Jump to content
Dogomania

A moze załozymy stowarzyszenie?


AlmaMater

Recommended Posts

[quote name='AlmaMater']Wiem, że niektórzy z Was działają w ramach jakichś stowarzyszeń, inni nie lubią takich sformalizowanych form, ale może łatwiej byłoby jakoś działać, gdbybyśmy się jakoś zorganizowali.
Co o tym myślicie?[/quote]
Witam
Almater, po ostatnich moim poście w innym temacie - nie dziwisz się że wszystkie stowarzyszenia mnie olały. Powiem tak - (patrz podsumowanie)

W moim mailu do wszystkich organizacji pozarządowych była prośba żeby wszyscy połączyli siły, bo tak łatwiej będzie nam działać.
I podobno już jakieś rozmowy się odbyły tylko tak- Z kilku źródeł wiem, że:

1. Powstała Polska Fundacja Ochrony Zwierząt (informacja od Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt) podobno jakieś organizacje wyraziły chęć uczestniczenia w tym. Ale z innego źródła dowiedziałam się, ze było to zaproszenie na podpisanie porozumienia bez jakichkolwiek wczensiejszych konsultacji i wieksze organizacje działajace w kraju nie zaakceptowaly tego.
2. Od Fundacji Zwierzeta I My dowiedzialam sie natomiast, ze caly czas sa starania z innymi fundacjami na temat powstania koalicji (nie dotyczy pkt.1).

I jaki z tego wniosek - dlaczego mnie olaly?, skoro juz jakies organizacje pozarzadowe wysuwaja propozycje i tez sa olewane - bo inaczej tego nie mozna powiedziec to chyba cos nie dobrego dzieje sie miedzy nimi, wydaje mi sie, ze jak zawsze jest konflikt interesow. Moze jaka organizacja chce wies prym, albo co innego. Wnikac nie bede.

Ale moja propozycja jest taka. Zrobic ogolnopolska konferecje zaprosic wszystkie organizacje i podjac konkretne kroki w tym kierunku tzn. jedno stowarzyszenie. Bo takie rozwarstwienie jest dobre na szczeblu loklanym. Ale walka o powazniejsze sprawy odbywa sie na szczeblu krajowym i musi byc byc juz potezna sila, a z tego co czytam chociazby Toz traci z kazdym rokiem swoje sily i coraz czesciej jest usuwane na margines. To tylko takie moje spostrzezenie.

Mam nadzieje ze tym razem nie udolujesz mnie?
Tylko pomozesz bo chcemy tego samego, ale skoro maile nie daja to co robic?

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze jedna sprawa. Rusza akcja z Psem za Pan brat, pewnie czytałas o niej. Napisalam kolejnego maila, ze organizacje ktore dzialaja w tych miastach lub okolicach moglyby nawiazac wspolprace z organizatorami i wystawic sie z jakims stoiskiem. I informowac ludzi o sterylizacja, kastracji o adopcjach w koncu to one znaja skale i liczbe problemu przepelnienia schronisk etc. jaka jest na ich terenie. I co jedna organizacja mi odpisala. Zastanawiam czy moje pomysly sa az takie glupie i bezsensowne, czy po po prostu moj mail wyladowal w smietniku jako mail od laika ktory od niedawna zaczal sie interesowac takimi sprawami. :cry: Czy to tylko brak dobrego wychowania? Na to pytanie tez chcialabym znac odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

Sylka-centralizacja juz raz byla-nie po to walczono o demokracje aby ponownie sie centralizowac :-?
Jak zachodzi potrzeba organizacje 'mowia jednym glosem'. Wszedzie, w innych krajach sa setki roznych organizacji.
A najlepsze sa dzialania lokalne. Liderzy wszedzie sa i beda-to normalne.
ad.1 to nie tak jak piszesz.

Nie miej pretensji ze nikk nie zaregowal-takie rzeczy trzeba przygotowywac wczesniej-nie wystarczy slac e-mial zreszta. Zaproponuj ktorejs organizacji, ze to dla niej zorganizujesz, wlasnie dla zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Sylka-centralizacja juz raz byla-nie po to walczono o demokracje aby ponownie sie centralizowac :-?
Jak zachodzi potrzeba organizacje 'mowia jednym glosem'. Wszedzie, w innych krajach sa setki roznych organizacji.
A najlepsze sa dzialania lokalne. Liderzy wszedzie sa i beda-to normalne.
ad.1 to nie tak jak piszesz.

Nie miej pretensji ze nikk nie zaregowal-takie rzeczy trzeba przygotowywac wczesniej-nie wystarczy slac e-mial zreszta. Zaproponuj ktorejs organizacji, ze to dla niej zorganizujesz, wlasnie dla zwierzat.[/quote]

Tu nie chodzi o centralizacje. Chodzi o utworzenie koalicji ktora bedzie wystepowala pod jedna nazwa, bedzie reprentowala wszystkie organizacje. I bedzie dzialac na szczeblu krajowym. I ktora zacznie cos znaczyc w Polsce. I tu nie jestem sama, są ludzie ktorzy chca miec jedna wielka koalicje, tylko widze ze cos ciezko idzie jej tworzenie.
Bo tak naprawde ile organizacji cos znaczy dla urzednikow rzadowych?

TOZ ktory wszyscy znaja w Polsce (bo jak sie ludzi pytam to o innych towarzystwach nie slyszeli) stracil na znaczeniu i to widac na kazdym kroku, poza tym nie raz dostalam juz informacje ze niektore (podkreslam niektore) oddzialy TOZ sa juz tak skostniale, a pomysly nowych ludzi sa usuwane na plan dalszy wraz z ich pomysłodawcami.
A o to chyba nie mialo chodzic?

Tak chce to zaproponowac fundacji Zwierzeta i My. Zebysmy w Poznaniu zorganizowali cos takiego. Bo jedynie w tym widze jakies sensowne efekty niz pisanie maili, wspolna korespondecja miedzy organizacjami i staranie sie, i proszenie sie zeby cos utworzyc. Siada sie do okraglego stolu i sie dyskutuje. Porzadna jedna wielka rozmowa.

Tylko boje sie jednego ze organizacje to oleja.

Moze nie mam racji, bo dzialam od niedawna na tym forum. Ale uwazam,ze robi sie balagan kiedy wszystkie organizacje walcza o ten sam cel np. Chociazby o sterylizacje i kastracje (z dostalam informacje ze to walka trwa dobrych kilka lat, a zbliza sie do juz do 10 lat) a efektow nie widac.

ps. ad1 to sa informacje ktore dostalam wiec nie wiem jak to jest naprawde. Bo kazda ze stron przedstawia swoje zdanie.

Ps. Najgorsze jest to, że ja w ogóle nie widze chęci nawiązania jakiejkolwiek współpracy i podjęcia jakikolwiek kroków a tym bardziej pomocy. Moja samotna walka z wiatrakami :cry:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylka']Jest jeszcze jedna sprawa. Rusza akcja z Psem za Pan brat, pewnie czytałas o niej. Napisalam kolejnego maila, ze organizacje ktore dzialaja w tych miastach lub okolicach moglyby nawiazac wspolprace z organizatorami i wystawic sie z jakims stoiskiem. [/quote]

Przepraszam ale PO CO?? Przeciez to organizuja dwie organizacje-maja okreslony cel do osiagniecia. Gdyby potrzebowaly pomocy od innych organizacji zwrocily by sie o takowa zapewne. Nie mozna mieszac innej organizacji szykow-wiedza co robia-jasno pisze prasa jakie jest ich przeslanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylka'][quote name='ARKA']Sylka-centralizacja juz raz byla-nie po to walczono o demokracje aby ponownie sie centralizowac :-?
Jak zachodzi potrzeba organizacje 'mowia jednym glosem'. Wszedzie, w innych krajach sa setki roznych organizacji.
A najlepsze sa dzialania lokalne. Liderzy wszedzie sa i beda-to normalne.
ad.1 to nie tak jak piszesz.

Nie miej pretensji ze nikk nie zaregowal-takie rzeczy trzeba przygotowywac wczesniej-nie wystarczy slac e-mial zreszta. Zaproponuj ktorejs organizacji, ze to dla niej zorganizujesz, wlasnie dla zwierzat.[/quote]

Tu nie chodzi o centralizacje. Chodzi o utworzenie koalicji ktora bedzie wystepowala pod jedna nazwa, [b]bedzie reprentowala wszystkie organizacje.[/b][/quote]


Ale sa rozne organizacje-jedne bardziej nastawione na pomoc zwierzetom udomowionym, inne zwierzetom gospodarskim,inne dzikim, inne edukacja.
Sa tez organizacje, z grupy zwierzat udomowionych, ktore sa za eutanazja zwierzat w schroniskach-a inne nie. Mniejsze koalicje moze tak a nie w jeden worek wszystko-to moze byc niebezpieczne-dla zwierzat!

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o to, ze Ci ktorzy to organizuja maja w programie mowienie o adopcjach psow, a watpie zeby to bylo takie szczegolowe i dokladnie. Raczej zajecie sie tematem pobieznie, a organizacje bedace na miejscu mogloby chociaz udzielic wiadomosci lokalnych, jakie sa schroniska, ile jest psow, jakie sa kwoty za adopcje. Sama wiem ze ogolne informacje ludzie puszczaja mimo uszow, a przy szczegolowych sie zainteresuja. Tak samo nie wierze w to, ze wszyscy ktorzy maja psy wiedza gdzie jest schronisko w ich miescie. Przewaznie temat schroniska pojawia sie jak pies im zginie. A tak jest nawet szansa dla lokalnych organizacji znalezc kolejnych ludzi dobrej woli.

Link to comment
Share on other sites

Ale sa rozne organizacje-jedne bardziej nastawione na pomoc zwierzetom udomowionym, inne zwierzetom gospodarskim,inne dzikim, inne edukacja.
Sa tez organizacje, z grupy zwierzat udomowionych, ktore sa za eutanazja zwierzat w schroniskach-a inne nie. Mniejsze koalicje moze tak a nie w jeden worek wszystko-to moze byc niebezpieczne-dla zwierzat![/quote]\

I tu sie z Toba nie zgodze. Niestety musze wejsc na polityke.
Kazde osiagniecie waznego i duzego celu (chodzi tu o sprawy na poziomie krajowym) wiaze sie z walka ktora prowadza liderzy duzej grupy i znaczacej grupy.
A my takiej w Polsce nie mamy!
(przyklad chociazby sprawy sterylizacji i kastracji - 10 lat staran!)

Ja nie mowie tu eutanazji, ja mowie o powstaniu schronisk , o sterylizacji i kastracji, o obowiazkowym chipowaniu, o surowszym prawie jesli chodzi o znecanie sie nad zwierzetami (nie wazne jakimi) nie wierze ze znajdzie chociazby jedna organizacja ktora sie pod tym nie podpisze.

Nie moze sie rozdrabniac na tematy szczegolowe, ktore dotycza konkretnych zwierzat, ale takie ktore pomoga kazdej grupie. I krowie, swini, koniowi, psu, wroblowi czy nawet biedronce.

No chyba liderzy organizacji walczacych o ochrone zwierzat sa na tyle powazni, zeby wybrac te najwazniejsze sprawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylka']Chodzi mi o to, ze Ci ktorzy to organizuja maja w programie mowienie o adopcjach psow, a watpie zeby to bylo takie szczegolowe i dokladnie. Raczej zajecie sie tematem pobieznie, a organizacje bedace na miejscu mogloby chociaz udzielic wiadomosci lokalnych, jakie sa schroniska, ile jest psow, jakie sa kwoty za adopcje. Sama wiem ze ogolne informacje ludzie puszczaja mimo uszow, a przy szczegolowych sie zainteresuja. Tak samo nie wierze w to, ze wszyscy ktorzy maja psy wiedza gdzie jest schronisko w ich miescie. Przewaznie temat schroniska pojawia sie jak pies im zginie. A tak jest nawet szansa dla lokalnych organizacji znalezc kolejnych ludzi dobrej woli.[/quote]

Sylka-sorry ale jesli jka ORGANIZACJA organizuje okreslona akcje to przepraszam bardzo ale to ICH sprawa jak to organizuja i CO ONI cha przekazac. Jesli uznaliby, ze warto przy okazji zrobic to co TY mowisz to zworciliby sie z taka propozycja do lokalnych organizacji,schronisk. Przepraszam ale 5 grzybow w barsz to zaduzo, tak uwazam.

Gdybym to ja organizowala, na ich miejscu, i Ty bys zglosila sie, ze chiala bys to i to i tamto to bym Ci odpowiedziala tak: Swietnie, super ale wiesz NASZA akcja ma okreslone cele przez nas-tyle i NIC wiecej. Skoro uwazasz, ze jest potrzeba mowienia o schronisku, cenie itd to zorganizuj SWOJA akcje-co za problem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"ARKA"'][quote name='Sylka']

Sylka-sorry ale jesli jka ORGANIZACJA organizuje okreslona akcje to przepraszam bardzo ale to ICH sprawa jak to organizuja i CO ONI cha przekazac. Jesli uznaliby, ze warto przy okazji zrobic to co TY mowisz to zworciliby sie z taka propozycja do lokalnych organizacji,schronisk. Przepraszam ale 5 grzybow w barsz to zaduzo, tak uwazam.

Gdybym to ja organizowala, na ich miejscu, i Ty bys zglosila sie, ze chiala bys to i to i tamto to bym Ci odpowiedziala tak: Swietnie, super ale wiesz NASZA akcja ma okreslone cele przez nas-tyle i NIC wiecej. Skoro uwazasz, ze jest potrzeba mowienia o schronisku, cenie itd to zorganizuj SWOJA akcje-co za problem?[/quote]

No to widze ze mamy calkowicie inny sposob myslenia. Bo ja nie mialabym nic przeciwko temu gdybys Ty sie zglosila.
Bo Ty traktowalabys mnie jak konkurencje, a ja Ciebie nie. I tu jest zasadnicza roznica.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Z tego co przeczytalm w prasie maja dwa cele i NIC wiecej.
-udostepnic opiekunom darmowa konsultacje w sprawie zdrowia ich pupili
-na co zwroci uwage zanim sie kupi psa aby nie bylo rozczarowan, wyrzucania, itd

i tyle![/quote]

To moze przestalabys czytac prase i weszla na strone calej akcji.

Poza tym fakt na stronie jest szczegolowy program akcji i jest napisane informacja o lokalnych schroniskach, a znajac zycie bedzie to np. gosc z Warszawy, ktory bedzie mowil o sytuacji w schroniskach w Wielkopolsce. Tak jak on wiedzial najlepiej co sie dzieje na naszym podworku. Jestem ciekawa czy powie np. o schronisku w Sycynie. Pewnie nie bedzie w ogole wiedzial ze takie istnieje.

Tak naprawdę nie chce się w dawac dyskusję czy Ty masz racje czy ja i odbijanie pileczki tez niczego nie da a zwierzetom zwlaszcza nie pomoze.

Ale uwazam ze oprocz wolontariatu i pomocy zwierzetom czysto poprzez czyny trzeba sie zabrac za pomoc slowna poprzez nowa ustawe, nowe prawa a potem ich egzekwowanie, ale pojedyncze lokalne organizacje tego same nie zrobia. Nie wazne ile czasu i sily na to poswieca. Po prostu nie da sie. I dlatego musi byc stworzona koalicja.

W Starachowicach wystosowano list podpisaly sie rozne organizacje. Ale niektorzy o nich w ogole nie slyszeli. Dlatego jest potrzeba utworzenia jednej znaczacej, ktora wreszcie zacznie osiagac efekty, ktora bedzie miala na tyle ugruntowana pozycje, ze ludzie beda sie liczyc z jej zdaniem i nie bedzie ignorowana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Sylka"'][quote name='ARKA'][quote name='Sylka']

Sylka-sorry ale jesli jka ORGANIZACJA organizuje okreslona akcje to przepraszam bardzo ale to ICH sprawa jak to organizuja i CO ONI cha przekazac. Jesli uznaliby, ze warto przy okazji zrobic to co TY mowisz to zworciliby sie z taka propozycja do lokalnych organizacji,schronisk. Przepraszam ale 5 grzybow w barsz to zaduzo, tak uwazam.

Gdybym to ja organizowala, na ich miejscu, i Ty bys zglosila sie, ze chiala bys to i to i tamto to bym Ci odpowiedziala tak: Swietnie, super ale wiesz NASZA akcja ma okreslone cele przez nas-tyle i NIC wiecej. Skoro uwazasz, ze jest potrzeba mowienia o schronisku, cenie itd to zorganizuj SWOJA akcje-co za problem?[/quote]

No to widze ze mamy calkowicie inny sposob myslenia. Bo ja nie mialabym nic przeciwko temu gdybys Ty sie zglosila.
Bo Ty traktowalabys mnie jak konkurencje, a ja Ciebie nie. I tu jest zasadnicza roznica.[/quote]

Nie wkladaj w moje usta czegos co nie wiesz. Jaka konkurencje???
Nie rozumiesz tego, ze maja SWOJ OKRESLONY CEL!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylka'][quote name='ARKA']Z tego co przeczytalm w prasie maja dwa cele i NIC wiecej.
-udostepnic opiekunom darmowa konsultacje w sprawie zdrowia ich pupili
-na co zwroci uwage zanim sie kupi psa aby nie bylo rozczarowan, wyrzucania, itd

i tyle![/quote]

Jestem ciekawa czy powie np. o schronisku w Sycynie. Pewnie nie bedzie w ogole wiedzial ze takie istnieje.[/quote]

Pewnie,ze nie powie bo takie schronisko nie jest zarejestrowane u powiatowego lekarza weterynarii. To jest przytulisko u p.Wandy.

[quote] Dlatego jest potrzeba utworzenia jednej znaczacej, ktora wreszcie zacznie osiagac efekty, ktora bedzie miala na tyle ugruntowana pozycje, ze ludzie beda sie liczyc z jej zdaniem i nie bedzie ignorowana.[/quote]

No to wlasnie co chcesz, no wlasnie centarlizacje.
To nie organizacje maja sie laczyc tylko MILOSNICY zwierzat zrzeszac, zapisywac do organizacji takich ktora im najbardziej odpowiada i wyrosnie wtedy byc moze jakas jedna prezna organizacja.

Link to comment
Share on other sites

To zycze powodzenia w takim podejsciu do sprawy. Ale bede patrzyla z zalem kiedy przez nastepne kilka lat w Polsce nic sie nie zmieni.

Schroniska bede nadal przepelnione, nadal bedzie niska szkodliwosc czynu, nadal bedzie mozna prowadzic dzikie hodowle etc.

I teraz mam bardzo ladna odpowiedz na to czemu ta trudno utworzyc jedna koalicje, bo po co organizowac sie w jedna koalicje, kiedy nie bedzie sobie mozna ustawic polityki pod wlasne "widzi mi sie" i to co jest na kazdym podworku ugrupowan mozliwosc pelnej utraty kontroli to juz Wam nie na reke.
Przydalaby sie Wam lekcja z zarzadzania. I zobaczenie jak osiaga sie cele przez projekty i wspolna walke.

Link to comment
Share on other sites

[quote]


To nie organizacje maja sie laczyc tylko MILOSNICY zwierzat zrzeszac, zapisywac do organizacji takich ktora im najbardziej odpowiada i wyrosnie wtedy byc moze jakas jedna prezna organizacja.[/quote]

Czy Ty wiesz co piszesz? To nie ma szansy bytu. Tak czekac to mozemy 50 lat, ludzie przychodza i odchodza. Nie ma szans na utworzenie w tej sposob przodujacej grupy. I tu nie jestem pesymistka, tylko realistka.


AlmaMater jeszcze Ty sie nie wypowiedzialas na temat ktory zaproponowalas. Prosze o kilka slow jak Ty widzisz ten temat. Pozdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylka'][quote]


To nie organizacje maja sie laczyc tylko MILOSNICY zwierzat zrzeszac, zapisywac do organizacji takich ktora im najbardziej odpowiada i wyrosnie wtedy byc moze jakas jedna prezna organizacja.[/quote]

[b]Czy Ty wiesz co piszesz? To nie ma szansy bytu.[/b] Tak czekac to mozemy 50 lat, ludzie przychodza i odchodza. Nie ma szans na utworzenie w tej sposob przodujacej grupy. I tu nie jestem pesymistka, tylko realistka.


AlmaMater jeszcze Ty sie nie wypowiedzialas na temat ktory zaproponowalas. Prosze o kilka slow jak Ty widzisz ten temat. Pozdr[/quote]

Przykro mi ale wydaje mi sie, ze Ty nie wiesz o czym piszesz. Zobacz sobie ilu CZLONKOW licza zachodnie, wiodace organizacje i nie powstaly z koalicji. PETA liczy ok. 1 milion czlonow i z NIMI sie LICZA!!! I tak jest z innymi duzymi organizacjami na swiecie gdzie rowniez dzialaj inne mniejsze organizacje-tysiace.
Dlaczego na zachodzie jakos koalicji nie tworza nie maja pojecia o zarzadzaniu tez? :roll:

Nie patrz przez pryzmat biznesu-zwierzeta to nie biznes-tego nie da sie przelozyc na korporacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylka']To zycze powodzenia w takim podejsciu do sprawy. Ale bede patrzyla z zalem kiedy przez nastepne kilka lat w Polsce nic sie nie zmieni.

Schroniska bede nadal przepelnione, nadal bedzie niska szkodliwosc czynu, nadal bedzie mozna prowadzic dzikie hodowle etc.

I teraz mam bardzo ladna odpowiedz na to czemu ta trudno utworzyc jedna koalicje, [b]bo po co organizowac sie w jedna koalicje, kiedy nie bedzie sobie mozna ustawic polityki pod wlasne "widzi mi sie" i to co jest na kazdym podworku ugrupowan mozliwosc pelnej utraty kontroli to juz Wam nie na reke.[/b]Przydalaby sie Wam lekcja z zarzadzania. I zobaczenie jak osiaga sie cele przez projekty i wspolna walke.[/quote]

Wiesz, przestan pisac bzdury i bezzasadne rzucac oskarzenia.

Zacznij dzialac sama a nie zaczynasz od ustawiania innych i mowienia co powinni a czego nie-takich dobrych pomyslodawcow sa tysiace ale jak dochodzi do realizacji to d..blada.

Napisalam Ci wyraznie-organizacje roznia sie w ZASADNICZYCH pogladach na okreslone tematy i tak jest bylo i bedzie. Nie tylko w Polsce tak jest, wszedzie na swiecie rowniez.
Mozna tworzyc male koalicje-i takie juz sa a nie jedna wielka, co moze sie obrocic przeciwko zwierzetom.
Jest powiedzienie nie od parady-'jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystkim dogodzil'

To nie organizacje maja dorosnac do czegos to milosnicy zwierzat powinni zrozumiec ze w grupie sila-czyli czlonkostwo. Jak myslisz czy latwiej znalezc prawnikow, parlamentarzystow, w organizacjach liczacych po kilku-kilkudziesieciu czlonkow czy w organizacji liczacecej pol miliona czlonkow?

Z kim beda sie liczyc? Z koalicja ktora w sumie bedzie miala kilka tysiecy czlonkow czy organizacja ktora liczy kilkadziesiat tysiecy czlonkow?

EOT w temacie z mojej strony.

Link to comment
Share on other sites

People for the Ethical Treatment of Animals (PETA),[b] with more than 800,000 members,[/b] is the largest animal rights organization in the world. Founded in 1980, PETA is dedicated to establishing and protecting the rights of all animals. PETA operates under the simple principle that animals are not ours to eat, wear, experiment on, or use for entertainment.

PETA focuses its attention [b]on the four areas [/b]in which the largest numbers of animals suffer the most intensely for the longest periods of time: [b]on factory farms, in laboratories, in the clothing trade, and in the entertainment industry. [/b]We also work on a variety of other issues, including the cruel killing of beavers, birds and other "pests," and the abuse of backyard dogs.

PETA works through public education, cruelty investigations, research, animal rescue, legislation, special events, celebrity involvement, and protest campaigns.


Contributions $27,848,439
Gross Merchandise Sales $738,698
Interest, Dividends, Royalties and Other Income $722,109
[b]Total Revenues $29,309,246 [/b]
---------------
[url]http://www.ddaf.org/SpayDay/[/url]
Spay Day USA is a national campaign to end the killing of healthy, adoptable animals by promoting the many life-saving benefits of spay/neuter.

Spay Day USA is always the last Tuesday in February. The 12th annual Spay Day USA will be February 28, 2006. View the 2005 Event Profiles.

[b]More than 1,100,000 cats, dogs, and other animals have been spayed or neutered since 1995, thanks to Spay Day USA participants! Spay Day USA has helped save millions of animal lives and taxpayer dollars[/b]. New to Spay Day USA? Review our Event Planning Guide.

Need help with the cost of spaying/neutering your own animal? If so, please visit the FAQ section for details.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']

Nie patrz przez pryzmat biznesu-zwierzeta to nie biznes-tego nie da sie przelozyc na korporacje.[/quote]

Przepraszam, ale jesli uwazasz ze zarzadzanie dotyczy tylko biznesu i ja patrze na to przez ten pryzmat. To jestes kolejna osoba, ktora zyje w swiecie stereotypow chociazby takich np. jak ze logistyka to zaopatrzenie dawniej.
Wiec nie ma co z Toba rozmawiac na ten temat.

Dajmy teraz spokoj naszym wywodom, zobaczymy co na ten temat sadza inny dogomaniacy. Ja sie wylaczam.
Np. AlmaMater skad przyszedl Tobie pomysl zeby utworzyc stowarzyszenie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylka'][quote name='ARKA']

Nie patrz przez pryzmat biznesu-zwierzeta to nie biznes-tego nie da sie przelozyc na korporacje.[/quote]

Przepraszam, ale jesli uwazasz ze zarzadzanie dotyczy tylko biznesu i ja patrze na to przez ten pryzmat. To jestes kolejna osoba, ktora zyje w swiecie stereotypow chociazby takich np. jak ze logistyka to zaopatrzenie dawniej.
Wiec nie ma co z Toba rozmawiac na ten temat.

Dajmy teraz spokoj naszym wywodom, zobaczymy co na ten temat sadza inny dogomaniacy. Ja sie wylaczam.
Np. AlmaMater skad przyszedl Tobie pomysl zeby utworzyc stowarzyszenie?[/quote]

Jasne teraz z korporacji przechodzisz do przesiebiorstwa. NIGDZIE nie napisalam ze zarzadanie W ORGANIZACJI nie jest wazne. JEST BARZO WAZNE!! Podalam CI dane PETY-zauwaz-dane ilu czlowkow i DANE finansowe.
Tylko aby zarzadzac trzeba miec CZYM, trzeba miec jakis KAPITAL!! A jesli sie go nie ma to z pustego w prozne sie nie przeleje.

Najlepszy przyklad masz Karine. Gdyby np. byla zatrudniona w TOZ i TOZ mialby z czego zatrudnic ja, pokryc koszty interwencji, to nie byloby tu apeli o pomoc na koszty potrzebne przy interwencjach: wnoszenia spraw do sadow, oplacania dobrych prawnikow, dojazdy. Gdyby ten kapital byl to Karina mogla by zrobic 100 interwencji a nie 20-scia pare. A kto ten kapital tworzy-wlasnie czlonkowie. Jesli organizacja liczylaby np. 100 tys czlonkow i kazdy wplacalby co miesiac 1zl to-organizacja miala by do dyspozycji 100tys zl miesiecznie! Widzisz to??? Widzisz skutecznosc dzialan, widzisz zarzadzanie?? We wszystkich wielkich organizacjach sa ZATRUDNIANI specjalisci-od zarzadzania przedsiebiorstwem-bo to jest rodzaj przesiebiorstwa,zatrudniani sa inni od innych zadan. Ae.....jaki to jest rodzaj przedsiebirstwa w jakiej galezi dokladnie dziala o tym decyduja jego czlonkowie a dokladnie, pozniej, ich przedstawiciele czyli Zarzad.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']

Jasne teraz z korporacji przechodzisz do przesiebiorstwa..[/quote]

Prosze zacytuj mi moja wypowiedz, gdzie napisalam cos o przedsiebiorstwie?

Bo ja sobie nie przypominam i nawet nie widze takiego zdania, (a przyklad z logistyka byl tylko przykladam jakie to Polacy maja stereotypy. I nie mial wiekszego odniesienia do calej sprawy)

Link to comment
Share on other sites

Proponując stowarzyszenie miałam na myśli zorganizowanie ludzi skupionych wokół dogomanii.
Chodziło mi o bardzo praktyczne rzeczy: konto, na którym można by zbierać pieniądze, osobowość prawną, która pozwałaby nam występować w sądach, status organizacji zajmującej się ochroną zwierząt, co dałoby możliwość interwencji, kontroli itp.
I tylko tyle!
Jestem przeciw wszelkiej centralizacji, uważam, że to dobrze, że jest wiele organizacji, które mają różne cele i różnią się w poglądach.
Nie łudzę się, że jakaś koalicja zmieni świat.
Sytuacja zwierząt w Polsce będzie musiała się poprawić (część zmian wymusi UE), ale będzie to proces powolny i bolesny. Tego się nie załatwi z dnia na dzień.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Proponując stowarzyszenie miałam na myśli zorganizowanie ludzi skupionych wokół dogomanii.
Chodziło mi o bardzo praktyczne rzeczy: konto, na którym można by zbierać pieniądze, osobowość prawną, która pozwałaby nam występować w sądach, status organizacji zajmującej się ochroną zwierząt, co dałoby możliwość interwencji, kontroli itp.
I tylko tyle!
[/quote]

Bardzo dobry pomysł :P Jestem za :thumbs:
A ja mam juz pomysł jak mozna by poprzez takie stowarzyszenie dofinansować potrzeby dogomanii :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...