA SAMOTNOŚC W ZIMNEJ SALCE. MOJA MUFA(SCHRONISKOWA PO OPERACJI GUZÓW) MA DO DZIŚ PAMIATKĘ PO ZALEDWIE PÓŁ GODZINNYM CZEKANIU Z PŁACZEM, A PRZECIEŻ JĄ NIE BOLAŁO BO BYŁA JESZCZE W NARKOZIE. MIAŁAM BYĆ O 13.OO, BYŁAM O 11 I SŁYSZAŁAM JEJ PŁACZ. TERAZ NIGDZIE NIE ZOSTANIE DŁUŻEJ NIŻ 10 MINUT POZA DOMEM. NA DZIAŁKĘ TEZ NIE DA SIĘ ZABRAĆ ZE STRACHU.MOŻE POJECHAŁABY Z NAMI P. IZA CUDNA NOWA WOLONTARIUSZKA Z GLIWIC.POZDRAWIAM.
:lol:

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5]Figunia prosi o pomoc w przeżyciu następnych miesięcy, a ja mam nadziej ,że lat:-(... bez bólu, dobrze i[/SIZE][SIZE=5] szczęśliwie...
[IMG]http://guli.it.pl/%7Eihabe/Figa_091114/IMG_3734.jpg[/IMG]
bez operacji jednak będzie to niemożliwe...
[IMG]http://guli.it.pl/%7Eihabe/Figa_091114/IMG_3735.jpg[/IMG]
... tylko dzięki niej... takich uśmiechniętych dni będzie więcej...
[IMG]http://guli.it.pl/%7Eihabe/Figa_091114/IMG_3736.jpg[/IMG]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TERESA BORCZ']ZAGLĄDAMY DO FIGUNI JULIO, I DO CIEBUE TEŻ. NIC SIE NIE MARTW, WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE. DO WTORKU, ŚRODY DOSTANIESZ JAKIEJŚ KASKI ODEMNIE, POMOC OBIECAŁA TEŻ PANI BASIA. MOŻE POJECHAĆ Z TOBĄ NA TĘ OPERACJĘ, CO MYŚLISZ? OBIE MAMY W TEJ CHWILI CIĘŻKIE DNI CO NIE ZNACZY ŻE ZAPOMNIAŁYŚMY O TOBIE I FIGUNI. I O PRĘGASIE TEŻ, MAM NADZIEJE ŻE DEKLARACJA PRĘGOWA DOSZŁA.

POZDRAWIAM:lol:[/QUOTE]
Pani Teresko będę musiał skorzystać z propozycji transportu, niestety Iwonka nie da rady...


[B][COLOR=Black]JESZCZE TYLKO DWA DNI A MY NIE MAMY CAŁEJ KWOTY NA OPERACJE[/COLOR][/B]. Proszę kto może niech rozsyła wątek....

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, Julia, strasznie mi ciężko..ale 10 PLN dam .
Podajcie numer konta...
Przepraszam, że tylko tyle.....
Wpłacę na poczcie w środę.........
Postaram się pospraszać ciotki na wątek..
Julia, jesteś Wielka!
Figuniu, skarbie, niech Cię już nie boli, będzie dobrze!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...