Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Bardzo mi sie podoba podejscie do klienta , gdzie wazne jest zadowolenie. Sama testuje swoje wyroby od - mozecie sie smiac ;d - czerwca i sama wiem , ze nie wypusila bym niczego czego nie bylabym pewna. Sama wiem z wlasnego doswiadczenia , ze zawsze kupujac obroze czy smycz nie wiedzialam co wybrac aby bylo mocne ( mam huskiego - typowy morderca kotow kur i innych malych stworzen ), aby zapewnic jak najwiecej bezpieczenstwa. Tak samo teraz - nie wyobrazam sobie sprzedac komus czego kolwiek co wiem ze jest wadliwe czy niepewna jest tego jakos ;) takze duzy plus za podejscie ;) mam nadzieje ze testy pojda pomyslnie ;d u mnie jak narazie ida rewelacyjnie i mysle ze nieldugo jak bede miala wiecej czasu, tez sie pochwale swoimi skromnymi wyrobami ;) bo jednak takich wyrobow jeszcze nigdzie nie widzialam, wiec mam nadzieje , ze to bedzie jakas odmiana. Trzymam za Ciebie kciuki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laura_112'] u mnie jak narazie ida rewelacyjnie i mysle ze nieldugo jak bede miala wiecej czasu, tez sie pochwale swoimi skromnymi wyrobami ;) bo jednak takich wyrobow jeszcze nigdzie nie widzialam, wiec mam nadzieje , ze to bedzie jakas odmiana. Trzymam za Ciebie kciuki ;)[/QUOTE]
To ja z chęcią obejrzę co porobiłaś ciekawego :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Corse']
2. Chciałabym, żeby była pewność co do jednego - to nie są Dublin Dogi :cool3:. Po unurzaniu w błocie i innym SPA, nie będą wyglądać jak nowe. Z pewnością po upraniu będą wyglądać lepiej niż przed, ale jak każda obroża materiałowa mogą poszarzeć (zwłaszcza jasne elementy). Nie są to obroże dobre na wybitnie błotno-tarzaniowe spacery, bo nie ma gwarancji jak będą wyglądać po takich zabiegach :diabloti:
[/QUOTE]

I właśnie test wykaże jak się zachowają po takich spacerach, nigdy nie wiadomo co któremuś psiakowi do głowy na spacerze przyjdzie. :evil_lol:

a i przy okazji będzie można zobaczyć jak przejdą kilka- kilkanaście prań :) a że się zniszczy trudno po to chyba są obroże testowe :) Trzeba robić wszystko, żeby je zniszczyć ( oczywiście nie podpalać :P tylko w taki sposób jakby to robił psiak) czyli eksploatować najbardziej jak się da i patrzeć ile wytrzyma :fadein:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnIeLa']

a i przy okazji będzie można zobaczyć jak przejdą kilka- kilkanaście prań :) a że się zniszczy trudno po to chyba są obroże testowe :) Trzeba robić wszystko, żeby je zniszczyć ( oczywiście nie podpalać :P tylko w taki sposób jakby to robił psiak) czyli eksploatować najbardziej jak się da i patrzeć ile wytrzyma :fadein:[/QUOTE]
dokładnie , na tym powinien polegać test obroży , powinny być sprawdzone zarówno w błocie jak i w krzakach , nie tylko na zerwania ale także na wytrzymałość taśm , po co komu obroża która po kilku spacerach nadaję się do śmieci ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Marchewkowy[/B] w necie znalazłam takie zestawienia

z niebieskim

[U][IMG]http://www.dami-dogfashion.de/wp-content/gallery/weihnachtliche-halsbander-10-11-2011/weihnachten-eisblau-31-34.jpg[/IMG][/U]


z brązowym

[IMG]http://www.dami-dogfashion.de/wp-content/gallery/weihnachtliche-halsbander-10-11-2011/winterspas-30-33.jpg[/IMG]

nie mogę znaleźć tej stronki co Marta wstawiała gdzie można było robić sobie zestawienia samemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Corse']Dziewczyny,
Dziękuję Wam bardzo za wszystkie opinie - czytam je z uwagą i biorę do serca. W kilku punktach komentarz:

1. Zdaję sobie sprawę, że 5 obróż to niewielka próba. Jasne że wolałabym rozdać 100szt i mieć jakątaką statystykę, ale zwyczajnie nie mam takiej możliwości :roll:.
Starałam się te 5 obróż rozdać w ręce w miarę reprezentatywnej grupy - mamy 2 dużych, 2 średnich i 1 małego, ale jak czytam zadziornego :evil_lol: testera. Nie chciałam żeby ktokolwiek poczuł się urażony, że jego ominięto...ja wiem że 5 obróż na ilość chętnych do testowania jest stanowczo za mała ;).
Ale macie rację - nie mamy żadnego testera z grupy ras olbrzymich (+50kg). W związku z tym chcę poprosić o jeszcze jednego psa z takiej grupy, który zdecyduje się przetestować obrożę. Będzie to 3cm, dł. max ok 65cm. Proszę, żebyście wybrały jednego reprezentanta takiej grupy, spośród osób, które piszą na wątku - niech to będzie osoba, której test będzie dla Was miarodajny.

2. Chciałabym, żeby była pewność co do jednego - to nie są Dublin Dogi :cool3:. Po unurzaniu w błocie i innym SPA, nie będą wyglądać jak nowe. Z pewnością po upraniu będą wyglądać lepiej niż przed, ale jak każda obroża materiałowa mogą poszarzeć (zwłaszcza jasne elementy). Nie są to obroże dobre na wybitnie błotno-tarzaniowe spacery, bo nie ma gwarancji jak będą wyglądać po takich zabiegach :diabloti:

3. Co do wytrzymałości - właśnie o przetestowanie tejże mi chodzi i wychwycenie ew. słabych punktów - okuć, zatrzasków, szycia, taśmy itp. Wtedy będziemy mogli coś na to poradzić i poprawić słabe punkty.

4. Pytanie do właścicieli psów wybitnie pociągowych :evil_lol: - co najczęściej było słabym punktem w obrożach, które udało się zniszczyć Waszym psom? Wydaje mi się, że wymieniacie zatrzaski jako słaby punkt...Jeśli tak, to informuję, że będą dostępne zatrzaski metalowe (w całości) - myślę, że sprawdzą się przy "parowozach" :roll:[/QUOTE]

jak pisałam kilka stron temu, wyprowadzam psa który zepsuł już wiele obroży i muszę powiedzieć że w skórzanych nie wytrzymywała skóra a w parcianych zapięcia (nie ważne czy zatrzask czy zapięcie)

Link to comment
Share on other sites

No i paczki przygotowane. Jedna zmiana - Lawendowa dostaniesz obrożę 2,5cm z metalową klamrą...ot taka niespodzianka :lol: A poważnie - zatrzaski plastikowe 3cm mam z innego źródła niż pozostałe - niestety nie przeszły testów, są do bani. Szukam więc póki co zatrzasków... póki nie znajdę, nie będzie 3cm obróż.

Co do zacisków - jakie są według Was najlepsze? Chciałabym poznać Waszą opinię i spróbować uszyć takie cudo.

Bardzo dziękuję za opinie dot problemów z obrożami. Właśnie tego się obawiałam - że zatrzaski najczęściej zawodzą. Stąd próby nasze domowe - 2 i 2,5cm dały radę, ale niestety 3cm przy uwieszeniu się mojego niesfornego 90kg TŻta puściły :evil_lol:. Na całe szczęście TŻ po zerwaniu obroży nie uciekł daleko :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Corse']

Co do zacisków - jakie są według Was najlepsze? Chciałabym poznać Waszą opinię i spróbować uszyć takie cudo.
.[/QUOTE]

ja najbardziej lubię łańcuszkowe, takie jak ma np. rogz - najlepiej mi się w nich psa prowadzi, szybko się luzują i zaciskają.
[URL]http://i46.tinypic.com/x3tqvn.jpg[/URL]
a jeśli nie to pół zacisk tego typu
[URL]http://www.zoo-sklep.pl/galerie/r/rogz-obroza-zaciskowa-fa_28424.jpg[/URL]

Nie lubię zacisków pętelkowych, bo wg. mnie odstają
[URL]http://img17.imageshack.us/img17/1711/p1020552c.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Corse']No i paczki przygotowane. Jedna zmiana - Lawendowa dostaniesz obrożę 2,5cm z metalową klamrą...ot taka niespodzianka :lol: A poważnie - zatrzaski plastikowe 3cm mam z innego źródła niż pozostałe - niestety nie przeszły testów, są do bani. Szukam więc póki co zatrzasków... póki nie znajdę, nie będzie 3cm obróż.

Co do zacisków - jakie są według Was najlepsze? Chciałabym poznać Waszą opinię i spróbować uszyć takie cudo.

Bardzo dziękuję za opinie dot problemów z obrożami. Właśnie tego się obawiałam - że zatrzaski najczęściej zawodzą. Stąd próby nasze domowe - 2 i 2,5cm dały radę, ale niestety 3cm przy uwieszeniu się mojego niesfornego 90kg TŻta puściły :evil_lol:. Na całe szczęście TŻ po zerwaniu obroży nie uciekł daleko :roll:.[/QUOTE]

Nie ma sprawy :) Mam nadzieje, że godnie i miarodajnie przetestujemy to co dostaniemy :)

Co do zacisków czy raczej pół zacisków to tak jak napisała [COLOR=black]NightQueen, najwygodniejsze są łańcuszki i taki parciany dodatkowy element i fajnie jak okucie zatrzymujące zacisk jest jakoś na płasko wkomponowane a nie jakoś tam odstające ;-) ale to już jak kto woli chyba.

A próby na TŻecie... po prostu padłam :evil_lol:. Ja nie wiem czy Was jakieś organizacje pro ludzkie nie posądzą o testowanie produktów na człowiekach :evil_lol:. Dobrze wyszkolony TŻet, jak nie ucieka :cool3:
[/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/members/38686-NightQueen"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Corse, super obróżki, najpiękniejsza to ta turkusowa :loveu:
Nie płaczę że nie załapałam się bo my :eviltong: prawie nie ciągniemy, nie taplamy się w błocie i kałużach :evil_lol: więc nie miało by to sensu.
Zawsze się zastanawiałam jak sprawuje się metalowa klamra. Dobrze że te Twoje mają i poszły do testowania haha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Corse']
Co do zacisków - jakie są według Was najlepsze? Chciałabym poznać Waszą opinię i spróbować uszyć takie cudo.
.[/QUOTE]
co do zacisków to każdy lubi co innego np ja najbardziej lubię typu rogza lub taks z dodatkowym kółkiem na adresówkę np ;)
masz fajne taśmy ozdobne właśnie takich nigdy nie widziałam , przydałoby się coś nowego na rynku :lol:

Link to comment
Share on other sites

Masz wielkie szczęście, że facet nie uciekł, bywa z nimi różnie :D.
My mamy szeleczki 1cm ferplast dla psów 4 kg i ok.5kg ale nawet chińszczyzna nas nie zawiodła, a czasem ciągną jak mini zaprzęg jak są niewyżyte.
Chyba czarne powinnam kupować bo kilka mokrych dni i szelki się brudzą, muszę wyprać te ubranka ;).

Link to comment
Share on other sites

Na szczęscie TŻ szkolony - na kiałbaskę go zwabiłam to przyszedł :lol::lol::lol:

Co do zacisków - ja też najbardziej lubię łańcuszki. Z tym nie będzie problemu, ale póki co nie ma w hurtowni tychże łańcuszków, więc muszę poczekać. Powinny być za ok miesiąc, to zamówię.
Co do zacisków typu Rozg, takich: [url]http://img.bazarek.pl/65050/6628/257388/2589470584935bcf41c883.jpg[/url] to też nie ma problemu. Muszę tylko wymierzyć te kółka.
Ma ktoś może takiego rogza i mógłby w wolnej chwili zmierzyć średnicę wewnętrzną tego kółka w porównaniu do szerokości taśmy?

Jeśli chodzi o szelki...to na razie pieśń przyszłości, ale jak się rozwinę w tym szyciu to czemu nie :cool3:. Nieźle mnie motywujecie do rozwoju :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Tak jak dziewczyny napisały najfajniejsze są łańcuszki :p

kilka moich zacisków :evil_lol: zdjęcie z sierpnia na dzień dzisiejszy jest ich trochę więcej :diabloti:

[IMG]http://img155.imageshack.us/img155/6397/sam7248.jpg[/IMG]
By [URL="http://profile.imageshack.us/user/xxxkaluniaxxx"]xxxkaluniaxxx[/URL] at 2011-08-02

Corse jakbyś szukała kogoś do testowania szelek daj znać mój aniołek ma kilka par na sumieniu :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...