Jump to content
Dogomania

Za jaką rasą nie przepadacie ?


hexyhexy

Recommended Posts

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Greven']Dlaczego drażliwy? Gizmo od września ubiegłego roku ma dom w Stargardzie Szczecińskim. Dziewczyna ma ode mnie klacz (klacz była naj-pierwsza) i pitbullkę od Pogotowia i Straży dla Zwierząt.[/QUOTE]

To super :loveu: Drażliwy mógłby być, jakby np. coś się stało, a ja o tym nie miałabym pojęcia i walnęłabym głupie pytanie ;)

Mi się akurat pinczery miniatury podobają :lol: A spaniele nieeee :evil_lol: Kwestia gustu :p

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiałam się trochę za jaką rasą nie przepadam. Na 1 miejscu chyba bym wstawiła jamniki- ani charakter ani wygląd nie ten. Na 2 miejscu-charty.
Co do "jorasów" powiem ot tak wszystko zależy od wychowania, sama rasa w sobie do głupich nie należy. Często "właściciele" ( paniusie głównie, ale nie zawsze) uczłowieczają swojego joraska i robią z niego maskotkę- ubranka, piesek na kolanka, długie spacery? w życiu, przecież to jorecek.
Znam też yorków, które są porządnie wychowane- super psy. Sprytne, szybkie, zwinne- czyli jednym słowem terrier ;)

Link to comment
Share on other sites

Psy, które nie dają sobie wejść na głowę. Jak coś im się nie podoba pokazują to, uparte, szczekliwe- to z tych złych cech. Po za tym pies myśliwski, czyli pogoń za zwierzyną. To wywnioskowałam z tych spanieli, które były u nas w schronisku w Gdyni, of course nie wszystkie :)
A i jeszcze czasami są agresywne. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kora-']Psy, które nie dają sobie wejść na głowę. Jak coś im się nie podoba pokazują to, uparte, szczekliwe- to z tych złych cech. Po za tym pies myśliwski, czyli pogoń za zwierzyną. To wywnioskowałam z tych spanieli, które były u nas w schronisku w Gdyni, of course nie wszystkie :)[/QUOTE]
Oj oj, czyli mylne wyobrażenie, pewnie jak moje o innych rasach. :lol:

Dodam tylko, że te spaniele, które były/są w schronisku, to nie są rasowe spaniele. Rasowe mają zupełnie inny charakter. ;)

No ale tak to już jest jak pseudo się zabiorą za rozmnażanie i psują rasę... :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Oj oj, czyli mylne wyobrażenie, pewnie jak moje o innych rasach. :lol:

Dodam tylko, że te spaniele, które były/są w schronisku, to nie są rasowe spaniele. Rasowe mają zupełnie inny charakter. ;)

No ale tak to już jest jak pseudo się zabiorą za rozmnażanie i psują rasę... :mad:[/QUOTE]
Możliwe, szczególnie, że opieram się na psach w typie spanieli. ;)
No dokładnie... niszczą rasę, niszczą jej charakter, jedynie to wyglądem przypomina, choć nie zawsze daną rasę:mad::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chi23']Ja nie przepadam za jamnikami ,yorkami "na kolanka" i dalmatyńczykami i prosze mnie krytykować bo to tylko moje zdanie na temat ras i niczyje inne:):):)[/QUOTE]
A mogę z ciekawości zapytac co ci się nie podoba z charakteru/wyglądu dalmatyńczyka?;) Nie zamierzxam krytykowac tylko chcę poznac zdanie i opinię na tmat tej rasy:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']ja np. ilekroc spotykam dalmatyńczyka to szczeka,rzuca się....Ale sądze,że sa mądrzy własciciele któży własciwie wychowaja swojego psa i jest miłym,poslusznym ciapkiem jak to na te psiaki mówie:p[/QUOTE]

jak sa madrzy, to wiedza, jak sie pisze ktorzy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']ja np. ilekroc spotykam dalmatyńczyka to szczeka,rzuca się...[/QUOTE]
Oooo, to dużo musi być ich w twoim mieście, sokro tak piszesz :razz:
U mnie jest jeden jedyny dalmat - fantastyczna sunia :loveu: Zazwyczaj bez smyczy biega, ale do żadnego człowieka nie podejdzie, ani nie powącha, dopiero jak się zagada właścicielke (jak ma na imię, ile ma lat itd) to przybiega się przywitać :loveu: A pieszczoch z niej straszny i ma taką mięciutką sierść :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja spotkałam w swoim życiu (tzn. poznałam osobiście) y... 3 dalmaty.

1 - to było ok. 10-11 lat temu. Oczywiście od małego [I]dog obssesion[/I], więc jak tylko zobaczyłam psa na horyzoncie to od razu podbiegłam, zapytałam się czy można pogłaskać, ile ma lat, i... czy mogę sobie zrobić z nim zdjęcie :razz: Piesek był bardzo przyjazny, dał się pogłaskać, a i zdjęcie mam - właściciel śmiał się bardzo, ale ustawił psa w statyce no i piękne zdjęcie miałam ;)
2 - pies mieszkał kilka domów ode mnie, był dość agresywny do psów i nawet trochę do ludzi - ale tylko jak był spuszczony, jak była w pobliżu właścicielka wszystko było OK.
3 - fajna sunia, przyjazna. Niestety padła ofiarą mody na dalmaty :mad: jej właścicielką jest kilkuletnia dziewcznka, suczka chyba nigdy nie wychodziła poza podwórko, które swoją drogą jest niewielkie, widać że biedna jest niewybiegana :shake: a szkoda, bo to na prawdę fajna, kontaktowa suka, łatwo by było nawiązać z Nią więź.

i to tyle dalmatów które poznałam osobiście w ciągu mojego 14letniego życia ;) na wystawie widziałam ich dużo ale żadne nie szczekały jakoś natarczywie.

Link to comment
Share on other sites

no co wy opowiadacie?! :diabloti:
ja miszkalam w poznaniu lat 18 (:roll:) i zasadniczo spotkałam może z 5 dalmatów. Poznałam osobiście 3 sztuki-z resztą przecudne, 2 rodowodowe, jeden ze schronu :loveu:
psy owszem, swoje za uszami miały, np, skakanie po ludziach, albo ucieczki ze znalezionym żarciem, ale z całą pewnością były lepiej wychowane, niż jorecki, których miałam okazje spotkać i POZNAĆ kilkanaście (tylko 3 z rodo-ale za to jakie! Piękne, zadbane, super socjal, bawiły się z moimi burasami bez żadnych oporów:loveu:)
pozostałych naście, jazgotliwe, rzucające się na widok mojego Rudzielca(spaniel), uciekające, szarpiąc się na wyciągniętej na maxa flexi, słowem mali terroryści. :diabloti:

Szkoda tylko, że takie fajne psiury trafiają do tak nieodpowiedzialnych ludzi :shake: bo widziałam, jak fajny może być wychowany york-dla mnie wielki pies w małym ciałku(opcja dla ludzi lubiących psy z charakterkiem, a nie mających warunków na bydlaczka:loveu:)

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o dalmatyńczyki to nic do nich nie mam są fajne :p kiedyś sąsiadka miała to suczka pierwsza klasa wyuczona i wgl.
a jak się pytam osób co myśli o dalmacie to mówi
-głupi
-nie mądry
-nie da się niczego nauczyć
i tego typu odpowiedzi że nic nie potrafią ...
Ja n ie wiem bo nie miałam takiego przypadku że jakiś nierozsąny dalmatyńczyk był ;) .

Link to comment
Share on other sites

Ja mam trudną drogę jeśli chodzi o socjalizację Bingsa ,bo jego wadami w wyniku zaniedbania to:
-agresja smyczowa (rzuca się na wszystkie psy i koty no chyba ,że właścicele mają te małe na rękach)
-nie umie chodzic na smyczy(tańczy,skacze i brakuje żeby śpiewał)
-w domu to zachowuje się tak jakby od urodzenia mieszkał w buszu:shake:
-często szczeka ,ale powoli to się normuje
-ciągnie do innych ludzi i dzieci:angryy: (w połowie się ludzie bojąjak widzą ,że ten patrzy na nich i merda:cool1:)
a zalety:
-mądry i łatwo łapie proste komendy(leżec itp.)
-ma charakter dalmatyńczyka(pobyt w dołku tego nie zmienił)
-wesoły
-kiedy go spuszczam to pilnuje mnie i przjaźnie nastawiony do innych psów
Więc na razie nie mogę dobrze powiedziec o zachowaniu Bingasa ,bo to jest efekt 2 letniego zaniedbania:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***kas']z całą pewnością były lepiej wychowane, niż jorecki, których miałam okazje spotkać i POZNAĆ kilkanaście (tylko 3 z rodo-ale za to jakie! Piękne, zadbane, super socjal, bawiły się z moimi burasami bez żadnych oporów:loveu:)
pozostałych naście, jazgotliwe, rzucające się na widok mojego Rudzielca(spaniel), uciekające, szarpiąc się na wyciągniętej na maxa flexi, słowem mali terroryści. :diabloti:

Szkoda tylko, że takie fajne psiury trafiają do tak nieodpowiedzialnych ludzi :shake: bo widziałam, jak fajny może być wychowany york-dla mnie wielki pies w małym ciałku(opcja dla ludzi lubiących psy z charakterkiem, a nie mających warunków na bydlaczka:loveu:)[/QUOTE]

PODPIS!

Nie podoba mi się wygląd yorków i trochę charakter, ale generalnie zawsze przeszkadza mi to co ludzie zrobili z rasą... bo sama rasa nigdy nie jest [I]aż tak[/I] zła.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...