Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[URL]http://www.ohmypet.pl/OhMyDog/Kategoria/obroze-z-adresowka,kbff[/URL]

Co sądzicie o tych obróżkach? Wszystkie adresówki poznikały na spacerach, także myślimy o tym. Firma mówi, że dla małych psów zaleca się tylko plastikowe klamry. Nie podoba mi się plastikowa, obawiam się, że adres szybko stanie się nieczytelny. Czy ktoś miał taką obrożę?
Jednak wątpliwości mam co do ceny... niestety cena jest podobna do fajnych szelek typu Y, czy też norwegów. ;)
Dodam jeszcze, że u mnie chyba adresówka i tak się nie sprawdzi. Mieszkam na wsi, tutaj nikt nie zwraca uwagi, że pies kocha, że pies czuje itd. i raczej gdyby znalazł rasowego psa - prędzej sprzedałby, aniżeli zadzwonił. A do schroniska mam 15km, schronisko raczej nie znajdzie :/ Jednak lepiej dmuchać na zimne. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']o 50 innych też pytałaś i nie kupiłaś :grins:
poza tym, jakbyś coś kupiła to jestem pewna że pokazałabyś przynajmniej 3 razy :grins: dla pewności że wszyscy widzieli[/QUOTE]
DObrze, teraz jak coś kupię to będę spamować zdjęciami i wkleję po 5 razy..
Ale zmieńmy temat bo nie chcę się z nikim kłócić, a zwłaszcza dzisiaj...

Kiedyś kilka osób zastanawiało sie jak zrobić z tego paska, tej obręczy przy nowoczesnych Flexi obroże zaciskową..

Można to wykonać w 3 prostych krokach..
1. [IMG]https://attachment.fbsbx.com/messaging_attachment.php?aid=86e398221726d70db68b983c81016c54&mid=mid.1386452329936%3A16bfba9f5ff0fb7e04&uid=100001725353754&accid=100001725353754&width=334&height=334&preview=1&ext=1386514498&hash=AQCcjN8dvhk1GNrsDJf3PvzMc5IoE8dW12lEADuaeT_epQ[/IMG]
2. [IMG]https://attachment.fbsbx.com/messaging_attachment.php?aid=1ef10d426a501558b575ed7fa2280c74&mid=mid.1386452329936%3A16bfba9f5ff0fb7e04&uid=100001725353754&accid=100001725353754&width=334&height=334&preview=1&ext=1386514498&hash=AQCSZNI5hvhEBuBfRq44wM0BQ0Yg2CAA2W0rURmQqM8Ptg[/IMG]
3.[IMG]https://attachment.fbsbx.com/messaging_attachment.php?aid=b6ace9b4d1e7210ba232b84900873a30&mid=mid.1386452083640%3A579dd7878482236f57&uid=100001725353754&accid=100001725353754&width=674&height=674&preview=1&ext=1386514559&hash=AQBZ10buqrmextJ3vO_xH1YboXo1ExQtHzAa0RE_XFSuQQ[/IMG]
Mam nadzieję że komuś się przyda :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso'][URL]http://www.ohmypet.pl/OhMyDog/Kategoria/obroze-z-adresowka,kbff[/URL]

Co sądzicie o tych obróżkach? Wszystkie adresówki poznikały na spacerach, także myślimy o tym. Firma mówi, że dla małych psów zaleca się tylko plastikowe klamry. Nie podoba mi się plastikowa, obawiam się, że adres szybko stanie się nieczytelny. Czy ktoś miał taką obrożę?
Jednak wątpliwości mam co do ceny... niestety cena jest podobna do fajnych szelek typu Y, czy też norwegów. ;)
Dodam jeszcze, że u mnie chyba adresówka i tak się nie sprawdzi. Mieszkam na wsi, tutaj nikt nie zwraca uwagi, że pies kocha, że pies czuje itd. i raczej gdyby znalazł rasowego psa - prędzej sprzedałby, aniżeli zadzwonił. A do schroniska mam 15km, schronisko raczej nie znajdzie :/ Jednak lepiej dmuchać na zimne. :)[/QUOTE]
ja chyba wolę jednak zwykłą porządną adresówkę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ja chyba wolę jednak zwykłą porządną adresówkę ;)[/QUOTE]

Ja kupiłam na allegro. Niestety jakoś nie poradziłam się Was i... zamiast metalu przyszedł plastik grawerowany. I niestety szybko adresówka straciła sens, gdyż adres się przetarł. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso']Ja kupiłam na allegro. Niestety jakoś nie poradziłam się Was i... zamiast metalu przyszedł plastik grawerowany. I niestety szybko adresówka straciła sens, gdyż adres się przetarł. ;)[/QUOTE]
a widzisz :diabloti: moje psy adresówki mają ze 3 lata już pewnie, z grubej plexi, i są czytelne i się trzymają ciągle

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucky23']
Kiedyś kilka osób zastanawiało sie jak zrobić z tego paska, tej obręczy przy nowoczesnych Flexi obroże zaciskową..

Można to wykonać w 3 prostych krokach..


Mam nadzieję że komuś się przyda :)[/QUOTE]

Zmniejszaj zdj, lub podawaj w linku... :) U mnie to się nie sprawdzi, nawet przy tak małym psiaku obroża jest za cienka i obawiam się, że psiakowi przeszkadza.

[IMG]http://i39.tinypic.com/25frn05.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso']Ja kupiłam na allegro. Niestety jakoś nie poradziłam się Was i... zamiast metalu przyszedł plastik grawerowany. I niestety szybko adresówka straciła sens, gdyż adres się przetarł. ;)[/QUOTE]
Ja też wolę normalne adresówki, taka zawsze szybciej w oko wpadnie jakby pies się zgubił, to ktoś zobaczy, że jednak coś przy ten obroży/szelkach dynda ;)
Ja mam metalową z grawerem, który robiony był diamentem więc się nic nie ściera, mam ją ponad 2 lata, Nuka ma ją na sobie 7dni/24h, są po 10 zł na all ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso']Ja kupiłam na allegro. Niestety jakoś nie poradziłam się Was i... zamiast metalu przyszedł plastik grawerowany. I niestety szybko adresówka straciła sens, gdyż adres się przetarł. ;)[/QUOTE]
My też mamy z tego "plastiku" (znaczy to sie inaczej nazywa, ale zapomniałam jak) i mimo że Xena pogryzła ciut tą adresówkę to adres jest super.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a widzisz :diabloti: moje psy adresówki mają ze 3 lata już pewnie, z grubej plexi, i są czytelne i się trzymają ciągle[/QUOTE]

Miały być wykonane z jakiegoś metalu, który nie wydaje dźwięku... Okazało się to być marnym plastikiem. Ale mam nauczkę.. leciałam na cenę. :P

[IMG]http://www.reksiosklep.pl/184-large_default/trixie-adresowka-.jpg[/IMG]

Teraz w zoologicznym 6sztuk tych kupiłam. Choć wydaje mi się, że typowy człowiek uzna, że to ozdoby do obroży, a nie adresówka. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Ja też wolę normalne adresówki, taka zawsze szybciej w oko wpadnie jakby pies się zgubił, to ktoś zobaczy, że jednak coś przy ten obroży/szelkach dynda ;)
Ja mam metalową z grawerem, który robiony był diamentem więc się nic nie ściera, mam ją ponad 2 lata, Nuka ma ją na sobie 7dni/24h, są po 10 zł na all ;)[/QUOTE]
A nie dynda jej to? Bo my mamy metalową od weterynarza, i ostatnio taka pani na spacerze powiedziała żebym jej to zdjeła bo ogłuchnie.. ile w tym prawdy? Nie wiem..

[quote name='fridaso']Zmniejszaj zdj, lub podawaj w linku... :) U mnie to się nie sprawdzi, nawet przy tak małym psiaku obroża jest za cienka i obawiam się, że psiakowi przeszkadza.

[IMG]http://i39.tinypic.com/25frn05.jpg[/IMG][/QUOTE]
Wybacz, kopiowałam z facebooka z wczoraj xD (a może z dziś?) i myślałam że to ta sama wielkość ;/

Ja byłam z Xeną na tym dziś i jej się lepiej spaceruje iż na tej zwykłej..

Link to comment
Share on other sites

Nikogo nie interesuje, jak przerobić pentelkę od Flexi na obrożę, bo normalny człowiek woli psu KUPIĆ obrożę niż się bujać z paseczkiem 1cm o wątpliwych "okuciach".

Jak dla mnie adresówka to troche bezsens, odkąd moja sucz pogubiła swoje na zwykłym spacerze :P Jak już coś, to chip + plakietka z info o nim, chyba jednak najbezpieczniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucky23']A nie dynda jej to? Bo my mamy metalową od weterynarza, i ostatnio taka pani na spacerze powiedziała żebym jej to zdjeła bo ogłuchnie.. ile w tym prawdy? Nie wiem..
[/QUOTE]
Dynda. Jedną ma przy obroży na kleszcze, a przy szelkach ma drugą z innymi pierdołami jak np odblaskowy pasek i taki pasek z info o chipie i jakoś nie zauważyłam, żeby mi przez 6 lat ogłuchła :evil_lol: Ja na to nie zwracam uwagi czy to brzęczy czy nie, Nuka też to olewa totalnie od zawsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']
Jak dla mnie adresówka to troche bezsens, odkąd moja sucz pogubiła swoje na zwykłym spacerze :P Jak już coś, to chip + plakietka z info o nim, chyba jednak najbezpieczniej.[/QUOTE]

Ja moją plastikową grawerowaną zgubiłam na spacerze, ale ktoś mi ją do domu przyniósł. :evil_lol: W takim razie kupię METALOWĄ adresówkę grawerowaną z informacją o chipie i nr.telefonu. Tylko najpierw muszę Fridę zaczipować. ;) I do tego szelki typu "Y"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...