Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='marta.k9080']czyli ta odpada,bo jak już wcześniej pisałam dłonie mam zmasakrowane :placz: dzięki:p

[B]gops[/B] napiszę do Pitmana jak nic nie znajdę w zoologu jutro :lol:[/QUOTE]

A nie myślałaś, żeby kupić sobie rękawiczki, takie bez palcy? Te rowerowe są bardzo miękkie i lekkie, smycz nie powinna Ci się ślizgać ani ciąć. W Martesie aktualnie są wyprzedaże i widziałam takie po 20zł ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='rashelek']A nie myślałaś, żeby kupić sobie rękawiczki, takie bez palcy? Te rowerowe są bardzo miękkie i lekkie, smycz nie powinna Ci się ślizgać ani ciąć. W Martesie aktualnie są wyprzedaże i widziałam takie po 20zł ;)[/QUOTE]

teraz zimno się robi to i rękawiczki będą jak znalazł:evil_lol: chciałam latem takie rowerowe,ale nie miałam ochoty zakładać ich co spacer:roll: nie zawsze mam takie dłonie,ale ostatnio Luna rozszalała się w szelkach no i ja na tym ucierpiałam :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermaister']Cudne te Superdogi :loveu: juz wiem z jakiej firmy bedzie kolejna obroża :cool3: a za miesiąc mam urodziny to i kaska będzie :eviltong: Żabki są śliczne ale boskie są też owieczki różowe :diabloti: oj nie wiem co lepsze dla rudej spanielki? jak myślicie...[/QUOTE]

owieczki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Sexy Frog przegenialne, ale już za dużo ostatnio kasy wydałam niestety. Może poproszę o takie cudo pod choinkę. :evil_lol:

W sumie na zimę to nam niepotrzebna, ale Yuki kocha pływać i taka szybko schnąca obróżka się nam przyda (a przynajmniej tak sobie wmawiam ;) ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szura']Sexy Frog przegenialne, ale już za dużo ostatnio kasy wydałam niestety. Może poproszę o takie cudo pod choinkę. :evil_lol:

W sumie na zimę to nam niepotrzebna, ale Yuki kocha pływać i taka szybko schnąca obróżka się nam przyda (a przynajmniej tak sobie wmawiam ;) ).[/QUOTE]

Dobrze uargumentowany zakup nie jest wmawianiem. Yuki na pewno potrzebuje nowej obroży! :diabloti:
Myślę, że Janka też, bo ostatnio wytarzała się w czymś (znowu) mając na sobie pawie pióra od Kudłatego... A przecież wiedziałam, że jadę w pola... Tylko, że wzory SuperDoga do mnie nie przemawiają tak, żeby postanowić "kupuję!". Muszę sobie jeszcze na nie popatrzeć, bo nie ukrywam, że przydałaby nam się obroża do "ściurania", ale przyjemna wizualnie :)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie do mnie SuperDog też zupełnie wizualnie nie przemawia, ale w żabach się zakochałam. :loveu: Może częściowo dlatego, że baaardzo rzadko znajduję coś w kolorach moich psów nowego, co nie dość, że mi się podoba, to jeszcze jest praktyczne. ;)

Ale chyba najpierw kupię Tonikowi nowego Rogza, bo mu wypłowiał, a bardzo mi się podoba wzorek tango paws (i tylko mnie powstrzymuje to, że przez rok nie dotarła taka obróżka do hurtowni Rogza. :lol: )

[IMG]http://globaldogshop.com/images/products/5577-Rogz_Fancy_Dress_Jellybean_Dog_collar_-_Small___Tango_Paws.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny gdzie jest strona z wzorami z Modnej Kozy bo mnie zainspirowały akcesoria ^^ ewentualnie instrukcje co do zamówienia, nie znajduje nic poza fejsbukiem... przy okazji, czy polecacie? Czy akcesoria są miękkie i wygodne? Lepiej z polarem czy bez? Sorki za niedoświadczenie ale ja nowicjusz jeśli chodzi o handmade.. i może jakie najwygodniejsze handmade'y polecacie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Plutowa']Dziewczyny gdzie jest strona z wzorami z Modnej Kozy bo mnie zainspirowały akcesoria ^^ ewentualnie instrukcje co do zamówienia, nie znajduje nic poza fejsbukiem... przy okazji, czy polecacie? Czy akcesoria są miękkie i wygodne? Lepiej z polarem czy bez? Sorki za niedoświadczenie ale ja nowicjusz jeśli chodzi o handmade.. i może jakie najwygodniejsze handmade'y polecacie?[/QUOTE]
Oni tylko na fejsie. Ja zamawiam akurat "prywatnie", ale większość przez fejsa z tego co się orientuję. Ewentualnie jak jesteś na charcim to przez PW też chyba jakoś można ;)
Nie wypowiem się co do obroży, bo jeszcze żadnej nie mamy, ale mamy szelki podszyte polarem i są to najlepsze szelki jakie w ogóle mieliśmy. Wytrzymałe, nasza taśma w ogóle nie łapie brudu, pomimo, że na każdym spacerze jest do granic możliwości "usyfiona". Psiak lata uchachany po krzakach, po wodzie, po kałużach, ciągnie na nich, turla się, tarza w smrodach... Generalnie na szelkach było chyba wszystko :diabloti: a są nadal jak nowe.

Link to comment
Share on other sites

[B]CAM [/B]ja mam furkidz i polecam,wytrzymałe i ładne. Wiadomo materiał się brudzi ale przy mojej małpiszonce nie aż tak. Zawsze można wyprać i są jak nowe :D Bierz większy przedział a w uwagach napisz że psiak ma obwód szyji taki i taki i oni już dopasują,zreszta sami prosza o napisanie obwodu. Moja ma 48 i wzięłam 50-60cm,napisałam w uwagach i obroża idealna,nie ma bata że mi z niej się wykręci na dworze :diabloti:

[B]Żabki zarąbiste [/B]:p

Link to comment
Share on other sites

Też mam furkidza i nie polecam. Po tygodniu wyglądał jak szmata. Po miesiącu niewiele ma wspólnego z piękną obrożą, którą wyjęłam z przesyłki... Za to ekspresowa realizacja. Polecam gadżeciaki-bardzo solidne szelki, niestety długi czas oczekiwania. Przymierzam się do superdoga, ale wciąż są ważniejsze wydatki(np. oświetlenie psa na nocne spacery).

Link to comment
Share on other sites

Furkidzy niestety u mnie zarówno na suce jak i teraz na psie po kilka spacerach nie wyglądały zbyt pięknie.
Zauważyłam jedną rzecz , obroże furkidz w jaśniejszych kolorach dłużej wyglądają ładnie, te w ciemniejszych szybko tracą kolor przez co brzydko wyglądają szybciej.

Najwytrzymalszą obrożą jaką mam jest el perro , mimo że jest jasna bo beżowa , używana praktycznie ciągle , piorę raz w tygodniu z musu i zawsze po praniu wygląda jak nowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']A skoro bawełniane Furkidzy tak szybką się niszczą, to jak wygląda sprawa z Cottonkami DS? Ma ktoś porównanie? :)[/QUOTE]

Bawełna to bawełna. Materiały o różnych wzorach mogą się różnić trwałością, ale wielkiej różnicy bym się nie spodziewała...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Furkidzy niestety u mnie zarówno na suce jak i teraz na psie po kilka spacerach nie wyglądały zbyt pięknie.
Zauważyłam jedną rzecz , obroże furkidz w jaśniejszych kolorach dłużej wyglądają ładnie, te w ciemniejszych szybko tracą kolor przez co brzydko wyglądają szybciej.

Najwytrzymalszą obrożą jaką mam jest el perro , mimo że jest jasna bo beżowa , używana praktycznie ciągle , [B]piorę raz w tygodniu [/B]z musu i zawsze po praniu wygląda jak nowa.[/QUOTE]

A ja wczoraj zrobiłam pranko :loveu: I teraz nie wiem co brać na spacer, bo wszystko takie piękne, nowe, świeże i pachnące :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']A skoro bawełniane Furkidzy tak szybką się niszczą, to jak wygląda sprawa z Cottonkami DS? Ma ktoś porównanie? :)[/QUOTE]
DS obszywa inaczej obroże , tylko z wierzchu , od spodu jest taśma .
Z tego co czytałam dzięki temu są wytrzymalsze .
Aczkolwiek blakną pewnie tak samo bo to jednak ta sama bawełna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anostek']Bawełna to bawełna. Materiały o różnych wzorach mogą się różnić trwałością, ale wielkiej różnicy bym się nie spodziewała...[/QUOTE]

W sumie racja ;) Tak się tylko zastanawiam, bo aż takich opinii o Cottonkach, że się niszczą, chyba nie ma.

Mam tylko nadzieję, że jak już zamówię to mój pies nie okaże się znistkiem i troche nam te obroże posłużą :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja już to pisałam, ale u mojego psa który bardzo lubi tarzać się w różnych nieprzyjemnych rzeczach (przez co obroża musi być często prana), Furkidz wygląda całkiem nieźle, jedynie trochę wyblakł, ale nie widać jakiejś znaczącej różnicy, poza tym łańcuszek już nie błyszczy się tak jak na początku. Kupiłam go rok temu w październiku, początkowo był noszony dzień w dzień, a od wiosny kiedy kupiłam psiakowi Rogza i zaczęłam go ubierać częściej w szelki (bo więcej z nim biegałam, albo jeździłam na rowerze) zakładałam mu go rzadziej. Obroża nie ma żadnych przetarć i wygląda na to, że posłuży nam jeszcze długo (tym bardziej, że ilość wszystkich obroży mojego psa szybko się powiększa i jest więcej na zmianę) Aż dama się dziwie, czytając wasze opinie o obrożach tej firmy, ja Furkidza polecam :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']ciut mniej blakną, ale materiały wykorzystują te same :)[/QUOTE]
Ale jak...? Skoro materiał ten sam? :evil_lol:
mam i cottonkę, i Furkidza - faktycznie, w tej drugiej obroży spodnia część nie prezentuje się najlepiej (zastanawiam sie po co wgl jest tam ten materiał?), ale z wierzchu dzieje się to samo - może nie identyko, bo mam różne wzory, a na dodatek jedna była używana, ale bawełna to bawełna - nie będzie mniej blakła, bo naszyła ją inna firma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karoola']Ale jak...? Skoro materiał ten sam? :evil_lol:
[/QUOTE]
Bo inaczej uszyte :) W DS materiał jest naszyty na taśme, w Furkidz jest cała taśma obszyta materiałem i najbardziej niszczy się właśnie na tych zagięciach materiału.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...