Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='FredziaFredzia']Widzieliście nowy bazarek taks? :) Coś ruchu ostatnio na nich nie ma odkąd są w formie licytacji...[/QUOTE]

Moim zdaniem kiepska sprawa, że jest w formie licytacji.. Ja raczej nic nie kupie (choć podoba mi się sporo rzeczy) bo po prostu nie mam siły na polowanie. Jakoś wyleczyłam się z tego. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']czy któraś firma robiąca obroże ma brązową eko?[/QUOTE]

DS i Gadżeciaki :)

A co do bazarku taks, wcześnie wpadało kilka osób wykupowało naście obroży i po sprawie było. Teraz każdy ma równe szanse. A taksowe obroże to jedne z lepiej zrobionych z jakmi miałamdo czynienia. I te 13 czy 15 zł to mało jak za tak dobrze wykonane akcesoria. :lol:

Edited by AnIeLa
ed
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Husky(M)']Czy obroże DS długo wytrzymają na haszczaku, który często mocno szarpie na smyczy?[/QUOTE]
jak kupisz na klamre metalową lub zacisk/łańcuszek to wytrzyma bez problemu jesli chodzi o wytrzymałośc na rozwalenie przy ciągnięciu , jak pies mocno szarpiący to lepiej nie ryzykować zatrzasków z żadnej firmy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']jak kupisz na klamre metalową lub zacisk/łańcuszek to wytrzyma bez problemu jesli chodzi o wytrzymałośc na rozwalenie przy ciągnięciu , jak pies mocno szarpiący to lepiej nie ryzykować zatrzasków z żadnej firmy .[/QUOTE]
nie każdy pies jest takim 'terminatorem' jak clayton i misia.

Link to comment
Share on other sites

Ja się trochę zraziłam do DogStyle po tym jak pękł mi karabińczyk w lince treningowej, praktycznie przy pierwszym użyciu. Specjalnie wzięłam tę 'lonżę' dla dużych psów, ale psiak się rozpędził i poooszedł. Cud, że nikt akurat nie szedł wtedy. :shake: Mam jeszcze smycz od DS, ale teraz boję się jej używać, żeby się sytuacja nie powtórzyła... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Lucky nie zamierzam dyskuować , nawet DS dla psów szarpiących nie poleca zatrzasków , co innego rogz z blokadą a co innego zwykłe zatrzaski jak DS, Furkidz Taks itd i nie musi byc pies terminatorem by to zerwać bo tu juz nawet pare osób o tym pisało że zatrzask nie dał rady a ostatnio Marchewkowa .
każdy zakłada to co uważa za słuszne , na psom szarpiącym silnym odradzam zatrzaski zwykłe .
a co ktos zrobi to jego sprawa :)

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry. Tak jak pisałam, z Juliusami wszystko w porządku, ale wychodzi na to, że będziemy ich używać głównie do biegania i czasem na spacery. Okazało się, że Howard wychodzi z nich w pół sekundy, a że jest agresywny do niektórych psów, a ostatnio zaliczył ucieczkę, wolę nie ryzykować.
Znalazłam takie szelki z ManMata, napisane jest, że nie wycierają sierści, więc powinny być dla nas odpowiednie: [URL]http://www.pelna-miska.pl/pl/p/ManMat-szelki-LONG-DISTANCE-niebieskie/2721[/URL]

Czy ktoś z Was posiada te szelki? No i czy te rozmiary w tabeli są adekwatne do ich stanu rzeczywistego? Gdzie mogę się dowiedzieć jaki jest zakres regulacji? Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o DS to jestem bardzo zadowolona z moich guardów. Są nieziemskie! Kolorek wszystkich złapał za sercę, jednak mi chyba najbardziej odpowiada wykonanie. Miałam poprzednio szelki z innej firmy i te są nie porównywalnie lepsze! Polecam wszystkim osobom, które szukają czegoś dobrego, ładnego i wytrzymałego :)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/42/img7105d.jpg/][IMG]http://img42.imageshack.us/img42/6449/img7105d.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Lucky nie zamierzam dyskuować , nawet DS dla psów szarpiących nie poleca zatrzasków , co innego rogz z blokadą a co innego zwykłe zatrzaski jak DS, Furkidz Taks itd i nie musi byc pies terminatorem by to zerwać bo tu juz nawet pare osób o tym pisało że zatrzask nie dał rady a ostatnio Marchewkowa .
każdy zakłada to co uważa za słuszne , na psom szarpiącym silnym odradzam zatrzaski zwykłe .
a co ktos zrobi to jego sprawa :)[/QUOTE]

Czy z szelkami na zatrzask też jest podobnie?Czy pies , który mocno szarpie może je rozpiąć?Mam norwegi z klamerka , teraz chciałam zamówić guardy z zatrzaskiem....Zauwazyłam ,że mój pies gorzej szarpie na obroży, w szelkach zachowuje się spokojniej...chyba jednak zostanę przy klamerkach....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bluess']Czy z szelkami na zatrzask też jest podobnie?Czy pies , który mocno szarpie może je rozpiąć?Mam norwegi z klamerka , teraz chciałam zamówić guardy z zatrzaskiem....Zauwazyłam ,że mój pies gorzej szarpie na obroży, w szelkach zachowuje się spokojniej...chyba jednak zostanę przy klamerkach....[/QUOTE]
wiesz co w szelkach siła rozkłada się inaczej , ja osobiście używam szelek na zatrzaski i jedyne które mnie zawiodły i zatrzask się poluzował (chrobotał przy chodzeniu ) były manmaty a tak to wszystko ok , tylko ja nie mam dużych psów , mam średnie szarpiące .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']Mam pytanie do posiadaczy obroży z łańcuszkiem. Ubieracie swoim psiakom te obroże w zimie? Chodzi mi o to że łańcuszek robi się lodowaty w takich temperaturach jakie obecnie są. Czy psu nie jest od tego jakoś zimno? nieprzyjemnie?[/QUOTE]

Kurze mojej nie przeszkadza :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...