Jump to content
Dogomania

prośba w interpretacji wyników


Niktusia

Recommended Posts

Zrobiliśmy Happy badanie krwi, bo nadal nie je coraz bardziej wychudła i przetrzymuje ten mocz.
Niestety ze strony weta czuje się niedoinformowana a niepokój dalej się utrzymuje. W tej chwili jakiekolwiek jedzenie to od razu głowe odwraca a jak coś zje to zwymiotuje.
Oto wyniki MCV(ŚOK): 81,00
Erytrocyty: 6,93 mln/mm3
Hematokryt: 56,10 %
Leukocyty: 9,80 tys/mm3
Neutrofile segmentowate: 46,00%
Eozynofile: 20,00%
Limfocyty: 34,00
ALT(GPT):77,70
KReatynina: 1,40 mg/dl
Mocznik: 26,50 mg/dl

a i dostaliśmy tabletki na odrobaczenie...

Link to comment
Share on other sites

Nie podałaś Hb-?
Czy ALT to AlAT ? jeśli tak to - jest podwyższona
eozynofile bardzo wysokie
mocznik i kreatynina w normie
pozostałe wartości bez większych zmian
Jeśli ma problemy z oddawaniem moczu warto zrobić USG nerek i pęcherza.

Link to comment
Share on other sites

mocz trudno pobrać, ale wet powiedział, że to niekonieczne po wynikach krwi. Może i ma racje bo Happu sika już normalnie <jupi> wczoraj dochodzimy na miejsce "zrzutu" i jak gdyby nigdy nic :) dzisiaj rano także i nie dostała wczoraj urospetu ze względu na wymioty.
Rano też dom czysty, nigdzie nic nie znalazłam oprócz dywanu wywróconego do góry nogami, oberwaną zasłoną i moimi ciuchami porozciąganymi po całym domu - jednym słowem wróciły nocne zabawianki z kotem.

Mnie właściwie dziwią te robaki, jest odrobaczana reguralnie, trzy tygodnie temu robiłam i jej i kotu :o

Co do jedzenia nadal jest beee no chyba ze kot się dorwie do jej miski to trochę tam poskubie. Kupiłam tabletki na wzbudzenie apetytu, i dla psów mających zwiększony wysiłek.

Mamy podejrzenie tasiemca i za dwa tygodnie kupka idzie do badania po kolejnym odrobaczeniu.

Co do weta, lecznica jest najlepsza w mieście, naprawdę tyle ile psów którym inni nie dawali szansy wyleczona to ahh szkoda że nie trafiłam tam z poprzednią sunią. Fakt gdy teraz mają natłok odkleszczówek to mniej czasu poświecają dla pacjentów. Strasznie kleszcze atakują :evil:
Jednak wet zapewnił mnie że nic poważnego mojej wychudzonej klusce nie jest i że dalej będziemy patrzeć co i jak.

Ten wynik jednak ALT (GPT) 77,70

Dziękuje Wam za odzew i mam jeszcze pytanko kota odrobaczałam 3 tygodnie temu i zapomniałam weta spytac czy jego teraz też odrobaczyć?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Przepraszam,pozwólcie że się dołączę do Waszej dyskusji z pytaniem,które mnie nurtuje . Mojego psiaka leczę już jakiś czas u chyba najlepszych wetów : dr. Iwanicki z Lublina,jeżdże z nim też do W-wy na Nowoursynowską. Piesek miał robione badanie krwi ,gdzie od normy odbiegał poziom erytrocytów,hemoglobiny ,i hematokrytu ( poniżej normy ). Przy czym odnotowano na wyniku wpis OLIGOCHROMIA ?????
Co to oznacza ,może ktoś wie o czym to świadczy ?
A propos piesek robił czarne kupki i nie ma apetytu ... Bardzo dziękuję za porady !!!!!!!!!:shake:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Ci dziękuję Herman ,widzę że jesteś zorientowany w temacie i masz wiedzę ! Jeśli mogę Cię jeszcze prosić o poradę .W jakich chorobach u 8 tygodniowego szczeniaczka mogą zdarzyć się te krwawienia ? Może jakiś pomysł podsunę tym wetom ...Bo na razie to mieliśmy już kilka rozpoznań i żadne się nie sprawdziło : koronowiroza,robaczyce ,zapalenie wątroby - wyniki nie potwierdziły żadnego z ww rozpoznań.A weci dalej są w d.... przepraszam za wyrażenie !!!:angryy: Ale już mnie złość bierze na ich beazradność ...Liczę na jakąś rozsądną podpowiedź z Twojej strony !!!!!! Bo widzę ,że się znasz ...PROSZĘ POMÓŻ ! :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...