Jump to content
Dogomania

www.bernardyn.com.pl


Madallena

Recommended Posts

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v652/malfinaaa/benie/laylogozielone.jpg[/IMG]

tak wstępnie z wrzuconym nowym logo ( to zostaje rozumiem ?) pozwoliłam sobie troszkę je dopasować kolorystycznie ( fioletowy napis bernardyn) ( usunęłam na razie te boczne ozdobniki żółte co by było łatwiej zakodować stronkę na początek ( później będą dodane )

Administrował - w sensie zarządzał całą stroną , w razie co wprowadzał zmiany w niej, dodawał benki itd

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 927
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, że warto by było poprosić panią Paulinę Łukaszewską która napisała artykuł w "Moim Psie" pt. "Pies w rozmiarze XXL" o możliwość umieszczenia tego artykułu na stronie. bardzo fajny artykuł i edukacyjny :D.

artykuł znajduje się we wrześniowym wydaniu MP

Link to comment
Share on other sites

[LIST]
[*][I]adopcja - [/I]to forma opieki i przyjecia zwierzecia w poczet "czlonkow rodziny". Adopcja wiaze sie z otoczeniem zwierzecia nalezyta opieka, wlasciwym traktowaniem, pokryciem kosztow leczenia i utrzymania. Adopcje zwierzat sa zazwyczaj bezplatne, forma zaplaty moze byc darowizna na rzecz fundacji, pokrycie kosztow leczenia badz symboliczna zlotowka.
[*][I]adopcja wirtualna - [/I]to dobrowolne uiszczanie oplaty na rzecz wybranego zwierzecia przebywajacego w schronisku, domu tymczasowym, w zamian za otrzymywane na poczte elektroniczna zdjecia i relacje o stanie zdrowia i kondycji fizycznej.psychicznej zwierzecia. W miare mozliwosci opiekunowie wirtualni odwiedzaja swojego podopiecznego w miejscu, gdzie sie znajduje. Adopcja wirtualna nie zobowiazuje opiekuna do adopcji zwierzecia.
[*][I]umowa adopcyjna - [/I]to umowa zawarta miedzy organem wydajacym zwierze (schronisko, dom tymczasowy, osoba prywatna) a osoba adoptujaca.
[*][I]wizyta adopcyjna i poadopcyjna - [/I]to wizyty przeprowadzane w celu sprawdzenia warunkow w jakich bedzie przebywac zwiwerze. Wizyta adopcyjna wiaze sie rowniez z szeregiem pytan na temat wlasciwej opieki i utrzymnania zwierzecia. Wizyta poadopcyjna to nic innego jak odwiedzenie swojego bylego podopiecznego w jego nowym domu.
[*][I]DT, DS - [/I]DT czyli dom tymczasowy, rodzina zastepcza. Przetrzymywanie zwierzecia w warunkach domowych, zapewnienie mu podstawowej opieki, traktowanie jak swoje wlasne podczas gdy zwierze poddane jest procesowi poszukiwania domu stalego (DS). DT platny - to finansowanie przez Fundacje (lub wirtualnych opiekunow) karmy oraz kosztow leczenia zwierzecia. DT bezplatny - pokrycie wszelkich kosztow zwiazanych z utrzymaniem i ewentualnym leczeniem zwierzecia z "wlasnej kieszeni". Dom Tymczasowy jest czesto ostatnim rarunkiem dla zwierzecia, ktore popadlo w schroniskowa depresje lub jest ciezko chore.
[*][I]wolnotariat i jak mozna pomoc benkom, kiedy warunki nie pozwalaja na to, zeby takiego kupic/zaadoptowac. [/I]Wolnotariusz to osoaba, ktora pomaga zwierzetom. Czesto wolnotariusze opiekuja sie zwierzetami w schroniskach, fundacjach. WOlnotariusz to rowniez osoba, ktora pomaga w oglaszaniu, promocji zwierzat do adopcji. Wolnotariusz powinien znac zasady adopcji, problem bezdomnosci i inne pojecia zwiazane ze zwierzetami w potrzebie. Zadaniem wolnotariuszy, oprocz nalezytej opieki nad zwerzeciem jest tez EDUKACJA spoleczenstwa (rozmowy z rodzina, kolkezankami - przedstawianie problemow bezdomnosci, sterylizacji, rasowy=rodowodowy i inne)
[/LIST]
A teraz prosze o edycje! bo mialam nie lada problem, zeby te pojecia wyjasnic i wiem ze sa bledy! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Myślę, że warto by było poprosić panią Paulinę Łukaszewską która napisała artykuł w "Moim Psie" pt. "Pies w rozmiarze XXL" o możliwość umieszczenia tego artykułu na stronie. bardzo fajny artykuł i edukacyjny :D.

artykuł znajduje się we wrześniowym wydaniu MP[/quote]

to napewno ale w pozniejszym terminie. Teraz zajmijmy sie tym , zeby cos na stronie bylo :)

Malwi a wez zrob jescze to co zrobilas z logiem ale wrzuc w ten layout gdzie dwa benki sa z boku a miejsce na logo jest po lewej stronie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']dzięki zuzliku - podam Twój nr panu, któremu dwa mies temu uciekła bernardynka - powinien zadzwonić do Ciebie i może Wam się uda wspólnie ją odnaleźć - kontaktował sie z Ostrowią Maz i mają tam sprawdzić czy tam jest[/quote]


Rozmawiałam z tym Panem.Czekam na maila córki i sprawdzam wszystkie sunie z okresu sprzed nawet 4 m-cy.Gł.ok.Przasnysza...ale i dalej...te.które w jakikolwiek sposób będą pasowały...prześlę fotki.Jak to nic nie da...
załozę wątek...mam dostać zdjęcia suni...i poszukam na ogólnych wątkach.
Oby się udało!

Link to comment
Share on other sites

strona sie już robi , dzisiaj wieczorem pokaże wam pierwsze efekty na "moim" serwerze ( na razie sam html, później będzie zaimplementowany PHP - baza benków do adopcji + logowanie do dawania newsów ) myślę że w ciągu tygodnia - dwóch strona będzie prawie skończona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']strona sie już robi , dzisiaj wieczorem pokaże wam pierwsze efekty na "moim" serwerze ( na razie sam html, później będzie zaimplementowany PHP - baza benków do adopcji + logowanie do dawania newsów ) myślę że w ciągu tygodnia - dwóch strona będzie prawie skończona.[/quote]


:sweetCyb::bigok::laola::cool2:Malwi dzieki. Strona jest na gwalt potrzebna, Benki trzeba tam wsadzic, aktualnosci wprowadzic i promowac ja. Pozniej zajmiemy sie dokoladaniem tresci.

CZY KTOS MOZE UZUPELNIC MOJE WYPOCINY???

Link to comment
Share on other sites

Witam, poniewaz napisalem do osoby ktora zajmuje (zajmowala sie) strona [URL="http://www.bernardyny.net"]bernardyny.net[/URL] i jest to strona ktora kiedys moim zdaniem robila bardzo fajna robote, a teraz forum do ktorego odsyla jest moim skromnym zdanim pomylka - po co *kolejne* forum ? - to ta osoba odeslala mnie do tego watku. Poniewaz nie mam czasu czytac tego wszystkiego w skrocie napisze jak moge Wam pomoc - czy to sie przyda sami ocenicie. Dysponuje serwerem z sensowynym laczem internetowym (nie jest to zadne DSL czt cos takiego). Php, sql etc. Jesli nie macie gdzie trzymac strony to moge ja hostowac za darmo bez zadnym odplatnosci etc. Jesli macie domene to ok, jesli nie to moge Wam zalozyc praktycznie dowolna poddomene w domenie ekrakow.pl. Moim skromnym zdaniem jesli wykozystacie juz jakis serwis ktory funkcjonowal czy funkcjonuje to jest to najleprze rozwiazanie (jest juz zindeksowany przez googla, sa do niego odnosniki itp). Jako poszukiwacz psow do adopcji wiem ze strona w/w do momentu az funkcjonowala byla jedna z najleprzych o bernardynach w polsce. Poniewaz Wy szukacie psm domow a ja te psy adoptowalem moge Wam powiedziec ze nie forum jest najelprzszym miejscem dla osoby szukajacej psa - bo ciezko sie w tym polapac, bo nie jest podzielone na rasy, bo 90% wiadomosc to "och jaki biedny", tylko wlasnie strona ktora plus minus poswiecona jest jakeiejs razie - dawniej tak samo byla strona kaukazy.prv.pl ktora jak w/w o bernardynach byla sensowana bo :
byla poswiecona psom jednaj razy i ich mieszancom
byly na nich informacje o tej rasie
byly tylko te psy ich zdjecia i krotkie opisy
dawala mozliwosc szybkiego przejezenia mniej wiecej wszystkich psow dostepnych do adopcji z danej razy w danym momencie w jednym miejscu z obrebu calego kraju
dawala informacje w ktorym miescie czy czesci polski jest pies
oszczedzala czas osobom ktore nie poswiecaja polowy swojego zycia na siedzenie na forum i sledzeniu watkow w ktorych ciezko sie polapac - wiem bo sam kiedys probowalem nadazyc za dogomania.
Jesli chcecie zrobic strone ktora bedzie praktyczna a nie bedzie kolejnym "tylko forum" tylko przysluzy sie praktyczeniu podejsciu do adopcji zwierzakow to sluze pomoca. Zeby bylo jasne - nie ktrytykuje Waszego forum tylko twierdze ze z punktu widzenia osoby ktora szuka zwierzaka do adopcji i ma nieco sprecyzowane odczekiwania odnosnie rasy to najsensowniejsze sa wlasnie sposoby jakie byly na bernardny.net i kaukazy.prv.pl
Jesli chcecie to jestem dostepny pod mailem wator (*<at>*) ekrakow.pl Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
moja strona adopcyjna bernardynów ([URL="http://www.bernardyny.net"]bernardyny.net[/URL])
działała dzięki dużej pracy w niej wkładanej - a jestem prywatną osobą - a nie jakimś wieloosobowym stowarzyszeniem dysponującym środkami finansowymi i zastępami wolontariszy gotujących się do pomocy.

Tworzenie takiej strony wymaga (poza opłacaniem domeny i serwera) przede wszystkim CZASU -
bo informacje o bernardynach szukających domu dostawałam najczęściej w formie linków do jakiś ogłoszeń, forów (na których musiałam studiować tematy często dłuższe niż ten), żeby dowiedzieć się o co chodzi, co to za pies, co się z nim dzieje - i redagowanie ze strzępków danych sensownej, kilku-zdaniowej informacji nadającej się do opublikowania.

Do tego zwykle dochodziło dopytywanie się o podstawowe informacje typu: gdzie jest pies, jaki jest adres schroniska w którym się znajduje, proszenie o namiary kontaktowe na osobę, z którą potencjalny zainteresowany mógłby porozmawiać.

No i obróbka zdjęć - kadrowanie, korekcja, formatowanie do właściwych rozmiarów.

W końcu wprowadzanie nowych danych na stronę, transferowanie zaktualizowanej wersji.

A po jakimś czasie - proszenie i dopytywanie się o informacje czy zamieszczone przeze mnie ogłoszenie jest jeszcze w ogóle aktualne - bo bardzo rzadko się zdarza, żeby osoba zgłaszająca psa pamiętała o stronie po tym, gdy pies znalazł już dom...

Na tą pracę potrzebne są w tygodniu GODZINY - a ja po zmianie zajęcia już tych wolnych godzin nie mam - po prostu.

Stworzyć prostą stronkę jest bardzo łatwo - administrować nią - dużo trudniej, bo to praktycznie praca na ćwierć etatu, jeśli się naprawdę chce, żeby strona była profesjonalna, rzetelna, kompletna i przede wszystkim - [U]stale AKTUALNA[/U].

Mam więc szczerą nadzieję, że administrator/ka nowego serwisu temu podoła - ja w każdym razie mocno trzymam kciuki!!! :multi:

[I][B]PS. [/B][B]Domena bernardyny.net jest w tej chwili opłacona chyba do grudnia o ile dobrze pamiętam - zadeklarowałam już, że mogę ją opłacać dalej, jeśli tylko będą na nią materiały - [COLOR=Blue]nie ma przeszkód, żeby strona adopcyjna działała dalej pod tym adresem[/COLOR] - o ile tylko [COLOR=Blue]ktoś ją będzie administrował[/COLOR] (tym bardziej, że "wator" właśnie zadeklarował w poście powyżej hostingowanie jej zasobów).[/B][/I]

[COLOR=Black][I]Oczywiście chętnie też zamieszczę na tej domenie - póki jest - link do nowego [/I][I] serwisu[/I][/COLOR][I][COLOR=Red][COLOR=Black] "[/COLOR] [COLOR=Black]www bernardyn com pl " - kiedy powstanie.
[/COLOR][/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

wator - strona nie bedzie kierowana tylko do osob ktore chca zaadoptowac bernardyna tylko do wszystkich, ktorzy bernardyny wielbia (normalnie ja je juz wielbie :))
Co do reszty Twojej wypowiedzi, to nie wiem o co chodzi :))) wiec w kilku zdaiach wyjasnij, dzieki ;)

Marka, bardzo sie ciesze, ze zawitalas na watku. Twoj wklad w prace nad bernardyny.net jest nieoceniony, dlatego zalezy mi na tym, zebys pomogla nam w bernardyn com pl. Zdaje sobie sprawe z tego, ze sa to godziny, dlatego chce zebrac kilka osob i podzielic prace.

Co dop propozycji Malwi, zeby przekierowywac bernardyny.net na com.pl uwazam ze jest to bardzo dobry pomysl zwazywszy na fakt, ze bernardyn.net jest swietnie wypozycjonowany.
Marka, daloby rade?

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://i499.photobucket.com/albums/rr351/mike17pl/P1760327.jpg[/IMG]

[IMG]http://i499.photobucket.com/albums/rr351/mike17pl/P1760333.jpg[/IMG]

[IMG]http://i499.photobucket.com/albums/rr351/mike17pl/P1760337.jpg[/IMG]

[IMG]http://i499.photobucket.com/albums/rr351/mike17pl/P1760344.jpg[/IMG]

[IMG]http://i499.photobucket.com/albums/rr351/mike17pl/P1760354.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...