Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='drzalka']To spróbujemy, nigdy nie miałam takich szelek, a ostatnio zaczęło mi się dobrze psa prowadzić w szelkach - pasach samochodowych.
Polecam te z firmy Nobby.
Mają od razu przy szelkach rączkę i w zestawie dodają zaczep do samochodu.

[IMG]http://zoostacja.pl/product/image/1035/75321.jpg[/IMG]



Co do dyskusji o Flexi. Ja podobnie jak Amber nie wyobrażam sobie w tej chwili spacerów bez Flexi w torebce np na siku, czy w mieście/ plenerze gdzie na zdrowy rozum nie powinno się wypuszczać psa bez smyczy.
W niektórych sytuacjach i z lenistwa po prostu lepiej mi mieć wygodny uchwyt , zwijająca się smycz, troszkę więcej samowolki i jedną rękę wolną ( przy długiej lince trzeba liczyć się na ciągle zwijanie/rozwijanie).
Znów np gdy jedziemy nad wodę, czy gdzieś w pola/ do lasu (gdzie bywa dużo ptactwa , ludzków i kłusowników) wole mieć linkę/dłuższą taśmę i kontrolować psa przykładowo nadeptując na nią czy zwijając .[/QUOTE]
Moje psy tylko tak transportuje w takich szelkach ,ale moge tylko 4 jechac ,pozostale sa inaczej umocowane.
psy kochaja obserwowac .Klatke wyrzucilam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drzalka']To spróbujemy, nigdy nie miałam takich szelek, a ostatnio zaczęło mi się dobrze psa prowadzić w szelkach - pasach samochodowych.
Polecam te z firmy Nobby.
Mają od razu przy szelkach rączkę i w zestawie dodają zaczep do samochodu.

[IMG]http://zoostacja.pl/product/image/1035/75321.jpg[/IMG]



[/QUOTE]
Te szelki wyglądają bardzo solidnie!Gdzie kupiłaś?Jaka cena?
Ja mam już od 2 lat szelki Trixie kupione w zoologicznym,mają niestety jedną wadę-gdy pies się gwałtownie otrzepie to czasami się wypinają z zapięcie samochodowego.Przyznam,że to lekko irytujące.
Pies ładnie mi jeździ w samochodzie,grzecznie siedzi.Natomiast czasem się czymś zainteresuje albo się otrzepie i wtedy muszę się zastanawiać gdzie się zatrzymać żeby go znowu wpiąć.

Link to comment
Share on other sites

Hej kupiłam tutaj w zooastacji: [URL]http://zoostacja.pl/samochodowe-pasy-bezpieczenstwa-dla-psa-firmy-nobby.html[/URL]

Fajne bo na piersi i ta rączka wykonana jest z tego samego co pas samochodowy, czyli raczej trwały materiał.
Cena bardzo dobra i dodają ten przypinacz do auta - to też +.

Edited by drzalka
Link to comment
Share on other sites

Musicie uwazac z tymi zapinaczami ,bo sa o mniejszej i wiekszej formie.mialam jeden zpinacz co kupilam osobno w sklepie to byl za maly zeby dobrze dopasowac w moim aucie ,stad lepiej wpierw wyprobowac. kupilam pozniej troche szerszy i o dluzszym pasku do regulacji , jest okey.
A tak z doswiadczenia wiem ,ze szelki sie kupuje tylko idac z psem do sklepu w ktorym sie je dopasowuje,a nie na oko.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie i tak ten przepinasz za długi, nie lubię jak mi pies chodzi po całym aucie.
O tyle fajnie sprawdzają się szele w aucie, bo pies może sobie siedzieć przy lekko otwartej szyi i nie wyskoczy mi,
nie wywali całej głowy przez nią.
Raczej wątpie, żeby zdały egzamin przy mega mocnym uderzeniu - wypadku.
Jeżeli mam miejsce pies siedzi w bagażniku.

Ja spokojnie trafiłam z rozmiarem bo obydwie obręcze są regulowane.

Edited by drzalka
Link to comment
Share on other sites

przepciez pasek -przypinacze jest do regulacji.Moj jeden pies siedzi przy mnie na siedzeniu ,inne z tylku .Mozna sobie wyregulowac na okreslona dlugosc.tylko te koncoowki sa roznej szerokosci i czesto te waskie i mniejsze podczas hamaowania moga sie wysunac.

Link to comment
Share on other sites

te tasmy parciane z regoly sa czarnego koloru i roznej dlugosci ,szeroksc jest dopasowana do metalowej koncowki -zabezpieczenia,ktora musi dobrze pasowac do zabezpieczeniia od naszych pasow w aucie.Mialam jedno zabepieczeni to musialam oddac do sklepu spowrotem ,gdyz bylo za waskie i sie wyciagalo przy kazdym szarpnieciu.stad jezeli zakupisz taki przypinacz nie odrywaj metki ,nie wyrzucaj paragonu,wyprobuj w twoim aucie i jak nie bedzie pasowac to oddaj do sklepu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka']Wyprzedaż kilku modeli Dublin Dog - po szczegóły zapraszam na stronę Eko-Pies :cool3:[/QUOTE]

Nie widzę promocji obróżkowych na stronie www (?)

[B]Bulwy w nowościach od Taks:[/B]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/575262_242472269195432_100002979810557_447553_1976566436_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']A ma ktoś szelki dingo strong? Zauważyłam, że ten poziomy pasek się reguluje na rzep? One nie puści przy ciągnącym psie?[/QUOTE]
nic nie puści :) miałam dla silnej suki i nic nie puściło , mogę polecić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sator_k_']Jak czyścicie siodło juliusów? Bo nam się trochę ubrudziło. Próbowałam wodą z mydłem, ale średnio schodziło.[/QUOTE]
szczoteczka i mydlo z wodą u ans zeszło , pewnie zależy czym ubrudzone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']hm a ja wszytskie akcesoria od 3 lat kupuje przez neta...mój pies chyba nic nigdy nie miał mierzonego w zologu:cool1:[/QUOTE]
Ja tylko raz mierzyłam szelki, ale to jak Nuka jeszcze rosła, teraz wszystko kupuję przez neta, bo po prostu w zoologu u mnie w mieście dosłownie nic ładnego ani ciekawego nie ma ;-)

Link to comment
Share on other sites

od Taks
[IMG]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Wiosna%202012/DSC09412.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Wiosna%202012/DSC09418.jpg[/IMG]

i w rogzie
[IMG]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Wiosna%202012/DSC09396.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

trzebuje szczerej opinii (sorry, marta:))), czy te piekne obroze dog style z jednokolorowych tasiemek farbuja futro.
mysle nad takim kompletem dla suczki, ktora w najblizszym czasie oddajemy do adopcji, a ona ma biala szyjke i nie chce, zeby jej cos zafarbowalo, bo ma wygladac jak miss world:)))

a taki komplecik bylby idealny do adopcyjnej wyprawki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']trzebuje szczerej opinii (sorry, marta:))), czy te piekne obroze dog style z jednokolorowych tasiemek farbuja futro.
mysle nad takim kompletem dla suczki, ktora w najblizszym czasie oddajemy do adopcji, a ona ma biala szyjke i nie chce, zeby jej cos zafarbowalo, bo ma wygladac jak miss world:)))

a taki komplecik bylby idealny do adopcyjnej wyprawki.[/QUOTE]

Z tego co wiem to taśmy nie farbują (albo raczej nie powinny) sierści. Ja mam same taśmowe rzeczy i jeden skórzany komplet, żadna taśma mi nigdy nie zafarbowała, najprędzej farbują te tanie bez firmowe 'skórzane' akcesoria jak zostaną zamoczone ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...