Jump to content
Dogomania

Jamnisia Tusia z paralizem w hoteliku-JUZ W SWOIM DOMKU !!!!!!!


danka1234

Recommended Posts

  • Replies 400
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam za offa, ale zbieramy deklarację na jamnikowate Manię i Mańka z Nowodworu - to ich jedyna szansa, aby wyjść ze schroniska i móc bezpiecznie czekać na adopcję - wciąż jednak brakuje deklaracji! Prosimy nawet o 5-10 zł miesiecznie!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/176770[/url]

Prosimy o pomoc szczególnie dla Mańka, który ma tylko 20 zł deklaracji... :-(

Link to comment
Share on other sites

już jesteśmy po wizycie, Tusie badało 15 osób bo akurat trafiliśmy na zajęcia ze studentami, w związku z tym badanie trwało godzinę i było bardzo dokładne, Tusia zostało obejżana, obmacana, wygłaskana itd. Niestety diagnoza nie jest pomyślna. Dowiedzieliśmy się że nie da się nic zrobić. Można jedynie masować tylne nóżki i może będzie dzięki temu lepiej chodzić, ale na nietrzymanie kału nic się nie da poradzić :(
Nie wiem, czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? To już w sumie trzeci lekarz z którym konsultuję przypadek Tusi, tym razem specjalista z dużym doświadczeniem i naprawdę Tusia była obejżnana z każdej strony. Żaden nie daje Tuśce większych szans na wyzdrowienie :(

Link to comment
Share on other sites

Wieści sa jakie są,nic na to nie poradzimy,mysle ze nie ma sensu szukac kolejnego lekarza bo zapewne diagnoza nie bedzie inna skoro juz tylu lekarzy ja badało.
Przynajmniej wreszcie wiemy na czym stoimy.Nie pozostaje nic innego jak zaczac szukac domku który zechciałby zaadoptowac Tusie z jej przypadłosciami bo innego wyjscia nie ma.
Astaroth,napisz jakie sa koszty zwiazane z tym badaniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danka1234']Wieści sa jakie są,nic na to nie poradzimy,mysle ze nie ma sensu szukac kolejnego lekarza bo zapewne diagnoza nie bedzie inna skoro juz tylu lekarzy ja badało.
Przynajmniej wreszcie wiemy na czym stoimy.Nie pozostaje nic innego jak zaczac szukac domku który zechciałby zaadoptowac Tusie z jej przypadłosciami bo innego wyjscia nie ma.
Astaroth,napisz jakie sa koszty zwiazane z tym badaniem.[/QUOTE]

[B]Będzie bardzo, bardzo ciężko. No ale próbować trzeba.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Badanie kosztowało 80zł. Dr powiedziała że może czas pomoże, w sensie że z czasem może zacząć się jej poprawiać, ale nic nie wiadomo. Kurcze to nie jest jakoś bardzo kłopotliwe, tzn mogłoby być gorzej, a ona na szczęście nie załatwia się pod siebie, tylko pod wpływem emocji i podczas ruchu, chodzi na tyle dobrze że nic sobie nie obciera i nie robi ran na nóżkach. Wczoraj po wizycie pojechałyśmy do moich rodziców i czekałyśmy do 15:30 na "transport" do domu i wytrzymała, nie nabrudziła. Jakby się znalazł ktoś kto może dać jej 4 spacery dziennie to ona spokojnie będzie się załatwiać na spacerkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danka1234']czyli nie jest az tak zle,moze ktos taki sie znajdzie i przygarnie Tusienke.
Trzeba by ułożyc jakas sensowna tresc ogłoszeniową,jest ktos chętny?:roll:[/QUOTE]

Proponuję skorzystać z bazarku na teksty:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/180580-Na-NowodwA-r-usA-ugowy-zamA-w-tekst-lub-gotowe-allegro-dla-psa-w-potrzebie-do-9-03[/url]

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [SIZE=3][COLOR=RoyalBlue][I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=Black]przepraszam za offa ....zapraszam na bazarek dla Opalika i Lenona [/COLOR][/SIZE][/FONT]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/180967-obrazy-Opalik-i-Lenon-na-leczenie-i-DT-do-7-marca-do-24-00?p=14216027#post14216027"][U][IMG]http://www.lilka.grabalski.gre.pl/dogob/bazar01.jpg[/IMG][/U][/URL]

[/I][/COLOR][/SIZE] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']za Tusie za luty wyszło mi 224zł, sprawdzcie czy dobrze policzyłam. I to 80zł za badanie, jak trzeba to mogę zrobić zdjecie wypisu z lecznicy tam jest cena i opis ,albo komuś przesłać.[/QUOTE]

Astaroth,jutro przeleje pieniadze za hotelikowanie i badanie,dzisiaj mam problem z internetem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Proponuję skorzystać z bazarku na teksty:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/180580-Na-NowodwA-r-usA-ugowy-zamA-w-tekst-lub-gotowe-allegro-dla-psa-w-potrzebie-do-9-03[/url][/QUOTE]

Informuje ze skorzystałam z tego bazarku i czekam na tekst wiec gdyby ktos zainteresowany pomoca Tusi miał zamiar tez to zrobic to prosze sie wstrzymać.

Link to comment
Share on other sites

[B]Astaroth[/B],wplata za hotelik za luty i 80 zł za badanie Tusienki dzisiaj poszlo.
Osoby deklarujace sie za hotelikowanie prosze o wpłaty za luty poniewac miesiac juz minał i znowu musiałam pożyczyc na wplate.

Aktualne wplaty za luty;
[COLOR=Black]
danka1234---------------50,00--zapłacone
Isadora7-----------------50,00--zaplacone
[/COLOR][COLOR=Black]kivik----------------------50,00
[/COLOR] [COLOR=Black] kasia77------------------25,00---zapłacone
ATLANDYDA-------------25,00--zapłacone
Figu----------------------20,00
[/COLOR][COLOR=Black]RUTA93 -----------------20,00--zapłacone
__________________________[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Przepraszam za OT, ale...
[/LEFT]

[CENTER] [B]...ale na wątku Johny'ego nie ma prawie nikogo, nikt się nim nie interesuje. Psiak najlepsze lata swojego życia marnuje w schronisku... Pewnie już dawno miałby dom, gdyby nie to, że ma problemy neurologiczne (padaczka, niedorozwój móżdżku). Proszę, zajrzyjcie na jego wątek, ja już nie mam pomysłów, jak mu pomóc [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG][/B]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/117459-chory-na-padaczkAE-Johny-mA-ody-rezolutny-psiak-a-caA-ym-jego-A-wiatem-jest-Azyl[/url]

[B][IMG]http://img121.imageshack.us/img121/617/95923743.jpg[/IMG][/B]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

To jest tekst dla Tusi zamówiony od ladySwallow,trzeba ustalic jaki kontakt podamy w ogłoszeniach i trzeba z nimi ruszac.

O przeszłości niektórych psów nie wiadomo nic prócz tego, że była straszna. Tak tez jest w przypadku Tusi, którą wolontariuszka odkryła w jednym z polskich schronisk - sunia miała porażenie tylnych łapek i strzaskaną miednicę, musiała mieć wypadek albo ktoś musiał się nad nią znęcać. Pomimo wszystkiego złego oraz tego, że sunia nie mogła chodzić, wywracała się - była przyjazna i nie żywiła do ludzi urazy. Tusia to dorosła, ruda jamniczka - została zabrana przez wolontariuszy do domu, a potem trafiła do hotelu dla psów, gdzie powoli odzyskuje sprawność; ale, co ważniejsze, odzyskuje też o wiele więcej - na przykład zaufanie do człowieka i pewność, że nic złego już jej nie spotka. Tusia dostała odpowiednie leki, których zadaniem jest pomóc jej w rekonwalescencji, a także wykonuje ćwiczenia, dzięki którym obecnie Tusia czuje się coraz lepiej - zaczęła chodzić. Tusia nie jest kłopotliwa, jeśli zapewni jej się odpowiednią liczbę spacerów o stałych godzinach, nie będzie miała problemu z załatwianiem się - zdarza jej się popuścić jedynie w chwilach wielkiej radości. Daj Tusi dom, pokaż, że są ludzie, na ktorych może polegać! Jeśli chcesz pomóc Tusi lub adoptować ją, skontaktuj się:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Figu']Czy moja wpłata doszła? Bo ciągle widzę, że nie jest odnotowana..[/QUOTE]


Dowiem się dzisiaj.
Jakos widocznie ci umknęło to o czym na jamnikach wiedzą (i nie tylko) i widac w avatarku. Danusia nie wchodzi na dogo, jej jamniczek umarł nagle. Najzupełniej dla mnie i każdego z odrobiną empatii jest to zrozumiałe.

Ja dzisiaj wieczorem się dowiem czy i kiedy wpłynęły i dam znać.


.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figu']Czy moja wpłata doszła? Bo ciągle widzę, że nie jest odnotowana..[/QUOTE]

[B]Proszę podaj ile wpłaciłaś i czy podałaś nick, a jak nie to po jakim nazwisku szukać. Na priva oczywiście do mnie.

Przypominam że zbliża się koniec miesiąca - nie mamy wszystkich zadeklarowanych wpłat[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...