Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Dla Misi nie miałaś kiedyś takich samych? :)

Miałam :) i byłam bardzo zadowlona dlatego kupiłam teraz świniakowi te same .

Tylko obawiam się że mogą wchodzić w pachy bo on jest szerszy na przodzie niż Misia była .

Zobaczymy jak dojdą , najwyżej odsprzedam .

Link to comment
Share on other sites

Cavo na psach.
Czarna ma dopiero 5 miesięcy więc musi jeszcze do nich urosnąć. [attachment=11702:20150412_203635.jpg][attachment=11703:20150412_174559.jpg][attachment=11709:IMG_20150412_210703.jpg][attachment=11710:IMG_20150412_210622.jpg][attachment=11711:IMG_20150412_213143.jpg]

Link to comment
Share on other sites

Doradźcie, bo już nie wiem co kupić.

 

Szukam szelek, które będą mi służyć głównie do tropienia. Myślałam o ruffwear front range, ponieważ chcę żeby były solidne,  szybkie do czyszczenia i miały dwa zaczepy - z przodu i z tyłu, żeby po robocie przepinać na przód bo w obrożach już nie chodzi. Dużo szelek go obciera, dlatego wybór trudny. Ruffweary mają jedną wadę, że zaczep jest bliżej przodu i karabinek będzie trzaskał po plecach, a nie tak jak np. w szelkach zero dc. Spodobały mi się pokazane ostatnio szele z el perro, ale na polarze.. poza tym nie wiem, czy u nich jest opcja jakiejś modyfikacji? na zamieszczenie jeszcze drugiego zaczepu z przodu?

Link to comment
Share on other sites

El perro bym raczej odradzala, to są quardy będą się przekręcać no i oni mają dość konkretne okucia, chyba że weźmiesz cieńszą taśmę.

 

Ja do tropienia bardzo chwalę sobie Hurtty model Y, ale nie tropimy profesjonalnie. Mi jest łatwo psa kontrolować, psu jest wygodnie i się nie przekręcają, więc karabińczyk od linki jest ciągle w jednym miejscu, a nie tłucze w żebra.

 

A czemu nie zero dc? One wydają się całkiem sensowneshort_spravna_velikost.jpg

 

(chyba, że kwestia dodatkowego kółka jest tak istotna)

 

Ja jestem zachwycona tymi szelkami ale oni nie są z PL :(

 

1619323_10152316728477009_165628473_n.jp

Link to comment
Share on other sites

El perro bym raczej odradzala, to są quardy będą się przekręcać no i oni mają dość konkretne okucia, chyba że weźmiesz cieńszą taśmę.

 

Ja do tropienia bardzo chwalę sobie Hurtty model Y, ale nie tropimy profesjonalnie. Mi jest łatwo psa kontrolować, psu jest wygodnie i się nie przekręcają, więc karabińczyk od linki jest ciągle w jednym miejscu, a nie tłucze w żebra.

 

A czemu nie zero dc? One wydają się całkiem sensowne

 

(chyba, że kwestia dodatkowego kółka jest tak istotna)

 

Hmm.. o hurttach nie myślałam bo jakoś pasowałoby mi coś bardziej zabudowanego, co by nie opierało się tylko na samych paskach, a zero dc taki sam model mamy z MM i odstaje ten przód.., a że trochę kasy na to wydam to chciałam mieć to kółko z przodu :P

 

El Perro ma też szelki bez polara, w wersjach od 2,5-5 cm szerokości. I w tamtej wersji z przednim kółkiem na pewno nie będzie problemu, sama o to ostatnio pytałam :).

 

Chyba po prostu ich zapytam. A ile się u nich czeka na indywidualne zamówienie?

Link to comment
Share on other sites

El perro zapewni to samo z przodu co hurtta ;) nie ma zabudowanego przodu, chyba ze wezmiesz 4 cm ale takie szelki sa po prostu ciezkie. Oni maja specyficzne akcesoria dedykowane dla ttb choc oczywiscie nie tylko. Ale sa inne firmy ktore szyja takie szelki - nic wymyslnego tu nie ma ;)

Link to comment
Share on other sites

Doradźcie, bo już nie wiem co kupić.

 

Szukam szelek, które będą mi służyć głównie do tropienia. Myślałam o ruffwear front range, ponieważ chcę żeby były solidne,  szybkie do czyszczenia i miały dwa zaczepy - z przodu i z tyłu, żeby po robocie przepinać na przód bo w obrożach już nie chodzi. Dużo szelek go obciera, dlatego wybór trudny. Ruffweary mają jedną wadę, że zaczep jest bliżej przodu i karabinek będzie trzaskał po plecach, a nie tak jak np. w szelkach zero dc. Spodobały mi się pokazane ostatnio szele z el perro, ale na polarze.. poza tym nie wiem, czy u nich jest opcja jakiejś modyfikacji? na zamieszczenie jeszcze drugiego zaczepu z przodu?

 

Zainwestuj w Niggeloh'y :D

 

A tak serio, jeśli chcesz kupić coś porządnego i może ciut tańszego niż te wymienione przeze mnie wyżej, to popytaj ShaggyDoggy (KLIK), robią na wymiar, a wyglądają bardzo podobnie jak Niggeloh.

Link to comment
Share on other sites

A te: http://sklep.hubertusprohunting.pl/0411-00001-szelki-dla-psa-l-pom-ziel-niggeloh.html ? Cena co prawda zabija, ale podobno są naprawdę dobre.

Moja znajoma dla swojej gończej używała szelek z Gappay'a do tropienia i też były zadowolone ;) . Ale one były po prostu skórzane, bez żadnych wymyślnych kolorków i innych bajerów.

 

Już pomijając cenę, te z SD bardziej przypadają do gustu no i chyba trochę dłuższy mają tył ;)

Link to comment
Share on other sites

 

W ogóle to teraz wujek google pokazał mi jakieś szele od kurgo go-tech adventure, w PL niedostępne, ale ogólnie kuszące, mam wrażenie, że spełniają wszystkie moje wymagania, tylko nie wiem jak z jakością.

 

http://www.pelna-miska.pl/pl/p/KURGO-szelki-pas-do-auta-GO-TECH-LARGE-niebieskie/6953 ;)

Wyglądają naprawdę fajnie; sama się nad nimi zastanawiałam, przed wzięciem ZeroDC. Może kiedyś jeszcze się szarpnę i na takie.

Link to comment
Share on other sites

Nie no teraz to mnie dobiłaś :P Nie ogarniam dzisiaj i czuje, że ciśnienie fatalne, ale że aż tak... wstyd!

 

Dobrze wiedzieć, że są tak łatwo dostępne. :) Trochę słabo wszędzie pokazują ten tył, tu już na filmie lepiej widać, tylko ja nie do auta te szele potrzebuje.. Kurcze teraz to już sama nie wiem, a napisałam właśnie do shaggydoggy. Te ruffweary też bym chciała, bo mi się po prostu podobają.. szukam tylko powodów by kupić, no uzależnienie. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...